reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Zakręciu - wydaje mi się, że nie przechodzi się automatycznie na macierzyński - to jest jedynie możliwość. Gdyby np. kobieta nie miała już urlopu wypoczynkowego i nie byłoby wskazań do wystawienia L-4, a nie chciałaby już chodzić do pracy, to na 2 tygodnie przed porodem może wnioskować o urlop macierzyński. Więc Ana miałaby taką możliwość, ale nie robi się to automatycznie, tylko na wniosek ciężarnej.

Ana
- wydaje mi się, że masz kilka opcji:
- możesz wziąć urlop wypoczynkowy - ale w Twojej sytuacji chyba nie masz już takiej opcji,
- możesz wnioskować o macierzyński na 2 tygodnie przed porodem,
- możesz iść do innego ginekologa i prosić o przedłużenie L-4 (ale nie wszyscy się zgadzają na taką opcję, bo często ich kontroluje ZUS),
- możesz iść do lekarza ogólnego i prosić o L-4, np. z powodu choroby - ważne, żeby był wpisany na L-4 odpowiedni kod (chyba B),
- możesz zastosować "sposoby" Zakręci" i pędzić na porodówkę ;-)



POWODZENIA i szybkiego rozwiązania!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ana87 Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie &&&&&


igusia82 U mnie tez synek poczety przed owulacją:) metodę odstępu już też obaliłyśmy na tym forum , choć nadal gdzieś głeboko w naszych głowach ta metoda siedzi:) Piranha ma taką ładną tabelkę obrazującą to, jak będzię to pewnie wstawi Wam jeszcze raz :)
Igusia jesli chodzi o metodę 0+12 to działasz 12 godzin po owulacji, trzeba by dobrze ten moment wyłapywać ( ja np.czuję kiedy mam owulację wiec będzie mi łatwiej ) , sugerując się samymi testami pozytywnymi może być cięzko ustalić czas starań aby trafić w 0+12 , aczkolwiek może sie akurat udać :) U mnie raz pecherzyk pękał po 48godzinch od pozytywnego testu, a z kolei od jakichs 5 miesiecy peka 12-16godzin po tescie pozytywnym-wiec szczerze- ja bym nie umiała sobie trafnie wyliczyc kiedy się starać na O+12 jesli bym polegała tylko na testach bo zawsze moze sie cos zmienic, ale mam ból owlacyjny silny więc na tej podstawie wyliczam . Odstęp będzie miał najmniejsze znaczenie jesli dopilnujesz reszty czynników :)


Ula87 Minerały masz piekne- dziewczynkowe :) Powiedz jak to zrobiłaś, szybciutko mi tu pisać jaką diete prowadzisz;) Bo ja nawet jak soli nie jem, odstawiam wszystko to sód tak ładnie nie spada, do potasu tez mam u siebie zastrzeżenia ;) Hormony tez ładne na dziewczynke, szkoda tylko że w 3 dc nie zrobiłaś testosteronu i estradiolu, bo wiedze ze badania sa 7 dni po owulacji robione.


aljul No to super ;) będziesz mieć dwa cudne kociaki ;) A Twój kociak wykastrowany pewnie? to z kociaków nici nawet jak mąz dokupi koteczkę?:) Aljul a co z Twoim serduszkiem? Mi strasznie doskwiera od świat:/ dziś cisnienie mi wywaliło, klatka mnie boli, zawroty głowy- wziełam ta tabletkę od kardiloga której nie chce brac...do kardiologa pewnie terminy na czerwiec na nfz, a ja się boję ze do tego czasu mi sie serce rozchula nie źle, a tego leku mojego nie wolno brac planujac ciąże i bedac w ciązy, a jak pytałam lekarke o jakis zamiennik to mowi ze nie ma mozna tak powiedzieć, podała mi nazwe jakas ktora niepamietam i ze ten lek sie sprowadza na zamówienie z holandii chyba- ale zebym to ja pamietałam co :/
 
Airfix - ja robiłam w 7dpo a kolejne zrobie w trakcie @ w kolejnym cyklu - chyba nie będzie to przeszkadzać..? Minerały biorę od ponad dwóch miesięcy MagMax i OsteoDiag ale tylko po 2 tabletki więcęj nie mogłam wmordować w siebie Piranha poleciła mi takie "w proszku" więc czekam aż dojdą - to dla mnie zbawienie bo ne lubię tyle połykać:no: A lubię nabiał sery, jogurty i serki homogenizowane +mleko wkoło spożywam. A jak jest z orzechami możemy je jeść starając się o córkę? Airfix możesz dać mi linka do pasków ph których używasz? I jeszcze jedna wielka prośba możesz mi powiedzieć jak obliczyć kalendarz Jonasa i miesiące lunarne na ten rok bo ja szukam szukam i nie wiem:confused:
 
Bardzo Wam dziękuje za rady :)
jakoś nic nie chce się ruszyć by pędzić na porodówke:(
na zwolnienie nie mam co liczyć już. czyli jak jutro nic nie ruszy to mam od poniedziałku jechać do zus i skłądać jakieś papiery o macierzyński?? czy nic nie robić i czekać a jak urodze to dopiero do zusu jechać i wnioskować od 5 o udzielenie tego macierzyńskiego??????
 
