reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja też się nie znam, ale jak na początku zobaczyłam to zdjęcie, to też wydało mi się, że to chłopczyk .... mój synek wyglądał podobnie ;-)
 
reklama
mici, gratuluję synusia! Z tego co pamiętam to hormony sprawdzałaś w 2 dc,Twój estradiol był wtedy bardzo wysoki (chyba 77 pg/ml, tak?) a przy planowaniu córki powinien być niski, pamiętam też, że hormony sprawdzałaś też w ciąży już kilka dni po zagnieżdżeniu - estradiol miałaś mega wysoki, progesteron również ale to były już wyniki podniesione obecnością hCG. Twoja prolaktyna spoczynkowa była dobra (ale powyżej 15 ng/ml, właściwy poziom prolaktyny mieści się w granicach 5 - 15 ng/ml) i miałaś prolaktynemię czynnościową - tyle tylko pamiętam. Sprawdzałaś progesteron w 7 dpo? Pamiętam też, że potas 31 sierpnia (datę akurat musiałam sobie przypomnieć ;-)) miałaś bardzo wysoki tuż poniżej górnej normy a on ma bardzo duże znaczenie (najważniejsze znaczenie ma potas i wapń), w ciążę zaszłaś we wrześniu, czy sprawdzałaś jeszcze później poziom minerałów? Co do odstępu to pamiętam, że działaliście 3, 2 i 1 dzień od owulki :-) Sylk w obniżaniu pH potrafi być zbyt delikatny a u Ciebie po staraniach pH rosło do 7, czy obniżałaś pH do < 5 co 30 minut? Zresztą nie ma już co analizować, najważniejsze, że rośnie w Twoim brzuchu prawdziwy cud i jest na pewno czymś najpiękniejszym co mogło Ciebie spotkać, raz jeszcze gratuluję kochana!

Katriina, tak, witamina B6 we większych dawkach (czyli np. w takich jak w B-100) zmniejsza wydzielanie prolaktyny, która to z kolei zaburza wydzielanie LH i FSH, powinno więc to wpłynąć na poprawę cyklu :tak:

ilaczek, śliczna dzidzia, najważniejsze, że zdrowa. Zapewne kolejny skan to już połówkowy? Masz możliwość przesłania mi nie zdjęcia wydruku ale skanu (zeskanowania wydruku w skanerze)?
 
Ostatnia edycja:
ilaczek dziękuje, dzidzia cudna
Pirania mnie też ciągle zadziwiasz, Twoja wiedza jest ogromna,
czekam z niecierpliwością na Twoją książkę
 
Mici a dlaczego nie miałabyś jeszcze raz pomarzyć i spróbować by do synka dołączyła córcia :)? Po porodzie synka, hormony mogą tak się ułożyć, by sprzyjały potem bardziej poczęciu dziewczynki, plus dobra dieta, obniżenie potasu...
 
Piranhu, serio - poklony za wiedzę i umiejętność analizowania.
Ilaczek, ja się na nubach nie znam. Dzidzia jest cudna. I już. Wierzę, że jednak będzie siusiaczek. :tak: Pamiętasz, jak Elmo wszędzie kreseczki widziała? ;-)

Miłego dnia. Ja muszę zebrać tyłek i zacząć nas pakowac. Jutro wyjezdzamy. A młoda kaszle...
 
reklama
Mici To twoje pierwsze dziecko, więc spokojnie..zobaczysz za jakiś czas zapragniesz drugiego bobaska, wtedy przyłozysz się żeby hormony były dziewczynkowe, potas niski i zobaczysz że będzie córcia :) ja też tak jak i Ty zakodowałam sobie w głowie już 6 lat że ja nie bede miec córki, że na pewno będzie synek drugi, a najpierw- ze nigdy juz dzieci miec nie bede na pewno :) Ale spróbuje zrobić wszystko co mogę żeby zwiększyć szansę na tą córkę. Choć tak jak pisałam - maz i synek chcą drugiego chłopca :)

Piranhu Zadziwiasz mnie :) Czekam z niecierpliwością na książkę z autografem
 
Do góry