reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dodam jeszcze, że próbowałam odsunięcia od owulki 2 dni (oraz metody O+12) przez kilka cykli i nie udawało się. Więc byłam przekonana, że albo faktycznie będę mieć problem z zajściem w ciążę albo mój M ma tak słabe plemniki, że nawet 2 dni nie przetrwają (co jest możliwe gdyż facet w ogóle o siebie nie dba i nawet nie daje o siebie zadbać :-(). Tak więc w szczęśliwym cyklu postanowiłam spróbować w najbardziej płodny dzień (a dzień przed owulką jest podobno nawet bardziej płodny jak dzień samej owulki) i się udało :-) ...i bardzo się cieszę, że synek będzie miał rodzeństwo a różnica wieku wyniesie niewiele gdyż koło 2 lat ...a czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka to czas pokaże, w końcu przecież tak samo pokocham tą małą istotkę :-) bez względu na to czy jest XX czy XY :-D

agulek, pH moczu będzie wyższe jak śluzu (pH moczu nie może być zbyt niskie, silnie kwaśny odczyn (poniżej 5) może pojawić się w stanach odwodnienia oraz przy gorączce), lepiej jednak dopilnować (ja niestety nie mierzyłam) by pH śluzu wyniosło 4-4,5, to w końcu w nim rozpocznie się wyścig żołnierzyków :-) i warto zadbać by te taszczące chromosom Y miały pod przysłowiową górkę :-D Zapewne dieta (np. żurawina) zakwasi też mocz ale np. Sylk wpłynie już tylko na pH śluzu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Daria, na pewno dietą (np. sok żurawinowy) i suplementami (np. witamina C) ale również wspomnianym Sylkiem (można go stosować tuż przed staraniami) czy globulkami dopochwowymi (nie można ich jednak stosować zbyt blisko staranek). Ja kupiłam kiedyś Feminella Vagi C ale nie wiedziałam na ile przed owulką je zastosować by pH wciąż było niskie ale plemniki nie zostały wymordowane, dlatego zdecydowałam się na Sylk. Ale zapewne doradzą Ci tu dziewczyny stosujące globulki i inne zakwaszacze, ja nie mam z tym doświadczenia. Na blogu o planowaniu płci są też przepisy na kwaśne irygacje do zrobienia na godzinę przed stosunkiem.
 
Agulek-79, Piranha, AneczkaK dziękuję dziweczyny za rady!!
Czyli z prezentu świątecznego w postaci zafasoklowania nici ale macie rację, ten cykl potraktuję jako testowy, zobaczę co wyjdzie jutro.
Powiem Wam, że to będzie moje pierwsze dziecko i nie wiem dlaczego uparłam się na dziewczynkę, planuję przecież mieć conajmniej dwójkę dzieci. Czy przy pierwszej ciąży też palnowałyście płeć dziecka??

Śluz w tym momencie mam biały i nierozciągliwy...
 
Ostatnia edycja:
piranha aleeee Ty masz wiedze kobieto:szok:imponujace! kiedy Ty mialas czas na zdobywanie tej wiedzy?;-) ja przy moim dziecku ledwie znajduje czas na to forum i inne ktore dotyczy dzieciakow w wieku mojego synka:tak:

missbella ja nie planowalam plci przy pierwszym dzieku.
 
MissBella, ja starając się o pierwsze dziecko w ogóle nie myslałam o płci ...nawet nie analizowałam kiedy mam dni płodne, po prostu staraliśmy się kiedy mieliśmy na to ochotę i udało się w 2 cyklu :-) (wtedy nie miałam raczej problemów hormonalnych, nie było plamień przed @). Ale jak sobie teraz pomyślę o tym z perspektywy czasu to nieświadomie zrobiłam wiele by zwiększyć szanse na chłopczyka :-) Zawsze mi się marzyła dwójka dzieci - synek i córeczka ...więc tym razem postanowiłam się doszkolić w tym temacie :-) ...ale jak już wiecie cała (no może nie cała ale większa jej część :-)) ta wiedza poszła w łeb :-D

kosmopolitan, dzięki kochana za taki gigantyczny komplement ale ja tam się wcale nie czuję jakobym miała jakąś dużą wiedzę :-) Też przy synku brakuje mi czasu, jak był mniejszy to internet wertowałam wieczorami jak mały poszedł już spać, teraz zdarza mi się puścić mu na ekranie monitora jakąś piosenkę czy krótką bajeczkę (uwielbia piosenki) i mam wtedy chwilkę by was poczytać i coś naskrobać :-D (w przewężonym okienku żeby nie zasłaniać małemu bajeczki :-D, muszę zakupić monitor panoramiczny żebyśmy oboje się pomieścili hehehe :-D)
 
Ostatnia edycja:
Missbella nie wszystko stracone. U mnie tez tak bylo ,ze myslalam ,ze za daleko wyszlo od owu(przesunela sie o 1 dzien) a udalo sie:tak:
 
MissBella ja przy pierwszym nie myślałam o tym , chcieliśmy dziecko i przy pierwszej próbie się udało. Powiem ci że fajnie tak pójść na spontan, cieszyć się z tych II kreseczek, nie nastawiać się na nic ... tylko na dziecko. Nie ma żadnego stresu tylko sama radość z tej małej istotki:-). A ten śluz może być poowulacyjny, kłócie też mogło świadczyć że owulacja już była. Wtedy może się uda tym z 10 dnia, bo to będzie ok 3,5 doby.A jaki śluz miałaś wczoraj, badałaś ?

Piranha dzięki , doczytałam już twój post i wiem, że żeby się dobrze przygotować muszę kupić te paski, tylko zastanawiam się , czy taka cena 20zł za 100 sztuk nie świadczy już o tym że to lipa:no:
Aneczka a ty starałaś się którego dnia cyklu i kiedy owulacja?
 
Ostatnia edycja:
reklama
agulek-79 nie badałam wczoraj śluzu, powiem szczerze, że dzisiaj zrobiłam to pierwszy raz, testy owu też robię po raz pierwszy, wszystko jest dla mnie nowe, bardzo dużo czytam na ten temat, szczególnie to forum bo z niego, od Was kochane, dowiedziałam się najwięcej. Wcześniej przez ponad 6 lat brałam tabletki antykoncepcyjne także temat ciąży i wszystkiego co jest z nią związane był mi obcy, obojętny i niepotrzebny. Tabletki odstawiłam w maju, od tamtej pory współżyjemy bez zabezpieczenia ale bez zwracania uwagi na dni płodne itp. Ten cykl jest pierwszym kiedy obserwuje swój organizm, robię testy owu i czytam to wspaniałe forum:)
AneczkaK myślisz, że z tego przytulania w 10dc mogłoby coś wyjść?? Mocne ale chwilowe kłucie jajnika czułam wczoraj czyli 13dc a dzisiaj te dwie prawie takie same kreski na teście owu i ten całodzienny ból, czasem jak na @, czasem kłucie jajnika...
 
Do góry