reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Bella skoro dziewczyny radzą nie próbowac juz to nie próbuj...ale jeśli serce podpowiada Ci coś innego to działaj.
jeśli chcesz małą babeczkę to tak jak pisały dziewczyny w staraniach potrzebna jest cierpliwość..
skoro jajniki bolą to znaczy ,że faktycznie na godzinach bedzie owu...
chyba ,że jeszcze spróbujesz tą metodą co Pirania pisała- czyli 12 godzin po owu..


Kosmo=- nie rozumiem takiego podejścia Twojej teściowej;/niektóre pary marzą o synku i nie mają-syn to błogosławieństwo a nie kara!!!
a u Ciebie bedzie tak jak u Betaki-wszyscy "życzliwi" mówili,że bedzie 3ci syn a tu utarła wszystkim nosa i bedzie Hania ;)))))))))))
 
reklama
missbella ja bym juz zrezygnowala z przytulanek, no chyba ze chcesz zwiekszyc szanse na synka. skoro masz bole podbrzusza to byc moze dzisiaj bedziesz miala owulacje. to Twoj pierwszy cykl z testami owu wiec nie wiesz jak tak naprawde one reauja na Twoj organizm. ja starajac sie o pierwsze dziecko robilam calymiesiac testy i ani razu nie zobaczylam drugiej kreseczki, ani nie mialam sluzu plodnego. bylam pewna na 100% ze cykl byl owulacyjny. nawet nie masz pojecia jakie bylo moje zdziwienie jak zobaczylam 2 kreseczki na tescie ciazowym;-)
 
Miss Bella jeśli zależy ci na dziecku i nie do końca musi to być dziewczynka to szkoda cyklu i próbuj, pewnie. Jest też szansa, że trafisz w tę metodę 0+12 czyli po owulacji o której pisała Piranha i może być córeczka, albo te z 10 dnia cyklu przetrwają:-) A jak nie to będzie równie kochany syneczek, a córeczkę zaplanujesz następnym razem z kolejnymi staraczkami na tym forum;-)
Mama mój synek, jak jeszcze nie myśleliśmy o 3 dziecku, też ciągle dopytywał mnie, kiedy będzie miał siostrę, wieć ja go zbywałam żeby szedł do taty i ten mu kupi. Więc raz jak byli w tesco i płacili za zakupy to ten do męża na cały głos: tato, tato wracajmy masz dużo pieniążków i obiecałeś że mi kupisz tę siostrę. Mój mąż mówi że wszyscy w kolejce się śmiali. :-D
 
Ostatnia edycja:
Mama05, mas niesamowitą córeczkę, pewnie synek równie kochany :-)

MissBella, szkoda, że nie miałaś okazji przetestować tych swoich testów owulacyjnych w poprzednim cyklu by sprawdzić czy w dniu pozytywnego testu kreska kontrolna i testowa są takie same. Ja tam bym zaszalała i spróbowała (skoro dziś nie masz okazji poserduszkować) zastosować metodę O+12 :-D (na in-gender cały czas twierdzą, że nie ma skuteczniejszej metody :-)) ale jeśli Twój organizm nie daje Ci znaków co do momentu owulacji (choć wówczas zaleca się częste testowanie w dniu spodziewanego testu pozytywnego i odliczenie 36h od pozytywnego testu) to lepiej nie ryzykować ...i poczekać na następny cykl, przynajmniej będziesz już wiedzieć czego się spodziewać po testach owulacyjnych i będzie Ci już łatwiej (ponadto w metodzie O+12 najlepiej zachować minimum 7-dniową wstrzemięźliwość bądź bardzo częste staranka a u Ciebie obie opcje odpadają w tym cyklu ...ja bym zatem potraktowała ten cykl jako zdobycie doświadczenia w analizie testów owulacyjnych a w następnym spróbowałabym postarać się o dziewuszkę).
 
Ostatnia edycja:
Missbella ja Ci mowie ,ze na dziewczynke to juz sie nie staraj i szanse na ciaze:tak: jak najbardziej sa a jak bardzo Ci zalezy na CIAZY to dzialaj jutro. Testy moga pokazywac roznie i trzeba je robic z 3 cykle zeby ocenic kiedy jest owu a u Ciebie z objawow(bole i klucie) wyglada na to ,ze owu moze juz albo lada moment:tak:
Piranha moze zle Cie zrozumialam:zawstydzona/y:;-) Bo wiem ,ze dziewczyny myslaly na poczatku watku ,ze 24-36h to dobry odstep a okazuje sie ,ze juz za maly.
 
Daria, ja mojego faszerowałam witaminkami FertilMan, L-karnityną, witaminą E, koenzymem Q10, magnezem, witaminą C i B-Complexem B-50 :-) ...te witaminki (FertilMan i inne podobne) + L-karnityna + witamina E bardzo poprawiają płodność, zwłaszcza L-karnityna bardzo poprawia ilość i jakość żołnierzyków.
 
Ostatnia edycja:
Aneczko, ja od początku zalecam albo minimum 2-3 dni od owulki (plus zakwaszanie i odpowiednia suplementacja) albo metodę O+12 :-) ....opowiadałam dlaczego u mnie planowanie wzięło w łeb i skończyło się na staraniach w dniu pozytywnego testu, wyszły mi nieciekawie wyniki hormonalne (LH:FSH = 0,39, wysoka prolaktyna po obciążeniu) i bałam się, że w ogóle nie będę mogła zajść w ciążę. Wątek czytam od początku i faktycznie był wysyp chłopaków :-D ale mi się wydaje, że to dlatego iż dziewczyny wówczas nie pilnowały niskiego pH ...a ono ma tu zasadnicze znaczenie.
 
reklama
Nullka a ty zamawiałaś paski do ph , ja się waham, ale tak myślę że jednak kupię bo skoro ph ma największe znaczenie to byłby najlepszy sposób na skontrolowanie, przecież nawet nie wiem jak bardzo muszę je obniżyć:zawstydzona/y:Ja znalazłam coś takiego ( nr aukcji 1968956715), a jakbym kupiła takie uniwersalne u tego sprzedawcy sa dobre opinnie na te pozostałe paski, to jak zbadam ph moczu to ma to jakieś znaczenie? skoro zakwaszam organizm to chyba ma na mój rozum:no: jak wyjdzie ph moczu 5 to znaczy że dobrze? Zna się któraś z was na tym?

Piranha niezły zestawik miał twój mąz:szok:, a ja narzekam że mam długą listę. Mój tylko magnez łyka tak z przyzwyczajenia bardziej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry