reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

@gorligorligor witaj kochana :)
Jak się macie? Ty i dzidziuś? Jak nazwalas swojego królewicza? I jak chłopcy zareagowali na braciszka?
@BB_Anna czyli jednak byle jak...:pna tą dziewczynkę ;)
To u mnie będzie trudno w tej kwestii. Mimo 20lat stażu żar i ogień jest za każdym razem aż się iskry sypią i pewnie dlatego mamy chłopców ;)
@szczypiorkowa12345 turlasz się jeszcze? Kiedy przywitasz Izunię na świecie?
@Luisa2018 jak się czujesz? Który to już tydzień?
 
reklama
@mis0890 ogólnie fajny z Ciebie facet. Myślę jednak, że najpierw czas powitac na świecie pierwsze dziecko, zobaczyć jak Wam sie świat przewróci do góry nogami i nastepnie planować braciszka.

@gorligorligor własnie co u Was?

@belle81 a jak u Ciebie sytuacja na froncie? Który dc?

Dziewczyny u mnie jednak jest nadzieja. Cykl sie raczej wydłużył a nie skrócił. Śluzu nie ma ale wydaje mi sie ze mam jakąs malą infekcję. Ta wysoka szyjka wczoraj mnie zdziwiła, po pracy zrobiłam ostatni badziewny test owu i jest kreska! Nie jest to typowy pozytyw ale tymi testami nigdy nie osiągnelam ciemniejszej kreski. Wydaje mi się że owu wczoraj lub dzisiaj. Seksy były w niedzielę o północy i chyba dzisiaj poprawimy na wszelki wypadek jakby trzeba było trafić w O+12. Ufff.
 
@mis0890 metoda babydust nie opiera się na teorii shettlesa. I ma dobre statystyki jeśli chodzi o chlopcow. Wszystkie metody planowania płci maja wyższe statystyki jeśli chodzi o planowanie chlopcow.
Metoda babydust opiera się na czasie i frekwencji. Na dziewczynkę jeden jedyny stosunek na 3-2 dni przed, na chłopca dwa stosunki w 24 i 48 po pierwszym pozytywnym teście.

Tak czy siak powodzenia! [emoji1307]
 
@mis0890

Witam Pierwszego tate jakiego widze na tym forum od niepamietnych czasow :)

I gratuluje corki, a Konkretnie odp. Tak -

1. Jesli chcecie sie bawic w suplementy itp. To zapraszam na fb na strone planowania plci "solely gender swaying" (ikona 2 kostki niebieska i rozowa) -trzeba znac angielski ,

2. latwiejsza metoda Baby dust method -nie mylic z shettles ;) , na chlopca maja nawet fajne wyniki
(tylko kilka nieudanych na ponad tysiac uzytkownikow) , w skrocie 2 zblizenia 24 i 48 h po najciemniejszym teście owulacyjnym(2 x zeby podniesc ph), tez maja str. Na fb"baby dust method" i tez trzeba znac angielski , niestety nie ma złotego srodka i trzeba wybrac swoja droge , powodzenia wam zycze!
 
Laseczki mam swoje badania wszystkie z dziś. Co wy na to?
Zobacz załącznik 902313

Martoosia byłas już z wynikami u gina, ? Ja też robiłam sobie badania (niestety trochę nieprawidłowo w 6-tym dniu cyklu przez wakacje) mam zblizone wyniki, wszystko się mieści w widełkach, więc uf :)
Zastanawia mnie tylko jedno, np estradiol ma norme od 21 do 251 mi wyszło 28 i się zastanawiam cieszyć się bo w normie czy nie cieszyć bo norma szeroka i lepiej byłoby być z wynikiem gdzieś w środku powyżej stówki? Tzn. że jest dobrze czy po prostu bez tragedii? Reszte wyników mam mniej więcej w środku normy :)
 
Dziękuję za podpowiedzi i raz jeszcze za pozytywne przyjęcie świeżego ojca wśród doświadczonych Mam :)
Miciur-ka - czy metoda baby dust pokrywa się zatem z tym co proponuje LC?
cykl-kobiety.jpg

