reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

zakrecona ale igorek rośnie. zabójczy uśmiech

justi kciuki za dzisiejszą wizytę

małe liski też słyszałam o tej teorii że jak niskie ph moczu to dziewczynka jak wysokie to chłopak, ale to podobno liczy się tylko ph moczu z pierwszego badania. ja z synkiem miałam 7, ale moja koleżanka miała 5 i był tez chłopak. także jak każda wróżba u jednych działa u innych nie.

mrowkaa
mnie w tym cyklu owulka też zaskoczyła. w poprzednim cyklu miałam w 15dc zazwyczaj 13-14dc, najwcześniej raz mi się zdarzyło ze owulka była w 12dc a w tym cyklu w 11dc no i szok staranka były najprawdopodobniej 12 godzin przed owulką :(
 
reklama
Odpisuje ostatnio z telefonu i czesci postow nie widze ??

Zakrecona - ale sliczny ten Twoj Igorek :-) a taki slodziaczek z niego ... zdrowka dla Ciebie kochana!

Mrowkaa - ale Ci owu figle plata ;-) i jak tu cos zaplanowac?

Airfix - dom juz stoi, ale z dachem jeszcze nie skonczyli - strasznie sie teraz obijaja .... no to masz z malym faktycznie problemy jedzeniowe - bidulinka z niego. Ja tez wychodze z założenia, że nie można dziecka zmuszać do jedzenia wszystkiego na siłę - może kiedyś sam się przekona :-) Widać dobra z Ciebie duszyczka, skoro tyle osób znalazlo w Tobie powiernika ;-) z pewnością jest to dla Ciebie kłopotliwe - po prostu nie odbieraj od nich telefonu ;-)

Male liski - ale ten czas leci - bedziesz miała już badanie połówkowe ? :-) super!

Justi - spokojnie kochana! Będzie dobrze! Mocno zaciskam kciuki za serduszko &&&& buziaki :-*
 
No dokładnie...z planowania nici. Co prawda pewności żadnej nie mam,że ovu była - ovufriend to też tylko program, wyznacza ovu w oparciu o podane parametry a to nie znaczy że zna je wszystkie ;-) Tak więc nadal będę wypatrywać jajeczka. Zobaczymy, może się pojawi...a jeśli rzeczywiście było w tym 8 dc to starania wtedy też były;-) ale nieplanowane.
 
Mrooowka Poczekaj do konca cyklu i wtedy zobaczysz jak ovufriend wyznaczy :) Bo czasem zaznacza to co pasuje do owulacji,a potem się przesuwa :) A na pocieszenie powiem Ci że mi od kilku miesiecy wyznacza "prawie" dobrze ..czyli dzien wcześniej niż była :) Ja czuje ból owulacyjny, stad wiem kiedy owulacja była :)

Katriina
Ano wlasnie u mnie tez guzdranina, szczyty murują dziś, wody braknie im dziś w beczce- mało tego zamarzła haha Panowie sie obudzili że zima idzie. Ja mam własnie takie zdolności że kazdy jak ma jakies problemy to do mnie od razu...ale ta dziewczyna ( której nie znam nawet dobrze ) przegina normalnie...co mnie obchodzi jej imprezowanie, mało tego kiedys o 23 ( a ja śpie już o 21 ) pisała smsy żebym z dzieckiem przyszła i bedziemy pić... ( ja nie piję! ) a jak jej odpisalam ze ja nie pije alkoholu bo choruje, to mojego meza chciala w to wciagnac, bo jej sie chce pic i jej mezowi..:szok: No patologie ze mnie chca zrobic. Ja bym nawet nie śmiała czegos takiego komuś zaproponować. Ja nawet nie pamietam kiedy ostatnio alkohol piłam ( o przepraszam, w sierpniu chciałam spróbować co to ten Cydr i kupiłam na spółkę nam taka buteleczkę 250ml -tyle )

Mrooowka A tak w ogóle CUDNY, ŚLICZNY , PRZEPIĘKNY masz filmik w stopce ;)) OJ żebym ja miała kogoś tak zdolnego do zrobienia takiego cuda

Piranhu
Chcę się dopytać jaką masz opinie o progesteronie w kremie Serati ( czytam forum na kafeterii tam ohy i ahy same ;) ) doczytałam że jesli planuje sie ciaze brać tylko po owulacji , gdyż smarownie przed owulacją może zatrzymac owulację. Ja sie skłaniam co raz bardziej do niego, bo takie bóle piersi jak mam odkąd ostawiłam Castagnus to jakieś nieporozumienie, do tego bóle głowy, i PMS- nie ma tego kiedy progesteron mam wyższy. Dziewczyny piszą tam że wszystko mija, a na pewno progesteron mam niski bo temp w drugiej fazie spadły.
 
