reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

mamakaja ja tez jak zaczynalam brac euthyrox25 to myslalam ze sie lekarzowi pomylilo, bo ze powinnam pomaly lek wprowadzac, takie same objawy mialam jak Ty- klucia serca, wszystko mi sie zamazywalo przed oczami, zawroty glowy, po 2 tyg juz lepiej sie czułam,i za nastepne 2tyg potem dostalam Letrox50 i znow tydzien sie musialam przestawic na wieksza dawke, ale skoro az tak sie zle czujesz- to pewnie, idz skonsultuj to z lekarzem. ja zacisnelam zeby i czekalam co bedzie :)
Ana moj synek tez daje popalic od malego, czasem aniolek, a jak zacznie swoje fochy i wydziwianie to az czlowieka chce skrecic, ja zakazalam gier na laptopie bo on nie potrafi pograc chwile, to u niego sie liczy w godzinach, a jak juz wrzasne ze ma wylaczyc to on wrzeszczy i wyje, a malo tego po kazdym graniu na laptopie jest zlosliwy, zły, rozkojarzony, sam nie wie co chce. Pozwalam grac tylko w sobote i niedziele, w tyg jest przedszkole i nauka. Druga sprawa ze podostawał gry te cale Nintendo DS , PSP i na tym gra, i czasem tez wrzaski bo sie przejsc gry nie da, ale wtedy tlumacze ze nie zawsze mozna wygrywac, a w najgorszym wypadku jak rzuci gra to chowam i nie daje. Oczywiscie jak mu cos nie spasuje to tez - mama jest zla, mamy nie kocha, a potem mu przechodzi. Ale jesli On zaczyna krzyczec czy mowic ze - mamy nie kocha, wtedy ja mowie- dobrze, w takim razie od tej pory prosze sie do mnie nie odzywac, ani nie prosic o nic, lacznie z jedzeniem i zakupami. I 5 min i przeprasza. Nie ma co. Jestes dobra mama napewno i nie daj sobie wchodzicc na glowe, pomimo tego ze moze nam sie srodku wydawac ze krzywdzimy dziecko,zabierajac tv czy gry, laptop, ale to zaoowocuje potem, zobaczysz. Jesli bedzie miec wszystko co zapragnie to wyjdzie potem na niezaradnego zyciowo. Ja trzymam sie tego motta " Co to znaczy dac dziecku wszystko? daj mu miłość i naucz pracowitości, a nie dawaj wszystkiego. Potem rosna małe tyrany"

Dzis ma kupiec juz przyjechac dac zaliczke za dom ;) Jeee, dziewczyny spełni sie jedno z moich marzeń, wreszcie wybuduje wlasny dom
 
reklama
Airfix...GRATUALCJE...mam nadzieję że na bieżąco będziesz nas informować jak idą postępy w budowie !!!
My mamy działkę i myślimy o takim letniskowym domku z bali...ale cena kosmos więc na myśleniu się kończy !!!:-D
Widzę że mieszkasz w Krk ... często tam bywam !!!


Wiecie co właśnie przeczytałam...że na chłopca dawka kwasu foliowego to 2000 ug...a ja łykam 400 ug !!!
Elmo ratuj...czy ja dobrze przeczytałam ???
 
Ostatnia edycja:
Dorcia oj no tak, u Nas jest dokladnie tak samo. Starania od listopada zeszlego roku, do marca totalnie na luzie, bez pomiarow, obserwacji, po prostu czysty zywiol. Od marca zapalila mi sie lampka i powiedzialam sobie, ze chyba cos jest nie halo, ze nic z tego nie wychodzi. Zaczelam pomiary, testy owulacyjne, Ł. zbadal zolnierze, potem byla laparoskopia i badanie hormonow I fazy cyklu. Wszystko w normie. Przytulanki zawsze w okresie okoloowulacyjnym a mimo to nic. W sierpniowym cyklu mialam monit, na podstawie ktorego gin przewidziala owulacje na 16 dc, a ta pojawila sie dwa dni pozniej. Jak widac wszystko potrafi byc zawodne :zawstydzona/y: W tym cyklu dalam na luz, ginekolog przepisala mi CLO i Luteine, CLO biore tylko ten jeden miesiac, bo owulacje mam swoja ( no chyba ze i z tym sie myle ) i nie chce sie przestymulowac, zwlaszcza ze pije ziolka, ktore tez wzmacniaja owulacje. wczoraj bylam na wizytce ,zbyt wczesnie zeby bylo widac cokolwiek, pare malych pecherzykow jest na prawym jajniku, plus niestety maly miesniak ( starzeje sie ...). endometrium 4,7mm wiec nienajgorsze na 7dc. Mam nadzieje, ze jakos podrosnie.
Od marca bardzo rozregulowaly mi sie cykly, tzn. tak jak od listopada kiedy odstawilam anty @ pojawiala sie ksiazkowo co 28 dni tak tu bach 33 dni, 31dni. Bralam 3 miesiace Castagnus, w poprzednim cykly, ktory byl pierwszy z ziolkami @ pojawila sie po 27 dniach. Zawsze to lepiej niz czekac do 33 dnia cyklu skoro i tak juz wredota ma sie pojawic :/
Ł. w maju mial pH - 7.8 nie wiem czy to dobre, ale nikt Nam nie mowil, ze cos jest nie tak. Swoje chcialabym zaczac badac, ale kompletnie nie wiem jak to ugryzc, czytalam Wasze wypowiedzi o limonkach itd, na obnizenie pH po stosunku ( albo znowu cos pomylilam przepraszam ) i z wielka checia cos bym juz teraz w tym cyklu zaczela stosowac, bo staranka juz niebawem :)

