reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
TymRazemCórka Kochana napisz nam na wolnej chwili coś o sobie :) Wiemy tyle że jesteś mamusią chłopca . Napisz nam moze jaka diete stosowałaś i jakie dawki suplementów :) Jesli chodzi o badanie hormonów to nie napiszę Ci na 100% czy One by były niemiarodajne gdybys je teraz zbadała- poczekamy az nasza Piranha powie, albo dziewczyny które karmiły piersią :) Jedno wiemy że karmienie piersią sprzyja dziewczynce, ale to musiałabyś się starać w tym czasie o córeczkę :) Jesli byś chciała tak na 100% zaplanować płeć i żeby nie mieć do siebie pretensji że czegos się nie zrobiło tak jak teraz, najwazniejsze czynniki spełniłaś, a jednak nie badałaś hormonów i chyba minerałow- i to mogł być klucz:) Pisze na podstawie swoich przygotowań, żeby Ci jakoś pomóc- Przed stosowaniem diety i suplementów zbadałam hormony i minerały- były dość dobre, hormony dziewczynkowe, minerały takie 50/50, magnez i wapn niski, potem zbadałam po 3 miesiacach brania suplementów i stosowania diety ponownie minerały i sie okazało że mój wapn i magnez znów jest minimalny:/ A ja robiłam na prawde wszystko - powod okazał się błachy- niedobór wit d3,dlatego wapn i magnez nie rosł, właczylam suplementację d3, minerały poszły w górę, zaczelam stosować tez castagnus ktory sprzyja poczeciu dziewczynki i byłam pewna ze hormony sa super, po czym w miesiacu kiedy przyszło do starań zbadałam hormony- gdzie okazało się że wywalio mi testosteron, oj upłakałam się wtedy, że 4 miesiace wszystkiego, a tu takie coś, pomimo picia miety na obnizenie tego, bo ja saw palmetto łykac nie mogę.Pomimo tego podeszłam do starań bo wiedziałam że nie obnize tego ot tak...niestety nic nie wyszło nam i od lutego/marca znów zaczynam , z tym że na prawdę jesli chce się miec pewność że hormony i minerały sprzyjają córce to trzeba to badać-a ja mysle że to jest własnie klucz do udanego zaplanowania płci bo po moim przykladzie widac że ja swoje , a one swoje ;) tyle że u mnie dochodzą różniaste inne leki które zakłócają te hormony, wiec ja bede musiała je badać częściej aby wiedziec czy na pewno sprzyjają. O PGD czytałam faktycznie gdzieś, wiem ze w USA mozna się temu poddać, gdzies jest jakas strona kliniki w jezyku polskim ktora wysyla pacjentki do Nowego Yorku, ale ciekawe jakies sa koszty....gdzies czytałam ale nie wiem o ktorej metodzie że 2000$ albo 20000$, w Polsce mozna sie poddać takiej seleksji jesli chodzi o płeć jesli chlopcy w rodzinie są obciazeni genetycznie jakas chorobą, w innycm przypadku raczej jest to zakazane.


lili78 Jak sie czujesz?


Ula87 Rephresh jest super, duzo z nas stosowało go po staraniach zeby obnizyc PH i nie wiadomo jaka ilość bedzie odpowiednia zeby nie wybić wszystkiego ;) Niby pisze żeby mała kropelka wielkosci grochu, ale dla jednej bedzie to dobre, ale innej za dużo-zalezy jaka ta krople nalozymy...ale tak 12h przed staraniami jak uzywałam, super niskie PH trzymał, zaraz po staraniach starałam sie na poczatku dawać bardzo płytko, a dopiero po jakiejs godzinie dawałam cały aplikator i szłam spać ;) Sylk jest delikatny, u jednych działa u innych nie- obniza Ph, ale wydaje mi się że jest bardziej bezpieczny dla plemników, u mnie nie działa.Musiałam go aplikowac co 5 min.Abiofem tez dobry, obniza PH u mnie chyba do 4,5, a rephresh do 4.0, ale Abiofem krócej trzyma to Ph niskie- mozna jednak go polecić, ja uzywalam przed staraniami i po staraniach,z tym że czesciej trzeba było go dokładać ;) Teraz stosuje globulki Iladian Direct- fajnie u mnie trzymają niskie PH , wiec moj pomysł na moje starania jest taki że po @ bede co wieczór stosowac jedna globulkę, a po staraniach obniże rephreshem albo abiofemem Ph :) Iladian mozna stosować na zmianę z Lactovaginalem- wtedy jeszcze lepiej.


