reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam wieczorkiem:-)
Tak apropos faszerowania męża witaminkami to faktycznie mój mąż od dobrych 8 miesięcy brał dziennie witaminę C 1000mg magnez omega 3 i Lcarnitine:tak: To było z zaleceń mojego lekarza który mu zalecił taki zestaw bo poprawia jakość nasienia a ponieważ staraliśmy się już długi czas to zalecił aby męża też wzmocnić.
Teraz tak sobie myślę że nieświadomie wzmocniłam mu żeńskie plemniczki:-)
Jeżeli chodzi o żurawinę to ja suszoną bardzo lubię i jak byłam na diecie od marca to jadłam jej sporo zamiast słodyczy oraz lcarnitine przyjmowałam bo na fitness biegałam codziennie a dietkę miałam bogatą w białko.
 
reklama
Witajcie dzieczynki dopiero teraz zagladam bo mezus ma wolne i nie zagladam do lapcia,ale dzwonilam dzisiaj do ginka ale niestety go nie bylo wiec sekretarka zostawila mu wiadomosc i ma do mnie oddzwonic :-) Tylko babeczka pytala sie w jakiej sprawie itd i czy chce prywatnie czy na NHS ale podkreslila ze prywatnie to jest bardzo drogo wiec powiedzialam ze na NHS nawet nie dlatego ze to kosztuje ale ze wzgledu na to ze to z ich winy mialam komplikacje wiec dlaczego mam jeszcze za wizyty placic ??! Zostaje mi czekac na tel od doktorka i zobaczymy co mi powie :sorry:


A ja dzisiaj na sniadanko zjadlam twarozek z zurawinka alez to bylo pyszne :-D


Becia to wit C i omega3 i magnez pomagaja przetrwac zenskim plemniczkom ?
 
agulek-79 ja nie kupiłam jeszcze tych pasków na ph bo sie ciągle zastanawiam które kupić, bo rzeczywiście te niskie ceny mnie zastanawiają :szok:
 
agulek, pierogatko, nie kadźcie mi tak bo aż głupio się czuję :-D. Oczywiście dziękuję za wszystkie miłe słowa!

Agulek, pH moczu nie ma znaczenia przy planowaniu płci, oczywiście dieta zakwaszająca zakwasi też mocz ale nie ma tu żadnej reguły. Podobno na pH moczu wpływa to co jemy danego dnia a pH śluzu reaguje wolniej. Dziewczyny pisały, że np. przy diecie chłopczykowej miały pH moczu 7 a śluzu 6-8. Jedna dziewczyna pisała, że zanim zaczęła dietę dziewczynkową to miała pH moczu 7 lub wyższe a śluzu 6,5. W wyniku diety (sok żurawinowy, suplementy itd.) pH moczu spadło aż do 5,5 a śluzu do 4,5-5,0, kiedy zaszła w ciąże i odstawiła suplementy to pH moczu wzrosło znów do 7 a śluzu do 5,5-6,0. Inna z kolei pisała o pH moczu 7,5 a śluzu 5, była nawet taka, która miała pH moczu 5 a śluzu 3-4, miała 4 dziewczynki i bardzo pragnęła chłopca. Tak więc na pewno dieta obniża i pH moczu i śluzu ale nie ma żadnej reguły, warto zadbać o dietę i suplementację a przed owulką przypilnować by pH śluzu wyniosło 4-4,5, wtedy dziewczynka niemal murowana :-D

Pierogatko, przy staraniach o chłopca musisz zadbać o dietę bogatą w sód i potas (podobno potas daje plemnikom męskim niezłego kopa) a unikać wapnia i magnezu, dużo sól, jedz dużo pomidorów, pomarańczy, bananów, ananasów, jabłek, brzoskwiń, selera, ziemniaków, białego ryżu, pij wodę z cytryną, unikaj mięsa jeśli masz niskie pH, staraj się jeść jak najczęściej zimne potrawy. Najlepiej gdyby starania były poprzedzone Twoim orgazmem, bardzo podnosi to pH a ponadto w rzadkim, ciągnącym się śluzie plemniki męskie mają raj. Łykaj wszelkie suplementy na poprawę jakości śluzu a więc olej z wiesiołka (np. Oeparol, należy go łykać tylko do owulacji), olej lniany, siemię lniane. Pij syrop Guajazyl przed owulką (podnosi pH i rozrzedza śluz). Spróbuj zrobić tak by pomiędzy wcześniejszymi staraniami a tymi "docelowymi" były mniej więcej 4 dni (wtedy jest podobno najwięcej plemników męskich w nasieniu). Przed staraniami żadnej gorącej kąpieli (tyczy się to głownie męża :-)), niech mąż wypije Colę lub kawę na 1 godzinę przed przytulankami. Łykaj witaminę D, cynk, olej z ryb, wszystkie suplementy i witaminy z konkretnymi dawkami masz podane tutaj, strasznie tego dużo :-): Planowanie plci. Warto zainwestować w lubrykant Pre-Seed (ułatwia zajście w ciążę i zapewnia odpowiednie, wysokie pH). Również podobno L-arginina podnosi pH, dobrze by łykał ją i mężczyzna i kobieta.

Becia, też łykaliśmy z mężem witaminę C w dawce 1000 mg dziennie :-) Edyta, witamina C nie tyle pomaga przetrwać plemnikom żeńskim co utrudnia przetrwanie plemnikom męskim, które to nie przepadają za niskim pH.
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z Piranha że tu chodzi o ph więc jak i facet jest "zakwaszony" to wydaje mi się że przewaga jest wtedy tych żeńskich plemników bynajmniej męskie mają małe szanse jak i dodatkowo kobieta ma obniżone ph;-)
 
cześć staraczki i zaciążone ;))))
aleee tu wczoraj dyskusja szła-a ja M jak miłość i spać poszłam ;)

co do mojej tempki to niestety nic sie nie wyjasniło
9 dni była 37
potem 37,15
wczoraj 37,05
i dzis 37,05..
mam 24d.c.(a cykle 25-27dniowe) i 12 dfl..

pozdrawiam i idę budzić Domisia-Zuza już ubrana hasa z Bono .zaraz wychodzimy,wlecę po 16.00:)

papa :)
 
reklama
Do góry