reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hejka dziewczynki
Niuska trzymam kciuki, żeby to twoje endo w końcu przybrało :tak:

A ja dziś właśnie mam trochę więcej obowiązków bo mi mój musiał służbowo wyjechać i ja dziś zawoziłam dzieci do szkoły i pójść z psem bo zazwyczaj robi to M i dzieci i wiecie co oni go nauczyli tego mojego psiaka ? masakra poszłam na piękny teren do biegania a on nic siedzi przy mnie ok. 5 min i patrzy na mnie jak na głupią i przypomniałam sobie że przecież ostatnio przynosi kamienie z każdego spaceru bo taką lubi zabawę no jak każdy pies no ale nie do tego stopnia żeby siedzieć i czekać aż mu się rzuci. A jednak czekał, żebym mu rzucała i dopiera zaczął biegać jak mu te różne kamienie w różne strony rzucałam masakra , ręce mam czarne :-D ale pies szczęśliwy
w domu mam na tarasie pełno kamieni z każdego spaceru czyli 3x dziennie 1 kamień masakra:-D
śmiejemy się , że Riko zbiera na budowę domu bo też chce rodzinę założyć

A jeżeli chodzi o pomaganie - teraz jak byłam w Polsce to byłam sama reszta została w domu to powiem Wam jak wróciłam a niby posprzątali :szok: to miałam 2 dni sprzątania
Co do imion to jakoś mam takie szczęście , że ludzie , których znam i mają te same imiona są jakoś do siebie podobni nie wiem jak to się dzieje :confused2::tak::-D
Tak też wybieraliśmy imiona dla naszych chłopców Łukasz i Hubert Łukaszek spokojny rozważny ale równie wesoły i zabawny
Hubek wariatuncio jeden ale jak trzeba potrafi być bardzo czuły i wyrozumiały
Powiem Wam za w czasu puki pamiętam, czytałam na bb o przeklinaniu dzieci
Ja swoich chłopców od przedszkolnych c
zasów bo tam się to zaczęło zaznajamianie z wulgaryzmami poradziłam sobie niby w prosty sposób ale działa do tej pory
Jak usłyszałam pierwszy raz to powiedziałam jak chcesz pokazywać wszystkim , że jesteś głupi to przeklinaj .

Do tej pory oczywiście odbywały się rozmowy a dlaczego inne dzieci przeklinają i tego typu ale wyjaśniliśmy im , że te dzieci są głupiutkie i koniec z problemem
Teraz ich koledzy jak tu w Hiszpanii się poznali nie mogli za nic zrozumieć dlaczego oni nie chcą przeklinać,, na początku z nich się śmiali ale teraz raczej ich szanują. Tu jest zamknięte osiedle i echo :tak: więc od czasu do czas do czas sprawdzam, czy aby na pewno nie przeklinają :tak: i jest oki zgodziliśmy się na kilka wyrażeń , które im wyglądały na wulgaryzm np. spadaj, kucze pieczone, kurka :tak::sorry: i jest ok
Więc polecam sprawdzoną metodę , którą na pewno trzeba od razu stosować jak tylko dziecko zacznie bo później to już za późno
mam sąsiadkę , która ma wspaniałego chłopca no jest niesamowity, bardzo mądry na prawdę bardzo fajny ale jak tylko wychodzi na ulicę to przekleństwo za przekleństwem normalnie mnie zatkało i mama mu tłumaczy i karze , nic nie działa szok współczuję


a się na pisałam :laugh2:
pa miłego dnia idę się popalać póki nikogo nie ma :-D
 
reklama
Hejka
Oczywiscie nie jestem w stanie nadrobić wszystkiego:no:.
Nadal trzymam kciuki za potrzebujace:-). Jesli chodzi o mnie to w zeszły piatek podjełam decyzje o zaprzestaniu staranek. Nie biorę tego leku który miał być ostatnia szansa dla mnie na marzec. Na moją decyzje wpłyneło kilka czynników. Nie zabezpieczam sie ale wiem, że w moim przypadku moze jedynie dojść do kolejnej ciąży biochemicznej. Teraz jestem w danii, w czwartek jade do biura imigracyjnego i złożę podanie o pozwolenie na pobyt.

POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE:tak:

oczy niebieskie GRATULACJE !!!!!!!!
 
Matik uśmiałam się z historii dzisiejszej z twoim psem :-D A co do przeklinania i początków przedszkola - bo właśnie jestem na tym etapie ze starszym synem, na pewno wypróbuję twoje tłumaczenie, dlaczego nie używamy takich słów. Ale mi się wydaje, że masz też po prostu mądrych chłopców :). Matik a pokażesz mi swoich chłopaków :)? podobni są do siebie bardzo?

Krystianmartin trzymam kciuki, żeby kiedyś się udało, żeby była u was jeszcze córeczka
 
Małe liski Dzięki słońce, poszukam jakiś zdjęć i wkleję :-) ale sposób jest na prawdę dobry oni za nic nie chcą być uważani za głupiutkich a jak słyszą kolegów to tylko się utwierdzają, w przekonaniu , ze to jest prawda.

