reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

dziekuje Piranha :-*******
ranny ptaszek z tej Kajusi. ja pamietam ze jak moi chlopcy mieli po kilka miesiecy i budzili sie w nocy to wystarczyl im cyc, wypili troszke mleczka i spowrotem zasypiali :happy2:

Tasha powodzenia na wizycie z Sonia. napewno wszystko bdzie wporzadku :tak:
porcja &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& odemnie :-)

Piranha ja tez cos ostatnio kiepsko sie czuje, na wszelki wypadek wzielam wczoraj jakies leki na przeziebienie, bo jak kazda mama nie mam czasu chorowac :-D
 
reklama
Piranha, nie bedziesz miec 2 identycznych dzieci:-D Krzys potrafi liczyc do 10???? I kto tu ma zdolniache! Jest zapewne scislym umyslem i tyle. Nie kazdy musi byc humanista i pisac wiersze. Synek mojego brata (4 l) jest taki wlasnie scislowiec, nie jest specjalnie kontaktowy (przeciez nie kazdy musi byc ekstrawertykiem), ale wlasnie liczy, rozwiazuje zagwozdki techniczne. Tak jak moj brat:-) A juz wspomnialam, ze moj brat pozno mowil. Jednym slowem: olej ich wszystkich, ze tak powiem. Jako mama wiesz najlepiej, czy jest OK, czy nie
 
Tak podczytuję o rozwijaniu się dzieci i waszych stresach że jest coś nie tak i że powikłania po szczepieniach i inne rzeczy które mogą źle wpływać na nasze dzieci jeśli mogę wyrażę swoje zdanie w tej kwestii moje dzieci różnią się od siebie wszystkim dosłownie na każdym etapie rozwoju również począwszy od przebiegu ciąży, poród, rozwój w okresie niemowlęcym i w okresie kilku latka i teraz też podam przykład Kubuś chodził samodzielnie w wieku 10 miesięcy a Jasiek w wieku 18 miesięcy , z mową też było różnie Kubuś dość późno jak miał 2 latka to troch mówił po naszemu a trochę po swojemu ja go rozumiałam :) jak miał 3 latka to nieźle mu szło a Jasiek dużo szybciej, Kuba nie raczkował wcale a jasiek w zasadzie nie raczkował tak typowo tylko na pupie się poruszał z jedną nóżką pod pumą a z drógą pod brzuszkiem i nie uważam żebybyło coś z nim coś nie tam, , a pro po szczepień lepiej szczepić niz nie szczepić a z nami ktoś się pieścił wszyscy mieli szczepienia takie same i nic nam nie jest nie ma co popadać w paranoję tak mi się wydaję każde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie ma co się zamartwiać :-)
 
chcę tylko powiedzieć że umówiłam się dziś na monitoring. będę miała dwa spotkania w cyklu. i cena i ilość spotkań bardzo mi odpowiada.
Czekamy!
 
Witajcie:-)
Ja mam takie pytanko do dziewczyn które kupowały sylk gdzie go zamówić w Polsce i czy 50ml wystarczy czy 100 lepiej?
Bardzo proszę o pomoc chcę zamówić bo po tych irygacjach to susza straszna, a bez nich u mnie ani rusz:-)
byłabym wdzięczna na namiar bo wiem że któras zamawiała
 
Tasha ,Agagsm oczywiście ,że pytałam o ogrzewanie i koszt zima to około 1000zł bo ogrzewanie jest na prąd podłogowe...
ale .....teraz w salonie gdzie pracuję mamy kominek ...i co z tego ,że klimat jest jak przychodząc do pracy zimno i trzeba czekać aż się rozpali ze 2 h..
a w ogrzewaniu na prąd jest tak jak w gazowym ..ustawia sie na komputerku kiedy ma się włączyć i nastawimy np.na 7.30 i przychodząc na 9 mamy już ciepło :)
a przy kominku trzeba mieć pomieszczenie na drewno ..wysypywać popiół , szarpac się z podpałką i ...drewno też kosztuje nie mało ...myślę ,że nawet jak będzie 1000złm-cznie to płacąc na pół nie będzie tak źle ...

