Czuję się jak debil, bo niewiele zrozumiałam z tego co mi napisałaś
ten "represhem" to jakiś lek? I jak trzymałaś ph?
(widzę, że dużo musicie mi wytłumaczyć, bo ja dopiero zaczynam przygodę z przygotowaniami do córki, i widzę, że niemała praca przede mną)
Coś do poczytania. Może troszkę co rozjaśni
Dziewczyny wklejam gdyby ktoś chciał przypomnieć sobie
STARANIA DZIEWCZYNKOWE
płyn do higieny intymnej z niskim odczynem ph Lactacyd Femina Plus
Obniżają ph lactovaginal i lacibios femina
Iprzy planowaniu dziewczynki najważniejsza jest dieta, musi być bogata w Ca i Mg a uboga w K i Na, należy ją rozpocząć minimum 6 tygodni przed staraniami.
Zalecane suplementy przy planowaniu dziewczynki, które powinna łykać kobieta:
- wapń w postaci cytrynianu wapnia (nie węglanu wapnia gdyż ten podnosi pH) 1200 mg dziennie, wapń obniża pH
- magnez 300 mg dziennie
- witamina C 500-1000 mg dziennie, obniża pH
- tabletki żurawinowe, ekwiwalent 1500-10000 mg świeżych owoców dziennie, obniżają pH
- witamina B6 100 mg dziennie, podnosi progesteron, najlepiej przyjmować ją w preparacie typu B-Complex (np. B-100 firmy Puritan's Pride) gdyż witaminy B powinny być ze sobą w równowadze, nadmiar jednych może powodować niedobór innych a np. niedobór witaminy B12 może być przyczyną poronienia
- wszelkie zakwaszające preparaty typu Sylk (kwaśny lubrykant stosowany tuż przed staraniami), Replens, Rephres, globulki zakwaszające i inne
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
Mężczyzna powinien łykać Ca, Mg, witaminę C i kwas foliowy.
Co do pH to możesz mierzyć takimi paskami
http://allegro.pl/paski-wskaznikowe-do-badani a-ph-pochwy-4-0-7-0-i2027161519.html. Niektóre dziewczyny po prostu wsuwają te paski do środka, na forum in-gender zalecają jednak by wziąć na palec śluz szyjkowy (jest najbardziej zasadowy) i dotknąć palcem paska. Czasem zdarza się, że paski pokazują cały czas stały niezmienny wynik (zazwyczaj najniższy na skali), wówczas mamy do czynienia z "low ionic strength" śluzu (nie wiem jak to na język polski przetłumaczyć) i wówczas jesteśmy skazane na miernik cyfrowy (najbardziej polecany jest Hanna Instruments - HI 98103 TESTER PH CHECKER 1).
I chyba najbardziej popularny często kopiowany post Pirahni (na końcu lista produktów które należy jeść lub unikać w diecie dziewczynkowej)
Skopiowany post Piranhi
Jest 7 czynników wplywajacych na plec dziecka: pH, mineraly, dieta, hormony, suplementy, odleglosc od owulacji, jony.
Bardzo wazny jest tez sluz ale wziecie pod uwage przy staraniach wszystkich podanych powyzej 7 czynników spowoduje,
ze sluz bedzie odpowiedni. Jesli tak sie jednak nie stanie to nalezy zwracac uwage by przy staraniach o chlopca sluz byl rzadki i rozciagliwy
a przy staraniach o dziewczynke kremowy az do suchego.
Podobno dieta jest najwazniejszym czynnikiem wplywajacym na zaplanowanie plci dziecka i wplywa na wszystkie powyzsze czynniki.
Przy planowaniu dziewczynki musi byc bogata w wapn i magnez. Zapotrzebowanie dzienne na mineraly przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapn) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg
Diete nalezy rozpoczac na minimum 6 tygodni przed staraniami. Przykladowe produkty spozywcze mozna znalezc tutaj: Planowanie plci.
Nalezy jesc jak najwiecej goracych posilków – podnosza pH.
