reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranhu Ja właśnie wiedziałam o tym Lico Root, że nie mozna go przy nadciśnieniu zażywać, ani tym bardziej z lekami na nadciśnienie i dlatego szukam jakiejs alternatywy dla M.:) Ja się zagłębie w lekturę na temat tego liścia oliwnego wieczorem ;)
 
reklama
Aljul jak dla mnie jak najbardziej mogą być te dania dołączone do dziewczynkowych - tylko placuszki smażyłabym na teflonowej patelni z minimalną ilością tłuszczu, a przy rybie, śmietanę (lub majonez) zamieniłabym na jogurt naturalny żeby było niskotłuszczowo :-) i zastanawiam się nad curry, czy nie jest to przyprawa bardziej dla staraczek chłopczykowych...ale szczypta raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi :-D Aljul a może spróbujesz też "owsiankę" z jabłkiem? Płatki pszenne owsiane chyba są dozwolone w diecie dziewczynkowej? Ja obieram jedno jabłko, kroję w grubsze kawałki i 2-3 minuty podgotowuję w rondelku z niewielką ilością wody. Potem tym "sokiem" zalewam płatki owsiane. Pod przykryciem "dochodzą" kilka minut aż wchłoną sok. Dodaję do nich podgotowane jabłka - zawsze jakaś kolejna alternatywa na śniadanie :-). Mój m. ze smakiem wcina taką owsiankę.

Aljul, Macy podajcie wasze przepisy na pierniczki. Ja mogę podać wam przepis na szybkie i proste w wykonaniu ciasteczka - księżyce rumowe. Często robimy je z mamą na Święta. Ja też uwielbiam tą atmosferą przedświąteczną :-)

Anuffifi myślę, że należy kontrolować ph. Jeśli przed staraniami ph jest dziewczynkowe, nie trzeba zakwaszać się. Jeśli chodzi o ph po staraniach - ja bym zaczęła od delikatnego płytkiego zakwaszania (tak by utrzymywać ph 4,5-4), a najwyżej w przypadku gdyby nie udawało się zajść w ciąże, powoli rezygnowałabym też z zakwaszania po. Nasza Piranha w szczęśliwym cyklu z Kają nie zakwaszała się po staraniach (ph miała dziewczynkowe). Anuffifi ja bym ci jeszcze doradzała żebyś ominęła przy staraniach ten dzień kiedy masz szczyt śluzu płodnego. Dziewczynkowym staraniom sprzyja biały, lepki, gęstawy śluz lub brak śluzu. Chłopczykowym staraniom sprzyja śluz o cechach białka jaja kurzego. Moim zdaniem ważniejszym od odstępu jest właśnie śluz.

zakręcona jak wam mijają pierwsze wspólne dni :)?

miłego dnia!
 
małe liski dziękuje kochana - przepis zapisałam sobie i z pewnością z niego skorzystam - tak sobie pomyślałam że pewnie można też dodać zamiast jabłek te nasze dziewczynkowe maliny lub truskawki
Ja pierniczków niestety nigdy jeszcze nie piekłam za to teraz od jakiegoś czasu raz w tygodniu wypiekam szarlotkę bez dodatku jajek - mój M strasznie się nią zajada - więc jeśli chcesz to pisz
A powiedz mi czy jadłaś może ten twaróg typu włoskiego z biedronki? I jak to jest z takim twarogiem własnego wyrobu z krowiego mleka? Moja ciocia taki kupuje prosto od gospodarza i jest rewelacyjny

Piranhiu syn mojej koleżanki też taki zapominalski i roztrzepany był a ponoć jak poszedł do szkoły to jest całkiem ok
Mój kotkek zaczyna tak jak Twoje za mną chodzić :tak: trop w trop i pewnie gdyby chłopcy go od czasu do czasu nie przejęli w między czasie to by się ode mnie nie odkleił:tak:
 
Ostatnia edycja:
Justi, dziękuję. Szczerze mówiąc, przestaję wierzyć, że przystanę na chwilę. Tu jest to dość ciężkie. W IT żyło mi się dużo spokojniej. Tęsknię za tamtym życiem...
Aljul, ja ciasto zagniatam 6 tygodni przed pieczeniem. Potem dwa-trzy dni przed świetami piekę. :tak: Tu nawet nie trzeba czekać, żeby pierniczki zmiękły, bo jest wysoka wilgotność.
Małe liski, przepis biorę z mojewypieki.com na piernik staropolski i pierniczki serduszka. Przyprawę też robię z przepisu z tamtej strony. :tak: Polecam. W zeszłym roku nie mogłam się najeść. :-D
 
