reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Airfix nmsama zdecydowałaś które wolisz :) ze złotem
A ten nowy kształt jest o tyle fajny że sa rożne rozmiary , duże i małe mozna sobie dobrać
Generalnie to sie nazywa kształt motyla ale mi tam z kocimi sie kojazy ;)
Tez mam białe ale maja z boku delikatna linie czarowną i granatową Uwielbiałam takie połączenie kolorów
 
reklama
Matik A ja mam wrażenie że we wszystkim mi brzydko :) I dotyczy to wszystkiego, nie tylko okularów :) Włosy zawsze farbowałam na blond , jak się mi znudziło to na rudo, czerwono, brązy, ciemne blondy- i ciagle mi coś się nie widziało, oczywiście kazdy mowi ze najlepiej w blondzie, a ja w końcu tak się zastanawiałam jaki chce kolor -ze dziś mam już na głowie coś w rodaju ombre , całe włosy mam juz w swoim kolorze-taki popielaty blond, a koncowki jaśniejsze ( efekt jest delikatny i kazdy pyta kto mi to robił haha ) -jeszcze wierzyłam ze jak przestane farbować to mi się przestaną łamać, nic bardziej mylnego :) dalej się łamią :) A ja poszukuje do dziś farby idealnej- teraz bym chciała coś z miodowego, karmelowego blondu, ale boje się co wyjdzie, i dalej nie farbuje :) A moze zaryzykuje i znów blond sobie szczele ;) Wiem jedno ze nie pujde do fryzjera-ile razy ide tyle razy mam coś spieprzone, a kolor daleko odbiega od tego co chciałam.
 
hej dziewczyny ...dawno mnie nie było ...ale my jak Airfix ostatnio wizytowaliśmy w szpital w Prokocimu
Tydzien mielismy wyjety z zyciorysu…na całe szczescie trafiliśmy na lekarkę która potraktowała nas poważnie i nie próbowała ściemniac ze dziecko emocjonalne i stad pewnie bóle ale za punkt honoru postawiła sobie go zdiagnozować …i udało sie …ma zapalenie żołądka …2 antybiotyki , miesiac leczenia i powinno byc wszystko dobrze …szlak mnie chce trafic jak pomyśle ze mozna było to zdiagnozowac rok temu gdyby trafił na innych lekarzy ..gdybym sie nie pchała oknem jak mnie drzwiami wywalali to dziecko cierpiałoby jeszcze nie wiem ile …ordynatorka u której stoczyłam walkę o ta diagnostyke a potraktowała mnie tak że brak słów …drąc sie na całyoddział co ja sobie wyobrażam …nawet mi w oczy nie potrafiła popatrzec jak wchodziła do sali …brak słów .
Najważniejsze ze mamy to za sobą …mam nadzieje ze bóle szybko mu ustąpią i bedzie mógł normalnie finkcjoowac . Póki co wygląda jak własny cień …( cień cienia cieni ;)
no teraz skupiam sie znów dla zbliżających sie staraniach ...
Powoli spróbuje ogarnąć co tam u was :)

Justi ...gratuluje :):):) bardzo bardzo :)
 
Dzień dobry

Airfix mi podobają się te pierwsze, bo na tych drugich przeszkadzało by mi te złoto w oprawkach . . . . .

Anufifi dobrze, że w końcu macie diagnozę, oby leczenie synka przyniosło najszybszy efekt :) teraz ze spokojną głowa możesz już wrócić do spełniania różowych marzeń :)

Kate super, że juz po wizycie i oboje byliście dzielni :) mamusia też powinna jakąś nagrodę od pana doktora dostać :)

Małe liski u mnie wychodzi 8 tydzień ... w poniedzialek idę do swojego ginka prywatnie , bo teraz byłam u takiego z NFZ i na początku powiedział, że skoro @ mialam 9.10. to jeszcze za wcześnie by coś zobaczyć, ale w końcu zrobił mi USG trwające 3 sekundy i tyko dlatego, że widział moje niedowierzanie ... wydrukował mi zdjęcie maleństwa ... ogólnie ordynator szpitala.. myślałam czy by nie zmienić lekarza na niego, ale po tej wizycie mocno nad tym się zastanowie ... nawet nie zapytał jak się czuje czy mam jakieś plamienia... kazał przyjść za 2 tyg z morfologią....

Losiczka hehe Ja pomyślałam 4 muszkieterów i księżniczka :)
super, że udało wam się spełnić marzenia śliczna królewna

u nas znów nerwowo .... w przedszkolu panuję ospa :( niby Ja ją przechodziłam w młodośći, ale jakoś ta wiadomość mnie podłamała... teraz mam nadzieje, że Wojtek jej nie złapie .... już kilka razy udało mu się przed nią uciec oby teraz też tam było :( uwielbiam się martwić na zapas ....
 
