reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Tak czasem mysle czy to co czytalam w artykule plec mozgu ma moze sens.
Podejrzewaja u niego zespol aspergera.Ale jest w trakcie diagnozy.Mysla tez o czyms innym.Ma on np.pamiec do szczegolow do ktorych zwykly czlowiek nie przywiazuje wagi.Wrecz zapamietuje budowle i je rysuje z kazdym elementem.Ta przypadlosc maja tylko chlopcy.Majac zosie bylabym spokojna.
 
reklama
Andzik cykle mam 35 dniowe:tak:owulację poznaję po śluzie, chociaż coś kojarzę,że ta ostatnia była z jakąś mniejszą iloscią śluzu.Dzidziuś musiał być zrobiony w tych dniach, bo wcześniej kochaliśmy się tylko z zabezpieczeniem, do końca nie byliśmy pewni czy chcemy. Więc w grę wchodzi 21-22 dc i stąd wiadomo,że cykle mam długie. Zresztą jak nie brałam tabletek to jak w zegarku okres co 35 dni:tak:
Kochana a ile latek ma Twój synek?
 
7 lat. To dlugie cykle.Ja zaszlam w ciaze kochajac sie tylko i wylacznie z zabezpieczeniem.Wiec nic mnie nie zdziwi.Ja w lutym tez sluz mialam tylko gesty .Plodnego tylko w 8 dc.Po zarzyciu lactovaginalu zrobil sie gesty.
 
Noemi - te globulki to gynoflor, tylko na receptę, ale podobno to dość silny środek, więc zapytaj lekarza, bo może lepiej lactovaginal? też globulki i bez recepty, więc na pewno łagodniejsze a podobno ładnie zakwaszają...ja miałam mało pałeczek kwasu mlekowego i stąd te globulki...
 
martiko serducho pięknie położone na wykresie, w samym śluziku o wysokim ph:-D
a ten ph metr super, nawet nie drogo wychodzi jak na wysyłkę ze Stanów.
pozdrawiam
no moze i ladnie polozone ;-)ale czort wie, czy cos z tego bedzie...

Daria Gratuluje Synka :-)ojj ale zazdroszcze pozytywnie oczywiscie :-)

mama trzymam kciuki by w niedziele @ sprawila Ci niespodzianke i nie przyszla, a na tescie pokazaly sie 2 grube wyrazne kreski :)
 
A wcześniej synek nie wykazywał jakiś nieprawidłowości?szczerze to uważam,że troszkę późno jak na zdiagnozowanie takiego zaburzenia?wiem,że dzieci 4-5 letnie bada się pod tym kątem (a nawet młodsze). Poza tym z ty zespołem można normalnie żyć tylko strachu na pewno masz co niemiara i nerwów, bieganie, badania:-(ściskam mocno Andzik, wszystko się ułoży. Powiedz mi jaki związek ma z tym testosteron?
 
Hej wszystkim :)
Ja tylko na chwilkę,mam pytanko...
Tasha,czy to Twoje pierwsze dziecko? Wybacz proszę że nie pamiętam...:sorry2: brakuje Ci suwaczków...
Proszę,nie czytajcie dziewczynki o pomyłkach na usg!! Owszem,zdarzają się ale moim zdaniem mniej doświadczonym lekarzom, jak będziecie nieustannie to analizować,zepsujecie sobie radość oczekiwania na maleństwo :tak:
Lepiej oszczędzajcie tą energię na wielki finał ;-)

Pozdrawiam cieplutko wszystkie bez wyjątku! :-)
Ps.wybaczcie że wpadam tak raz na ruski rok ale brak czasu...moje dziecko zaczęło się więcej ruszać i oka z niej spuścić nie można ;-) poza tym mamy przeprowadzkę za pasem...
 
Niestety dopiero teraz mogę Was poczytać i co nieco napisać, byłam sama z małym do późnego wieczora a był już dość marudny więc nie było szans by pogadać z Wami. :-(

martika, Twoje serduszka na wykresie wyglądają obiecująco :tak: Ten miernik jest podobno bardzo dobry.

