reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

czesc

Ewelin Elmo ;) hormony ciążowe szaleją stąd te płacze I takie myśli ;) pamietam, że w ciązy z Ala tez tak mialam I ryczalam z byle powodu, albo I bez powodu... bedzie dobrze :) zobaczycie, ze bedą dzieci tej wymarzonej płci :* ŚCIAKM WAS MOCNO


wszystkich serdecznie pozdrawiam I trzymam kciuki :)

Antosia teraz chyba TY dzialasz wiec za Ciebie specjalne podówjne różowe &&&&&&
 
reklama
elmo to naprawde dużo zrobiłaś. ja myślę ze na 100% siedzi u Ciebie chłopaczek.
Ja chyba trochę mniej zrobiłam. Ale napewno zmieniłam dietę, może calkowicie nie ale zmienilam. Jadłam codzinie po dwa serki wiejskie, pilam kefiry, nie codziennie bo czasami mi sie cofało na ich widok ale piłam. Piłam jogurty naturalne i owocowe. Piłam suplementy, ph ogólnie miałam 4,5 Starania z odstępem do 5,6 dni to zalecenia z tej książki Chazel Philip Chesterman, wziełam je pod uwage bo dwóch chłopców mam dzień sprzed owulacją. Przed sylk a po równiez sylk i lactovaginal na noc. Po staraniachch takich 36 h po pozytywnym to użyłam Lacibios femina plus w żelu (ma ono ph 3,5 ) a potem od razu limonka siup, dwa razy po 10 minutach sprawdzałam, ph było ok 6 ale nie wiem czy to było ph śluzu czy spery bo nie mogłam wyłapać juz śluzu.A potem na noc tampon, (ja mieszałam cytryne z woda zwykłą aby miała ona ph 3). Suplementy pilam ale calcium to 1000 mg z allegro przyszło mi wlaśnie tydzie przed szczęśliwą owulacją. wcześniej piłam cytrynian wapnia z Biotter OsteoDiag, magnez, witamine B-complex i folik oraz lacibiosFemina w kapsułkach. Piłam tez czasami sami sok żurawinowy. Słowo czasami mnie wkurza bo powinnam codziennie ale cóż czas pokaże. Aha i miałam w sypialni lampę solną:-), a staranka w O+12 były na stojaco aby sperma sływała w dół i tylko co silniejsze zostały(ale to juz taka moja filozofia). dwa dni po OWu ph bylo 4,5 wiec chyba spoko.mam nadzieję że sie opłacało to wszystko ale tak samo jak ty marzę o mojej córci. wiem że to moja ostatnia ciąża i chcę się nią cieszyć i będę (jak patrze na moich synków to mi teraz łzy nachodzą do oczu że ich mam,to właśnie jedna z płaczek, i z chłopca tez bede sie cieszyć ale córcia byłaby spełnieniem marzeń ). Wiem tez że inni jak się dowiedzą to będą spekulować czy będzie córcia i będa gderać i kąsliwie cos dogadywac.

Przepraszam rozpisałam się ale u mnie jeszcze nikt nie wie nawet rodzice więc nie mam się komu wygadać. Zresztą tylko wy wiecie co wyprawiamy aby było dziecko wymarzonej płci inni by się pukali w głowe i mówili aby zdrowe. Oczywiście że tak ale kto powiedziła ze nie wolno marzyć i robić coś w kierunku aby się to spełniło.
 
Ostatnia edycja:
Marantha dzięki ja mam nadzieje ze niedługo i Tobie się zachce dzidziusia. Dobrze że obserwujesz swój organizm im dłużej tym lepiej go poznasz a wtedy jest łatwiej wychwycic Owulacje. Ja swój obserwowałam ok 2 lat.


Acha jeszcze jedno ja patrzyłam na kalendarz chiński z chłopcami mi się sprawdziło teraz wychodziła dziewczynka mam nadzieje ze się dalej sprawdzi.

Daria
ja stawiam na biały rowerek, śliczny. Co do takiego długiego braku @ to nie wiem. Może Piranha coś pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Maran Ty moja kochana dzieki no własnie te płaczki to chyba normalne. Choc nie mialam tego w I ciazy zapewne dlatego ze skakalam pod sufit ze szczescia ze jestem w ciazy a teraz to glupie planowanie odebralo mi radosc z początkow ciazy. Mam nadzieje ze szybko to minie.
Daria to moze powtorz jeszcze test ;-) Mysle ze Ci sie jeszcze cykle nie wyregulowaly.
Ewelin u mnie wie juz najblizsza rodzina i najblizsi znajomi czyli ok 100 osob :-D moj M to pepla. Ale zapewne niedlugo zaczna sie spekulacje i zyczenie syna, bo ze do pary ble ble ble nie zniose tego. A moja ukochana Zuzienka wczoraj powiedziala ze chce siostrzyczke, no to przynajmniej ona :-) Ewelin damy rade. Widze ze tez nie dojrzalas do decyzji o zrobieniu suwaczka ;-) Kiedy wybierasz sie do gin?
 
