reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam Słoneczkowo :-)
Miłego dnia dla wszystkich powodzenie w testowaniu i w sarankach też trzymam mocno zaciśnięte &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
reklama
przeczytalam tylko ostatnia strone. czarodziejko a wyrazilas sie jasno ze pozyczylas te rzeczy a nie dalas na zawsze?
Tak powiedzialam jej ze jej pozyczam i odda mi po urodzeniu jak juz jej nie beda potrzebne.
Ajj juz wole sie nie zastanawiac nad tym bo mam nerw.


Czarodziejko, tak masz racje sa rożne sytuacje w zyciu...doskonale Cie rozumiem!!!! I bardzo dobra podjełas decyzje!!! Koniecznie zdaj relacje z chrzcin jak mały reagował na ksiedza:)) zawsze bobaski spia i nie wiedza co ta im sie leje na głowke;)) a taki szkrab to juz wie o co kaman;))
I pewnie wystrojony bedzie mężczyzna mały w dniu ważnego dnia;))
A powiedz jak teraz wyglada sytuaja ze szwagrem?? Trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&& aby miał siły walczyc i MUSI sie udac!!!!!
szwagier obecnie jest w szpitalu od zeszlego tygodnia bo sie okazalo ze ma jakies zmiany w mozgu na skutek przebytych wirusow..nie sa to zmiany nowotworowe ale cos co trzeba leczyc. Trudne to wszystko...chlopak ma 18 lat a bagaz doswiadczen jak staruszek. Wierze jednak ze wszystko ma swoj glebszy sens i ze "lekcje" ktore przerabiamy pomagaja w naszym rozwoju duchowym...z drugiej strony to tak bardzo niezrozumiale ze tak mlody czlowiek doswiadcza takich rzeczy a zycie mu ucieka...

piranha jak przeczytalam o tym lozysku to az sama poszlam i wyciagnelam wyciąg z ostatniergo usg i faktycznie napisane "stopien dojrzalosci lozyska" - III -prawidlowe.
lekarz nic a nic nie komentowal ze cos jest nie tak- powiedzial ze wszystko w jak najlepszym porzedku, ilosc wod prawidlowa.
nawet na ktg nie kazal przyjsc tylko liczyc ruchy plodu.
ten lekarz jest uznawany za naprawde dobrego lekarza. myslisz ze pomylil sie wpisujac te "III"?
Faktycznie az dziwne ze na koncu ciazy lozysko w takiej formie...pamietam jak mi moja ginka mowila ze juz mi wapnieje...chyba mialam 2 stopien...Wody byly czyste ale lozysko "przedojrzale"..i przeciez ja urodzilam tydzien przed terminem...wiec co by bylo jakbym przenosila?!!!!
Kosmo- ale ty juz na dotkniecie z tym porodem!!!!! juz "za chwilke" poznasz swojego okruszka...juz sobie wyobrazam jak bedzie pachnial...mmmmm
ja moge wysciskac dzieiaczki innych..swoich kolejnych juz nie planuje...w koncu nie mam ubran ciazowych hy hy hy:)
__________________________

Kurcze jak sie ochlodzilo....z 30 stopni na 20....normalnie ziu ziu...
ale o tyle fajnie ze piekne slonko swieci!!!! aura przyjemna:))))))
t113040.gif

Nooo a my na 18 do dentysty...ja i moj malz...ciesze sie meega
t118017.gif
 
czarodziejko to faktycznie ta Twoja sasiadka to wyjatkowo nietaktowna. no ja kmozna pozyczyc od kogos rzeczy i oddac komus innemu badz wyrzucic??????no w glowie mi sie nie miesci!
co innego gdyby ona byla przekonana ze dajesz jej te ubrania i nie oczekujesz zwrotu.
ja wlasnie dostalam od sasiadki takie ubrania (ale wcale ich nie potrzebowalam bo mi tylko miesiac do porodu zostal) ale ona powiedziala ze juz ich nie potrzebuje i zebym zrobila z nimi co bede chciala. a ze to sa same fajne markowe ubrania to postanowilam ze potem lacznie z moimi sprzedam na allegro i podziele sie kasa z sasiadka badz kupie cos jej synkowi:tak:
 
witam was dziewczynki
nie mam czasu czytać niestety bo w pracy jestem i mam robotę na szybko
potem lecę do rodziców dalej pomagać w remoncie.
Pewnie dopiero po 16 wrócę do domu.

Życzę Wam udanego dnia


Truskaffko widzę że jesteś teraz temetem nr 1 na forum tu wiec i ja dołanczam się do mocy kciuków i abyś zobaczyła II krechy na teście jutro! :)
 
Hej dziewczyny:-) Pisze tu gdyz marzy mi sie corka i jak was tak czytam to mysle ze mozecie mi troszke doradziec co i jak. A wiec tak moj cykl trwa 28 dni ostatnia @ byla 17/05. Mam tez testy owulacyjne tylko jestem w nich zielona
 
witam sie przy śniadaniu-kakao i 3!!! knopersy:szok::-D

Truskaweczko -przyjmij i ode mnie worek &&&&& ,żeby na teście II krechy ukazały się twym oczom:tak:

Kinga miłej pracy...

Czarodziejka-powodzenia w stomatologa:tak:

Pierogatka buziak doleciał -dziękuję :))
a sernik na pewno Ci wyjdzie ;)))))
Ilasek robiła i pisała ,że wyszedł bez problemu i że pyszny:zawstydzona/y:;-)


Pirani -muszę złapać oddech...rozumiesz mnie prawda..
a w ogóle to usciski dla Krzysia na te 2 latko co to niedawno skończył:))

Kosmo-czekamy na info od Ciebie o przywitaniu synka:)

Andziak-miłego dnia ;)

Martika i za Ciebie &&& zaciskam ;))))



rozmawiałam z kumpelą po zawiezieniu dzieci do szkoły iiii....dostanę od Niej w sierpniu po przekwitnięciu białe irysy syberyjskie!!! cieszę się jak nie wiem co...
 
