reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam Was Gwiazdy Najjaśniejsze,

Kasia
- juz zamówiłam L-karnityne 1000 hmmm, reszta wychodzi podobnie plus FertilMan

U Ciebie 1000 na dobę, u Piranii 2000 na dobę.... juz sama nie wiem ;)

Bierze póki co ma, a pomyślę o weryfikacji składu jakoś jeszcze w wyniku dalszej z Wami dyskusji ;) .
Może poślę go na badanie ponowne po miesiącu.... daleko nie jest.
Tylko on to jeden problem, a ja drugi. Ech... jakoś to będzie ;)
Fajna strona http://www.cudownytata.pl/index.php/orzechy-brazylijskie-na-popraw-jakoci-nasienia

czarna - ja nie wiem czy wykorzystam kiedyś swoje typy imion, ale mieć przecież mogę ;) Zmieniają się one zresztą często ;)
dla panny mam: Klara, Hania, Alicja, Blanka i Małgosia ;), dla synka mam: Leon, Leopold, Bronek, Felek.

Noemi - nie bardzo pomogę, ale z tego co wiem dzieci tak czasem mają - ale jaka przyczyna to nie wiem dokładnie. Pogrzeb w necie, idz do pediatry. Myślę, że tak będzie najlepiej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Noemi , może się poprostu zapominać , jak się czymś zajmie . Spróbuj go częściej pytać lub zadzać na WC . Moje też tak miały , że zabawa albo bajka - i zapomiały o bożym świecie.
Jakiś tydzień róznicy między nami :)
 
dzien dobry:)

ja sie jeszcze lenie poki moich chlopakow nie ma w domu :D moj em na tygodniu dzwonil do przedszkola do ktorego zapisalismy Olka i kurcze nie wiem czy sie dostanie(niby zapisywalismy go jak maly mial 8 mies) ale Pani powiedziala,ze w pierwszej kolejnosci dostaja sie dzieci rodzicow obojga pracujacych,w 2 te co nie dostaly sie w poprzednim roku,w 3 te ktore do 30.8 skoncza 3 lata...no wiec my dopiero bedziemy rozpatrywani w 4 kolejnosci abuuu:-(
nie wyobrazam sobie, ze Olo bedzie musial do 4 rz siedziec ze mna w domu,kurcze On tak kocha dzieci:-(

Pajak
ooo mnie sie podoba wlasnie Blanka i Leon:)

Kasia Uk
no to my bedziemy rodzily jedna po drugiej:-)

Noemi
probuj jak Czarna radzi czesciej pytac,moze pomoze, moj czasem nie ma ochoty isc do toalety bo nie ma czasu:) a widze,ze juz przebiera nogami to go biore ze reke i idziemy:)
ps w ktorym tyg dowiedzialas sie jaka bedzie plec? kurczaki ja juz sie nie moge doczekac czy to laska czy Leoś :D

Czarna
ja tez nie lubie oklepanych imion, mi od czasow liceum podobalo sie imie Aleksander jakos 3 lata za nim urodzil sie moj syn 2 dalszych znajomych dalo te imie swoim dzieciom, to samo bylo z imieniem Lena, podobalo mi sie poki bylo malo popularne ale jak co druga dziewczynka jest teraz Lenka to juz nie bardzo :/
 
Ostatnia edycja:
Truskafffka, zdrówka dla Was.
Noemi, mój synek miał podobny problem. Jest dość emocjonalny i zdarzało mu się i popuszczać i zwyczajnie zsiusiać w majtki jeszcze w wieku czterech lat. Jak zaczał chodzić do przedszkola dwa razy zrobił kupę. Nie wiedziałam o co chodzi. Tłumaczyłam milion razy i w domu i przed szkołą. I w końcu samo przeszło. Daj mu czas, dużo cierpliwości i miłości.
Ann, mam nadzieję, że i na radość rodziców przyjdzie czas.
 
hejka

u nas nieco lepiej :) synek już uśmiechnięty, a nie z biednymi załzawionymi oczkami...
te inhalacje cuda robią, zdecydowanie musimy kupić inhalator :)
W nocy młody spał ze mną, a tatusia wygoniliśmy do drugiego pokoju :p przynajmniej nie trzeba było wstawać i latać co chwilę i nocka generalnie spokojniejsza, także myślę że z dnia na dzień będzie tylko lepiej ufff :)

od poniedziałku u nas ferie...ciekawe czy się śnieg utrzyma...mam nadzieję bo w tym roku jeszcze nie mieliśmy okazji poszaleć na sankach, ulepić bałwana...

