reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Matik ale tempka jeszcze nie spadla ponizej czerwonej lini a wiec jeszcze nic straconego:tak:
Ana juz nie moge sie doczekac twojej wizyty,bedziesz brac teraz jakies wspomagacze typu dupek itp?
Maran to super! bardzo sie ciesze ze z corcia lepiej. Napisalam ci praiva.
Ilaczku moglabys zerknac na zamkneita grupe?
Gorgusia sliczniutka z ciebie kobietka i piekny przusio!! No i synus slodziudki

U nas dzis znowu piekna pogoda zabieram corcie i lecimy na spacerek.Dzis na obiadek pomidorowka :-D:-D:-):-)
 
Cześć laseczki :)

Pirahna pisała by codziennie dostarczać 200-300 mg Mg i min. 1200 mg Ca. Czyli stosunek całkowitego Mg do Ca to 1:4. Więc wydaje mi sie, że każda indywiadualnie musi obliczyć sobie ile Ca spożywa w codzienne diecie a ile w suplementach. Załóżmy że dziennie wypijam/zjadam 600 mg Ca - czyli biorąc 200-300 mg Mg w tabletkach, powinnam jeszcze łykać min. 600 mg w tabletkach/dziennie. W takim przypadku stosunek Mg do Ca wynosi w suplementach 1:2...

Pirahniu czy dobrze to rozumiem? co kochana u Ciebie słychać? jak minął weekend?

Zakręciu u mnie było trochę różnie w pierwszej i drugiej ciąży jeśli chodzi o zachcianki, czy to od czego mnie odrzucało...na pewno odrzucało mnie od mięsa w pierwszych miesiącach, w pierwszej ciąży miałam ochotę na słodkie, w drugiej już mniej. W drugiej ciąży miałam chyba większą ochotę na nabiał. A u ciebie jak jest? umówiłaś się na dodatkowe usg?

Ana to ty się pytałaś o brzuszek? U mnie wcześnie było widać - mały brzuch miałam już w 8/9 tc w I ciąży, w drugiej zaraz po terminie @ :) nawet miałam wrażenie że po implantacji, już był lekko "wzdęty", jak to zobaczyłam to już wiedziałam że się udało i na drugi trzeci dzień pojawiły się II kreski na teście.


...za 45 minut :) dowiem się czy chłopcy dostali się do przedszkola na naszym osiedlu. Coś czuję, że mamy nikłą szansę
 
Ostatnia edycja:
Cześć wszystkim :happy:

ale dziś ciężko się zabrać do pracy ... u nas w dodatku pogoda taka dołująca - pada, wieje, chmury wiszą :-( nic się nie chce :no:

gorgusia - ale masz piękny brzuszek :tak: a synuś jaki słodziaczek :-)

małe liski - &&& za Twoich chłopaków - oby miejsce się dla nich znalazło :tak:

udanego popołudnia!
 
Małe liski to dość wcześnie Twoje brzuszki były widoczne. &&&& żeby chłopcy się dostali choć z doświadczenia wiem że to dość trudne. Ja w 1 roku (jako 3-latek) wierzyłam że uda się synkowi dostać do przedszkola ale tak się nie stało i już jak posyłałam 4-latka do przdszkola to poruszyłam niebo i ziemię aby sytuacja sprzed roku się nie powtórzyła

Ana
moje brzuszki były widoczne około 5 m-ca (takie jak po najedzeniu się bigosu)

Zakręciu
u mnie z tym zachciankami też w każdej ciąży było inaczej - w 1ciąży dominowały ogórki kiszone, cebula, czosnek i początkowo wstręt do zapachu mięsa więc stoiska mięsne mijałam na odległość, w 2 ciąży mogłam tonami wcinać jabłka prosto z lodówki (choć normalnie mogły dla mnie nie istnieć - no chyba że jakieś danie miałam z nich zrobić) i raczej delikatne jedzenie + na początku słodycze.
Airfix dobrze policzyłaś ...dopiero sobie uświadomiłam ile tego trzeba byłoby kupić:szok: ja jeszcze jestem na etapie zbierania wszystkich informacji i robienia notatek więc nie wiem kiedy zaczniemy ze 100% dietą, suplementami itp. Z pewnością wszystkie staraczki dziewczynkowe będą już blisko terminu a ja dopiero zabiorę się do wszystkiego. Ewelin pisała kiedyś że około 2 lat podczytywała dziewczyny i starała się o córcię:tak: więc chyba i ja nie będę się śpieszyć

Miłego dnia wszystkim
 
Hej.
Ana u mnie brzuszek tak w połowie czwartego miesiąca było widać. Teraz jestem w 5 miesiącu i jest już dobrze widoczny:-)
Zakreciu z zachciankami u mnie nie bylo problemu. Jem wszystko. Z synem też. Na początku tej ciąży miałam straszne mdłości i nic mi nie podchodzilo. Aha. Jak normalnie uwielbiam orzechy nerkowca i pistacje to w teraz w ciąży nawet palcem nie tknę. Mdli mnie na ich widok. To wszystko.
Jeszcze trochę i ruszam na polowkowe. W końcu zobaczę moje malenstwo kochane.
Buziaki dziewczyny :-*
 
Vivienka tak od dzis do 5 maja mam urlop :)
Gorgusia slicznie wygladasz a Urwis jaki juz duzy :)
Ana czyli fluidy pomogly:)
Male liski jeszcze sie nie umowilam ale na przyszly tydzien sie umowie:)

udalo mi sie w ciucholandzie kupic spodnie ciazowe czarne za 1 zl :)
Ja na slodkie nie mam ochoty ,na kwasne i ogorki tez nie Mieskiem nie pogardze wrecz wskazane na obiad:) i ochota na lody Dzisiaj spacerujac po miescie tak mi sie zachcialo loda z McD i naszczescie blisko bylo :) pogoda ummnie super slonko swieci wiec jeszt przyjemnie Teraz odpoczywam na kanapie bo obiad gotowy Zostalo z wczoraj-tortille :)
 
Zakręciu to dobry znak z tymi lodami;-) pisałam już że moja mama będąc ze mną w ciąży wcinała je na potęgę. Przypomniało mi się jeszcze że na te zapalenia dobra jest też suszona żurawina
 
Aljuj juz lepiej Lykalam Lacibios femine a ddzisiaj kupiłam jeszcze ta masc co dziewczyny polecily Co do żurawiny to słyszałam ze moze powodowac poronienia,to wole nie brac
 
reklama
Do góry