reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

to masz fajnie ja to się mecze z moja sennoscia w dzień nie mam czasu spac bo inne obowiązki a wieczorem padam jak zdechla mucha :dry:
 
reklama
Ja na początku miałam straszne upały więc też bywalam zmęczona jak wracałam z pracy to mnie mąż gonił na drzemke. Ale ogólnie super...Tylko teraz kryzys przechodzę bo mam wrażenie że miewam już skurcze i bóle tyle że rzadko znaczy kilka razy dziennie a ruchy młodego są strasznie bolesne.
 
Anuffi na kiedy masz termin? U mnie jak na razie cisza ze skurczami. Za to gorzej z kręgosłupem.

Milla chyba nigdy nie można nikomu dogodzić. U mnie gin na początku widział dziewczynkę i mąż już miał zawiedzioną minę. Nawet przy pierwszej córce miał.

Magda senność minie. U mnie w obu ciążach na początku trądzik, potem ładna cera.

Magic mi z córka na 3d mówił, że córka ma pępowinę przy głowie i może to nic nie znaczyć.

Aga też mam wizytę 1. To teraz może poznasz kto tam jest :).
 
Wg @ mam 6 Marzec a z usg na 28 luty więc wstepnie jestem umówiony na 20 lutego bo muszę moec cesarke. Ale na wizycie we wtorek lekarz blagal żebym.lezala bo Dziubasek mocno naciska i szyjke mam skrócona więc leżę ale mam już tak bokesne Skurcze że siedzenie to wogole odpada bo mnie poty z bólu oblewaja. Najgorsze ze gin na tydzień na narty pojechał. Ale DIsiaj sobie załatwiłam nr do tego co Mo usg prenatalne robił. To tata kolegi mojego mlodszwgo syna z klasy. Dla.spokoju sputalam dzisiaj jego żony czy w razie czego mogę Liczyć na pomoc i oczywiście mogę więc jeatem spokojniejsza. Ze względu na młodego chciałabym.jeszcze przetrzymac bo wczoraj zaczęłam 35 tydzien.
 
Anufifi W którym szpitalu będziesz rodzić?
Czytam właśnie ze na wiosnę ma wejść jakaś nowa opieka okoloporodowa na razie placowki ktore zgłoszą chec uczestnictwa w tym programie,a potem wszystkie placowki w Polsce. Jestem ciekawa co z tego wyjdzie,założenie jest dobre- masz swój wybrany zespół lekarzy i położnych którzy się będą zajmować pacjentka cala ciaze,potem ankietę na ich temat się wypełnia. Samemu się wybiera lekarzy i polozne za darmo- dla mnie wybawienie. Bym miała pewność ze nigdy więcej nie będę musiała patrzeć ma tą polozna z Ujastka.
 
Hej. Byłam dziś u ginekologa. Nie jest dobrze. Juz wiem dlaczego mam takie bolesne miesiączki i w ogóle cały cykl. Mój prawy jajnik i jego okolica jest zniszczona przez endometrioze. Mam za niski estradiol, bardzo liche endometrium i najprawdopodobniej niski progesteron. Dostalam luteine od 23 dnia cyklu i skierowanie na jeszcze kilka badań. Miedzy innymi progesteron, prolaktyne z obciazeniem, CA125 i CA 19.9. Podejrzewa ze moge miec niedrozne jajowody. Powiedziala ze byc moze konieczna bedzie laparoskopia i usuwanie zrostow. Załamana jestem ale juz wiem na czym stoję i jak działać. Z ginekologa jestem zadowolona. Bardzo fajna konkretna i delikatna kobitka. Mega wywiad ze mną przeprowadziła.
 
92Tynka92 Normalnie mnie zatkało; tyle starań ,a tu podstepna endometrioza. A pytalas o starania? Jak to wszystko teraz ma wyglądać? Czyli po badaniach być może drożność jajowodow będą sprawdzać. Z jednej strony dobrze ze wiesz co jest, a z drugiej naprawdę można się załamać.
 
Anufifi to już niecały miesiąc. Odpoczywaj, niech mały jeszcze trochę urośnie :)

Airfix pewnie tak samo będzie respektowane jak prawo do znieczulenia przy porodzie.

Tynka przynajmniej wiesz na czym stoisz i można podjąć jakieś działania. Może nie jest tak źle z tymi jajowodami. Najważniejsze, że na dobrego lekarza trafiłaś.
 
reklama
Airfix ja też jestem w szoku. Jak mi pokazała na usg jak wygląda mój lewy piękny jajnik a jak wygląda coś co powinno być prawym to miałam ochotę się rozpłakać. Narazie plan jest taki że będziemy działać na hormonach, czyli podbijamy estradiol i progesteron i stymulujemy owu. Powiedziała mi dr że 20 dzień cyklu to za późno na owu bo komórka jest stara i się nie zapłodni. A ja mam późne owulacje i krótkie fazy lutealne. Najgorsze jest to że teraz mam wizytę dopiero 15 marca a ja liczyłam że lutowy cykl już będę stymulowana pełna para.
 
Do góry