reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Kachna84 a byliście z małżem u androloga? Słabe pływaki też można podleczyć ;-)
U nas też nie ma rewelacji z pływakami. Ba! Jak zobaczyłam wynik nasienia to się załamałam!
Nawet laparo odwołałam (bo miałam mieć wcześniej!)

Dopiero androlog powiedział nam, że wcale nie jest tragicznie (że nawet z tymi słabymi wynikami może się udać naturalnie). Dał mnóstwo leków (cynk, selen, L-karnityna, kwas foliowy, a ja dodałam jeszcze witaminę C). Moje szczęście przyjmuje grzecznie i w lipcu powtarzamy badanie. No chyba, że uda się wcześniej zafasolkować. Wcale bym się nie obraziła :-p
 
reklama
Kachna84...ja się boję, że mam endo...ale dzięki pierwszej ciąży trochę jakby się uśpiło... skrzepy i to w dośc dużej ilości mam od dobrego roku, no może 1,5 roku... przez kilka cykli pomagała mi cyclonamina. ale od stycznia nawet ona przestała. Łudzę się, że polip usunięty i byc może uda się miec teraz normalną @
 
Nikusia będzie dobrze! Musi być :-)
Ja też mam endo, a objawów nie miałam żadnych. Po laparoskopii się o endo dowiedziałam.
Nigdy nie miałam bolesnych @. Skrzepów też sobie nie przypominam.
A jednak mam to chole*stwo.
Ale tylu dziewczynom udało się wygrać z chorobą i mają swoje maluszki, że i ja wierzę, że się uda :-)
 
Aga , Gatto już pisałam wcześniej ale wiem sama, że nie pamięta się historii z zeszłego roku. Samej mi się kręci, która co miała...

W sierpniu miałam laparo. Wcześniej starałam się pół roku natural i pół roku na CLO i pregnylu, duphastonie, bromku i już sama nie pamiętam... Po laparo dostałam dipherelinę 5 zastrzyków co miesiąc na sztuczną menopauzę, przytyłam , pryszcze na pryszczach miałam, nie miałam okresu, byłam wciąż wkur...a, dobrze, że włosy na klacie mi nie urosły... Okropieństwo, ale jakoś się przeżyło. Teraz dostałam pierwszy okres i od razu wzięłam Clo od 2-6 dc i w 14dc pregnyl co już wiecie.

W czwratek będzie ciąg dalszy...

Acard bierze się w profilaktyce 1x1, ale przy niektórych środkach hormonalnych lub przeciwnowotworowych jak dipherelina nie można go łykać. Teraz już wyszła ze mnie ta dipherelina i dlatego mi kazała brać.
 
Gieniek właśnie pisały dziewczyny, że świetne parametry i wyciągnęłam wyniki USG monitoringu sprzed roku i były takie same. Czyli pęcherzyki ponad 20mm i błona powyżej 11mm no i nic. No chodz w zeszłym roku miałam endo a teraz powinnam być czysta po laparo i dipherelinie...
 
Tere fere pięknie dziękuję :-) Ja z Wami od kwietnia jestem, więc całej historii nie znałam, a jakoś wstydziłam się zapytać wcześniej :zawstydzona/y:
Co do porównywania wyników - kiedyś miałaś ogniska endo co utrudnia zajście i może być przyczyną niepłodności. Teraz jesteś po kuracji i MUSI by dobrze :tak:
Kochana który stopień endo ty miałaś? Ja miałam II i kazali się starać zaraz po laparo... Leków zero na endo.

Aaaaaaaa... Dzisiaj o 20 wizyta u ginka. Proszę o mocne trzymanie kciuków, żeby cuuuś tam było ;-) Żeby można było podać Pregnyl...
 
Ostatnia edycja:
kachna...ja po laparo tez mialam super @, nic nie bolalo a potem zaczelam przyjmowac antyki bez przerw przez pol roku i tez czulam sie bardzo dobrze:tak: teraz staralam sie natural pol roku i nic! i my sie zdecydowalismy na IVF, bo IUI rzadko sie udaje, i musialabym miec jeszcze HSG robione, wiec wolalam tego uniknac..stad taka decyzja...moim zdaniem TRZEBA naturalnie sprobowac...a jak sie nie uda przez jakis czas pod kontrola lekarza to wtedy myslec o jakims wspomaganiu...

Nikusia...mnie tez sie wydaje, ze u ciebie problemem byl wlasnie ten polip. takze teraz musi byc juz tylko lepiej! poza tym z tego co wiem histero wykonuje sie tez przed zabiegami IVF, w celu lepszego zagniezdzena zarodka, wiec nic nie wiadomo i sprawy nie przesadzaj w tym cyklu kochana:-):tak: bo moze sie okazac, ze bardzo milo cie los zaskoczy:tak: czego oczywiscie bardzo mocno ci zycze!

Aga...o 20 mocno zacisniete kciukasy bede miala!!!!:tak:

no a ja dzis 2 dzien @, bardzo bym chciala powiedziec, ze to bedzie ostatni @, ale kurde az boje sie zapeszac...
w nastepny czwartek wizyta, ciekawe co dalej mi podadza:tak:
 
Miliaa nie dziękuję ;-)
Ale mam stresa dziewczyny. Doła łapię. Boję się, że okaże się, że nie mam pęcherzyka dominującego, że Pregnyl nie będzie podany, bo nie będzie po co :zawstydzona/y: :-(
O 19:00 wychodzę z domu, ale mam coś złe przeczucia. W tamtym cyklu bolały mnie jajniki w 11 i 12 dc, bo pęcherzyk rósł. A teraz nic nie czuję, zero bólu jajników, a to już 12 dc... :no:
 
Aga_27 mąż leczył się u dwóch andrologów po leczeniu u pierwszego wyniki się drastycznie pogorszyły, po leczeniu u drugiego poprawiły się no ale efektów brak. Mąż zjada codziennie masę wspomagaczy salfazin, mace, witaminę C, olej z wiesiołka, kwas foliowy i taż nic nie narzeka. U mnie też stwierdzili endometriozę II stopnia też bez leków kazali się starać, po laparoskopii zrobiliśmy raz inseminację ale bez efektów, była to nasza 4 inseminację i na żadną więcej się nie zdecyduję bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto, znam tylko jedną parę, którym się udała inseminacja a było to w Czechach a problem był taki,że ona nie miała owulacji ale po lekach zaskoczyła i się udało. Może zmienię zdanie jak, którejś z was się uda. Jestem 9 miesięcy po laparo i już straciłam nadzieję na naturalne zajście, nawet zaczynam się przyzwyczajać do myśli, że będziemy z mężem tylko we dwójkę.
Za wszystkie dziewczyny trzymam kciuki.
 
reklama
Do góry