Ostatnia edycja:
UWAGA MILION PYTAŃ
Cześć, dołączam do staraczek :-) zawsze chciałam mieć dziewczynkę, a urodziłam chłopca. Oczywiście teraz w życiu nie zamieniłabym go nawet na dziesięć córek ;-) myślę o kolejnej ciąży, nie ukrywam, że marzy mi się dziewczynka w brzuchu. Sytuację komplikuje fakt, że nadal karmię piersią (nocami) i prolaktyna miesza mi w cyklach, nie wiem czy ciążą jest teraz do osiągnięcia/do utrzymania. Czytałam podstawowe zalecenia, wdrażam powoli dietę, chcę zbadać hormony i minerały, zamówiłam testy ph. Nie wiem co z suplementami, Ca i Mg chyba mogę bez problemu, jak myślicie co jeszcze? Ciężko będę będzie ograniczyć sól i zrezygnować z pomidorów..
Wiem, że pije się mięte, ale czy inne herbaty są neutralne czy niewskazane? np rumianek, czystek, melisa, koper włoski, pokrzywa, roiboos?

Dotychczas zażywałam Dha, czy mogę nadal? w końcu pochodzi z oleju ryb
Na najbliższe miesiące mam takie motto: Dość męskiej dominacji (liczebnej) w moim domu ;-)
 
Ostatnia edycja:
Mrooowka Poczekaj do konca cyklu i wtedy zobaczysz jak ovufriend wyznaczy :) Bo czasem zaznacza to co pasuje do owulacji,a potem się przesuwa :) A na pocieszenie powiem Ci że mi od kilku miesiecy wyznacza "prawie" dobrze ..czyli dzien wcześniej niż była :) Ja czuje ból owulacyjny, stad wiem kiedy owulacja była :)

Mrooowka A tak w ogóle CUDNY, ŚLICZNY , PRZEPIĘKNY masz filmik w stopce ;)) OJ żebym ja miała kogoś tak zdolnego do zrobienia takiego cuda
Dzięki - jeszcze mi się nie zdarzyło,zeby ovufriend zmienił zdanie i przesunął termin ovu ;-) nie wiedziałam,że tak może być. Co do filmiku - dzięki za miły komentarz :-) nie trzeba być jednak super zdolnym,żeby coś podobnego stworzyć - bo ja zrobiłam go sama więc każdy może:-)
 
Małe liski dzieki ja już co jakiś czas trochę kupuje :)
Mam sterylizator :)
Kilka ubranek
A ostatnio zakupiłam piękny kocyk i bluzę ImageUploadedByForum BabyBoom1417519049.779037.jpg
I nie wszystko mam różowe :)
No i moje pierwsze spodnie ciążowe ;)

A Ty juz cos zakupiłaś?
Dlaczego nie jestes na majówkach ?
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1417519049.779037.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1417519049.779037.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 47
Zakręcona widać jak Igorek rośnie :) may blondynek słodki.

Airfix zbyt duża ilość mleka wcale nie jest zdrowa ;). Dzieci naśladują nas w jedzeniu, więc może dlatego nie chce ;) Chleb wcale aż taki dobry nie jest. Najważniejsze, że ma zbilansowaną dietę. Na pewno wiesz, o jest zdrowe dla synka. Robotnicy zawsze się grzebią ze wszystkim. Zaskoczyłaś mnie z tą koleżanką. Normalnie w szoku jestem. Ludzie to jednak potrafią.

małe liski to już niedługo podejrzysz swoje maleństwo. Mam nadzieję wątpliwości odnośnie płci zostaną rozwiane.

Justi powodzenia dzisiaj.

Mrówka a który masz teraz dzień cyklu? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak szybko owulacja jest. Miałaś test pozytywny przed? Chociaż widać organizmy ciągle robią nam psikusy :). Mi owufriend wyznaczało szybciej owulację, a potem ją przesuwało na dalszy termin. Może jest podobnie u Ciebie?

iweet84 a nie jest tak, że owulacja występuje w trakcie wzrostu temperatury lub zaraz po nim? Może jednak uda się mieć dziewczynkę.

matik jakie słodkie ubranko i kocyk taki milusi :)

Ostatnie dwa cykle miałam owu w 12 dc, więc mam nadzieję teraz też się sprawdzi i nie będę już mieć skaczącej owulacji. Bardzo bym chciała, by tym razem się udało. Dziewczyny, które się starałaby o chłopca, czy stosowałyście pre-seed z sodą? Trochę się boję, czy ta soda w nim nie odstraszy żołnierzyków. Mam ph śluzu około 6-7, dlatego chciałam trochę zwiększyć.
 
reklama
Justi ja również stresowałam się przed tą pierwszą serduszkową wizytą, musi być wszystko dobrze, mocno zaciskam &&&&&&
Mroowka piękna córcia :) i jaki fajny pomysł na filmik - super pamiątka i dla was i dla niej
Matik ja na razie odważyłam się pochodzić po działach dziewczeńskich ;) mam jedną jedyną sukieneczkę kupioną przez m. jak przygotowywaliśmy się do starań...widziałam tyle fajnych rzeczy dla małych dziewczynek i też piękne kocyki...mi się najbardziej podoba jasny odcień różu, taki blady pastelowy jak u ciebie i taki koralowy. W poniedziałek idę na usg - odliczam dni :) Wiem, że są na b-b takie grupy, ale ostatnio sporo się u nas dzieje, czasu mam jeszcze mniej niż miałam...
Vivienka co u was? tak rzadko teraz zaglądasz tutaj - jak się czujesz? jak sytuacja z pracodawcą?
 
Ostatnia edycja:
Do góry