Ostatnia edycja:
anufifi Jej jak się cieszę , że jednak nie potraktowano Cie tak jak mnie....A przecież na poczatku było tak samo u Was jak u mnie z diagnozą. Na prawdę super że trafiliście na dobrą lekarkę, ja załuję że nie trafiłam na tą którą nas kierowała, która obiecała badania :( Anufifi najważniejsze że wiadomo co mu jest i że teraz mu będzie można pomóc. Te lekarki tak samo i mnie tam traktowały- że nie wiadomo co się od nich żąda, co najmniej jakby ktoś tam na wczasy przyjechał, a że nie pasuje dziecko do 98% wszystkich ich przypadków to nas wysłali do domu, wielki problem był jak poprosiłam żeby do testów alergicznych dołożyli - alergen na białko mleka, to usłyszałam -ze do tego trzeba miec podstawy żeby to zrobic!!:szok: No to nie wytrzymałam i mówie- Jak to nie ma podstaw? A to jak ma AZS, a to że w Polsce juz dla niego mleka nie było jak był mały, a to ze sie dusił po mleku sojowym....bo skad moge wiedziec czy on faktycznie nie ma alergi na białko-a przeciez głownie mi sie teraz białkiem żywi. Zrobili od łaski wielkiej. Dziwny ten szpital tam jak nie wiem. U Was na oddziale tez taki "porządek"na podłogach był jak u mnie ??;)

Justi_ Ja w tych pierwszych zakochana jestem ;) Szukam teraz żeby w dobrej cenie były :)
 
Airfix ...ja tez po pierwszych dwóch dniach byłam przerazona ze nas z kwitkiem do domu odeslą znów na podstawie podwyższonej flory bakteryjnej ...na całe szczescie ...lekarka nasza nalezała do osób z którymi mozna rozmawiać ...a jak sie potem okazało ..ja podając bardzo dokłądnie wszystkie objawy dałam im niemal diagnoze na tacy !!!!wystarczyło to potwierdzic tylko ...ale widziałąm jak niektózy lekarze traktowali pacjentów ...czułam zal bo zawsze uwazałam ze ten szpital to miejsce gdzie rodzice i dzieci a przede wszystkim dzieci otrzymaja wsparcie i pomoc ...teraz widze ze to zalezy na kogo sie trafi a tak być nie powinno .

a co do właosów to mam to samo ...i co do koloru i co do długosci ...tez jestem raczej blond ale nieraz kusiło mnie na coś innego ...jak zapuszcze to scisnam jak zetne to zapuszczam ..jedni mi mówia ze super w fryzurce a la Kozuchowska mi jest inni ze w dłuższych ... , a kolor u fryzjera jeszcze mo nigdy nie wyszedł ...natomiast ostatnio farbuje sie jedną farba któa mi najbardziej odpowiada ...i coraz czesciej myśle o fryzjerce któa mnie super na krótko ścinała ...no i plusem było to ze wystarczyło trcihe gumy do włosców wziac na ręce i fryzura zawsze była jak od fryzjera ...a teraz taki nic mam ...ehhh sama nie wiem
 
Matik2012 Trudne pytanie o kształt twarzy- ale mysle że bardziej kwadratowa, może trójkatna...ciężko mi powiedziec :) Zależy czy mam włosy rozpuszczone, czy związane - z tym zawsze mam problem :) oczy mam brazowe, brwi grafitowe, karnacja jasna-ale nie taka znów biała :)

Anufifi Ja do tej pory tez postrzegałam ten szpital jako miejsce gdzie naprawdę można zdiagnozować dziecko, że cały szpital jest dla dzieci i do tego żeby im pomóc. A jednak nie, wszystko zależy tak jak u Ciebie- na kogo się trafi. Myślę jednak ( chcę tak myśleć ) że Oni się nadają do tych trudnych przypadków gdzie trzeba operowac albo ratowac zycie, ale do, jak to nazwać-profilaktyki , ochrony zdrowia już nie bardzo.

Ja włosy całe zycie zapuszczam i całe zycie sa jednej długosci ;) A stwierdziłam ze jak zapuszcze do pasa, to wtedy je obetne :) Ot taka mam fantazje :) na razie troche daleko mi do tego bo cały czas sa troche za łopatki.
 
No to kolor mogę Ci powiedzieć ze musisz mieć zimne odcienie nie ciepłe , bez odcieni rudych miedzianych itp
Jeśli masz ostre rysy twarzy to fajnie teraz wyglądają włosy na prosto do ramion mozna rożne rzeczy z nimi kombinować ;)
to taka moja propozycja ;)
 
reklama
cześć, wysłałam do Was pierwszego posta, ale został przez moderatora późno zatwierdzony i pojawił się po czasie kilka stron wstecz, może go nie zauważyłyście, a chciałam się przywitać :)
UWAGA MILION PYTAŃ
Cześć, dołączam do staraczek :-) zawsze chciałam mieć dziewczynkę, a urodziłam chłopca. Oczywiście teraz w życiu nie zamieniłabym go nawet na dziesięć córek ;-) myślę o kolejnej ciąży, nie ukrywam, że marzy mi się dziewczynka w brzuchu. Sytuację komplikuje fakt, że nadal karmię piersią (nocami) i prolaktyna miesza mi w cyklach, nie wiem czy ciążą jest teraz do osiągnięcia/do utrzymania. Czytałam podstawowe zalecenia, wdrażam powoli dietę, chcę zbadać hormony i minerały, zamówiłam testy ph. Nie wiem co z suplementami, Ca i Mg chyba mogę bez problemu, jak myślicie co jeszcze? Ciężko będę będzie ograniczyć sól i zrezygnować z pomidorów..
Wiem, że pije się mięte, ale czy inne herbaty są neutralne czy niewskazane? np rumianek, czystek, melisa, koper włoski, pokrzywa, roiboos?

Dotychczas zażywałam Dha, czy mogę nadal? w końcu pochodzi z oleju ryb
Na najbliższe miesiące mam takie motto: Dość męskiej dominacji (liczebnej) w moim domu ;-)
testy ph już mam, wychodzi 5 na dzień dzisiejszy, czyli trochę do zbicia?
 
Do góry