a poza tym my zaczniemy w okolicach marca to tego ogrzewania nie będzie za dużo :) a zanim do następnej zimy to przecież zdążymy trochę odłożyć ;)))


byłam z sąsiadką w dekatlonie ..pogadałyśmy ,pośmiałyśmy się ..
zaraz jadę po Zuzę ,potem na zakupy i potem po Dominika ...
czasem czuję się jak taksówka ..mam wrażnienie ,że kierownicy nie puszczam :confused2:
byłam z Bono na spacerze,słonko ,ale wieeeejeee...



a w ogóle to dziś mija rok ....
rok jak odeszła nasza mała ruda przyjaciółka Nesta.......
 
Dzień doberek :)

wiecie, nie pisałam wam nigdy, ale była jedna rzecz która mnie martwiła do tej pory..mianowicie, ja często mam sny z udziałem Matika:-D ot takie niby codziennie sprawy, wycieczki i różne takie i często śniło mi się że byliśmy u kogoś, gdzie był dzidziuś, albo koleżanka w ciąży..ale ja miałam tylko MAtika i w ciąży nie byłam...no i tak mi to trochę chodziło po głowie, choć złe myśli oddalałam od siebie ..i co? wczoraj usg zaliczone na pięć..i dziś wreszcie śnił mi się i synek i dzidziuś w brzuszku:tak: chyba wreszcie stresior puścił:-)

Piranha nie chciałabym żeby ogólnie dostępne i zgodne z prawem było takie selektywne dobieranie zarodków..okrutnie to brzmi...usuwanie zarodków męskich czy żeńskich ze względu na widzimisię rodziców:confused2:
co innego wspomóc nieco naturę w staraniach się o dziecko, by mieć synka czy córę..bo zawsze pamiętamy że to dzieciak najważniejszy i jego chcemy, a z płcią może się udać albo i nie.
No i rozumumiem sytuację o której pisze Magda, jak dana płeć jest obciążona genetycznie..
ale widzimisię..nie, nie chciałabym żeby każdy mógł rządzić w 100% naturą..
Widzę że dziewczyny Cię już sprowadziły do pionu, w związku z dzieciakami i bardzo dobrze ;-) Nic sobie nie wkręcaj...na hasła "życzliwych ludzi" trzeba czasem sikać ciepłym moczem:-D
W kwestii dzieciaków i różnic przybijam piąteczkę Kociatce !!! Super to opisałaś, nic dodać nic ująć..podpisuję obiema rękami pod tym :D
Magda jeeej oponki to smak mojego dzieciństwa:-) oj aż mi zaburczało w brzuchu:-D
Kasia brzuszek pogłaskany :)
Kociatka haha ale wiesz, ty jesteś trzy tygodnie dalej, za trzy tygodnie to i mój brzuch dorówna Twojemu hehehe
Andziak nie zrozum mnie źle..ale odnajdź w tym co piszesz siłę i radość. Bo chłopaki nie mają ZA, nie mają Autyzmu...maję "tylko" kilka z jego cech. Krótko mówiąc, mogłoby być znacznie ciężej. Wiem...lepiej żeby po prostu byli zdrowi...ale sytuacja wygląda tak jak wygląda..i w tej sytuacji, przy takich obciążeniach mogłoby być znacznie ciężej. Więc bardzo się cieszę że chłopaki sobie tak dobrze radzą, że tak dobrze dbasz o ich rozwój ,bo dzięki temu w przyszłości będzie im łatwiej :)
Noemi :) niech się tempka pnie :)
Kate ooossszzz ty i nam nie pokazałaś ani jednego zdjęcia z sesji, dupcię będę lać!!!
Martucha tulę, i czekam na wieści..a tymczasem przesyłam wiarę i dobre myśli, bo wiem że się uda :)
Mama dobrze dziewczyny podpowiadają, żeby sprawdzić koszty utrzymania-ocieplania przede wszystkim. Ale generalnie myślę że oferta bardzo kusząca i bym w nią poszła. Mniejszy czynsz na dzień dobry to bardzo fajna sprawa, w końcu musicie mieć czas żeby nabrać rozpędu i każda kasa zachowana w kieszeni się przyda :)
Aga wiesz, przy Matiku też wcześnie brzucholek się pojawił. Ja po prostu tak mam:-D
Miśka mi MAtika przypomina, podobnie u nas było z gadaniem. I tak właśnie bywa, że rozwój dzieci w różnych sferach różnie przebiegają. Mati ma opóźniony rozwój mowy, natomiast ruchowo też przoduje
Misia dobre nastawienie, tego się trzymaj :)
Czarodziejka przepis w domu...przypomnij się jeszcze to ci wrzucę wieczorem :)
Kinga uważaj na siebie
Marzycielka już zaciskam Kciuki za październik :)
Tasha Kciuki za piękne wyniki zaciśnięte :)