Airfix Nasze marzenie - miec swoj wlasny domek.Poki co mamy wlasne mieszkanko i pewnie ta zostanie, bo kurcze realia Naszych zarobkow sa takie, ze chyba nigdy na to nie bedzie Nas stac :-(
 
Ostatnia edycja:
Hejka! Nie przeczytałam na razie ani jednego słowa z Waszych postów :zawstydzona/y:, mam już straszne zaległości a czasu kompletnie brak, do czwartku muszę zdążyć z remontem przedpokoju, komputer jest z powodu tymczasowego przemeblowania w pokoju Kai więc rzadko mogę z niego skorzystać, wieczorkiem jak już córka uśnie nie chcę jej budzić włączaniem kompa, świeceniem monitora (jest na przeciwko jej łóżka) klikaniem i stukaniem w klawiaturę. Daję tylko znać, że cały czas o Was pamiętam i OBIECUJĘ, że choćby nie wiem co :-) to dziś wieczorkiem cofnę się kilka stron wstecz (całości nie nadrobię :-() i Wam poodpisuję. Wiedzcie, że nawet jak mnie nie ma na BB to myślami jestem z Wami i za wszystkie z Was trzymam kciuki!
 
Piranha trzymam kciuki za remoncik...oby szybko się skończył a efekt był piorunujący !!!
Wszystkie czujemy tutaj Twoją obecność !!! Kochana czy Ty jesteś lekarką zielarką albo coś w tym stylu ????



Nuuśka podzielę się z Tobą tym co mi Elmo napisała...ja już zakodowałam...sodę kupiłam i po @ do dzieła !!!!!!!!!!!!!

" " " Ph dla planujących synka, powinno być następujące:

- Dla Matki:7.5-9

- Dla Ojca: 9+

Powiem Ci tak, ja mialam obawy co do aplikacji tej sody ale sugerowalam sie tym ze i tu i na ingender dziewczyny stosuja i rodza sie zdrowe dzieci wiec chyba na zdrowie dzieciatka wplywu to nie ma, a o to sie niepokoilam. Ja aplikowałam około 2 razy dziennie na tydzien przed owu, sprobuj przynajmniej raz, w dniu spodziewanej owulacji rowzniez, godzina przed staraniami i 20 minut po. Jesli chcesz utrzymac wysokie ph bo nadal zalezy Ci aby sprobowac na chlopca warto aplikowac tak do O+24 czyli do 24 h po owulacji co 4 godziny. To nie maja byc jakies wielkie ilosci, delikatnie namaczasz koniuszek palca, maczasz w sodzie i buch do srodka. Uwazaj nie za wysoko zeby nie dotknac szyjki! Matko ale rady
shocked.gif
" " "

RADY BEZCENNE !!!
 
Ostatnia edycja:
Nuuska to obniżanie ph limonka to na dziewczynkę, na chłopca trzeba podnosić ph.
anna nie zamartwiaj sie tak, dzieciaki tak czasami mają. Napewno musisz byc twarda i konsekwentna bo inaczej właśnie wejdzie CI na głowę. Teraz mały będzie się denerwował ale poźniej to zaprocentuje. bardzo dobrze ze zabrałas mu telewizor (ja zrobiłabym podobnie).trzymaj się ciepło i nie mwrtw się pisz o wszystkim jak masz chwile słabości, zadna z nas napewno nie bedzie się denerwować.
daria gdzie ty jesteś, wszystko dobrze?
Airfix super, ja tez marzę o swoim własnym domku. My narazie mieszkamy w domku ale z teściem(w oddzielnych częściach ale jednak nie sami), nie narzekam ale tez marze o swoim własnym.
mamakaja dobrze że idziesz na konsultacje bo po twoim opisie to chyba nie za dobrze on na ciebie działa, a może faktycznie dawka za duża.Zdrówka zyczę.
A tak się zastanawiam gdzie Luka, dawno się nie odzywała?
 
dorcia zwykla soda oczyszczona tak ? dobrze ja to rozumiem ?
i dwa razy dziennie az do owulacji palucha zamoczyc i dowcipnie :happy: ? w dniu owulacji na godzine przed i 20 minut po, i potem przez 24h co 4h ? a powiedz mi jakie proporcje, bo ja rozpuszcza sie w wodzie jak dobrze mysle tak ?
Bo na tydzien przed owulacja to ja wlasnie jestem wiec w sumie to moglabym juz dzis zadzialac z paluchem :laugh2::wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dorcia, masz taki power, że chyba góry jesteś w stanie teraz przenosić. :-)
Elmo, jakiekolwiek imię będzie, będzie pięknie, bo to Twój wymarzony i wyczekany książę. :tak: Buty bardzo ładne - mówię to ja butomaniaczka. ;-)
Ewelin, bardzo mi się imię Gabrysia podoba! Mam ciocię Gabi i jest fajną babką. :tak:
 
Do góry