Roszpunko Kochana jak ja bym widziała dwie kreseczki to bym poleciała w podskokach na to TSH haha ;) Z tym że u mnie jest tak że pojawia się cień, który nie ciemnieje i jak dla mnie nie wiem do konca czy to aby ciąża i na 5tyg się kończy...jakby tak liczyć to już miałam 7 takich strat do 5tyg, w tym jedno po ok 6-7tyg. Cosik jest nie tak. Z tym że z tych 7 cykli w których się "udało" tylko w jednym brałam luteinę, wiec moze u mnie jest to wina niskiego progesteronu , choc lekarz nie widzi problemu w niskim wyniku.
 
Witajcie,
Roszpunko nie wcale tak nie zasuwamy - po 5 latach budowy mamy stan surowy zamknięty z tynkami a teraz myślimy wylać posadzki - jak już braliśmy styropian na posadzki to wzięliśmy też za jednym zamachem na elewację bo wyszło nas to taniej
Też kiedyś czytałam o kobiecie która miała kilku synów i jak urodziła jej się córka to chciała to obwieścić całemu światu i że jak zrobiła np. pranie to najpierw wieszała różowe rzeczy a później różnego rozmiaru ubrania chłopięce:tak:- to fajnie jak się ludziom udaje i mogą zasmakować tego jak marzenie się spełnia:tak:

TymRazemCórka Witaj! Ilu masz synków? Ja też słyszałam i zauważyłam to karmienie piersią sprzyja poczęciu córki (chodzi chyba o wysokość prolaktyny)

Matik ale Ci fajnie że możesz kupować takie słodkie różowe sukienusie:tak:

Airfix też mi czasami brak pomysłów na zabawy z chłopcami i najczęściej skaładamy coś razem z klocków albo budujemy domki z krzeseł, koców i poduszek - ja jak byłam mała to uwielbiałam rysować i do tej pory lubię sięgnąć po prace plastyczne - relaksuje się przy nich a moi chłopcy (no może młodszy lubi bardziej rysować) nie bardzo to lubią

Katriina on na kolędzie tak wypalił bo ksiądz do niego mówi "że słyszał że za 3 razem córki wychodzą";-):tak:
Ten ksiądz jest naprawdę fajny więc myślę że dlatego mu tak się język rozplątał
 
Dziewczyny, mam dziś 4 dc, napiszcie mi szybciutko które hormony sobie zbadać dzisiaj, chodzi mi o te warunkujące płeć,może do przyszłego miesiąca uda mi się coś podkręcić. Testosteron i co jeszcze??? FSH wpływa na dojrzewanie i pęknięcie pęcherzyka, ale na płeć chyba nie??
 
Roszpunka - tak na szybko (jeśli dobrze pamiętam), to w 2-4 dc powinno się zbadać minerały (sód, wapń, magnez i chyba potas) oraz FSH, TSH, LH, testosteron i estradiol. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam ;-)
 
Roszpunka mineraly mozesz zbadac w fowolnym dniu byle bys naczczo byla no a na plec to estriadol i testosteron miedzy 2 a 5 dniem cyklu a progesteron 7 dni po owulacji. Pozdrawiam
 
Maggie co ja widze :szok: wow ale super :) Moje wielkie gratulacje! Spokojnej ciazy zycze!

Ilaczek wiesz ze ja nie spoczne z &&&&&&& .... kurde no, jakos tak nadal wierze:confused:...

Maran i za Ciebie &&&&& niech spelnia sie marzenia o synku. Kciuki za wizyte. Rzeczywiscie trafilas na lekarke pierwsza klasa, co za ludzie, bez wyobrazni i szacunku dla drugiego czlowieka!
 
reklama
Do góry