Swoje pytania, odczucia z pewnością opisywałaby tu też moja żona (ostatnio powiedziała mi, że musi się douczyć tych tajników bo aż jej głupio jak mnie słucha :) ) ale póki co niech spokojnie nosi małą Michalinke pod serduchem i nie zastanawia się, co będzie za rok, dwa... :)
Co by nie było mi dane w przyszłości, po takich dawkach cennych wiadomości zmienię profesję i może zostanę "ginekologiem" ;)
BB_Anna - to nasze pierwsze dziecko miało być przede wszystkim Dzieckiem. Wiem o tym. Nie myśl jednak o mnie źle, oczekuję na nią jak na każde inne, które chcemy w przyszłości mieć. Swoją historią i marzeniami dzielę się dziś, aby mieć czas na możliwie jak najlepsze przygotowanie "gruntu" pod syna. To trudny temat. Tylko czy robię coś złego? Może my faceci tak już mamy, że lubimy planować, choć rzeczywistość i tak robi swoje. Marzenia są po to, by je spełniać. Każda z Was, tak jak i ja miewa lepszy i trudniejszy czas. Grunt to nie przestawać działać. Kto lepiej poradzi facetowi w tych sprawach jak nie same kobiety? Nie chcę być bezradnym facetem, który tylko egoistycznie "robi swoje" i ma potem być tak "bo tak". Dokształcam się przy Was drogie Panie :)
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za podpowiedzi i raz jeszcze za pozytywne przyjęcie świeżego ojca wśród doświadczonych Mam :)
Miciur-ka - czy metoda baby dust pokrywa się zatem z tym co proponuje LC?
cykl-kobiety.jpg

Swoje pytania, odczucia z pewnością opisywałaby tu też moja żona (ostatnio powiedziała mi, że musi się douczyć tych tajników bo aż jej głupio jak mnie słucha :) ) ale póki co niech spokojnie nosi małą Michalinke pod serduchem i nie zastanawia się, co będzie za rok, dwa... :)
Co by nie było mi dane w przyszłości, po takich dawkach cennych wiadomości zmienię profesję i może zostanę "ginekologiem" ;)
BB_Anna - to nasze pierwsze dziecko miało być przede wszystkim Dzieckiem. Wiem o tym. Nie myśl jednak o mnie źle, oczekuję na nią jak na każde inne, które chcemy w przyszłości mieć. Swoją historią i marzeniami dzielę się dziś, aby mieć czas na możliwie jak najlepsze przygotowanie "gruntu" pod syna. To trudny temat. Tylko czy robię coś złego? Może my faceci tak już mamy, że lubimy planować, choć rzeczywistość i tak robi swoje. Marzenia są po to, by je spełniać. Każda z Was, tak jak i ja miewa lepszy i trudniejszy czas. Grunt to nie przestawać działać. Kto lepiej poradzi facetowi w tych sprawach jak nie same kobiety? Nie chcę być bezradnym facetem, który tylko egoistycznie "robi swoje" i ma potem być tak "bo tak". Dokształcam się przy Was drogie Panie :)
Mis0809: ja staralam sie wg tych wytycznych po dwoch córkach o syna no i u mnie sie nie powiodło bo mam 3 córeczki wiec opcje niepowodzenia tez winniście brac pod uwagę ;) zaraz tez znajdę moje starania to Ci wstawię co byś mógł sobie poczytać i pomyśleć co zmienić i jak zmodyfikować pod siebie
Jest 7 czynników wplywajacych na plec dziecka:


1) pH - dotyczy to pH wynikajacego z diety, hormonów, jonów, suplementów i irygacji. Irygacje nie sa tak dobre jak zmiana pH poprzez preparaty przyjmowane doustnie.


2) Mineraly - nalezy zwracac uwage na wapn, magnez, sód i potas. Mineraly powinny byc przede wszystkim dostarczane w diecie a na drugim miejscu w suplementach.


3) Dieta – jeden z najwazniejszych czynników w planowaniu plci.


