reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Jeśli zbadam sobie cukier na czczo to da mi to jakiś sensowny obraz?
Czy raczej takie badanie będzie uzależnione od diety np dnia poprzedniego?
 
Jeśli zbadam sobie cukier na czczo to da mi to jakiś sensowny obraz?
Czy raczej takie badanie będzie uzależnione od diety np dnia poprzedniego?
Nie wiem, czy dążycie do obniżenia sobie glikemii o ileś jednostek czy o dojście do jakiegoś konkretnego poziomu ? Dieta z dnia poprzedniego może mieć wpływ na cukier następnego dnia, ale nie ma sensu nic zmieniać, żeby był miarodajny obraz badania.
 
Generalnie chodzi niby o to by był rano niski cukier.

Ja zawsze jadłam śniadania duże, syte, słodkie.
Ledwo oczy otworzyłam i już śniadanie, najczęściej właśnie węgle , płatki na mleku , jakieś kanapki z dżemem itp no i mam dwóch chłopców.


Zauważyłam, ze moje „ zabiegane „ znajome które jedzą późne śniadania maja córki.

Być może przypadek ale właśnie chciałam obniżyć rano poziom cukru we krwi.
 
Generalnie chodzi niby o to by był rano niski cukier.

Ja zawsze jadłam śniadania duże, syte, słodkie.
Ledwo oczy otworzyłam i już śniadanie, najczęściej właśnie węgle , płatki na mleku , jakieś kanapki z dżemem itp no i mam dwóch chłopców.


Zauważyłam, ze moje „ zabiegane „ znajome które jedzą późne śniadania maja córki.

Być może przypadek ale właśnie chciałam obniżyć rano poziom cukru we krwi.

Jeżeli chodzi o cukier na czczo, to on nie ma związku ze śniadaniem, bo badamy go na czczo ;) A jeśli rano to węglowodany złożone (ciemne pieczywo + np jakaś pasta) to super opcja na śniadanie. Płatki na mleku i dżem na pewno bardzo podniosą cukier. Wszystkie cukry proste bardzo szybko i na krótko podniosą nam cukier, potem działa insulina jest szybki spadek i znów nam chce się jeść. Jako ciekawostkę powiem, że przy cukrzycy nie powinno się zalecać pacjentom produktów mlecznych na pierwszy posiłek dnia, na kolejne już jak najbardziej można. Nie pamiętam już dokładnego mechanizmu, ale ma to związek właśnie ze wzrostem cukru.
 
Ale nie mam pojęcia jaki związek z poziomem cukru we krwi rano ma określona płeć dziecka. To bardzo ciekawe, stosujecie te diety na podstawie jakichś konkretnych badań ?
 
Luiza ja mam 3 córki, ostatnia na maca planowana na chłopca, spełniła wg mnie wszystko co mogłam by to był chłopiec a i tak dziewczynka wyszła... Z pierwszą córka faktycznie śniadań nie jadłam bo do pracy rano szłam i nie chciało mi się tak rano jesc ale z drugą i trzecią śniadania były z trzecią to jadłam głównie produkty zalecane przy planowaniu chłopca więc z tymi śniadaniami to bym nie powiedziała, że ma to jakiś mega wpływ... Z pierwszą córka piłam 2 kawy dziennie przed drugą piłam ich że 3-4 a przed 3 nie piłam zbyt dużo, czasem jedna czasem w ogóle... Kawa zakwasza dlatego niby niektórzy uważają, że wspomaga środowisko dla plemników xx ale czy faktycznie wpływa na to to nie wiem...
Ja mam 3 córki, zawsze myślałam że będę mieć synów pewnie dlatego, że sama mam 3 braci, mój mąż ma tylko 1 siostrę więc nie wiem czy u nich jakaś płeć by przeważała znacząco gdyby ich więcej było i pewnie juz się nie dowiem, ale w tym pokoleniu u nas same dziewczynki, ja mam 3 jeden mój brat ma jedną, siostra mego męża też ma córkę, dwaj kolejni moi bracia jeszcze dzieci nie mają... Według moich obserwacji nie da się dieta wpłynąć na płeć, poprosi tego się zaplanować nie da, było by to możliwe gdyby któraś z metod zupełnie wykluczała jeden rodzaj plemników np w przypadku panowania córki plemniki xy ale w naturalny sposób tak się nie da więc skoro są oba rodzaje to oba mają 50/50 procent szans na zapłodnienie jaja no i dlatego pomimo naszych usilnych starań bardzo często nie wychodzi... Kiedyś robiłam tu statystyki tych wszystkich dziewczyn które się przewinely rzeź wątek do około 2015/2016 roku i wychodziło i tak 50/50 niezależnie od tego czy dziewczyny zrobiły dużo czy prawie nic by wspomóc planowanie...

Napisane na Redmi 3S w aplikacji Forum BabyBoom
 
@8Ania8 ja stosuje ta dietę co wiekszosc dziewczyn na xx, lekostrawna, duzo węglowodanów ograniczenie białek i tłuszczów. 3 posiłki dziennie, późne śniadania... Nie wiem czy nie zrezygnować ze wzgledu na cukrzycę w rodzinie...

Napisane na LG-H870 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiadomo, dieta „ sukcesu „ nam nie zagwarantuje. Ja chce zrobić coś innego niż robiłam przy chłopcach. Spróbować. Póki co ćwiczę i mam dietę mż;) raczej nie zwracam uwagi na proporcje ale nabiału jem mało..
 
reklama
Ania8

Tak dietetyk kliniczny wyprowadzil mnie z cukrzycy , musze mu pokazac co piszesz ;)

Twoje pyt: Gdzie napisalam o przymusie sniadan ?
Twoja odp. "Na smog nie mamy wpływu, na śniadanie tak ;) Nie chodzi mi o samo nie jedzenie śniadań, które jednak jest zdecydowanie złe (moja schiza, jestem dietetykiem ;) )."
ps. Sama sie gubisz ;)


Glupoty piszesz i tyle , czeste jedzenie podbija cukier i tyle .

Dlatego tak ostro pisze poniewaz przez takich wlasnie dietetykow ja Ty tylko zaostrzalam sobie cukrzyce .

koncze z toba polemike .. brak slow
 
Ostatnia edycja:
Do góry