reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Planujemy córkę , monitoring mam zawsze 8 dnia cyklu . Lewy jajnik wyłączony a czekamy na owulację z lewego ponieważ tam więcej hormonów żeńskich i większa szansa na dziewczynkę a tylko owu szykuje się zawsze w prawym. Lewy całkiem wyłączony zero kompletne. W poniedziałek mam do odebrania receptę jeszcze nie wiem jaki to lek ale 5 tabletek tylko może ktoś się orientuje co to?
I twoja lekarka skoro dała Ci skierowanie na monitoring i na ten lek to znaczy, że potwierdza teorie, ze z lewego jajnika prędzej może byc dziewczynka?
 
reklama
Ja nie potrzebuje skierowania na monitoring po prostu umawiam się co miesiąc 8 dnia cyklu miejwiecej czasem przesuwam dzień przed albo po zależy kiedy okres przychodzi. I obserwujemy pracę jajników chcemy pobudzic lewy bo nie działa poprosrtu chciała mi da odrazu te tabletki ale wystraszyłam się ciąży mnogiej ale teraz zmieniłam zdanie i iden po odbiór tabletek w poniedziałek dlatego nie znam nazwy . Ale może podziałają hormonalnie bardziej na dziewczynkę tak sobie myślę Wiem tylko że jest ich 5 . I pobudza pracę odrazu . Co do tego czy lewy na dziewczynkę to zapytana nie potwierdziła ale i nie zaprzeczyła . Ale powiedziała że słyszała kiedyś o tej teorii
 
Ja nie potrzebuje skierowania na monitoring po prostu umawiam się co miesiąc 8 dnia cyklu miejwiecej czasem przesuwam dzień przed albo po zależy kiedy okres przychodzi. I obserwujemy pracę jajników chcemy pobudzic lewy bo nie działa poprosrtu chciała mi da odrazu te tabletki ale wystraszyłam się ciąży mnogiej ale teraz zmieniłam zdanie i iden po odbiór tabletek w poniedziałek dlatego nie znam nazwy . Ale może podziałają hormonalnie bardziej na dziewczynkę tak sobie myślę Wiem tylko że jest ich 5 . I pobudza pracę odrazu . Co do tego czy lewy na dziewczynkę to zapytana nie potwierdziła ale i nie zaprzeczyła . Ale powiedziała że słyszała kiedyś o tej teorii
Ja mimo brania leków - jestem na Clo, mam owulacje tylko z prawego jajnika :/ lewy w ogóle nie reaguje. Ale mój gin prowadzi klinikę leczenia niepłodności, ogląda setki owulacji miesięcznie i uparcie twierdzi ze lewy jajnik i prawy jajnik dają identyczne szanse na dziecko obu płci. Nie zaobserwował takiej zasady. Niestety, to by było zbyt piękne i proste ;) ale powodzenia!
@leeleeth z którego jajnika miałaś owulacje tym razem a z którego na chłopców? Tak z ciekawości pytam...
 
Co do jajników to poszperałam w necie i teoria o dziewczynkach z lewego i chłopcach z prawego jajnika nie jest wiele warta. Za to badania potwierdzają, że:
- u człowieka dominuje jajnik prawy, pochodzi z niego aż 56% owulacji vs.44% z lewego.
- tak samo prawy jajnik dominuje u innych zwierząt np. Krów. Lewy jajnik z kolei jest jedynym funkcjonującym u ptactwa a prawy jest całkowicie zapasowy i uśpiony.
- owulacje z prawego jajnika częściej kończą się ciążą niż te z lewego.
- ciąże z prawego jajnika rzadziej ulegają poronieniu.
Teoretycznie więc owulacja z prawego jajnika jest lepsza bo daje większe szanse na donoszenie zdrowej ciąży w ogóle. Sama o tym nie wiedziałam. Ginekolog mi powiedział ze jedyne co zaobserwował ze działa dziewczynkowo to Clomid i zastrzyki na stymulację jajników. Czyli hormony i susza nimi spowodowana. Wiec warto jajniki stymulować ;)
 
Ja mimo brania leków - jestem na Clo, mam owulacje tylko z prawego jajnika :/ lewy w ogóle nie reaguje. Ale mój gin prowadzi klinikę leczenia niepłodności, ogląda setki owulacji miesięcznie i uparcie twierdzi ze lewy jajnik i prawy jajnik dają identyczne szanse na dziecko obu płci. Nie zaobserwował takiej zasady. Niestety, to by było zbyt piękne i proste ;) ale powodzenia!
@leeleeth z którego jajnika miałaś owulacje tym razem a z którego na chłopców? Tak z ciekawości pytam...

Ja z prawego, lewy jajnik mam nieczynny ;)
 
reklama
Dziewczyny lek który mam przepisany to Lametta macie jakie doświadczenia z tym lekiem związane? Przypomnę chcemy ruszyć do pracy lewy jajnik.
 
Do góry