Andziak, ten wyrostek płciowy to to samo co nub, jeśli ten lekarz patrzy na niego w 12 tc w ujęciu "potty shot" (a tym ujęciem sprawdza się płeć po 15 tc) to pewnie większości wróży chłopca :-)

Mama, ja bym zatestowała w piątek z tego względu, że chciałabym wiedzieć czy mogę odstawić dupka. Po prostu zbyt mocno bałabym się tego, że go odstawię a okaże się, że jestem w ciąży i stracę tą ciążę na skutek gwałtownego spadku progesteronu. Już chyba wolałabym mieć zły humorek z powodu negatywnego testu (a będę kochana mocno trzymać kciuki za 2 krechy :tak:) niż zadręczać się na wyjeździe myślą czy przypadkiem nie zaszkodziłam małemu człowieczkowi w moim brzuchu. Z tego co pamiętam to Ty odczekujesz przepisowy czas i wyrzucasz test, nie wyrzucaj teraz od razu, naprawdę cienie cienia potrafią się ujawnić po dłuższym czasie, tak właśnie było u mnie w 12 dpo :-)

Noemi, a Ty nie miałaś przypadkiem brać Bromka podczas staranek? Zapewne skróciłby Ci cykle i zwiększył szanse na zajście w ciążę. Co do Twojego pytania to suplementy bierzecie dopiero 2 tygodnie, zaleca się je brać minimum 6 tygodni przed staraniami o daną płeć ...no ale jeśli zależy Ci na czasie a owulki masz dość póżno to pewnie bym zaszalała na Twoim miejscu :-) Jeśli jednak płeć dzidziusia jest priorytetem to poczekaj lepiej do kolejnego cyklu. Co do dupka to moje prywatne zdanie jest takie, że on nie ureguluje cyklu, jest to sztuczne dostarczanie progesteronu z zewnątrz czyli leczenie skutków a nie przyczyny problemu (to tak jak z antykami, kiedy człowiek je łyka to nagle ma regularne cykle ale tylko dlatego, że z zewnątrz dostarcza właściwe hormony a nie dlatego, że poprawia produkcję własnych, po odstawieniu antyków zazwyczaj cykle znów się sypią) - po odstawieniu dupka zatem problem niskiego progesteronu znów wraca. Dodatkowo dupek nie wpłynie raczej na prolaktynę a tym samym LH i FSH, nie poprawi zatem pierwszej fazy cyklu i jakości owulacji. Rozwiązaniem są środki obniżające prolaktynę (a prolaktyna zaburza i owulację i produkcję progesteronu w fazie lutealnej) takie jak witamina B6, Agnus Castus, Bromergon i inne. Oczywiście warto łykać dupka czy lutkę w fazie lutealnej (po owulce) by zwiększyć szanse na zagnieżdżenie się zarodka, a już zwłaszcza wtedy gdy prolaktyna lubi sobie poszaleć w naszym organizmie czy też z innego powodu mamy niedomogę lutealną.

Patrysia, kciuki za jutrzejsze USG!

Daria, gratuluję syneczka, chłopcy są naprawdę cudowni!

mama kubulki, Sudafed łykasz na kilka dni przed owulacją (i minimum godzinę przed staraniami, niektóre dziewczyny w okolicach samej owulki łykają go nawet co 4 godziny) by wysuszyć śluz. Sylku w aptece nie dostaniesz, kupisz go na eBay albo na Allegro. Inne lubrykanty się nie nadaja gdyż po pierwsze mają zapewne wyższe pH a po drugie są nieprzyjazne dla plemników (zabijają je)

Ewcik, dzięki kochana, że pytasz. Ano wymęczył mnie nieludzko dzisiejszy dzień. Podpytam Ciebie o ten kosz Mojżesza, miałaś wersję z plozami umozliwiającymi bujanie czy taką nieruchomą (na stojaku z kółkami lub bez)? :-)

samana, nic nie urośnie, możesz śmiało szykować różową wyprawkę :-)

A teraz moje zdanie na temat skuteczności planowania. Spełniając restrykcyjnie wszystkie warunki (czyli musimy wziąć pod uwagę wszystkie 7 czynników co nie jest łatwym zadaniem) zwiększamy swoje szanse do 80-90%, trzeba jednak liczyć się z tym, że nie mamy 100% i zostawić sobie ten margines na fakt, że urodzimy dziecko odmiennej płci niż planowaliśmy. Jeśli te czynniki potraktujemy z grubsza i niezbyt restrykcyjnie to to prawdopodobieństwo jeszcze bardziej spada w dół. Nie można zatem twierdzić, że planowanie nie działa i nie zwiększa szans bo komuś się nie udało :-)

Dobrej nocki i kolorowych snów dla wszystkich!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam Dziewczynki z samego rana :-) Kupiła test ale stwierdziłam mże na razie nie testuje jak nie dostane okr.w weekend to może w poniedziałek będe testować nie mam żadnych objawów ciążowych więc zobaczymy :-) Miłego Dnia Życzę Wszystkim :-) :-):-) Daria Gratuluje synka :)
 
Do góry