reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Maran Gratuluje córeczki, a przede wszystkim tego że masz kolejne dziecko :) Twoje córcie jak się czyta o nich są Kochaniutkie :)

PannaMyszka A kiedy miałas owulacje ? w 24dc jak jest plamienie, to albo zagnieżdżenie, albo spadek progesteronu i pasowałoby troche organizm wspomóż w następnych cyklach :) Ja miałam ze 3 miesiace temu tak, biore od tamtej pory Duphaston po owulacji, 1 tabl tylko i się uspokoiło :)

Pije tą mięte zieloną na obniżenie testosteronu ( mam już niski, ale co tam, pije profilaktycznie co by nie wzrósł ;) ) i bolą mnie jajniki od kąd zaczełam pic, więc chyba działa
 
reklama
Katrina gratuluję :)

Maran w pełni Cię popieram. Niestety nie można w 100 % zaplanować płci. Bardzo dużo zrobiłaś, sama nie wiem czy jest sens bym też tak dużo się starała, choć dietę trzymam ścisłą. Erin to śliczne imię.

Airfix co oznaczają te wyniki badań? Zapisałaś się jeszcze do innego lekarza? Ja teraz zaczęłam znowu brać coś na wzrost progesteronu, bo już po 9 dniach od owulacji mam spadek temperatury i potem plamienia.

Ilaczek trzymam kciuki, by mała się chciała obrócić. Jeszcze trochę czasu ma.

PannaMyszka a na kiedy spodziewasz się @?

Fajnie byłoby znowu listę osób, które się starają tak jak wcześniej. Co Wy na to?
 
Marat-atha gratuluje 3 corci ;) ja rak jak Ty planowalam kiedys plec tylko ja chcialam corcie.
Mam 3 synkow i teraz jestem w ciazy i bedzie upragniona córcia. .potwierdzone na 2 usg.
4 ciaza planowana ale zadnego planowania plci ..zadnych diet ofstepow itd. Stwierdzlam ze jak bedzie synek to i tak przeviez bede kochac :)
Moze jeszcze kiedys sie zdecydujecie tak jak my ;)
Pozdrawiam i rowniez podpisuje sie pod tym co naposalas.
A i chcialam jeszcze napisac ze to co piszesz zeby nikt nie pocieszal to sama prawda..mnie strasznie denerwowalo i denerwuje teraz jak ktos mowi dobrze ze dziewczynka bo jakby byl chlopak to... to co ?
Jak 3 ciazy okazalo sie ze synek to wszyscy zamiast gratulowac to mi wspolczuli.. tak dziwnie lidzie reaguja.
Pozdrawiam.
 
Maran gratuluje corci :-) A imie jest przesliczne.

Dziewczyny ja rowniez sie zgadzam z kazda z Was odnosnie tego planowania:tak:

Elisse fajnie by bylo jak by byla taka lista bo ciekawa jestem jak to sie teraz to cale planowanie przedstawia i dodac do tego ile czynnikow bylo spelnionych :-)

Dziewczyny a słyszalyscie ze magnez+B6 poprawia jakosc sluzu?Prawda to czy nie? Bo znalazłam w necie troche sprzeczne informaje ( na jednych pisza wlasnie ze poprawia a na innych ze wrecz przeciwnie ze pogarsza)
 
Hejka:-) jestem bardzo za odnośnie stworzenia tabelki i chętnie bym pomogła ale jako ze jestem nowicjuszka na forum i za bardzo Was wszystkich jeszcze dobrze nie kojarze to niestety nie pomoge:-/ w ogóle jestem ciekawa jak się przedstawiaja statystyki na forum odnośnie planowania płci i rezultatow.
Pisalyscie o reakcjach ludzi. No niestety jakoś tak dziwnie wiekszosc ludzi myśli ze każda "normalna" kobieta powinna chcieć i córkę i syna i jeśli ma kolejne dziecko tej samej plci to doszukują się wielkiej tragedii. Ja niestety odczuwalam to na własnej skórze. Mam dwie siostry i jak urodziła się najmłodsza to był w domu płacz i lament ze strony babci i głupie docinki ze " co z moich rodziców za ludzie ze nawet syna nie umieli zrobić". Niestety z takimi komentarzami można się spotkać zawsze i raczej juz tak będzie. Trzeba się nauczyć to olewac ale nie ukrywam ze nie działa to dobrze na psychikę. Przecież każde dziecko niezależnie od plci powinno być traktowane jak mały cud, bo niestety nie wszyscy maja tyle szczęścia żeby doświadczyć rodzicielstwa.
 