Zalecane suplementy przy planowaniu dziewczynki, które powinna lykac kobieta:
- wapn w postaci cytrynianu wapnia (nie weglanu wapnia gdyz ten podnosi pH) 1200 mg dziennie, wapn obniza pH
- magnez 300 mg dziennie (ten w postaci cytrynianu czy asparaginianu jest lepiej przyswajalny jak tlenek magnezu)
- witamina C 500-1000 mg dziennie, obniza pH
- tabletki zurawinowe, ekwiwalent 1500-10000 mg swiezych owoców dziennie, obnizaja pH
- witamina B6 100 mg dziennie, podnosi progesteron, najlepiej przyjmowac ja w preparacie typu B-Complex gdyz witaminy B powinny byc ze soba w równowadze,
nadmiar jednych moze powodowac niedobór innych a np. niedobór witaminy B12 moze byc przyczyna poronienia
- wszelkie zakwaszajace preparaty typu Sylk (lubrykant stosowany tuz przed staraniami), Replens, Rephres, globulki zakwaszajace, kwasne irygacje itp.
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
Mezczyzna powinien lykac Ca, Mg (w takich samych dawkach jak powyzej), witamine C, zurawine i kwas foliowy.
Co ho hormonów to sa 3 glówne hormony majace wplyw na plec dziecka: progesteron, estrogen i testosteron.
Jesli starasz sie o dziewczynke to powinnas miec niski testosteron, niski estrogen i wysoki progesteron,
Twój partner powinien miec niski testosteron i wysoki estrogen. Preparaty majace wplyw na hormony to np.
LicoRice Root (mezczyzna powinien lykac 450 mg 3 razy dziennie, moze brac tylko 6 miesiecy a potem potrzebuje 4 tygodni przerwy,
ten specyfik podobno obniza u mezczyzn testosteron i podnosi estrogen) oraz Saw Palmetto (kobieta powinna lykac dziennie 320 mg,
podobno obniza testosteron i estrogeny a podwyzsza progesteron, nalezy lykac tylko do owulacji, nie nalezy brac jesli zazywa sie Clomid).
Optymalne pH dla starajacych sie o córke jest nastepujace:
- dla kobiety: 4-4.5 (pH sluzu szyjkowego)
- dla mezczyzny: 7-7.5 (pH spermy)
Niskie pH sluzu unieruchamia ogonki plemników z chromosomem Y i i ponadto sprzyja dodatniej polaryzacji komórki jajowej.
Metoda O+12:
Kobieta, która opracowala metode O+12 miala 6 synów, w tym 5 planowanych jako dziewczynki zgodnie z metoda Shettles'a, doczekala sie córki stosujac wlasnie
"wynaleziona" przez siebie metode, robila badania i podobno na 41 kobiet stosujacych ta metode 37 poczelo córki a 4 chlopców, co daje 90% skutecznosci.
Ta metoda ma wieksza skutecznosc jak metoda Shettlesa. Nalezy zachowac wstrzemiezliwosc przez minimum 7 dni a nastepnie odbyc jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji.
Metoda ta jest lepsza gdyz mozna lepiej kontrolowac swoje pH. W tej metodzie mamy tylko jeden dzien na przypilnowanie niskiego pH,
w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH moze np. podniesc sie w nocy kiedy bedziemy spac i nie bedziemy nawet o tym wiedziec.
Najpierw nalezy wyczekiwac pozytywnego testu owulacyjnego, testów nie nalezy robic z rana gdyz po nocy zawsze bedzie LH w moczu.
Jesli test wychodzi pozytywny to owulacja moze nastapic w przedziale 8-48h. Nalezy teraz rozpoczac obserwacje sluzu oraz szyjki macicy.
W czasie owulacji zazwyczaj sluz jest rozciagliwy a szyjka miekka (jej wysokosc moze byc jednak rózna u róznych kobiet wiec nie nalezy brac jej pod uwage).
12 godzin po owulacji szyjka zaczyna sie robic twarda a sluz zmienia sie z plodnego na kremowy badz od kremowego do suchego.
Starania powinny byc w przedziale O+12 do O+20. Zaleca sie mierzenie temperatury gdyz to jedyny sposób by okreslic czy owulacja wystapila.
Po staraniach nalezy zadbac o niskie pH. Nalezy zrobic kwasna irygacje 1 godzine przed staraniami jesli pH wynosi 5 lub powyzej,
co pól godziny po staraniach nalezy sprawdzac czy pH wciaz jest niskie. Jesli pH wzrosnie to nalezy zrobic irygacje z 1-3 ml plynu by je obnizyc.
