reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kinga, jeśli owulka będzie w 17-18 dc to zrobiłabym tak: 6 dc (czyli dziś
t2008.gif
), 11 dc, 16 dc i 17 dc ...jeśli test w 16 dc będzie negatywny to odpuściłabym staranka w tym dniu i przesunęła to na 17 i 18 dc. Wiadomo, że nikt nie będzie tak odliczał bo przytulanka stracą swój urok ale tak pi razy drzwi trzymałabym się takiego planu ;-) (czyli żeby nie było długiej abstynencji przed okolicą owulki i potem codziennych staranek dzień po dniu w dniach płodnych). Twój plan też jest jak najbardziej w porządeczku! :-)
dziś rano akurat były przytulanki ale jeszcze brudzę wiec tego nawet nie liczę, poprostu bardzo się nam chciało:p no i trzeba było zbiorniczek spuścić heh :-p
a wiec teraz 11dc i potem jak bedzie test pozytywny owu tak? wtedy tego dnia działać i jeszcze dzień po czy dopiero dwa dni pozniej.. i powiedz mi jeszcze od którego dc mam zacząć robić test owu?
 
reklama
Daria, super wieści!!! A to badanie w 12-14 dc polega na tym, że sprawdzana jest na USG m.in. grubość fałdu karkowego (tzw. przezierność karkowa NT, zwiększenie wartości NT występuje w niektórych zespołach spowodowanych aberracjami chromosomalnymi: zespole Downa, zespole Edwardsa, a zwłaszcza w zespole Turnera) oraz obecność kości nosowej. Dobre wyniki w bardzo dużej mierze wykluczają powyższe choroby genetyczne. Można też zrobić test PAPPA (badanie krwi) w tym dniu (również pod kątem tych chorób), ja jednak nie robiłam tego testu gdyż NT wyszła bardzo niska (1,2 mm) a kość nosowa była obecna.
 
Kinga, dokładnie tak jak piszesz
t2030.gif
, działałabym w 11 dc a potem dniu pozytywnego testu, w dniu owulacji zrobiłabym jeszcze poprawiny (2 dni później będzie już prawdopodobnie za późno), takie jednorazowe "raz za razem" dużo szkody nie narobi :-) Testy owulacyjne zaczęłabym robić od 12 dc żeby na pewno owulki nie przegapić, mi po prostu zdarzały się cykle, w których owulacja nagle wypadła kilka dni wcześniej.

Noemi, ano idzie się pogubić w dialogu jak lecą posty jeden za drugim :-D ...ale ja tam lubię jak to nasze forum tak kipi i wrze :-D A propozycja staranek dla Kingi ma maksymalnie zwiększyć szanse na ciążę, z planowaniem córeczki nie ma nic wspólnego :-)
 
Kurcze bo juz glupiałam często mi się zdarza od nadmiaru tajemnej wiedzy(podoba mi się):-) kurcze ja jak będę miała te wszystkie suplementy to chyba listę zrobię jak je łykać w sumie dobrze, że od czerwca bo zdążę wszystko uzbierać:-p Piranha tylko Ty czasem nie uckiekaj jak urodzisz:-p

Gratuluję Dziewczyny dzidzusiów i super wieści po wizytach:-)
 
patrysiak, daria super wieści, dzidzie się wzorowo rozwijają i tak powinno być :-)

mama ja marzę o takich rzęsiorach, musisz wyglądać obłędnie i na imprezce będziesz najpiękniejsza ;-)

Coś mnie dzisiaj jajnik pobolewa, nie mocno ale co jakiś czas go czuję...
A z tym moim wykresem to Wy poważnie, że na taki ciążowy się zapowiada ?? Bo ja naprawdę się jeszcze nie znam i nie wiem czy tepmka jest ok, nie umiem go zinterpretować.
 
piranha dziękuję Ci bardzo za pomoc:) zrobię tak jak radzisz, testy zacznę robić od 12dc :tak: bede wklejała wam zdjecia tutaj i podpowiecie mi mam nadzieje kiedy jest najbardziej pozytywny bo różnie może być z tymi kreskami hyh. po pozytywnym tescie Owu starać się jeszcze kolejnego dnia też, dobrze zrozumiałam? wybacz że tak pytam ale dawno nie robiłam takich testów i zapomniałam jak to wogóle działa i jak powinno się serduszkować wtedy:zawstydzona/y: a nie chce papy strzelić.

missbella a jak Ty sie czujesz? jak gardło? no na moje oko wykres ok bo wysoko tempka! :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kinga gardło już ok, wczoraj nieciekawie się czułam ale wieczorem wzięłam Aspiryne i dzisiaj już dobrze. Z tych "ciążowych" objawów to tylko ból piersi od samej owulacji ale w poprzednim cyklu piersi zaczęły boleć mnie kilka dni po owu aż do samej @, także teraz się tym objawem nie sugeruję. Dzisiaj coś jajnik mi pika i to wszystko...
 
missbella &&&&&&&&&&& trzymamy z dziewczynami kciuki mocno :))) :tak: dobrze że ci lepiej...

agulek też testuje razem z Tobą... ciekawe jak u niej? :)

no i betsie nie odzywa... a ona teraz pierwsza do testowania!!!
a u nas wszyscy jesteśmy zasmarkani w domu :cool: Fiol lepiej, daje mu czosnek w syropie :happy:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
a powiedzcie mi jak według miesiaczki mam 8 tydzien i 1 dzien a ona jak zmierzyła dziecko to wyszlo 7 tydzien i 3dzien to co mialam predzej owulacje?ja przeciez testow owulacyjnych uzywalam...
 
Do góry