reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
miss.bella przytulanka byly w 8,9 i 11dc, a owulacja byla w 14dc (w 13 dc bylam na monitoringu i jeszcze pecherzk nie pekl, a nastepnego dnia mialam bole podbrzusza co by wskazywalo na owulacje, a juz 15dc sluz bialy, nierozciagliwy). do tego naprawde przylozylam sie do staranek- na 4 miesiace przed dieta dziewczynkowa, zakwaszanie pochwy, plyn do higienty intymnej o niskim ph, magnez, wapno, kwas foliowy, stosunki bez orgazmu.
tak teraz sobei mysle ze poprostu moj maz ma same pleminiki meskie bo kurde jak to inaczej wytlumaczyc????:-(
 
kosmopolitan jesteś przykładem, że ta metoda niestety nie sprawdza się w 100%...szkoda bo ja też jestem nastawiona na córcie i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej, chociaż z drugiej strony najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa a ciąża spokojna.
Głowa do góry!! Gratuluje i proszę o fasoklowe fluidki :-D
 
dziewczyny zdjecia nie mam po co wstawiac bo akurat test nie pozostawia zadnych watoliwosci- kolor jest taki niebiesko fioletowy-identyczny jak na karcie kolorow dolaczonych do testu-kolor chlopczykowy.

no dobra wstawiam: zdjecie troszeczke przeklamuje kolor- faktycznie jest to odcien niebieskiego wpadajacy w fiolet, dokladnie taki jak ten odcien na kocnu palety chlpczykowej. echhhhh

DSC04211.jpg
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny!

Kosmopolitan
, będzie dziewczynka jak nic! Te testy to lipa, one mierzą po prostu pH moczu i na tej podstawie "określają" płeć co jest oczywiście mylne bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. A teraz weź kup sobie paski pH i zmierz pH moczu, zobaczysz, że będzie wysokie. Jedna dziewczyna na innym forum o planowaniu płci pisała, że kupiła identyczny test, pokazał jej chłopca a USG potwierdziło już dziewczynkę, sprawdziła pH moczu i wynosiło 8. Jeśli komuś zgadza się wynik to jest to najzwyklejszy zbieg okoliczności, po prostu przy prawdopodobieństwie 50% jest spora szansa, że test dobrze zgadnie :-) Jedna dziewczyna zrobiła eksperyment i zakwasiła mocz witaminą C, oczywiście najpierw wyszedł jej chłopak a po zakwaszeniu dziewczynka :-D Kosmpolitan, te testy to lipa, równie dobrze możesz sobie kupić paski pH za kilka złotych albo powróżyć z fusów :-D Przecież pomyśl, gdyby w moczu były hormony określające płeć to naukowcy dawno by już o tym wiedzieli i w każdym laboratorium mogłabyś sprawdzić płeć dziecka robiąc badanie moczu. Nosisz w brzuchu śliczną dziewczynkę i już a o teście zapomnij (szkoda, że nie masz drugiego by zrobić go po soku żurawinowym :-D, uspokoiłabyś się).

Mama05, dobrze, że tempka wciąż wysoko, oby nie spadła przez najbliższych kilka miesięcy (bodajże w 4 miesiącu tempka spada jeśli dobrze pamiętam) :-)
 
Ostatnia edycja:
Kosmo, kurcze co mam ci powiedzieć, takie jest życie, plany planami a różne bywa....Ale czekaj spokojne na usg może akurat się zdziwisz...te testy przecież też się mylą ( a ja myślę zę to jednak jest pipulka) jak masz ph moczu wysokie to wyjdzie chłopak, a może jadłaś coś co wpłynęło na mocz i tyle, skoro tak jak pisze piranha ph moczu zależy od diety?Jakby były takie testy na płeć to świat by zwariował na ich punkcie już dawno i nikt by nie robił usg dla potwierdzenia, ja też myśle ze to lipa.:tak:głowa do góry, A zrób może ten test z sody i kapusty, w końcu on się sprawdził dziewczynkom... jakbyś miała paski do ph to byś mogła sprawdzić ich poziom w moczu, gwarantuje, że byłby wysoki . Kochana nie dołuj się, uściski.
 
Ostatnia edycja:
piranha wstawilam wpoprzednim poscie zdjecie wyniku.
ja czytalam ze test niby wykrywa chromoson Y a nie hormon.
wiem ze testy te sa mylne ale do mnie chyba juz dociera ze moje marzenie pryslo jak banka mydlana. a wiecie co najgorsze? ze ja od poczatku czulam kazda czescia swojego ciala ze to corcia a tu niespodzianka. zeby nie to przeczucie to byl lagodniej zareagowala a tak to taki szok, jakby ktos wylal kubel lodowatej wody.ja nawet jak ktos mi mowil ze bedzie chlpciec (np. tesciowa czy babka meza) to ja w duchu mowilam "a ja wam wszystkim udowodnie ze sie myslicie, taka tego bylam pewna". a to zonk.

piranha ale dziekuje Ci z calego serca. te Twoje zapewniania naprawde przynosza mi ulge pomimo ze juz chyba sie pogodzilam. milo sie czyta ze ktos jeszcze daje mi cien nadziei. raz jeszcze dziekuje kochana!

piranka ale skoro mam wysokie ph to duze prawdopodobienstwo ze je mialam jak zachodzilam w ciaze, co by wskazywalo na duze prawdopodobienstwo spodzenia chlopca.
i wiesz co dzisiaj odkrylam? wzielam z ciekawosci opakowanie globulek zakwaszajacych- mam dokladnie te same co Ty. i nie ma tam 4 globulek!!! kurcze nie pamietam, dalabym glowe uciac ze gora 3 dni sie zakwaszalam, ale wszystko wskazuje ze 4:szok: no zobacz, i pomimo ze 4 dni sie zakwaszalam to wszystko wskzuje ze za slabo sie zakwasilo :baffled:
 
agulek testy z sody robilam juz chyba 5 razy, nawet jeden dzisiaj (zaraz po tescie) i tez sie nie spienilo, ani razu sie nie spienilo. test z kapusty tez wyszedl dziewczynkowy.
 
Dziweczyny wypowiedzcie się co myslicie, jakie jest Wasze zdanie:dry:
Mój ostatni cykl maił 26 dni, wczoraj 14 dc prawie takie same kreski na teście owu, ból w dole brzucha oraz kłucie jakników cały dzień, śluz biały i nierozciągliwy, dzisiaj sluz taki jak wczoraj ale juz bez żadnego bólu. Przytulanka było 10dc i wtedy na teście owu minimalna druga kresta kontrolna. Jak myslicie, czy jest szansa na zafasolkowanie?? :-)
 
reklama
Kosmo nie stresuj sie na zapas, mysle , ze test moze sie mylic tak jak Piranha mowi:tak:
Czekaj do usg kolo 17-18tyg i wtedy wszystko sie wyjasni. Ja dalej kibicuje ,zeby byla dziewczynka ale jesli mimo tych wszyskich staran okaze sie ,ze jednak bedzie synek to potraktuj to tak , ze ten mala istotka jest w Twoim brzuchu z jakiegos waznego powodu:tak: Na razie tylko mysl o dzidzi spokojnie i czekaj.Ja wierze ,ze to bedzie dziewuszka.
Mama no to ladnie z ta temp. oby tak sie utrzymala
 
Do góry