4 godziny po stosunku nalezy wlozyc tampon nasiakniety kwasnym roztworem (np. roztwór wody i cytryny, tampon nalezy namoczyc bez wyjmowania go z oslonki/aplikatora)
i pozostawic go w srodku na 4 godziny. Nalezy utrzymywac pH na poziomie 4-4,5 dopóki nie nastapi skok temperatury na wykresie (co potwierdzi przebyta owulacje).
W metodzie Shettlesa przy planowaniu córki nalezy starac sie 2-3 dni (nie wiecej, badania pokazaly, ze przy wiekszym odsunieciu rodzilo sie juz wiecej chlopców)
przed owulacja i utrzymywac niskie pH az do owulacji (nalezy zatem czesto sprawdzac pH i w razie co je obnizac). Nalezy ta metode polaczyc z dieta,
suplementami i innymi wymienionymi czynnikami. W okolicy owulacji zazwyczaj pH rosnie,
sluz o cechach plodnego ma wysokie pH i sprzyja poczeciu chlopca – przy planowaniu córki nalezy zatem zadbac o niskie pH az do owulacji
(trzeba je jeszcze pilnowac przez kilka godzin po niej) gdyz nawet przy staraniach np. 3 dni przed owulacja moze sie zdarzyc, ze w okolicy owulacji pH wzrosnie,
komórka jajowa zatem naladuje sie ujemnie i przyciagnie meskie plemniki (które to podobno zyja tak samo dlugo jak zenskie i sa tak samo szybkie,
glówne zalozenia powstalej kilka dekad temu metody Shettlesa, mówiace o tym, ze meskie plemniki zyja do 24 godzin a zenskie dluzej oraz, ze meskie sa szybsze,
zostaly obalone). Bardzo skuteczna metoda jest metoda „O+12”. W metodzie tej nalezy zachowac wstrzemiezliwosc przez minimum 7 dni
a nastepnie odbyc jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji. Metoda ta jest lepsza gdyz mozna lepiej kontrolowac swoje pH.
W tej metodzie mamy tylko jeden dzien na przypilnowanie niskiego pH, w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH moze np.
podniesc sie w nocy kiedy bedziemy spac i nie bedziemy nawet o tym wiedziec.
Aby wysuszyc sluz o konsystencji bialka jaja mozna lykac Sudafed. Nalezy go polknac minimum godzine przed wspólzyciem a w okolicach samej owulacji nawet co 4 godziny.
Irygacje:
Do wody destylowanej nalezy dodawac tyle soku z limonki by pH roztworu wynioslo 2 (babydust z forum in-gender robila roztwór z 16 ml wody destylowanej i 4 ml soku z limonki).
Roztwór musi postac minimum 10 minut. Zaleca zrobic irygacje godzine przed staraniami jesli pH jest wyzsze jak 4-4,5 i wystepuje sluz plodny.
Nalezy ja zrobic irygatorem albo strzykawka (nalezy je powoli i delikatnie oprózniac z roztworu), najlepiej w pozycji lezacej by uzyskac najlepszy efekt.
Przed staraniami mozna robic irygacje np. ze strzykawki 12 ml, nalezy wymyc sluz plodny. Co pól godziny po staraniach nalezy sprawdzac czy pH wciaz jest niskie.
Jesli pH wzrosnie to nalezy zrobic irygacje z 1-3 ml plynu by je obnizyc. Nie trzeba robic irygacji przed staraniami jesli pH jest ponizej 4,5 i nie ma sluzu o cechach plodnego.
4 godziny po stosunku mozna wlozyc tampon nasiakniety kwasnym roztworem (np. roztwór wody i limonki) i pozostawic go w srodku na 4 godziny.
Nalezy umiescic roztwór wody z limonka w plastikowym kubeczku a nastepnie umiescic w nim tampon ale nie wyjmujac go z plastikowego aplikatora.
Kiedy tampon nasiaknie to nalezy wyjac go z kubeczka i wlozyc - nalezy to zrobic ostroznie by nie wyplynela sperma.