4) Hormony - sa kontrolowane przez suplementy oraz diete. Badania pokazuja, ze odgrywaja one ogromna role w planowaniu plci.


5) Suplementy - zostaly umieszczone jako jeden z 7 czynników gdyz maja duzy wplyw na pozostale czynniki.


6) Odleglosc od owulacji - wiele badan wskazuje na to, ze nie ma ona znaczenia ale ostatnie 3 badania pokazaly, ze jednak moze miec znaczenie.


7) Jony - wplywaja na polaryzacje komórki jajowej oraz pH.


Bardzo wazny jest tez sluz ale wziecie pod uwage przy staraniach wszystkich podanych powyzej 7 czynników spowoduje, ze sluz bedzie odpowiedni. Jesli tak sie jednak nie stanie to nalezy zwracac uwage by przy staraniach o chlopca sluz byl rzadki i rozciagliwy jak bialko jaja.


Podobno dieta jest najwazniejszym czynnikiem wplywajacym na zaplanowanie plci dziecka i wplywa na wszystkie powyzsze czynniki. Przy planowaniu chlopca musi byc bogata w sód i potas a uboga w wapn i magnez (przykladowe produkty podane tutaj: Planowanie plci). Diete nalezy rozpoczac minimum 6 tygodni przed staraniami aby zmienila sie cala "chemie" organizmu. Nalezy jesc jak najwiecej zimnych posilków (podnosza pH).


Zapotrzebowanie dzienne na mineraly przy planowaniu chlopca:

Na++ (Sód) 5 000 - 6 000 mg

K+ (Potas) 4 000 - 5 000 mg (ilosc przyjmowana w diecie i suplementach, nie wolno przekroczyc tych dawek)

Ca (Wapn) 250 - 400 mg

Mg (Magnez) 120 - 200 mg


Zalecane suplementy przy planowaniu chlopca, które powinna lykac kobieta:

- wszelkie wspomagacze plodnego sluzu typu olej z wiesiolka, olej lniany, siemie lniane, syrop Guajazyl (podnosi pH i rozrzedza sluz)

- potas w kapsulkach 99 mg dziennie

- witamina E 400iu dziennie

- kapsulki z zielona herbata (Green Tea) max. 315 mg dziennie

- koenzym Q10 – np. 200 mg dziennie

- olej z ryb Fish Oil (ale nie tran) 1000 mg dziennie

- kwas foliowy minimum 2000 mcg dziennie (dieta „chlopczykowa” zmniejsza wchlanianie kwasu foliowego)

- L-Arginina 500 mg dziennie – polepsza sluz plodny i podnosi testosteron

- Tribulus Terrestris zawierajacy 45% zaw. saponin, podnosi testosteron i estrogen u kobiet

- cynk 50 mg dziennie, ulatwia implantacje zarodka

- B-Complex B-100 ale tylko po owulacji (lykany przed sprzyja poczeciu dziewczynki)


Kobieta moze tez zazywac Alka Selzter Gold – podnosi pH i dostarcza potas, nie mozna przekraczac dziennie 3696 mg.


Mezczyzna powinien lykac:

- witamina E 400iu dziennie

- L-karnityna 1000-2000 mg dziennie

- koenzym Q10 – np. 200 mg dziennie, podnosi testosteron, pH i ilosc plemników w spermie

- olej z ryb Fish Oil 1000 mg dziennie – podnosi pH i ilosc plemników w spermie

- kwas foliowy 800 mcg dziennie

- L-Arginina 500 mg dziennie – podnosi pH i ilosc plemników w spermie

- cynk 50 mg dziennie

- B-Complex B-50 – podnosi jakosc spermy


Co ho hormonów to sa 3 glówne hormony majace wplyw na plec dziecka: progesteron, estrogen i testosteron. Jesli starasz sie o chlopca to powinnas miec wysoki estrogen, wysoki progesteron i niski progesteron, Twój partner powinien miec wysoki testosteron i niski estrogen.