Airfix ....hm ...właśnie chodzi o to że jeszcze go nie wykastrowaliśmy :tak:
Z moim sercem lepiej - dostałam od kardiologa taki lek jak Nebilet i łykam go (1x dziennie 0,5tabl) już tylko jak serce nierówno i mocno bije - wyrównuję nim tętno i jest ok - endokrynolog przestawiła mnie na dawkę Eutyrox 100 przez 5dni i w weekend 112 - myślę że to ta mała dawka tak u mnie namieszała - w grudniu badałam TSH i miałam 1,31:tak: - w życiu takiego nie miałam (ale przez kilka tygodni byłam na dawce 112)
Wiesz coś chyba musi być z ciśnieniem bo mój M od kilku dni narzeka na ból glowy
Zamawiałaś już ten mg do którego podsyłałaś mi linka? Ja chyba w przyszłym tyg zamówię bo muszę z tego co pamiętam trochę ten mg sobie podciągnąć
 
Airfix tak sądziłam, żeniełatwo wyznaczyć będzie najwłaściwszy moment.W moim przypadku najlepszy byłby monitoring u ginekologa, bo jajniki bolą mnie na długo przed owulacją jak i po, co dla mnie zawsze było utrapieniem. Muszę to przemyśleć i rzeczywiście pilnować pozostałych czynników :-)

A czy wysoki poziom potasu u ciebie nie jest powodowany lekami na nadciśnienie? Pytam bo skoro trzymasz dietę, a potas w górnej granicy to może być to przyczyną. Niektóre tego typu leki powodują wzrost potasu. Jakiś czas temu brałam spironol, który jest używany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i lekarz kazał mi pilnować właśnie poziomu potasu, bo ten lek akurat go podnosi i rzeczywiście zawsze był u mnie w górnej granicy normy.
Ula87 zazdroszczę ci tego, że lubisz dietę nabiałową, dla mnie to istny horror, morduję się okropnie jedząc tego typu produkty :no: ledwo to w siebie wmuszam. Ale czego się nie robi dla...
 
ula87 Pozostałe hormony czyli najwazniejszy testosteron i estradiol zbadasz spokojnie w czasie @ w 3dniu cyklu. No to z tym łykaniem masz tak jak ja, wyszukuje sobie co sie tylko da w proszku, aczkolwiek suplementy łykałam te same co Ty, a potem przezucilam sie na wapn z now food ktory mi nie słuzył i w koncu trafiłam na Swanson-ten jest fajny, bo nie ma smaku jak go gryze ;) Ale mam to samo bo tych duzych dawkach- nie bardzo moge je przyjmowac i tak na siłe je biore :/ Również zajadam się głownie serkami, mam tylko problem z obiadami co gotować :)
Paski Ph używałam Merc -czasem na allegro sa w dobrej cenie ok 30zł z przesyłką, bo na innych aukcjach 60-80zł a to przesada trochę, albo jak ich nie ma to kupuje na allegro te z podziałem od 4 do 8 jakos tak- nie mogę wyszukać bo coś mi się net psuje. Jonasa sprawdzam tu http://www.astro.uni.torun.pl/~kb/Efemerydy/ZodM1950-2050.txt, chcesz to napisz mi na PW przewidywane daty owulacji to Ci wyszukam , a tu oblicza sie kalendarz chinski według miesiecy lunarnych Chinese Gender Predictor | BabyCenter




aljul A nie miałas narzucone jak go brałaś z hodowli że musisz do wykastrować? :) ja to bym chyba sumienia nie miała i bym załatwiła lewy papier że wykastrowany :p To jak się doczekasz małych pochatych kociaków to biorę jednego :D
aljul Ja jeszcze się wstrzymuje z zamiawianiem suplementów, bo zostało mi troszkę, więc pewnie koło poczatku lutego zaczne kupować...zreszta na razie musze uspokoić się trochę z budową bo nie mogę myśleć racjonalnie :)
 
Witajcie dziewczyny. Ale mnie tu dawno nie było, ponad pół roku... Szybko zleciało. U mnie bez zmian, od czerwcowego mikroporonienia niestety nie udało nam się nic zasiać.

Gratuluję dziewczynom, które czekają na narodziny swojego marzenia.

Słyszałam, że maleliski i matik oczekują wymarzonych córeczek, czego chcieć więcej:tak:

Zakręcia, gratuluję cudnego synusia, bez wątpienia jesteś w nim zakochana po uszy:-)

Witam nowe dziewczyny, z którymi nie miałam okazji się poznać i pozdrawiam starą ekipę.

Życzę wam, żeby nowy rok przyniósł cudowne chwile radości i wzruszeń i spełnienie najskrytszych marzeń
:happy2:
 
reklama
Hej kochane.
Napiszcie prosze co uwazacie.
Dopiero teraz mislam mozliwsosc sprawdzić jak to u mnie jest z ph. Wiec sama ja mam 4.00 . Po serduchu mam 7 ktore utrzymuje sie ok 24 godz. I spada do 4.00. Czy zakladajac ze ostatnie serducho jest ok 30 godz przed owu to powinnam sie zakwasic troche czy nie muszę. ?
 
Do góry