reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Krystian oj ja jak bym chciala kiedys tu przeczytac ze Ci sie udalo. Najtrudniej jest podjac pewne decyzje. Trzymaj sie kochana.

Pirania najwazniejsze ze znaleziony hehe

Vivienka jestem na rocznym macierzynskim, jednak moj szef ma powazne problemy zdrowotne. Moze byc tak ze nie bede miec do czego wrocic. Oby nie, ale i tak najwazniejsze zeby jemu udalo sie z tego "wygrzebac". Tak dlugi specer zaliczony, nogi mi odpadaja :)
 
reklama
cześć wszystkim :tak:

nie odzywałam się przez kilka dni, bo u nas jakoś tak chorobowo się zrobiło (synuś ma zapalenie oskrzeli, mąż anginę, a mnie się migrena przyplątała :-( ale widzę, że choróbska zdominowały nasz wątek :no: w takim razie zdrówka dla wszystkich :happy:


ciężko mi wszystko docztać - tyle nadrukowałyście ;-)


Oczy niebieskie - GRATULACJE !!!

Airfix - nie próbowałam mąki z amarantusa (to można dostać w normalnym sklepie?). Ja też będę miała problem z tymi słodyczami - jak można bez nich żyć :szok: Ty przynajmniej masz niskie ph - u mnie po ostatnim antybiotyku poszybowało w górę. Biorę niby probiotyki, ale na razie efektu nie widać :-(skurcze w nogach Cię łapią - mnie także :baffled: może faktycznie z tą naszą dietą jest coś nie tak ;-) jogurt truskawkowy - może bym przełknęła, ale naturalny z truskawkami już nie :rofl2:

Dorcia - fajnego masz ginka :tak: widzę, że rozpoczęłaś temat "rzekę". Ja jestem jeszcze praktykującą katoliczką, ale niestety wiele rzeczy mnie w Kościele wkurza. Ostatnio tłumaczę sobie, że chodzę na mszę, żeby spotkać się z Bogiem, a nie z księdzem i jego przemyśleniami :crazy: trzymam cały czas kciuki za Twoją betę &&&& do 0 już coraz bliżej !

Daria - ale masz słodką gromadkę :-)

Justi, Małe liski - ja w zupełności nie ogarniam tych produktów zakwaszających, alkalizujących ?? to jest jakiś kosmos :angry: śledzę Wasze poczynania i jestem pełna podziwu:tak:

Nuuuśka - trzymam &&&& za dzisiejszą wizytę &&&&

Aljul - ale masz niezłych ancymonków w domu :-D

Piranha - a to Ci dzieciaki ;-) dobrze, że nie wrzuciły tego telefonu do WC (jak u Aljul;-) odebrałam dziś wyniki progesteronu (robiony w 7 dpo) - 14,9 ng/ml (norma w fazie lutealnej 1,7 - 27). Pozostałe wyniki (te o których już pisałam) zamieszczę w stopce. W czwartek idę do endo-gina, więc może coś się wyjaśni z tym PCOS.

Pozdrowienia dla wszystkich :happy:
 
małe liski, ciężko powiedzieć kiedy była owulka, mogła być w 14 lub 15 dc, albo w nocy z 14 na 15 dc. Musisz poobserwować kilka cykli by zauważyć czy dany rodzaj bólu jest wyznacznikiem owulacji, ja bóle jajników mam przed owulacją (po też się zdarzają ;-)) a zaraz po owulacji pojawia się charakterystyczny ból podbrzusza najsilniejszy przy poruszaniu się, siadaniu. Niestety trafiając w O+12 musisz znać nie dzień a godzinę owulacji, w tym cyklu chyba ciężko wyznaczyć tą godzinę ale na pewno z każdym kolejnym cyklem będzie łatwiej. Będę trzymać kciuki!

