reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Patrysiak, Krzysiu dalej zazdrosny, złości się jak mała płacze i potrafi nawet się rozpłakać kiedy widzi ją ze mną, czasem nawet wydaje mi się, że jest na mnie nadęty.

Kate, ona ma chyba nietolerancję laktozy bo jeszcze w szpitalu zaczęła płakać przed zrobieniem kupy a stało się to wraz z nawałem pokarmu w 3 dobie (podobno ten pierwszy, rzadki, napijający pokarm ma dużo laktozy a ja miałam go tyle, że Kaja się dławiła) a uspokajało się w nocy (gęstszy nocny pokarm ma mniej laktozy). Zakupiłam jej kropelki Delicol z enzymem laktazy umożliwiającym hydrolizę laktozy z mleka i wydaje mi się, że pomogło gdyż nie płacze już przed zrobieniem kupy.

Truskafffko, tez przeczytałam tą książkę. Mała strasznie szybko przy piersi zasypia, parę łyków i oczka już jej lecą, wybudzanie (np. wkładaniem palca pod podbródek) nic nie daje. Wczoraj zastosowałam taką metodę jak opisujesz (polecaną w tej książce) i mała nie spała od rana do późnego popołudnia, usnęła dopiero koło 18-tej ale według mnie było to bardziej z przemęczenia.

Kosmo, ja też zawsze byłam straszną przeciwniczką takiej metody, zresztą nie potrafiłabym znieść płaczu dziecka w samotności. Zakupiłam Krzysiowi chustę i doszło do tego, że w niczym innym nie chciał zasypiać i musiałam z nią chodzić cały dzień, namęczyłam się potwornie by nauczyć go zasypiania na materacu przy mnie przy piersi ...normalnie czuje się jak w jakiejś pułapce.

Daria, a jaka to huśtawka?


ja mialam ta FISHER PRICE HUŚTAWKA KOŁYSKA OWIECZKA P0098 GRATI (2433174891) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
do 9 miesiecy w niej siedziala pozniej sprzedalam za 400zl :)
 
hej dziewczynki,

ja tylko tak na chwilkę...

marzycielka ja mam PCOS, dowiedziałam się, jak miałam chyba 17 lat.. i jakoś udało się zajść w ciążę... co prawda teraz są problemy z zajściem i jajniki jak sito, ale wierzę, że się uda

pirania Delicol super przy nietolerancji laktozy, pomaga:tak: co do tego, że Kaja chce być na rękach, dzieci po cc często mają zaburzone poczucie bliskości i bezpieczeństwa, tak samo dzieci po prowokacji.. stąd szukają tego kontaktu.. ja myślę, że super rozwiązaniem byłaby chusta, myślałaś o tym???
co do brodawek, to zweryfikuj naprawdę to pozycję do karmienia, ułóż małą w pozycji "z pod pachy", super rozmasuje obolałe miejsce..wietrz często brodawki.. wracając do zapalenia, powtarzam, że ciepłe okłady i masaż chorej piersi są wręcz zabronione! będzie to tylko pogłębiać zapalenia piersi..
okłady ciepłe, a potem zimne stosuje się przy zastoju pokarmu, ale nie przy stanie zapalnym. Mimo gorączki możesz kochana karmić, częściej małą przystawiaj do chorej piersi "z pod pachy", pij dużo płynów, najlepij by było, jakbyś mogła parę godzin poleżeć w łóżku i odpocząć.. no i oczywiście zimne okłady po karmieni, np. ta kapusta z lodówki
 
hej dziewczynki,

ja tylko tak na chwilkę...

marzycielka ja mam PCOS, dowiedziałam się, jak miałam chyba 17 lat.. i jakoś udało się zajść w ciążę... co prawda teraz są problemy z zajściem i jajniki jak sito, ale wierzę, że się uda

pirania Delicol super przy nietolerancji laktozy, pomaga:tak: co do tego, że Kaja chce być na rękach, dzieci po cc często mają zaburzone poczucie bliskości i bezpieczeństwa, tak samo dzieci po prowokacji.. stąd szukają tego kontaktu.. ja myślę, że super rozwiązaniem byłaby chusta, myślałaś o tym???
co do brodawek, to zweryfikuj naprawdę to pozycję do karmienia, ułóż małą w pozycji "z pod pachy", super rozmasuje obolałe miejsce..wietrz często brodawki.. wracając do zapalenia, powtarzam, że ciepłe okłady i masaż chorej piersi są wręcz zabronione! będzie to tylko pogłębiać zapalenia piersi..
okłady ciepłe, a potem zimne stosuje się przy zastoju pokarmu, ale nie przy stanie zapalnym. Mimo gorączki możesz kochana karmić, częściej małą przystawiaj do chorej piersi "z pod pachy", pij dużo płynów, najlepij by było, jakbyś mogła parę godzin poleżeć w łóżku i odpocząć.. no i oczywiście zimne okłady po karmieni, np. ta kapusta z lodówki