Czesc dziewczyny

z gory przepraszam ze nie odniose sie do kazdej Mam nadzieje ze wybaczycie:)

Ilaczek
gratuluje Super Ciesze sie bardzo :) nudnej ciazy

Dorcia to na pewno hormony buzuja :) kciuki zeby to ńie byla cukrzyca

Aljul moze to tylko jednorazowy wybryk synka

Matik gratuluje:)

Nowe dziewczyny witam :)

Airfix
jak sprawy z budowa? staranka juz na pewno przesuniete?

Male liski domyslam sie ze trudno Ci uwierzyc ze marzenie sie spelnilo ale u Ciebie na 100% jest dziewczynka :)

Nuuska jak u Ciebie sprawy sie maja?

Piranhu a uCiebie jak ? jak dzieciaczki?

u nas dobrze Poznajemy sie z Igorkiem :) probuje jakos ogarnac nowe sytuacje i wypracowac dzien :) ja czuje sie juz coraz lepiej Zelazo pomoglo bo podobno sporo krwi stracilam Moj K bardzo mi pomaga i nie boi sie pezewijac i przebierac Igorka:) jedynie co nas meczy to ulewanie ale probujemy sobie z tym poradzic W piatek mamy juz druga wizyte poloznej



Chcialabym bardzo podziekowac kazdej z Was za pomoc jaka tu uzyskalam i za wsparcie, pocieszenie w trudnuch chwilach oraz za swietowanie razem ze mna radosnych chwil Jestescie niesamowite i ciesze sie ze moglam Was poznac :* Oczywiscie najbardziej dziekuje Piranhu Tobie :* twoja wiedza i cudowne serce sa nieocenione Jestescie wspaniale To dzieki waszej pomocy moge dzisiaj tulic tak wspanialego skarba jakim jest Igorek :*
 
Zakręcona piękny post ...łzy napłynęły mi do oczu :-) ..., wiele razy słyszałam, że to mężczyźni najczęściej czekają na pierwszego syna, czerpią najwięcej z kontaktu z synkiem - wspólne zabawy koparkami, autami, kopanie w piłkę, ale moim zdaniem chłopcy to prawdziwi synkowie mamy i dają jej mnóstwo radości i szczęścia, jakiego ona do końca nie spodziewa się. Będziesz dla Igorka najlepszą mamą i najpiękniejszą kobietą na świecie i będzie ci codziennie o tym przypominał (jak tylko zacznie mówić :):tak::-)...ja proszę o zdjęcia Igorka!
 
Małe liski dziękuję

Zakręciu
mi też łzy napłynęły do oczu, dużo zdrówka dla Was
Mam nadzieję że będziesz tu nadal razem z nami - na miarę swoich możliwości oczywiście - bo troszkę mi ten post Twój zabrzmiał jak pożegnanie :-(
 
Aljul no co Ty nue zamierzam Was opuścić bede dalej na bb oczywiście w miare możliwości bede sie odzywac bo.czytam Was codziennie :*
 

Załączniki

  • 6sf-AzYYw9dzEA9rpJ6uBDLwMKmcjDEqsomM-X7KU_s.jpg
    6sf-AzYYw9dzEA9rpJ6uBDLwMKmcjDEqsomM-X7KU_s.jpg
    31,7 KB · Wyświetleń: 60
  • ZLsqsUhgLiPpzYi0HwYgJ9AOmj-TbgTLZkMvudcwcuQ.jpg
    ZLsqsUhgLiPpzYi0HwYgJ9AOmj-TbgTLZkMvudcwcuQ.jpg
    33,5 KB · Wyświetleń: 57
  • DSC_1549.jpg
    DSC_1549.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 56
  • DSC_1547.jpg
    DSC_1547.jpg
    22,9 KB · Wyświetleń: 57
  • SH5lnEEJ8u9nSwQ1zJslLBfCNiotU39HuYsr3Qwl_1Q-1.jpg
    SH5lnEEJ8u9nSwQ1zJslLBfCNiotU39HuYsr3Qwl_1Q-1.jpg
    20,6 KB · Wyświetleń: 61
reklama
Do góry