Optymalne pH dla planujacych synka, powinno byc nastepujace:

- dla kobiety: 8-9 (pH sluzu szyjkowego)

- dla mezczyzny: 9+ (pH spermy)


A teraz jak pH wplywa na polaryzacje komórki jajowej i zwieksza szanse na dana plec. Plemniki z chromosomem Y sa naladowane dodatnio, jony potasowe i sodowe sa równiez dodatnie ale podnosza pH, sluz o wysokim pH jest naladowany ujemnie, komórka jajowa musi byc naladowana ujemnie by przyciagnac meskie plemniki. A teraz jak tego dokonac. Zjadasz duze ilosci sodu i potasu, powoduje to wzrost pH sluzu i jego ujemne naladowanie co przyciaga i wzmacnia plemniki meskie. Jony potasowe lacza sie z plemnikami meskimi i dodaja im szybkosci. Potas zaczyna laczyc sie w lancuchy, które przyspieszaja tylko plemniki meskie. Kiedy plemniki dotra do komórki jajowej to jej naladowanie powinno byc ujemne jesli sluz ma wysokie pH. Komórka jajowa nie ma pH ale jest otoczona sluzem o wysokim pH co przyciaga meskie plemniki (sluz o wysokim pH jest bogaty w jony naladowane ujemnie).


Kilka sposobów na zapewnienie wysokiego pH przy planowaniu chlopca:


1) Prosty i najszybszy sposób na podbicie pH to napój sodowy:

Nalezy dodac 1/2 lyzeczki od herbaty sody (takiej do pieczenia) do 1/2 szklanki wody i wypijac to co 2 godziny. Nalezy sode calkowicie rozpuscic w wodzie przed wypiciem. Nie nalezy przekraczac w ciagu 24 godzin:

- 7 porcji po 1/2 lyzeczki

- 3 porcji po 1/2 lyzeczki jesli ma sie powyzej 60 lat

Nie nalezy uzywac maksymalnej dawki przez wiecej jak 2 tygodnie.


2) Irygacja z bialek jajek (powinny one miec pH 9-9,9). Dwa tygodnie przed staraniami nalezy umyc jajka woda i mydlem, nastepnie nalezy je umiescic w szklanej (nie plastikowej) misce na 2 tygodnie. Bialka stworza srodowisko podobne do sluzu co jest bezpieczne dla plemników. Potem nalezy wyjac jajka i przechowac przez godzine poza lodówka by osiagnely temperature pokojowa. Przed staraniami nalezy rozbic jajka, oddzielic bialka od zóltek i sprawdzic pH bialka. Jesli jest odpowiednie to nalezy je sobie zaaplikowac. Uwaga, jajka musza byc pasteryzowane (podobno w Internecie sa opisane metody samodzielnej pasteryzacji jajek, wówczas nie trzeba sie martwic o ewentualne bakterie)!


3) Jest jeszcze sposób na zwiekszenie pH Pre-Seed. Lubrykant ten ma pH 7 a do planowania chlopca wymagane jest minimum 8. Nalezy umiescic Pre-Seed w papierowym kubeczku, nastepnie nalezy dodac 4 szczypty sody i wymieszac. Pre-Seed moze zmienic kolor na bialy ale powinien zachowac ta sama konsystencje. Na koncu nalezy sprawdzic czy pH wynosi 8 i z powrotem umiescic lubrykant w pojemniku.


4) Zaleca sie dodawanie do wody pitnej soku z cytryny – sok ten reaguje z kwasem zoladkowym co znaczaco podnosi pH w naszym organizmie. Nalezy wypijac dziennie 2-3l takiej wody.


5) Mozna jeszcze robic zasadowe irygacje. Nalezy rozpuscic 2 lyzki stolowe sody w jednym litrze cieplej wody i wymieszac. Nalezy pozostawic roztwór na 10 minut. Godzine przed staraniami nalezy zamieszac roztwór i zrobic irygacje strzykawka lub irygatorem, nalezy to robic powoli, delikatnie i najlepiej w pozycji lezacej. Jesli komus nie pasuja irygacje ze wzgledu na ryzyko infekcji to jest jeszcze inny sposób. Nalezy umyc rece, nawilzyc woda koniuszek srodkowego palca, dotknac nim sody. Nastepnie nalezy wsunac ten palec do pochwy, pH sluzu powinno sie zmienic np. z 4,5 na 7-8 i utrzymac sie do 4 godzin. Mozna odczuwac zapach sody ale nie powinna ona ani palic ani ranic. Bardzo wazne jest jednak to by nie dotknac palcem z soda szyjki macicy!


