reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

polisia super ze dzidzia zdrowa !! To najwazniejsze, a my dalej trzymamy &&&&&&&&&&&&&&& zeby to byla dziewczynka :happy2:

Ana kiedy Ola przyszla na swiat, na porodowce byly oprocz Niej tylko dwie dziewczynki, i 14 lub 15 chlopcow :-)Smialam sie wtedy ze Ola bedzie rocznikiem ktory bedzie mial w czym wybierac :wściekła/y:

mamakaja dziekuje za podpowiedz :)


PAŹDZIERNIK 2013

Nuuuśka - termin @ 12.10 ( 9 cykl starań )

Ana87 - termin @ 16.10 (3 cykl starań )
Mar-chew - termin @ 18.10 (9 cykl starań)
Dorcia - termin @ 23.10 ( 9 cykl starań )
Airfix - termin @
Vviedźma - termin @


LISTOPAD 2013

zakrecona - termin @
krystianmartin - termin @


W OCZEKIWANIU NA STARANKA :

kate18 (wiosna 2014)
mamakaja (wiosna 2014)
maggie2205,
milla21 (początek 2014)
 
reklama
Hej! Próbuję wkleić skleconego posta i coś jest nie tak, nie ma edycji tekstu (i emotek) a cały mój post jest obcinany po pierwszych wierszach (tak więc nic dłuższego nie napiszę). Wam działa BB normalnie? :)
 
Polisia to idziemy leb w leb :) Na kiedy termin porodu masz? Mi z USG wyszedl na 16 kwietnia. Na Twoim zdjeciu nuba niestety nie widac. Za to czaszke ladnie widac ale niestety ja na skull theory sie nie znam. Powiem Ci, ze czuje sie super. Mdlosci mi przeszly i oby tak zostalo. Uspokoilam sie tez jak zobaczylam serduszko i dzidzie. Tylko teraz spiaca caly czas jestem :p do tego zimno mi wyszlo na ustach! grrr
Piranhia u mnie wszystko dziala ok.
 
Spod IE poszło, w Mozzili mi nie działa. Przeczytałam od strony 6984 (więcej nie dałam rady bo dzieci coś dziś lewą nogą wstały) i postaram się być w miarę na bieżąco.

myszka, WOW, ale cudne wieści, gratulują i książkowej ciązy życzę! No niestety sam Sylk nie gwarantuje córeczki, pH należy utrzymać niskie aż do owulacji, Sylk ma pH około 4,5 więc czasem nie zbije do <5 po wymieszaniu śluzu z wysokim pH spermy. Zresztą pH to tylko 1 z 7 czynników. A stosowałaś dietę (najważniejszy czynnik, na 2 miejscu stawiam pH) i łykałaś suplementy? Ile z 7 czynników według Ciebie spełniłaś (pytam pod kątem wpisania do tabeli :-))? Ja tam czuję, że będzie córeczka :tak: a jak już zobaczysz bijące serduszko i machające nóżki oraz rączki to płeć zejdzie na dalszy plan.

Nuuuśka, ja przez te przez te przedstaraniowe wielomiesięczne obserwacje znam już swój organizm na wylot, owulacja to charaktersytyczny kilkugodzinny ból (najsilniejszy przy siadaniu i wstawaniu) nieodczuwany w żadnym innym dniu cyklu, dzień wcześniej (i tylko wtedy) pojawia się szątkowy EWCM a w 12 dpo plamienia. Dużo zdrówka dla Ciebie! Ja też nie cierpię jesieni, Kaja ma wciąż mega katar, i ona i ja jesteśmy już nim wykończone.

Ana, oj rozumiem Ciebie bo ja raczej z pechowców i zazwyczaj gdy o czymś marzyłam to działo się odwrotnie, tym większa była moja radość (a od początku ciąży czułam, że będzie drugi synek). Ty też poczujesz na twarzy łzy szczęścia i mega radości na USG, zobaczysz! :tak: Jak chcesz to przepisz dane odnośnie płci z tej tabeli:

Czynniki mające wpływ na płeć: pH,minerały (Ca, Mg, K, Na), dieta, hormony, suplementy, odległość od owulacji, jony.


L.p.

Nick

Planowana płeć

Ilość czynników wziętych pod uwagę

Czy udało się

1

Piranha

dziewczynka

6

TAK

2

Noemi

dziewczynka

5

TAK

3

Nullka

dziewczynka

6

TAK

4

Ann29

dziewczynka

4

TAK

5

Truskafffka

dziewczynka

4

TAK

6

Magda_z_uk

chłopiec

6

TAK

7

Czarna

chłopiec

3

TAK

8

Elmo

chłopiec

7

TAK

9

Ewelin

dziewczynka

6

TAK

10

Mamawczesniaka

dziewczynka

5

11

Polisia

dziewczynka

5

12

Agulek

dziewczynka

4,5

Dotychczasowa skuteczność 100%

Polisia, śliczna dzidzia! Nuba i czaszkę lepiej oceniać trochę później, zdjęcie zbyt niewyraźne na ocenę nuba. Jest tam taka biała kreska, która mogłaby być częścią dziewczynkowego nuba ale jednak zdjęcie dość niewyraźne i nie można ocenić też kształtu nuba. Poza tym nuba lepiej oceniać 1-2 tygodnie później. Kiedy kolejne USG?