Vivienka, nie sądzę by bromokryptyna miała tu znaczenie. Co do progesteronu - tu nie chodzi o to by był np. poniżej 15 ng/ml bo zdrowa ciąża jest najważniejsza, niech wynik będzie po prostu np. w przedziale 16-17 ng/ml :-) Jeśli jednak ktoś ma niewydolność ciałka żółtego to zdrowa dzidzia najważniejsza i walczyłabym wtedy o wzrost progesteronu, jest mnóstwo innych czynników a utrzymanie ciąży i zdrowie dzidziusia ważniejsze od płci. Branie Duphastonu w FL moim zdaniem wpływu na płeć nie ma, to jest zewnętrzne źródło dydrogesteronu i nie ma wpływu na progesteron wytwarzany przez nasz organizm (a to on ma tu znaczenie).

lilly, wyniki wyglądają dobrze :tak:, estradiol masz dość dziewczynkowy (z tych niższych poziomów) :-)

Katriiina, jejku, dużo zdrówka dla Was! Progesteron taki na granicy, zaleca się by był powyżej 15 ng/ml. Będę mocno trzymać kciuki za czwartkową wizytę. Wykres masz zabójczy :-), ładnie wygląda ale jak widać duże skoki nie zawsze oznaczają mega progesteron (co wiele dziewczyn zauważyłam stresuje) ale po prostu czuły ośrodek termoregulacji w mózgu na poziom tego hormonu.

Nuuuśka, 17-ta za kilka minut, nie puszczam kciuków! :-)
 
vivienka ja zakupiłam suplementy I kurier dostarcza partiami a brac bedziemy tak:

Kobieta:
kwas foliowy 2800mg
potas 99mg - do owulacji
wiatmina E 400iu
koenzym q10 200mg
L-arginine 500mg
Green tea extract 315mg
cynk 50mg
Royal Jelly 1000mg
Fish oil 1000mg
olej z wiesiołka 1000mg - do owulacji
flaxseed iol omega 3-6-9 1000mg

w cyklu staraniowym Alka Seltzer Gold 2 razy po 1 tabletce do owulacji
Robitussina na śluz jesli bedzie trzeba ;)

Mężczyzna:
Kwas foliowy 800mg
wiatmina E 400 iu
koenzym q10 200mg
l-karnityna 1000mg
l-arginine 500mg
żen-szen 500mg
cynk 50mg
B-complex 50 2x1
Fish oil 1000mg
Tribulus Terrestris 1000mg

(Mąz jeszcze nie widział ile tego jest)


pozdrawiam wszystkich I zycze dużo dobra - u mnie lipa, chyba mam angine, boli mnie gardło I mam dziadoski katar...


miłego dnia
 
Piranha - dziękuję :-)

Maran-atha - chyba wykupiłaś cały sklep ;-) dwa tygodnie temu miałam anginę - zdrówka życzę :happy:
 
Oczy niebieskie serdeczne gratulacje, niech malutki rośnie zdrowo:tak:
Katriina również życzę dużo zdrówka, mnie też coś łapie, ale kto teraz nie jest chory...........:baffled:
Nuuuśka kciuki za wizytę :-)
Maran musiałabym spisać jak stosować te suplementy na kartce żeby się połapać :-D duuuuuużo tego:szok:
Piranhu dobrze, że w końcu znalazłaś telefon, mój ciągle chował klucze:-D
Czarna masz baaardzo pomysłową córkę:-D uśmiałam się że hej:tak:
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny ale dzisiaj naprodukowalyscie Szok :-D poczytalam i odrazu mi sie humor poprawil Dziękuje:-* dzis kolejny dzien - niemocy u mniw Podpisuje jak wlacze kompa bo na tel nie dam rady ogarnąć;-)

Buziaki i &&&&&&&
 
Maran musiałabym spisać jak stosować te suplementy na kartce żeby się połapać :-D duuuuuużo tego:szok:

mamakaja to suplementy na chłopca hehehe a mówi sie, że chłopca latwiej począć ;-)tez mam spisane w notatkach wszystkie informacje, póki co jeszcze w życie nie wprowadzone ;-)

Nuśka jak tam wizyta, mam nadzieje, że jestes usatysfakcjonowana &&&&&
 
reklama
Ostatnia edycja:
Do góry