Jak dobrze ciebie tu mieć :)
 
Pirania - nie wiem jak Ci pomóc, bo ja karmiłam piersią mojego synka tylko 3 dni, strasznie płakał i był ciągle głodny, bo się nie najadał, a kiedy dałam mu butlę a on błogo przespał całe 3 godz postanowiłam zrezygnować z karmienia piersią, mój M wypożyczył elektryczny laktator, ściągałam pokarm a potem bandażowałam się, wtedy pomogło, pokarm szybko zniknął, ale teraz wiem, że nie wolno się bandażować...i teraz jeśli będzie podobnie, zrobię tak samo, tzn przyzwyczaję małą do butli... a co do spania nie mam żadnych metod, mój synuś też zasypiał tylko na rękach i spał dopóki czuł mnie przy sobie, jeśli odchodziłam natychmiast się budził i płakał, ale miałam tylko 1 dziecko, więc wytrzymałam tak pół roku a potem na szczęście wszystko się ułożyło i ze spaniem już nie było kłopotów...życzę wytrwałości i mocno Cię ściskam... a Kaja jest taka śliczna i nie wygląda na taką "rozbójniczkę";-)
 
Ewcik - mam jeszcze do Ciebie pytanie: na zatrzymanie laktacji podobno najlepszy jest napar z szałwii, czy to prawda? bo jeszcze są tabsy ziołowe antilactan, ale też w swoim składzie mają wyciąg z szałwii... czy to jest w miarę skuteczne czy są jeszcze jakieś inne sposoby na zanik pokarmu??? pytam tak na wszelki wypadek... bo nie wiem co mnie czeka...;-)
 
cześć babulinki moje :)

ja po pracy ,ale dzis przez te deszcze i burze i nie było klientek...więc robiłysmy sobie :))
fryzurę ,pachy wywoskowane mam,mikrodermabrazję zrobiłam i miałam masaż bańką chińską:-)
fryzjerce dostało się woskowanie bikini:-Dcałej małej:-D + epilacja brwi i henna

tak więc milusio :))
jak jest taki dzień pogodowy jak dziś to przeważnie robimy sobie bo klientki nie wychodzą z domu..


co do mojego okresu to nadal brak..
sprawdzam co pół h i nic.
jak jutro tempka też będzie 37 to po odwiezieniu dzieci jadę na betę ...choć na co ja licze jak czuję się normalnie :wściekła/y:



Pirania sercem z Tobą..

Czarodziejka zdrówka..

Gal ???????????

Misia tulę..

Marzycielka proszę się nie dołować !!

Martika słoneczko moje-jak samopoczucie ?? robiłaś jeszcze testa ??
jak ja sie cieszę Twoim szczęściem ..

Truskaffka- &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&!!!

Tusia -jak brwi????;-):-)

Kate ,Pierogatka ukochać maluszki;))

Royana dziękuję :)


WSZYSTKIE Was ściskam i baaaardzo dziękuję ,że jesteście ze mną:)
dla każdej :

:*
:*
:*
:*
:*
:*
:*
:*
:*
:*
:*
:*
:*
:*

tośmy się nacałowały;)):szok::-D
 
Hej Dziewczyny!!!

Piranha ściskam Cię mocno i trzymaj się, jesteś mądrą dziewczyną i na pewno rowiążesz odpowiednio sytuację z dzieciaczkami.

Mama trzymam kciuki aż mnie będą boleć za twoje II kreseczki na teście:-)

Tasha dziękuję Ci z całego serca za rady i chcę trochę odpuścić i działać codziennie a nie wprowadzać wsrzemięźliwości muszę chyba trochę luzu mieć do tego wszystkiego, bo nie da się wszystkiego zrobić. Będę mieć monit już w pt mam gynoflor na florę, sylk, suplementy, omijamy owu co więcej, muszę trochę wyluzować poprostu. A i jeszcze mam colę bezkofeinową light(właśnie wypiłam szklaneczkę i boli mnie brzuch po niej) faktycznie niezdrowa;/
 
reklama
co do mojego okresu to nadal brak..
sprawdzam co pół h i nic.
jak jutro tempka też będzie 37 to po odwiezieniu dzieci jadę na betę ...choć na co ja licze jak czuję się normalnie
realmad2.gif
mama ale nie miałaś takiego długiego cyklu wiec to daje do myślenia prawda!? nie mów że na nic nie liczysz bo pewnie na tym etapie to już nakrecona jestes że hej heh tempka wysoka! a to dobrze. lutki nie bierzesz wiec to nie od tego... zrobisz bete i bedzie jasne! 3mamy tu wszystkie kciuki za Ciebie! Wskoczysz może na miejsce Piranhy i bedziesz marcówką :)!
 
Do góry