Daria, dasz rade wstawić większe zdjęcie?
 
Witajcie! Przez brak czasu mam tu trochę zaległości, ale niebawem nadrobię. Serdecznie gratuluję zaciążonym i trzymam kciuki za pozostałe staraczki!
Myślałam, że będziemy starać się już w tym cyklu, ale zdecydowaliśmy się zacząć w przyszłym - postanowiłam bowiem dłużej pobrać ten cytrynian wapnia, bardziej przyłożyć się do prawidłowej diety (bo niestety ciągle pojawiały się w niej słodycze) i zamówić więcej testów owulacyjnych oraz dorwać płyn do higieny ph 3,5
Pozdrawiam!
 
Piraniu u mnie działa :) edit o już widzę co napisałaś :) dzięki. Na kolejne usg nie wiem kiedy, kiedy polecasz? bo w sumie mój lkarz twierdzi, że dopiero połówkowe, więc muszę wymysleć jakis pretekst :D

Mamawczesniaka ja mam na 16.04 właśnie :) no właśnie tak mi się wydaje, że nuba nie ma, zniknął, i na monitorze tez nie widziałam nic. Bo jak już zobaczyłam serduszko, dzidzie, rączki, nóżki, zmierzył wszystko to go męczyłam by dużo fotek porobił więc miałam chwile już na luzie by oglądać dzidziusia tak bez stresu ;)
mi też mdłości przeszły, spać mi się chciało ze dwa razy, ale to i tak daleko do pierwszej ciaży :) współczuję Ci zimna! paskudztwo!

Elmo dzięki, zdecydowanie ulzyło i mogę teraz gapić się na płciowe rzeczy hahaha :D
a powiedz mi pod jakim pozorem chodziłaś na kolejne usg? mówilaś, że płeć? bo mój lekrza to nie zrobi tak łatwo :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Polisia, cieszę się, że dzidzia zdrowa.
Daria, Ty zdaję się, ze też masz dzisiaj usg? Już po? Jakie wieści? Jak łożysko? Pisałaś kiedyś o wróżbach. Planujesz kolejną dzidzię już teraz?!
Mamawczesniaka, dla mnie ten nub też jest płaski. Będzie dobrze. Pewnie ogromne emocje, co? Ja się rozryczałam na pierwszym usg z córką. :-)
 
polisia to ty już 12 tydz super, gratuluję
a ja ciągle w miejscu
gratuluję misi , napisz co zdążyłaś zrobić żeby starać się o dziewczynkę?


PAŹDZIERNIK 2013

Nuuuśka - termin @ 12.10 ( 9 cykl starań )
Ana87 - termin @ 16.10 (3 cykl starań )
Mar-chew - termin @ 18.10 (9 cykl starań)
Dorcia - termin @ 23.10 ( 9 cykl starań )
Airfix - termin @
Vviedźma - termin @
mamakaja - termin @

matik2012 - termin @ 17.10 chyba (5 cykl starań)

LISTOPAD 2013

zakrecona - termin @
krystianmartin - termin @


W OCZEKIWANIU NA STARANKA :

kate18 (wiosna 2014)
maggie2205,
milla21 (początek 2014)
 
Ostatnia edycja:
Pirahna wyslalam ci na meila to tam bedzie w duzyh wymiarach ( na tego meila co kiedys mi ksiazke z przepisami wyslalas :)

macy tak licze ze moze po 2-3 latach spróbuje ostatni raz na corke jak maz sie zgodzi :) macy dzis o 17 mam wizyte ale czuje ze wszystko ok :)

macy powiedz mi bo mieszkasz za granica jak to u ciebie bylo z dziecmi bo na poczatku bylo ok teraz na nadie w ogole nie zwracaja uwagi krzycza na nia bo nie rozumie i pani mowi ze nadia ciagle do niej mowi pani i maz jej tluaczy ze to Sie a ona do nas ze ona nie jest pani tylko petra :-D jak oni te dzieci ucza po imieniu walic masara jakas;/ maz mowi ze maja jej tluaczyc bo to ich zadanie a nie krzyczec na nia i do tego jeszcze taka bogata dziewczynka nadie bije ;/ mysle czy ja nie przeniesc do innego przedszkola bo szkoda mi nadii

DSC05194.jpg
 

Załączniki

  • DSC05194.jpg
    DSC05194.jpg
    16,6 KB · Wyświetleń: 40
Ostatnia edycja:
reklama
btw mozecie mnie dopisac do listopada ;)

I jeszcze pytanie... które testy owulacyjne z allegro są godne polecenia?
 
Ostatnia edycja:
Do góry