Wartosc pH mierzymy albo przy pomocy pasków pH do sluzu (np. firmy Merck) albo przy pomocy miernika cyfrowego
(ten drugi jest niezbedny gdy w sluzie wystepuje "low ionic strength" - wówczas paski pH nie dzialaja a wskazuja caly czas ten sam, zazwyczaj niski wynik,
"LIS" moze sie pojawic przy niewlasciwych proporcjach Ca:Mg, powinny one wynosic 2:1). Zaleca sie mierzyc pH bardziej zasadowego sluzu szyjkowego,
sluz na sciankach pochwy ma czesto duzo nizsze pH.
Przy staraniach o dziewczynke zaleca sie albo codzienne wspólzycie albo minimum 7-dniowa abstynencje (wówczas podobno bardzo spada w spermie ilosc plemników).
Mniejsza ilosc plemników wystepuje tez wieczorem w porównaniu do poranka. Starania powinny byc bez kobiecego orgazmu – podnosi on pH.
Zalecane sa gorace kapiele i prysznice brane przez mezczyzne.
Nalezy unikac rano duzej ilosci cukru w krwi (dobrze zatem nie jesc sniadan albo jesc takie z niska iloscia weglowodanów).
I na koniec o wplywie jonów. Dodatnie sprzyjaja poczeciu chlopca a ujemne - dziewczynki. Wiosna jest troszke wiecej jonów - jak +, latem jest jeszcze wiecej jonów -,
jesienia juz troszke wiecej jonów + a zima najwiecej jonów +. Od pelni ksiezyca do 1 dnia przed nowiem jest wiecej jonów + a od nowiu do 1 dnia przed pelnia wiecej jonów -.
Tak wiec starajac sie latem w czasie nowiu i po nim mamy wieksze na dziewczynke. Mozna tez zakupic sobie bizuterie z turmalinu emitujaca caly czas jony ujemne.
Inne czynniki emitujace jony ujemne: poruszajace sie powietrze, woda nad morzem, wodospady, góry, ogien, nów, wapn, magnez, prysznic, rosliny, zbiorniki z rybami, fontanny,
wentylatory, lato, asparagus pierzasty, lampy solne, male fontanny domowe, bizuteria z hematytu i rózowego kwarcu, lasy sosnowe, swiece z wosku pszczelego,
zwawy spacer na swiezym powietrzu, ametyst, turmalin, kwarc dymny, onyks, sauna, wegiel drzewny, poruszajaca sie woda,
jony ujemne sa naturalnie produkowane przez wiatr i deszcz, ogrzewanie woda, olejki: bergamotowy, cedrowy, eukaliptusowy, grejpfrutowy, lawendowy, cytrynowy,
mandarynkowy, pomaranczowy, patchouli, z drzewa sandalowego.
Do produktów zalecanych w diecie chlopczykowej (których nalezy jesc jak najmniej planujac dziewczynke) naleza m.in. seler, pomidory (wszystkie rodzaje), marchewki amsterdamskie (tzw. karotki), brzoskwinie, gruszki, mieso (ale nie ryby), ziemniaki (sa bardzo bogate w potas), morele, banany, jablka, czeresnie, ananasy, pomarancze, arbuzy, cukinia. Nalezy jesc jak najwiecej goracych posilków gdyz dzialaja zakwaszajaco. Z herbat zalecana jest tylko mietowa. Dieta dziewczynkowa nie tylko dostarcza Ca i Mg ale takze zakwasza i podnosi poziom progesteronu. W diecie dziewczynkowej zalecane sa takie produkty jak: mleko (najlepiej znalezc takie z niska zawartoscia potasu ...tylko ze z reguly na opakowaniu nie zaznaczaja tego), jogurty, kefir, truskawki i maliny, guma do zucia bez cukru, ser parmezan, jajka, bialy ser, chleb o niskiej zawartosci sodu, ryby (nalezy ugotowac w 500 ml wody by zredukowac ilosc sodu), por, zielona fasolka, ogórki, niskosodowy majonez, zurawina (swieza lub suszona), bialy ryz, platki kukurydziane, ryz dmuchany, jagniecina/baranina (poledwica), piersi z kurczaka, nie nalezy jesc czerwonego miesa poniewaz podnosi testosteron.