Cześć babeczki!

Kosmo
, a masz robione teraz często KTG aby dowiedzieć się czy dzidziuś dostaje odpowiednia ilość tlenu? III stopień oznacza, ze jest dużo zwapnień w łożysku przez co mniej krwi ono przepuszcza. U niektórych kobiet tak jest (jest to bardzo indywidualna sprawa, może być tak, ze w chwili porodu łożysko będzie miało I stopień, a może być tak, ze w czasie ciąży będzie się szybko zużywało) ze łożysko szybciej się starzeje ale do końca ciąży pozostaje wydolne, czasem jednak zachodzi konieczność wcześniejszego porodu. Łożysko III stopnia jest w pełni dojrzałe i nie powinno być widoczne przed 34. tygodniem ciąży. A teraz uspokajający cytat:

Łożysko w miarę upływu czasu ciąży zmienia swą budowę, dojrzewa czy też, jak mówią niektórzy, starzeje się. Zmiany te polegają na odkładaniu się w tkance łożyska złogów włóknika i wapnia. Jest to widoczne w badaniu USG, w którym określa się stopień dojrzałości łożyska na I, II lub III, zależnie od jego wyglądu. To oczywiście bardzo niedokładny sposób oceny łożyska, jednak duża ilość złogów może pogarszać jego funkcję. Dokładniejszą ocenę funkcji, czyli wydolności łożyska, umożliwia badanie przepływów krwi w tętnicach pępowinowych. Ważna jest również ilość płynu owodniowego. Jeśli przepływy i ilość płynu owodniowego są prawidłowe, sam wygląd łożyska nie stanowi problemu i nie powinien być przyczyną wcześniejszego skierowania do szpitala. Warto jednak powtarzać co tydzień badanie USG z przepływami.

Z tego co czytałam to możesz troszkę wcześniej jak przed 40 tygodniem urodzić. Masz teraz wizyty co tydzień? Sprawdzane są przepływy i robione jest KTG? Mnie zaskoczyło, że wciąż mam I stopień, w pierwszej ciąży na tym etapie był już II.

Smerfetka
, poczytaj sobie na początek pobieżne wytyczne ze strony 4182. Masz już może synka (albo synków :-)) czy to pierwsza ciąża? Wiesz mniej więcej w którym dniu cyklu wypada Ci owulka? Najlepiej w pierwszym cyklu z testami zacząć je robić trochę wcześniej (np. od 10 dc) żeby nie przegapić piku LH, u Ciebie owulka zapewne wypada w okolicy 14-16 dc skoro cykle są 28-dniowe ale zawsze może się ona przesunąć.

Mama, pewnie, że Ciebie rozumiem kochana! Uściski już przekazałam :-)

Truskafffka, bo ja już przebieram nogami :-)

Martika, szkoda, że tempka spada i test negatywny ale fazy lutealnej to niejedna mogłaby Ci pozazdrościć :tak:
 
Smerfetko do testów jest dołączona ulotka i tam jest wszystko napisane kiedy testować :-) z tego co pamiętam przy 28 dniowych cyklach to testuje się od 12 dc
 
reklama
Cześć dziewczynki moje!

Niestety nie nadrobiłam dokładnie Was, bo nie za bardzo mam czas. Jutro przyjeżdża rodzinka z daleka na tydzień do nas, więc mam szał bajn najn, czy coś w tym stylu;-)
Jedynie zdążyłam wczoraj iść do drugiego pediatry z wynikami mojego Skarbulka kochanego i tamta rzeczowo powiedziała, że oczywiście limfocyty i monocyty nie sa w normie, ale skoro chorował pod koniec marca i ona widzi po wynikach, że był to silny wirus, wiec te wyniki mają prawo takie być i że mamy się nie martwić, bo wyniki ma jak najbardziej w porządku(m.in piekna hemoglobina). Uffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff, dziewczyny, nawet nie wiecie jaką poczułam ulgę, jestem szczęsliwa, że nic mu nie jest i to jest najważniejsze:tak:

Martika- dzieki ci. Kurka wodna, taki piekny wykres i co nici z tego?, a maj miał być taki udany:-(

Truskafffka- zaciskam w takim razie za Ciebie kochana mocno kciuki, niech Ci się uda, chociaż Ty nie stój w tej długiej kolejce po niunię:tak: Zajrzę potem, aby zobaczyć te Twoje II kreski:tak: Szczerze Ci życzę powodzenia!

Piranha- dziękuję Ci za odpowiedz, jejku jak ten czas szybko leci u Ciebie...:-)

Czarodziejko- no to też bym się wkurzyła z tymi ubraniami, jeżeli wyraźnie jej mówiłaś, że jej pożyczasz, nie rozumiem takich ludzi:no: Jak nie umie szanować cudzych rzeczy, to niech nie pożycza.
Powodzenia u dentysty, ja też muszę się umówić, ale poczekam, aż M dostanie wypłatę.
Słuchaj Skarbie, kiedyś podawałaś chyba Kasi uk linka do stronki z przepisami na różne okazje, nie zapisałam sobie wtedy, ale pamietam, że stronka była fajna, czy mogłabyś mi jeszcze raz podać? Bo muszę coś powymyslać innego.

Kochane moje, ja dziś zalatana jestem, przepraszam, że nie wszystkim Wam odpisałam, za wszystkie słowa skierowane w moim kierunku serdecznie dziekuję, będzie mnie mało w związku z tym przyjazdem, wicie , rozumicie....nie gniewajcie się na mnie:tak:
 
Do góry