reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Akuku wielkie gratulacje :-):-):-) Jelitówka to niedobrze, ale całe szczęście że czujesz się lepiej. Widzę, że szalejesz z różem, nie dziwię Ci się wcale :tak:
Wiem że córcia nie była planowana wg zasad z tego forum ale czy tak z perspetywy czasu jednak dostrzegasz, że np. odstęp, wzmocnienie czy osłabienie plemników częstymi seksami czy wręcz przeciwnie dłuższą wstrzemięźliwością lub dieta sprzyjała dziewczynce ? Pytam się ja matka trzech córek ;-) u której jeszcze nie wygasło do końca pragnienie by dać mężowi syna.
 
reklama
Mamuśkamimi jak tam u Was? Zapodaj jakas fote dziewczynek :)
Akuku ja po porodzie z Maja miałam tak samo... jelitowka 7 dni, pilam duzo bo wszystko co zjadlam przelatywalo w niezmienionej formie po 5 minutach od zjedzenia a karmilam wowczas piersią wiec pokarm byl pewno jak woda hehe... maz miał 3 dni i jeczal jakby umieral a bral leki a ja bez lekow po porodzie i przez caly tydzień sie meczylam no i z noworodkiem i 2latka ;) ale dalam rade Ty tez dasz!!! Buziole i zdrowka zycze :*
 
Mamuskamimi ja wogle nie obserwowalam swojego organizmu... to bylo raczej tak ze staralismy sie o jeszcze jedno dziecko niezaleznie co bedzie. Karlm nadal pirrsia ostatniego syna. Cykle byly w mkare regularne ale nic nie zapisywal. Dieta jak zwykle a przytulanki jak nam sie zachcialo ;)
Nie udawalo sie kilka cykli ale nie mialam wielkiego parcia bo akurat rozkrecalam swoja firme z tortami ktora zawiesilam w trakcie ciazy.
Porpstu jest corcia z ktorej sie baardzo ciesze. Moje marzenie sie spelnilo. Nie mowie ze z synka bym sie rownie mocno cieszyla bo to calkiem inny rodzaj radosci. Kocham ich wszystkich tak samo mocno ale teraz dopiero czuje sie w pelni spelniona ;)

Co do rozu to taak mam duzo rozowego ale mamy tez inne kolory ;) np dzis fiolecik i o dziwo nie sukienka haha ;) choc wiwm ze Ala bedzie glownie w sukienusiach ;) a mam tego tyle ze sie zastanawiam czy wszystko ubierze chociaz raz ? Hahaha

Maran-atha ojej ! Mnie jeden dzien trzymalo.. nie wyobrazam sobie tygodnia wymiotow i biegunki !
Pije elektrolity i chyba one pomagaja szybciej przejsc jelitowke.
Co do karmienia w trakcie jelitowki to akurat sie nie martwie bo pokarm dla dzidzi jest dobry, zabiera ze mnie ;)

A tu Alenka dzis ;)
 

Załączniki

  • 1440773550078.jpg
    1440773550078.jpg
    25,7 KB · Wyświetleń: 61
Akuku to dobrze, ze juz to dziadostwo u Was minęło, bo to takie meczace... ale ona śliczna :) cudowna krolewna wiec nic dziwnego, ze wszyscy w niej zakochani jesteście :)
 
akuku - czyli nic mi nie podpowiesz jednak ;-) I tak własnie jest że jak się nie planuje usilnie to się udaje. Super, czuć, że jesteś spełniona i szczęśliwa :-)

marathan - Ty już na końcówce, jak się czujesz, u was też upały? duży masz brzusio ? bo ja miałam malutki jak na trzecią ciąże. Pewnie siostry nie mogą się doczekać malutkiej?, moim bardzo się dłużyło wciąż pytały kiedy się urodzi, kiedy? A jak otoczenie na wieść o trzeciej dziewczynce ? u nas wszyscy współczuli mężowi trzeciej córki, dla mnie niepojęta jest taka reakcja i nie spodziewałam się jej i trudno to znosiłam.
U nas wszystko w jak najlepszym porządku, malutka już nie taka malutka bo ma roczek i rezolutna bardzo z niej panienka ;-) wie czego chce.Właśnie tydzień temu sama zdecydowała, że już nie chce pić z piersi mimo że wcześniej cycuś mamusi był najważniejszy. Ale przynajmniej nie będzie z tym kłopotu bo niektóre dzieci nie chcą zrezygnować z cyca.
Wszyscy zakochani w niej nadal baaaaardzo, starsze siostry chętnie pomagają (nawet kłócą się która co może jej podać), noszą ją, bawią się, biegają za nią na raczkach jak ona. Ogólnie ogromny harmider, dziewczyny głośne są strasznie i baaardzo absorbujące, chyba najbardziej we znaki daje się średniaczka, która zawsze była nadmiernie ruchliwa ;-).
Jak mam dobry dzień tak jak dziś to chciałabym jeszcze maluszka ( może chłopaczka dla męża) - żeby nasza najmłodsza miała towarzysza/szke do zabaw później, bo jednak duża jest różnica między nią a siostrami. Jak widzę jak starsze dziewczyny z mniejszą róznicą się fajnie dogadują mają te same zainteresowania to mi żal że tak nie będzie miała.
Ale jak mam gorszy dzień, jak mała nie śpi w nocy to mi ochota mija i ciesze sie ze niedługo mała dorosnie i nocki beda przespane i wreszcie spokojnie zjem rano śniadanie bo teraz mała mnie śledzi non stop i wciąż che być ze mną. Mąż zresztą na razie nie chce słyszeć o czwartym bobasie bo muszę przyznać trochę go zaniedbuję i z wygody śpię nadal z małą w jednym łóżku;-) oj będzie trudno mi ją odzwyczić tym bardziej, że straszna z niej przylepka mamusi ;-)
 
