reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Daria mi obniżały do kolory ph 4-4,5 zawsze miałam bardzo jasny kolor, na mnie lacibios femina nie działał.

Nulka Ty to w ogóle jesteś agentka:-) ja nie sprawdzałam ph co pół godziny po starankach, ja odpuściłam sprawdzanie bo polegałam na gynoflorze że on mnie na pewno zakwasi i też tak było do tego sylk. Odstęp odpuściłam ale chyba nieświadomie w 0+12 się wstrzeliłam bo owulka była w dzień a staranka późnym wieczorkiem, najważniejsze zakwaszanie!!
 
Czarna ogromne gratulacje :) super że się udało, chłopczyk jak malowanie, tylko się zastanawiałam czy to siusiak czy worek :)
Ostatnio nie mogę Was nadrobić tyle się tu dzieje
Dziewczyny coś czuje że znów się tu różem posypie za niedługo, ja mam nadzieję też w okolicach wakacji dołączę do grona staraczek ...
 
czarna ogromne gratulacje, aż Ci zazdroszczę ale pozytywnie:tak:
Anecia88 widzę że starania o chłopca miałaś podobne ja jak i podobnie jak u mnie nic z tego nie wyszło tylko u mnie będzie druga córka, a u ciebie trzecia czego ja już nie planuję.
Jak starałam się o dziecko to na które forum nie weszłam było napisane, że na dziewczynkę starania do pozytywnego testu owulacyjnego, a na chłopca od pozytywnego do 30 godzin, niektóre źródła podawały że starania nawet dopiero po 12h od pozytywnego testu także teraz zgłupiałam bo pierwszy raz słyszę o metodzie 0+12 i że można mieć dziewczynkę po owulacji, bo dziewczyny pisały że jak się spóźnię to wogóle nie dojdzie do poczęcia:no:Także Anecia nie chcę Cię pozbawiać nadziei, ale ja też jeszcze się łudzę że może coś wrośnie mojej dziewczynce chociaż to 28tc i jak do tej pory bez zmian, ale jak dziewczyny piszą że pomyłki się zdarzają to jestem dobrej myśli. I podobnie ja ty byłam bardzo smutna i płakałam w samotności że to nie mój upragniony synek, ale teraz już lepiej z nadzieją w sercu jestem już pogodzona i cieszę się że jestem w ciąży i że dzidziolka jest zdrowa, bo miałam wyrzuty sumienia wielki żal że nie synek zamiast cieszyć się że wszystko w porzątku.
 
...Nulka jestem w szoku ...ale czad...jak Ciebie czytam to az mi sie chce i najwazniejsze wraca wiara ze moze sie uda:tak:jutro zaczynam kompletowac materiały;-)
Maggiee ja tez zaczynam wrzesien-listopad...ale nas bedzie ...ale juz sie ciesze...a ten róz to napewno sie posypie ale napewno do konca roku:tak:mysle ze ten 2013 bedzie dla nas szczesliwy...dla nas wszystkich:tak:...spokojnej ...ja tez spadam spac;-)
 
a...u mnie moze byc gorzej z tą metodą 0+12 bo nie bardzo wiem kiedy konkretnie jest owu..znaczy sluz jest ale nie ma zadnych innyh objawów w sensie bóli itp...takze tylko testy i 2-3 dni przed pozytywnymi...
cięzarówka ...nie chce dawac Tobie złudnych nadziei ale moja znajoma dowiedziała sie dopiero pod koniec ciązy chyba 35tc ze ma chłopca przez całą ciąze mówił i dawał zdjęcia ze dziewczynka...to był lekki szok dla niej...takze uszy do góry...
 
Witam. Ja też w weekend świętowałm urodzinki synka i dodatkowo oswajałam się z pewną myślą.Ale o tym za chwilę...

Elmo powodzenia na wojnie;-). Obyś wyszła z niej zwycięsko;-)

Czarna gratulacje!!!:-) Dzięki Noemi odpowiednio rozszyfrowałam fotkę ;)

Daria sama jestem ciekawa, co u Ciebie ;-) w sensie @...

Ja to zbytnio nie zdąrzyłam popróbować z planowaniem. W piątek zrobiłam test
DSC04276.jpg
Także pozostaje mi liczyć na łud szczęscia ;-)Wg kalenadarza chinskiego jest szansa na córę. Może chociaż to chińczykom się uda;-) Ale teraz najważniejsze jest dla mnie, żebym wytrwała do 9 miesiąca i żeby dziecko było zdrowe. Po przebojach z Kubą wskazana jest nudna ciąża.


No i jeszcze zdjęcie mojego Kuby;-)
 

Załączniki

  • DSC04280.jpg
    DSC04280.jpg
    21,5 KB · Wyświetleń: 48
Hejka! Odpisuję na szybko więc przepraszam jeśli kogoś pominęłam :zawstydzona/y:

Czarna perło
, PDF wysłany :-) Co do dominacji plemników Y w spermie to pocieszę Cię, że każdy mężczyzna produkuje tyle samo plemników X i Y gdyż one powstają nie w osobnych procesach a z podziału komórek macierzystych zawierających parę X i Y :-), dopiero już po produkcji może się zdarzyć, ze któreś w miarę czasu zyskają przewagę. Podobno metoda O+12 ma aż 90% skuteczności, przy 2-3 dniach odstępu jest spore ryzyko, że nie przypilnujemy pH. Metoda O+12 jest jednak tylko dla tych, które potrafią określić w miarę dokładnie moment owulacji.