Przy staraniach o chlopca zaleca sie starania co kilka dni - najwieksza liczebnosc plemników meskich jest pomiedzy 2 a 6 dniem powstrzymywania sie od wspólzycia, przy czym 4 dnia ich liczba jest najwyzsza, 7 dnia zas - drastycznie spada. Najwieksza ilosc plemników w spermie jest z samego rana wiec najlepiej starac sie wlasnie o tej porze dnia. Najlepiej starac sie jak najblizej owulacji (ale nie po owulacji) i koniecznie zadbac o to by sluz byl wtedy rozciagliwy jak bialko jaja. Warto zadbac o kobiecy orgazm – bardzo podnosi pH.


Mezczyzna powinien unikac goracych kapieli i pryszniców. Po staraniach kobieta tez nie powinna takowych zazywac.


Duza ilosc cukru w krwi z samego rana sprzyja poczeciu chlopca, nalezy wiec koniecznie jesc sniadania, najlepiej bogate w weglowodany.


I na koniec o wplywie jonów.

Dodatnie sprzyjaja poczeciu chlopca a ujemne - dziewczynki. Wiosna jest troszke wiecej jonów - jak +, latem jest jeszcze wiecej jonów -, jesienia juz troszke wiecej jonów + a zima najwiecej jonów +. Od pelni ksiezyca do 1 dnia przed nowiem jest wiecej jonów + a od nowiu do 1 dnia przed pelnia wiecej jonów -. Tak wiec starajac sie zima zaraz po pelni mamy wieksze szanse na chlopca.

Jony dodatnie emitowane sa równiez przez: komputery, dym, elektrycznosc, pelnie, sód, potas, kadzidla, zime, telefony komórkowe, prostownice do wlosów, klimatyzacje, zloto, telewizory, mikrofalówki, blyskawice przed burza (ale koniecznie bez deszczu), poduszki elektryczne, bransoletki emitujace oba rodzaje jonów, linie wysokiego napiecia, piele, mikrofale, spaliny samochodowe, swiatlo fluorescencyjne, promienie rentgenowskie i wszelkie inne medyczne skany, olejki uwalniane do powietrza, np. sosnowy, ylang ylang, rozmarynowy, sosnowy, gozdzikowy, jalowcowy, majerankowy.


Do produktów zalecanych w diecie chlopczykowej (których nalezy jesc jak najmniej planujac dziewczynke) naleza m.in. seler, pomidory (wszystkie rodzaje), marchewki amsterdamskie (tzw. karotki), brzoskwinie, gruszki, mieso (ale nie ryby), ziemniaki (sa bardzo bogate w potas), morele, banany, jablka, czeresnie, ananasy, pomarancze, arbuzy, cukinia. Nalezy jesc jak najwiecej goracych posilków gdyz dzialaja zakwaszajaco. Z herbat zalecana jest tylko mietowa. Dieta dziewczynkowa nie tylko dostarcza Ca i Mg ale takze zakwasza i podnosi poziom progesteronu. W diecie dziewczynkowej zalecane sa takie produkty jak: mleko (najlepiej znalezc takie z niska zawartoscia potasu ...tylko ze z reguly na opakowaniu nie zaznaczaja tego), jogurty, kefir, truskawki i maliny, guma do zucia bez cukru, ser parmezan, jajka, bialy ser, chleb o niskiej zawartosci sodu, ryby (nalezy ugotowac w 500 ml wody by zredukowac ilosc sodu), por, zielona fasolka, ogórki, niskosodowy majonez, zurawina (swieza lub suszona), bialy ryz, platki kukurydziane, ryz dmuchany, jagniecina/baranina (poledwica), piersi z kurczaka, nie nalezy jesc czerwonego miesa poniewaz podnosi testosteron.


