reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

A odnoście tzw. O., czytałam badania, że orgazm bardziej wpływa na X. Np. w czasie wojny więcej rodziło się chłopców, ponieważ mężczyźni gwałcili kobiety, które nie przeżywały wtedy orgazmu, natomiast wiele osób twierdzi, że orgazm powinien być, bo przez skurcze macicy plemniki mają łatwiejszą drogę.
Jak to wszystko czytam i analizuje, to chyba sobie kupię kulki gejszy :-D nie dość, że wyćwiczę mięśnie kegla, to i mąż będzie miał większą radochę :-D:-D
 
reklama
Na dzień dzisiejszy z tego co wiem, to testosteron powinien być wysoki. W teorii sam Y nie wystarczy, aby był chłopiec. Musi jeszcze pojawić się testosteron. Jeżeli kobieta ma niski testosteron, to podobno komórka jajowa może odrzucać Y, ze względu na dobro organizmu. Wpływ może mieć także kondycja psychiczna kobiety, jeśli kobieta bywa przemęczona, niewyspana, to większe szanse mają X. Ale ja to wszystko piszę w formie ciekawostki, nie mam pojęcia ile jest w tym faktycznie prawdy.
Hmmm A estriadol w takim razie u kobiet na chłopca?
 
Hmmm A estriadol w takim razie u kobiet na chłopca?
Estriadol na chłopca winien być wysoki, przy wysokim estriadolu jest też dobry śluz plodny o cechach kurzego jajka, no i testosteron też winien być wysoki, ale nie powyżej normy bo ponoć powyżej normy to już na dwoje babka wróżyła i może być problem z owulacja...
Co do pH śluzu płodnego to wysokie pH nie daje pewności, że będzie syn... Ja miałam w okresie owulacyjnym nawet 9 bez podbijania soda a mam córkę, inne dziewczyny też miały wysokie i nie zawsze się udawało mimo tego... Musi być coś jeszcze co decyduje...
pH bardzo dobrze podnosił mi Alka Seltzer Gold nie ten zwykły niebieski tylko żółty!!! To z USA sobie sprowadzaliśmy i piłam i super pH po tym było więc polecam ten specyfik :) po za tym woda z cytryną, ale dużo cytryny nie plasterek czy dwa na litr tylko 1-2 cytryny. No i jeszcze ta soda rozpuszczona w wodzie w proporcjach łyżeczka na pół szklanki i tak max 6 porcji na dobę...
 
@cytrusowa85 jeśli chodzi o estriadol, to nie mam pojęcia, na razie nie znalazłam nic, co mogłoby potwierdzić, że ma on jakiś wpływ.

@martoosia04 może po prostu muszę ściągnąć apke, żebym mogła wstawiać emotki z poziomu tel.
W tym filmiku było ze estriadol jeśli u kobiety powyżej normy z mężczyzną który M testosteron powyżej normy to wtefy w stronę chłopca. Z tego zrozumiałam że testosteron u kobiet nie powinnom sie podwyższać . Ale.zapytalam bo.nie wiem.czy dobrze zrozumialam
 
reklama
@cytrusowa85 powiem Ci, że jeśli chodzi o hormony, to wiem tylko tyle, że nic wiem hehe :) jak będę miała chwilę, to postaram się bardziej zagłębić w ten temat, choć ciekawa jestem jak na dzień dzisiejszy, to u mnie wygląda. Mnie dziś dopadła @ więc jutro idę zrobić badania z krwi, m.in. testosteron i estradiol, więc przynajmniej się dowiem czy mam wysoki czy niski.
 
Do góry