Mamuskamimi ja w tej ciazy najmniej przytylam bo do tej pory 6.5kg ale startowalam z najwieksza nadwaga ;) brzuch mam troszke mniejszy niz z dziewczynkami ale jeszcze do terminu mam 5tyg. a teraz bobas rosnie najwiecej ;) u nas ludzie normalnie przyjeli, ze bedzie 3 dziewczynka, zasadniczo nikt oficjalnie nie współczuje ;) ja chciałam synka bardziej niz mąż, zawsze jakos tak widzialam sie bardziej jako matka chlopcow pewnie dlatego, ze mam samych braci no ale mi pisane dziewczynki ;) ja kolejnego maluszka juz nie planuje 3 to plan w pelni wykonany :) wiadomo jakby trafiło sie nieplanowane malenstwo to bym kochala i wychowala, ale zasadniczo myślę, ze mamy juz komplet :) Dziewczynki czekaja na siostre i tez pytaja kiedy jyz sie urodzi, Ala to juz taka madrzejsza jest wiec nie raz Mai tlumaczy, ze musi jeszcze dzidzius posiedziec u mamy zeby nie byl wczesniakiem :) a Maja to znowu jest ciekawa strasznie maleństwa tylko boi sie, ze bedzie wszystko obsliniac ;) i ostatnio mi mowi: a Erin to bedzie pic mleko z butelki czy od ciebie z cycka? Mowie jej, ze pewnie z cycka bo to najlepsze i odrazu gotowe, niectrzeba gotowac studzic itp a ona na to, eeeeee moze lepiej jej dawaj z butelki bo ci cycki obslini hehe... smieszna jest nie raz z tymi swoimi przemysleniami :) teraz zaczyna szkole idzie do junior infants i bedzie od 8:50 do 13:30 w szkole a Ala od 8:50 do 14:30 wiec jak sie malutka urodzi trzeba bedzie rano wszystko logistycznie dobrze rozplanowac, ale za to do poludnia bedze miec czas dla maleństwa i na spokojnie obiad przygotuje ;) taki mam przynajmniej plan. No a z ta plcia to widzisz jednak przypadek, wiec ja nawet juz nie bede probowac planowac jakbym kiedys jeszcze w przyszłości zaszalala i chciala kolejne, choc tego już raczej nie przewiduje ;) dla malenstwa mam juz wszystko, do szpitala w sumie tez, czekam jeszcze na 1 przesylke no i mama ma mi przywwiesc leki na po porodzie :) bo przylatuje 25 wrzesnia zajac sie starszakami jak pojade rodzic wiec licze, ze najmlodsza nie zechce wyjsc wczesniej niz przed 25 wrzesnia ;)
Aha u nas pogoda dobra do zycia, nie ma upalow jest między 16 a 20st C wiec tak w sam raz ;)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki kochane wpadam wam powiedzieć ze po usg w 13 tyg wiem ze bede miec 3 synka i mimo ze jakis czas temu skrupulatnie planowalam corcie bardzo sie ciesze bo tracilam juz nadzieje ze wogole 3 będzie. Ale bedzie zdrowe i kichane bardzo . Jestem bardzo szczesliwa i od poczatku czulam ze chlopczyk ...nie poczulam ani grama rozczarowania z czego ciesze sie jeszcze bardziej.Najwyraxniej moja rola to mama chlopcow. Scisksm was mocno
 
Anufifi :* fajnie ze sie odezwalas i gratuluje synka ja mam 3 babki Ty 3 chłopców i stan sie zgadza :) umieszcze Cie w naszych forumowych statystykach ;) hehe... fajnie ze nie poczulas rozczarowania ja mialam to samo jak pierwszy raz zobaczylam malutka w 11tc i 4d poczulam, ze to babeczka i tak tez jest, nie czuje rozczarowania, jest dobrze, teraz tylko oby bezproblemowo urodzić :) i bedzie pelnia szczescia :) pozdrawiam Cie serdecznie :*
 
reklama
Mamuskamimi niestety nie doradze Ci nic jesli chodzi plabowanie.
Ja wlasnie dla tego zachcialal 4 dzidziusia.. bo starszaki sie super dogaduja.. sa dla siebie najlepszymi przyjaciolmi. Nie chcialam by Emilek byl "jedynakiem" . Starajac sie myslalam bardziej o nim i ze jak bedzie chlopiec to fajnie bo beda przyjaciolmi jak starszaki.... a jak bedzie dzieqczynka to jeszcze lepiek ;)

Maran atha mnie meczyly skurcze ponad miesiac przed terminem. . I bylam pewna E urodze max w 38 tyg a Ala urodziła sie w dniu terminu ;)
Tez czrkalam na przylt mojej mamy i odliczalam by Ala nieburodzila sie wczesniej hehe.


Anufifi gratuluje synka ;)
 
Do góry