Tynka wyjęłaś mi to z ust:tak:Nie jedna para stara sie o dziecko bez powodzenia i oddałaby wszystko za ten maly cud,a nam jest to dane,jest dane nam przez Boga cieszyc sie malenstwami. I choc nie mamy tej corki czy synka ale mamy dziecko ktore jest nasze i tylko nasze:-)ktore pragnie naszej miłosci i opieki.
 
elisse Kiedy staranka ?? :) Jesli masz plamienia to faktycznie pasowałoby wspomóc się Duphastonem lub Luteina, ja też miałam tak kilka miesiecy i w końcu łykam po owulacji 1 tabl Duphastonu i jest dobrze- żadnych plamień jak na razie od 2 cykli :) Jak coś się pojawi to łykne po 2 tabl ;)
Kochana ja lekarza nie zmienie już, jeżdże do najlepszej profesor w małopolsce, a pewnie i jej sława sięga dużo dalej, to Ona teraz wykryła wszystko po roku badań - które miałam w innych szpitalach, nikt nie wiedział co jest i każdy lekarz mi mowił- Proszę jakoś się dostać na diagnozę do tej Pani profesor, to jest jedyna osoba która Pani pomoże- i tak jest. Wyniki moje świadcza o zespołe antyfosfolipidowym przy którym dochodzi do mikroskrzepów w łożysku ( i nie tylko ) które uniemożliwiają rozwój zarodka, powinnam dostać heparyne w zastrzykach teraz po staraniach, ale znów mam obniżoną agregacje płytek co uniemożliwia podanie tego- pewnie odpowiedź na to co zrobic w takim wypadku bede miec dopiero w sierpniu. Wyniki się powtarza po 12tyg-dlatego pewnie ta wizyta jest dopiero w sierpniu, równo po 12tyg :) Pójde jeszcze we wtorek do ginekologa ale na razie tego na NFZ i zobacze co mądrego powie, potem jak już endokrynologa załatwie w czerwcu to odłoże kase na wizytę u ginekologa dr.nauk med który pisał prace dyplomowe o patologiach w ciązy - powinien być odpowiedni ;)




Panna Myszka Musiałaś mieć niski progesteron w tym cyklu.


Dziewczyny taka tabelka była, robiła ją Piranha ( iweet hallo napisz do niej, bo chce Cię wpisać do tabelki ;))) ) , wychodziło z niej że sprawdzalność planowania płci rosła liniowo- czyli im więcej czynników było spełnionych tym większy procent skuteczności:) Piranha w pewnym momencie ( starsze dziewczyny pamiętaja ) przestała liczyć czynniki i prowadzić tabelke bo nie które dziewczyny miały pretensje że te czynniki po podliczeniu nie są im tak przychylne jak sądziły. Teraz nie ma kogoś takiego kto by tu był cały czas i zechciał liczyć to, ja też nie chcę nikogo osądzać i liczyć mu czynników - do siebie podchodzę z liczeniem krytycznie, ale nie którym mogło by to nie odpowiadać, więc najlepiej niech każda sobie policzy czynniki ile spełniła. Na poczatku liczyło się tylko to co my spełniłyśmy, potem liczyło się jeszcze męża :)
 
reklama
airfix kurcze już mi maggie pisała że piranha do mnie wysłała wiadomość ale ja nic nie miałam w skrzynce od niej więc myślałam ze znalazła moje starania bo opisywałam na forum. zaraz szukam jakiś starych jej postów i wysyłam do niej priva :)

akuku święte słowa. ja w pewnym momencie zauważyłam że bardziej boję się reakcji ludzi na to ,że będzie drugi syn niż swojej. mojemu koledze jakiś czas temu urodziła się druga córka i pochwalił sie na fb. z opisu widać że szczęśliwy,a tam co drugi komentarz to zamiast gratulacji było: "do trzech razy sztuka", "następny bedzie syn" itp. normalnie szok.
 
Ostatnia edycja:
Do góry