Dziękuję za miłe słowa o mnie i rodzince i ciasteczkach:-D:tak::-)

A na koniec świeżutka pełna nadziei porcja fluidków i kciuków
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Pirania Filip w wieku 4 lat umial liczyc czytac i pisac.I nikt go tego nie uczyl.Bartek to samo.A Kuba juz tez pisze liczy.Sam sie nauczyl.I ja tego pod ZA nie zaliczam absolutnie.Sa zdolni i tyle.A inni mysla ze ja na sile ich ucze.Ja chocbym chciala nie mam na to czasu.Filip zamiast dodawac w pierwszej klasie to mnozyl.A ja sluchalam skargi od nauczyciela ze sie wymadrza.
I tak moja szkola skutecznie zrazila go do nauki.Krzys jest zdolny i tyle.
Jedynie to zauwazylam ze dla dzieci umiec za duzo tez nie jest ok.Filip i Bartek jak narazie nudza sie na lekcjach/A Filip ze starszy to widze ze nie nauczyl sie uczyc bo wszystko samo wchodzilo.Wiec uwaza ze nie musi sie uczyc bo wszystko wie.
Ale jest to o dobre bo nawet olewajac ale chodzac do szkoly jakos na ta troje wyjda.Ja i brat tak mielismy
 
Ostatnia edycja:
puk puk :-)

Daaaawno mnie nie było nawet baaaardzo dawno, dlatego nieśmiało pukam do Was :zawstydzona/y:.
Ale jestem prawie na bieżąco z forum bo jestem takim trochę skrytoczytaczem :-).

Niniejszym chciałabym
pogratulować narodzin nowych dzieciaczków,
pogratulować zafasolkowanym mamusiom ( życząc wspaniałej zdrowej ciąży )
pozdrowić starające sie mamuśki ( zazdraszczam ;-))
pozdrowić również spełnione mamuśki jak na razie nie planujące powiększenia rodzinki .

U nas niestety powiększenie rodziny chyba się oddala :-(. Przede wszystkim że mężuś nie przekonany i wystraszony, a ja no cóż latka lecą i sama już nie wiem. Ale nie powiem kusicie zwłaszcza , że wyniki planowania płci statystycznie chyba ostatnio wzrosły .

pozdrawiam
 
reklama
Tusia mnie udało się kupić na allegro, nie wiem ile:sorry2: chyba 50tkę..wiem że na pewno pod hasłem sylk nic nie wyskakiwało, trzeba było przejrzeć ogólnie propozycje sprzedawców z zakresu lubrykantów ;)
tyle...więcej niestety nie pomogę, w historii zakupów nie mam już sprzedawcy u którego kupowałam..
Mama kierowco rajdowco :p czuję pozytywne wibracje z tym lokalem i biznesem :) będzie dobrze :)
tulę ciepło...
 
Do góry