Podzial produktów spozywczych pod katem wplywu na pH organizmu:
Produkty silnie alkalizujace:
soda, sól morska, woda mineralna, pestki dyni, soczewica, algi morskie, cebula, korzen kolokazji (taro), korzen lotosu, bataty (slodkie ziemniaki), limonka, cytryna,
nektarynki, persymona (inaczej zwana kaki, sharon, jablkiem orientu lub hurma wschodnia), maliny, arbuzy, mandarynki, ananasy
Produkty srednio alkalizujace:
morele, przyprawy, kombucha (grzyb herbaciany), melasa, sos sojowy, orzechy nerkowca, kasztany, pieprz, kalarepa, pasternak, czosnek, szparagi, kapusta wloska,
pietruszka, cykoria, rukola (rokietta siewna), zielona musztarda, korzen imbiru, brokuly, grejpfruty, kantalupa, spadz, cytrusy, oliwki, marchewki, mango
Produkty slabo alkalizujace:
wiekszosc ziól, zielona herbata, herbata Mu Tea, syrop ryzowy, ocet jablkowy, sake, jaja przepiórki, olej z wiesiolka, ziarna sezamu, tran, migdaly, kielki, ziemniaki,
slodka papryka, grzyby, kalafior, kapusta, brukiew, zenszen, baklazan, dynia, zielona kapusta, gruszki, awokado, jablka (kwasne), jezyny, wisnie, brzoskwinie, papaja
Produkty bardzo slabo alkalizujace:
herbata imbirowa, ocet Ume-Su ( z moreli ume-boshi), ghe (maslo klarowane), jajka kaczki, owies, kawa zbozowa, ziarno komosy ryzowej (zwane quinoa lub ryz peruwianski),
ryz Japonica, ryz dziki, olej z awokado, wiekszosc nasion, olej kokosowy, olej z oliwek, olej lniany, brukselka, buraki, szczypiorek, kolendra, seler,
ketmia pizmowa (okra), ogórek, rzepa, soki z wyciskanych owoców, salata, pomarancze, banany, borówki, rodzynki, porzeczki, winogrona, truskawki
Produkty bardzo slabo zakwaszajace:
curry, miód, syrop klonowy, ocet winny, smietana, maslo, ser kozi i owczy, kurczak, zelatyna, organy (watróbka, serca, nerki itp.), dziczyzna, ryby, kaczka,
proso (kasza jaglana), amarantus, brazowy ryz, olej z pestek dyni, olej z pestek winogron, olej slonecznikowy, orzeszki piniowe, olej kanola, szpinak, bób,
fasolnik chinski, fasolka szparagowa, cukinia, sos Chutney, rabarbar, orzech kokosowy, guawa (gruszla, guajawa), suszone owoce, figi, daktyle
Produkty slabo zakwaszajace:
wanilia, alkohol, czarna herbata, ocet balsamiczny, mleko krowie, ser plesniowy, ser sojowy, mleko kozie, mieso dzikich zwierzat, baranina, jagniecina, dziczyzna,
mieso losia, malze, mieczaki, ges, indyk, gryka, pszenica, orkisz, teff, kamut, maka farina, kasza manna, bialy ryz, olej z migdalów, olej sezamowy,
Olej z krokosza barwierskiego, tapioka, seitan, tofu, fasola pinto, fasola biala, fasola granatowa, fasola czerwona, fasola adzuki, fasola lima, bocwina,
sliwki surowe i suszone, pomidory
Produkty srednio zakwaszajace:
galka muszkatolowa, kazeina, proteiny mleka, bialy ser, mleko sojowe, wieprzowina, cielecina, mieso niedzwiedzia, omulki, kalmary, kurczak, kukurydza, kasza owsiana,
zyto, otreby owsiane, orzeszki pistacjowe, olej kasztanowy, smalec, pekan, olej palmowy, zielony groszek,
orzeszki ziemne, groszek sniezny, inne rosliny straczkowe, ciecierzyca, zurawina, granaty
Produkty silnie zakwaszajace:
slodziki, budyn, kisiel, galaretka, dzem, sól stolowa (NaCl), piwo, drozdze, piwo, chmiel, slód, cukier, kakao, ocet bialy, ser topiony, lody, wolowina, homar, bazant,
jeczmien, olej z nasion bawelny, orzechy laskowe, orzechy wloskie, orzechy brazylijskie, soja, napoje
bezalkoholowe, szczególnie typu Cola (zeby zneutralizowac szklanke Coli o pH 2,5 potrzeba az 32 szklanek zasadowej wody o pH 10).