Ewelin mam do Ciebie pytanie bo zamierzam obrać podobną taktykę tzn chciałabym się starać 2 dni i w dzień pozytywnego testu oraz jeszcze zastosować metodę 0+12. tak samo chcę zastosować sylk przed i po tylko że do tego jeszcze rephresh przed i po. mam globulki vitagyn c i tak myślę czy też ich nie użyć po starankach tylko nie wiem kiedy tyle tego :-D kiedy Ty używałaś lactovaginal po starankach tych 5-6 dni przed od razu na noc? i potem do owulki cały czas ich używałaś żeby utrzymać niskie ph tak? a przy metodzie 0+12 już nie uzywałaś lactovaginal tylko tampon z limonką? mieszałaś sok z cytryny ze zwykła wodą czy kupny sok z cytryny z wodą? przepraszam że Cię tak męczę ale czuję że Ci się udało i jesteś moją motywacją ;-)
 
Elle tyle tego wszystkiego :-) wy macie chyba wiecej roboty przy tym zakwaszaniu &&&&
Ewelin zapomniałam dodać ze Ty bylas tak zakwaszona ze bylas pewna ze sie nie udalo. Tampon z limonka zaraz po akacji :-) Bedzie córeczka zobaczysz! I to silna babeczka ze to przetrwała :tak: Trzymaj sie cieplo.
 
Elmo masz rację roboty jest bardzo dużo :-) więc myślę że o córcię trudniej a mi się czasami nawet wydaję że to niemożliwe :-D chyba nie uwierzę jak się okaże że będę miała małą księżniczkę :szok: jakoś wydaje mi się że wszyscy w koło mogą mieć a dla mnie to nie lada wyzwanie... nie wyobrażam sobie tego jak już będę w ciąży i znając mnie będę ciągle myśleć czy się udało... dlatego doskonale Cię rozumiem i nie przejmuj się tym że masz takie myśli bo to normalne. tym bardziej że człowiek tak się stara o tą wymarzoną płeć ;-) może i fajnie mają osoby którym płeć jest obojętna ale pamiętaj że oni nic nie robią w tym kierunku żeby mieć daną płeć więc nawet nie myślą czy się udało. my to co innego :-) ja czuję że u Ciebie mieszka mały chłopczyk bo żadna babka nie przetrwałaby w tak ekstremalnych warunkach :happy:
 
elle, elmo dzięki za słowa otuchy, przynajmniej wy czujecie, ja nadal w szoku chodzę.
elmo tak jeszcze nie dojrzałam do suwaczka. Ja tez w pierwszej skakałam po sufit, przy drugiej byłam zmęczona bo odległość była mała. teraz jestem o dziwo spokojna i dalej nie mogę uwierzyć ze tak szybko się udało. do lekarza dopiero dzisiaj bee dzwonić aby się umówić na wizytę. A ty kiedy idziesz? umówiłaś sie już?
 
Ewelin nie nie umowilam sie. Moze tez dzis zadzwonie...
Elle dobrze ze mamy siebie nawzajem, nikt inny by tego nie zrozumial ;-)
 
reklama
elle tak ja stosowałam sylk przed i po a po strankach 5,6 przed Owulacją lactovaginal. Po staraniach O+12 tampon a limonką bo chciałam mocno zakwaszać (ale czy pomysł dobry nie wime).Vitagyn c nie miałam i nie stosowałam. Rephres kupiłam ale nie zdążyłam uzyć. ja bym go stosowała co trzy dni do owulacji. czy do tego jeszcze dorzucić gynoflor to nie wiem. dziewczyny wcześniej pisały że jesli ph mamy ok 4-4,5 to żeby bardziej się nie zakwaszać> ale ja specjalistką nie jestem. lactovaginal po staraniach tylko, pozniej do owulacji tylko suplementy. u mnie byl odstęp 5 dni tak mi sie wydaje więc też byłam pewna że nie wypali, a potem O+12 ale co zadziałało to nie wiem. Troche niemożliwe ale naprawdę ja tak sie zakwaszałm tą limonka w staranich O+12 że dla mnie to niemożliwe aby cos wtedy wyszlo. A robiłam wode ze zwykła cytryną aby ph było 3
 
Ostatnia edycja:
Do góry