Eden
, badanie prolaktyny (pobranie krwi) najlepiej robić rano, między godziną 8 a 12, po przespanej nocy i na czczo. Dzień wcześniej nie należy współżyć, jeść obfitej kolacji, ani zbytnio się wysilać (ćwiczyć). W 3 dniu cyklu sprawdziłabym LH, FSH, estradiol i testosteron a w połowie fazy lutealnej (np. w 7 dniu po owulacji jeśli FL trwa 14 dni) progesteron i prolaktynę z obciążeniem. Ja wzięłam pod uwagę tradycyjny chiński kalendarz (na internecie krąży dużo zmienionych wersji), potem zeskanuje i wkleję :-) Co do piwa to ono nie jest zalecane i różnie o nim piszą, mój M akurat pił je w sporych ilościach a faktem jest, że piwo podnosi u mężczyzn estrogen a obniża testosteron, także zakwasza co akurat było mi na rękę ;-) Cola musi być i light i bezkofeinowa. Wedle kalendarza z Twojego linka Kaja powinna być chłopcem :-)

Elmo, ja też bardziej wierzę w znaczenie fazy księżyca (chodzi tu o czystą fizykę bo faktycznie w czasie pełni jest w atmosferze więcej jonów dodatnich a w czasie nowiu ujemnych, najwięcej ujemnych jest też latem a najwięcej dodatnich - zimą) niż kalendarze. Jednak jeśli ktoś ma regularne 28-29-dniowe cykle a owulka wypada w niepożądaną fazę Księżyca to ciężko będzie z tego wybrnąć skoro cykl księżycowy trwa 29 dni :-D Dieta wpływa nie tylko na pH ale podobno na wszystkie pozostałe czynniki ...no może poza odstępem od owulki :-D Co do pasków pH Merck to na pewno są takie: Neutralit® pH-indicator strips pH 5.0 - 10.0 non-bleeding | Merck Millipore Poland :tak:

Czarna, GRATULUJĘ kochana z całego serca, strasznie się cieszę! Czyli działa i planowanie i teoria nubowa :-)

Daria, kciuki by jednak miernik się przydał :-D

Ewelin
, ta ksiażka jest głównie o metodzie Shettlesa bazującej na odstępie od owulacji a to szalenie nieskuteczna metoda. Nieskuteczność tej metody uświadamia np. ta ankieta:

Shettles attempt for a GIRL and got a GIRL (14.5%)
Shettles attempt for a GIRL and got a BOY (48.4%)
Shettles attempt for a BOY and got a BOY (12.9%)
Shettles attempt for a BOY and got a GIRL (24.2%).

Anecia, nie ma znaczenia jak długo test jest pozytywny, zależy to tylko od tego jak szybko spada poziom LH w organizmie, u jednych są to godziny a u innych dni. Owulka występuje 24-36h (najczęściej 24h) od pierwszego pozytywnego testu, robienie dalszych testów nie ma już żadnego znaczenia. Owulacja występuje 14 dni przed okresem tylko wtedy jeśli faza folikularna trwa 14 dni oraz faza lutealna również 14 dni, takie książkowe cykle nie często występują, wiele dziewczyn ma np. fazę lutealną trwającą krócej, faza folikularna może się niespodziewanie wydłużyć czy skrócić. U Ciebie odstęp od piku LH do staranek był spory (przy O+12 zalecane jest często właśnie 36h) więc wielce prawdopodobne, że trafiłaś w tą metodę (już 8h po pęknięciu pęcherzyka zalicza się do "O+12").

Ciążówka
, 12h od pozytywnego testu to jak najbardziej (owulka występuje najczęściej 24-36h od piku LH) ale nie kilka godzin po owulacji, o chłopca najlepiej się starać od kilku do 12 godzin PRZED owulacją.

Kamea, GRATULUJĘ!!!!!!! Życzę spokojnej, bezproblemowej i nudnej ciąży :-) Kuba jest prześliczny!

Ktoś pytał o Sudafed (nie pamiętam kto :zawstydzona/y:). Ma on za zadanie wysuszyć śluz, bierze się go na kilka dni przed owulką, w dniu owulacji niektóre babeczki z in-gender łykały go nawet co 4 godziny.

Dobrej nocki babeczki!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam się z rana.
Kochana Piranha juz pewnie prawie na spiaca ale jednak sie do nas odezwała. Buziak :*
Ja w pracy. Popijam kawke, delektuje sie bo to jedna z ostatnich w najblizszym czasie bo od jutra rzucam kawe (przechodze na zielona herbate), rzucam cole, mleko, sery i jogurty :-D Oj zanosi sie na ciezki czas. Ale podciągne rękawy i dam rade :cool2:
Milego dnia!

Ps. Kamea gratulacje! a Synek słodziak :)
 
Do góry