Podzial produktów spozywczych pod katem wplywu na pH organizmu:


Produkty silnie alkalizujace:

soda, sól morska, woda mineralna, pestki dyni, soczewica, algi morskie, cebula, korzen kolokazji (taro), korzen lotosu, bataty (slodkie ziemniaki), limonka, cytryna, nektarynki, persymona (inaczej zwana kaki, sharon, jablkiem orientu lub hurma wschodnia), maliny, arbuzy, mandarynki, ananasy


Produkty srednio alkalizujace:

morele, przyprawy, kombucha (grzyb herbaciany), melasa, sos sojowy, orzechy nerkowca, kasztany, pieprz, kalarepa, pasternak, czosnek, szparagi, kapusta wloska, pietruszka, cykoria, rukola (rokietta siewna), zielona musztarda, korzen imbiru, brokuly, grejpfruty, kantalupa, spadz, cytrusy, oliwki, marchewki, mango


Produkty slabo alkalizujace:

wiekszosc ziól, zielona herbata, herbata Mu Tea, syrop ryzowy, ocet jablkowy, sake, jaja przepiórki, olej z wiesiolka, ziarna sezamu, tran, migdaly, kielki, ziemniaki, slodka papryka, grzyby, kalafior, kapusta, brukiew, zenszen, baklazan, dynia, zielona kapusta, gruszki, awokado, jablka (kwasne), jezyny, wisnie, brzoskwinie, papaja


Produkty bardzo slabo alkalizujace:

herbata imbirowa, ocet Ume-Su ( z moreli ume-boshi), ghe (maslo klarowane), jajka kaczki, owies, kawa zbozowa, ziarno komosy ryzowej (zwane quinoa lub ryz peruwianski), ryz Japonica, ryz dziki, olej z awokado, wiekszosc nasion, olej kokosowy, olej z oliwek, olej lniany, brukselka, buraki, szczypiorek, kolendra, seler, ketmia pizmowa (okra), ogórek, rzepa, soki z wyciskanych owoców, salata, pomarancze, banany, borówki, rodzynki, porzeczki, winogrona, truskawki


Produkty bardzo slabo zakwaszajace:

curry, miód, syrop klonowy, ocet winny, smietana, maslo, ser kozi i owczy, kurczak, zelatyna, organy (watróbka, serca, nerki itp.), dziczyzna, ryby, kaczka, proso (kasza jaglana), amarantus, brazowy ryz, olej z pestek dyni, olej z pestek winogron, olej slonecznikowy, orzeszki piniowe, olej kanola, szpinak, bób, fasolnik chinski, fasolka szparagowa, cukinia, sos Chutney, rabarbar, orzech kokosowy, guawa (gruszla, guajawa), suszone owoce, figi, daktyle


Produkty slabo zakwaszajace:

wanilia, alkohol, czarna herbata, ocet balsamiczny, mleko krowie, ser plesniowy, ser sojowy, mleko kozie, mieso dzikich zwierzat, baranina, jagniecina, dziczyzna, mieso losia, malze, mieczaki, ges, indyk, gryka, pszenica, orkisz, teff, kamut, maka farina, kasza manna, bialy ryz, olej z migdalów, olej sezamowy, Olej z krokosza barwierskiego, tapioka, seitan, tofu, fasola pinto, fasola biala, fasola granatowa, fasola czerwona, fasola adzuki, fasola lima, bocwina, sliwki surowe i suszone, pomidory


Produkty srednio zakwaszajace:

galka muszkatolowa, kazeina, proteiny mleka, bialy ser, mleko sojowe, wieprzowina, cielecina, mieso niedzwiedzia, omulki, kalmary, kurczak, kukurydza, kasza owsiana, zyto, otreby owsiane, orzeszki pistacjowe, olej kasztanowy, smalec, pekan, olej palmowy, zielony groszek,

orzeszki ziemne, groszek sniezny, inne rosliny straczkowe, ciecierzyca, zurawina, granaty