Krystianmartin może to i dobrze kochana, zajmiesz się teraz czymś i wtedy w najmniej oczekiwanym momencie zaskoczysz . Zobaczysz:tak:
Teraz powodzenia w załatwianiu formalności :tak:
 
Nuuuśka, miałam na myśli sygnaturkę, stopka to "wordowe" określenie :-D Ano nie doczytałam wcześniejszych postów niestety, teraz też kiepsko mi idzie czytanie Was bo dzieci wytchnienia nie dają, nawet jak mam minutkę to nie mogę myśli zebrać do kupy i się skoncentrować ;-) Ja bym zaczęła robić testy mimo wszystko od 12 dc, ot tak na wszelki wypadek.

małe liski, niestety nie dałam rady doczytać wszystkich postów. Przy staraniach dziewczynkowych nie łykaj absolutnie potasu, taka ilość dostarczysz w diecie (zresztą w diecie wchłania się on dużo lepiej jak z suplementów). Co do piwa to fakt, że bardzo zakwasza oraz podnosi u mężczyzn poziom estrogenu a zmniejsza testosteron, jednak mimo wszystko nie jest wymieniany w zaleceniach :-) więc lepiej zamienić piwo na Colę Light bezkofeinową, zakwasza jeszcze mocniej :tak: Według mnie owulka mogła być w 15-16 dc a w 18 dc mógł być wyrzut estrogenu. Jeśli była wcześniej jak w 18 dc to dzisiejsze badanie progesteronu to już za późno niestety, najlepiej robić nadal testy owulacyjne jeśli tempki nie potwierdzą ewidentnie owulki.

Znalazłam telefon - pod meblami w Krzysia pokoju :-D, dzięki za Wasze kciuki! :-D
 
piranha haha pod meblami ?? a to dopiero :-D najwazniejsze ze sie znalazl :-)juz uzupelnilam sygnaturke, widzisz ? moze tak byc ? :-)
Ok, zaczne w takim razie testowac od 12dc.

matik hehe usmialam sie :-D milo Was czytac, bo nawet jak sie na zly humor, mozna go szybko poprawic :-)
W ogole jestesmy na tym samy etapie cyklowym :-D
 
Piraniu super, że telefon się znalazł, ja zawsze szukam pilotów od tv i cyfry. zawsze Zosia gdzieś chowa przed Kasią:-)i potem nie wie gdzie schowała.
u mnie wyrzut progesteronu przed owu? no zobaczymy, bardzo bym chciała, żeby cykl się trochę skrócił. ale zapewne czeka mnie jakiś tasiemiec:-D chociaż jajniki zaczynają pracować czuję podbrzusze, ale śluz płodny się jeszcze nie pojawił. więc pewnie jeszcze to trochę potrwa. a propo wyników, wstawiłam w stopkę:-D
dziewczyny ależ drukujecie,coś nie mogę się dzisiaj skupić.;-)
 
Pirahna dziękuję :* pomęczę cię jeszcze ok? Cały czas myślę o O+12 i chciałabym tym razem celowac po owulacji, tylko no właśnie, wcale to nie prosta sprawa z wyznaczeniem owu u mnie. Zerknij jeszcze raz na mów wykres - nie ma teraz tego info pod wykresem, w czasie cyklu FF skasowało mi kilka opcji i mam teraz sam "standard" :), w każdym razie mam zanotowane że 14 dc cyklu o 17:00 i 22:00 miałam dwa bardzo wyraźne mocne bóle w prawym jajniku, pobolewanie podbrzusza (nawet zapisałam sobie, że na 90% to ból owulacyjny). Tego 14dc miałam jeszcze wodnisty śluz, następnego dnia 15 dc śluz był już kremowy, ph spadło do około 4,5 (przed 14dc na chwile ph wzrosło do 5,5) - przed chwilą napisałaś, że podejrzewasz że owu mogła być około 15 dc, czyli zbierając te wszystkie info, gdyby to był cykl staraniowy, to powinnam zadziałać np późnym wieczorem 15 dc? jak myślisz :)?

Dobrze że telefon znalazłaś - rozumiem cię, ja też bez telefonu jak bez ręki, a przy dzieciach w domu jednak dobrze mieć działający tel przy sobie :). Mój młodszy to taki nasz chomik - wszystkie ważne rzeczy chowa po szufladach i innych miejscach, nawet ulubione grzanki czy kawałek owocu którego nie dojadł, lubi sobie schować na zapas np właśnie w szufladzie ze skarpetkami :)
 
ilaczek to pewnie ja tak się rozgadałam i rozpisałam dziś - już was nie męczę, znikam :);-) idziemy z młodszym uciąć sobie drzemkę
 
reklama
Matik wyobrazilam sobie jak sobie siedziesz a Twoj piesek zamiast szalec to siedzi obok i sie na Ciebie patrzy :) heheh

Piarnia dobrze ze telefon sie znalazl :) bo juz chcialam wymyslac dalej :p
 
Do góry