co do popuszczania...oj u nas też problem się przewinął, ale doskonale znam przyczynę...po prostu mały łosiek czasu nie miał na latanie do wc, wstrzymywał do ostatniej chwili, a jak już mu się baaaardzo chciało, leciał do wc i czasem nim zdążył majtki ściągnąć już zdążyło nieco wycieknąć.. problem się przewijał i w przedszkolu i w domu. Tłumaczyliśmy, rozmawialiśmy, pilnowaliśmy żeby leciał odpowiednio wcześnie do wc-jak zaczynał przebierać nogami i wciąż uparcie twierdził ze mu się nie chce siku :p
 
Naomi nadia u mnie jak oglada bajki to tez sie moze zapomniec i z sikacale ona ma taki trik jakchce siku ze co chwile sie kreci i odrazu sie pytam chcesz siku i ona wetedy idzie :)

ann u nas kazali nam nadie rok temu zapisac bo ona tez mowila o tej kolejnosci tylko u ciebie jak powiesz ze jestes w ciazy to wezmą bo u nas tak jest ze jak w ciazy lub drugie male dziecko to biora od razu my czekam na list kiedy nadia zaczyna przedszkole :)mysmy byli w styczniu a w sierpniu idzie do przedszkola tylko nie wiem jeszcze od ktorego :)
 
mam chcice na lody :D oj zaczynaja sie zachciewajki- z Olkiem tez ciagle jadalam lody z tym,ze zaczelo sie pozniej. jak tak dalej pojdzie do w dniu podoru osiagne wage malego sloniatka

Daria
moj em mowil o ciazy i babka ponoc powiedziala,ze nie ma to znaczenia, hmm zadzwonie w poniedzialek do tego drugiego przedszkola (katolickiego) gdzie tez malego zglosilismy i sie zapytam co i jak i jakie szanse mamy. Choc nie ukrywam ewangelickie zrobilo na nas wieksze wrazenie.
Ponoc do 15-16.01 maja wszyscy dostac listy z przedszkoli coby wiedziec gdzie dzieci sie dostaly. niektorzy ponoc zapisali dzieci do 5 roznych,wiec jak sie dostana w 5 to automatycznie zwolnia miejsce w 4
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny!!

Dziękuję za porady, bardzo małego pilnuję żeby rano szedł siku, potem co chwilę się pytam i wysadzam go i bardzo chwalę jak majteczki są suche;-) on później już też się wstydził i np chował....ale tłumaczę że mam się nie gniewa żeby się nie chował i resztę siusiu zrobił do WC i podziałało, no będziemy poprostu z nim częściej do WC chodzić, do pediatry się przejdę przy okazji.

Czarna faktycznie między nami tydzień różnicy nie zwróciłam uwagi wcześniej, może być tak że będziemy razem na porodówce leżeć;-) ja już nie mogę się doczekać Malutkiej....chociaż powiem Wam, że pomimo tego że 1 poród był ok i szybki teraz jakoś mam obawy....nie wiem może przez to że już wiem co mnie czeka....

Ann ja dowiedziałam się po skonczonym 17 tygodniu czyli w 18 tygodniu ciąży. Teraz jak pójdę to już po połowie ciąży no i na pewno poproszę żeby potwierdził płeć;-) z synkiem strasznie szybko się dowiedziałam 12tydzień na genetycznym na podstawie nuba a w 116 tygodniu lekarz potwierdził i już tak zostało do końca.

Czarna a twój szkrabik tak się chowa że dalej nie wiemy, nie zżera Cię ciekawość...?? Mnie chyba wkurzały najbardziej spekulacje innych:-p kto jest czy kto bardziej pasuje:-p
 
Noemi , bardzo jesteśmy oboje ciekawi , no ale ćwiczy widać naszą cierpliwość :-p a domysły i spekulacje innych już mnie normalnie drażnią , mam dwie córki , więc wszyscy w koło liczą na chłopca , nawet imionam i podsuwają , wrrrrr
Ja o porodzie wogóle nie myślę , bo będzie CC i się tego nie boję . Sen z powiek spędza mi raczej donoszenie bez komplikacji .
 
reklama
ja tylko na chwilke:
uffff powiedzialam ojcu a w sumie rodzicom (bo niby mama nic nie wie,zeby nie bylo,ze On dowie sie na koncu:-) ) poki co nie bylo komentarzy,ze o boze co za masakra tylko w stylu "ooo Olek bedzie mial sie z kim bawic" mam tylko nadzieje, ze ojciec nie bedzie marudzil matce,ze to jednak zly pomysl,hehe. powiedzieli,ze najwazniejsze,zeby bylo zdrowe i takie tam:)
Poza tym moj text: "jak bedzie chlopiec bedzie ekonomicznie" chyba zrozumieli, ze szkoda nam kasy na dziewczynke hahaha. bo moj ojciec powiedzial, ze nie mozna sie tym sugerowac (przeciez to wiem, zazwyczaj kazdy chcialby parke ale 2 dzieci jednej plci to nic zlego)
 
Do góry