Produkty silnie zakwaszajace:

slodziki, budyn, kisiel, galaretka, dzem, sól stolowa (NaCl), piwo, drozdze, piwo, chmiel, slód, cukier, kakao, ocet bialy, ser topiony, lody, wolowina, homar, bazant, jeczmien, olej z nasion bawelny, orzechy laskowe, orzechy wloskie, orzechy brazylijskie, soja, napoje

bezalkoholowe, szczególnie typu Cola (zeby zneutralizowac szklanke Coli o pH 2,5 potrzeba az 32 szklanek zasadowej wody o pH 10).
 
Mis0890:
Moje przygotowania i staranie o synka - wyszla nam sliczna i kochana nad życie trzecia corka, moze dla kogos bedzie to przydatne...
Moje planowanie synka:
1. Dieta od kwietnia 2014r.
Całkowicie odstawilismy nabiał: ser zółty, kefiry, maslanki, jogurty, twarogi itp. Zrezygnowałam ze słodyczy i napoi gazowanych. Piłam 1 kawe dziennie z kroplą mleka Jedlismy badzo dużo owoców i warzyw polecanych w diecie na chłopca, zwlaszcza ziemniaki, pomidory, jabłka, brzoskwinie, morele, duzo suszonych owoców: morele banany itp. sałatki z sałty lodowej z pomidorami oliwkami cebulą i oliwą z oliwek. Czesto gotoałam zupy warzywne, pomidorówke, spaghetti z miesem wołowym ale bez sera. Przynajmniej 2 razy w tygodniu steki wołowe średnio wysmazone, baby potatoes, surówki z buraczków cebuli octu winnego i oliwy. Jadłam tez kanapki, które troszke smarowalam masłem, ale z duza iloscią pomiadora, sałaty i wedliny, sporo wszystko soliłam. Pilismy soki wyciskane z owoców zalecanych na chłopca. Zasadniczo staralismy sie trzymac wytycznych zwłaszcza do owulacji, po owulacji zdarzały sie odstepstwa od diety. Do tego do owulacji pilismy dużo wody z cytryną. Do owulacji piłam tez Alka Seltzer Gold i gdy pojawiał sie test owu pozytywny piłam 1 szklanke Cream of tartar. Aha i pilam dużo zielonej herbaty, piłam jaj zamiast kawy i innej herbaty wiec moge powiedziec, ze pilam tylko zieloną herbate, wode z cytryną i ASG Do diety przykładalismy sie doścć dobrze, zwłaszcza przed owulacją.
2. Suplementy od kwietnia 2014
Ja
Kwas Foliowy 2400mg
Potas 99mg
Witamina E 400iu
Cynk 25-50mg
L-arginina 500-900mg
Koenzym Q10 200-300mg
Royal Yelly 1000mg
Green Tea Extract 500mg
Fish Oil 1000mg
Olej z wiesiolka do owulacji 1000-2000mg
Witamina D 1000iu
DHEA 25mg do owulacji
Syrop z Guajazyl na tydzien przed owulacją

Mąż
Kwas foliowy 800mg
Witamina E 400iu
L-karnityna 1000mg
L-arginina 500mg-1000mg
Koenzym Q10 200-300mg
Żeńszeń 500mg
B-complex 100
Cynk 25-50mg
Fish Oil 1000mg
Witamina D 1000iu
Tribulus Terrestris 500mg.

Suplementy łykalismy codziennie, ja po owulcji niektóre odstawiałam.

3.PH
Ph miałam wysokie, w okresie okołoowulacyjnym miałam powyżej 9 ph, mierzyłam je phmetrem wiec był to pomiar wiarygodny. Męzowi też zdazało mi sie zmierzyc ph nasienia i tez było wysokie ok 9ph. W cyklu w którym sie udało moje ph bez żadnych wspomagaczy wynosiło powyzej 9, ok 9.2-9.4 wiec nie podbijałam ph sodą, po staraniach profilaktycznie zapodawałam sode na palec co 3-4h az do czasu wystąpienia owulacji. Nie wiem czy było to potrzebne, ale wolałam dla wlasnego spokoju tak robić Śluz był rozciagliwy jak białko jajka, zmienił sie na gestrzy dopiero popołudniu na jakies 10h po owulacji.

4. Odsetp
W cyklu w którym sie udało zadziałaliśmy 12h przed owulacją 3h po pikowym teście owulacyjnym było to ok godziny 15 stej. Oboje wzielismy chłodny prysznic, mąz wypił kawe na ok 20-30 minut przed akcją. Seks był w pozycji od tyłu z moim orgazmem najpierw, później męza. Po wszystkim leżałam jeszcze z 1.5 h i przez pierwsze 20 minut ćwiczyłam mięśnie Kegla. U mnie owulacja wystepuje po ok 15 h od piku LH, jest to zaobserwowane po kilkuletniej obserwacji cykli.

5. Jony
W cyklu, w którym sie udało owulacja wypadła 12 stycznia wczesnie rano ok 3-4 nad ranem. Było to około tydzien po pełni. Księzyc był w znaku męskim. Od wielu miesiecy w sypialni miałam bez przerwy podpiete do gniazdek ładowarki od telefonów i tabletu, sprzety podłączałam zawsze w nocy do ładowania, do tego suszarka do włosow podpieta do gniazdka, w domu rozpylalismy olejki zalecane w wytycznych na chłopca, był one tez w mydle do rąk w zelach pod prysznic i szamponach Mąz czesto palił kadzidełka... Ja do owulacji nosiłam tylko złotą bizuterie - kolczyki, pierscionki, wisiorek, obraczke... Zasadniczo dbałam o odpowiednie jony w otoczeniu

6.Minerały
Mienraly badalam sobie w maju zanim na dobre rozpoczelismy diete i nie były najgorsze, nawet potas i sód dośc wysokie, magnez i wapn był lekko do zbicia, ale mysle, ze to udało sie zrobic bo dieta byla dośc scisła. Minerały z maja 2014
potas 4.1 (3.5-5.1) sód 142 (138-147) magnez 2.11 (1.6-2.6) wapn 2.44 (2.15-2.55)

7.Hormony
Hormony badalismy w maju 2014 i męza były typowo chłopiece, testosteron miał w górnej ganicy normy a estriadol w dolnej.
Jesli chodzi o mnie to w maju 2014 miałam wysoki testosteron a estriadol w srodku nomy.
Mąż: Estriadol 28pg/ml (7.63 - 42.6) Testosteron 7.93 pg/ml (2.8 - 8.0)
Ja: Estriadol 61.4 pg/ml (12.5 - 166) Testosteron 0.62pg/ml (0.06 - 0.82)
Później nie powtarzalismy badan, ale mysle, że mój testosteron był wysoki bo od wrzesnia do grudnia miałam stale opryszczke wargowa a czytalam, ze to od wysokiego testosteronu. Bo przeziebiona nie bylam. W cyklu w którym udało sie zajsc w ciąze miałam niżesz niż zwykle temperatury podstawowe wiec pewnie i estriadol nie był najgorszy

Pozdrawiam i życzę powodzenia w spełnianiu marzeń :)
 
reklama
maran-atha - ojej...to wszystko brzmi prawie jak przepis na stworzenie świata a nie jednej cudownej istotki :-) dietę z pewnością wdrożymy (ja już ją stosuję ponad miesiąc), listę suplementów też zakupimy, lady comp baby używać będziemy. Z każdego punktu coś wybierzemy. Jeju...to jak Wy to wszystko stosowaliście i tak się staraliście i mimo wszystko wyszła piękna córeczka to ...to marzenie o choć jednym synku może być trudniejsze niż myślałem do realizacji :-) jedni się starają drudzy nie - znajoma wpadła 3 miesiące po urodzeniu córeczki i nosi pod sercem chłopczyka, bez żadnych wspomagaczy :-) któraś z Was dobrze tu napisała - my swoje a życie i tak swoje.
Dziękuję za obszerną instrukcję ;-)
 
Do góry