reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witajcie
Normalnie nie wiem od czego zacząć mam tyle do napisania zaległości. Wyjdzie mi z tego niezłe opowiadanie i Was zamęczę:szok:

Synek ma sie lepiej - zaczął juz nadrabiać zaległości w jedzeniu i nawet dopomina sie o dokładki - normalnie SZOK :szok: , ale kupki niestety jeszcze nie za ciekawe. Mam nadzieje że to minie , ale najważniejsze że odwodnienia nie ma i szpital nas ominął. Oby tak dalej.

Zacznę od kilku odniesień i z góry przepraszam bo wiele wątków mi umknęło - ale tak to jest jak nie pisze sie na bieżąco :-( Mam nadzieje że to sie zmieni.

dido21 najlepszego z okazji urodzin (kurcze 29??? zazdroszczę kiedy to u mnie było??? ehhhh)

mama05 piękny wykresik i obiecujący (trzymam kciuki bardzo mocno za II :-)

Kinga Twój wykres też ładnie zaczyna wyglądać i uda sie zobaczysz :)

kosmopolitan będzie córa, będzie córa :-) - zobaczysz w czwartek własnie takie wieści tu zobaczymy

lorelain super wieści - gratuluję II i spokojnej zdrowej ciązy życzę

patrysiak gratuluję - dobrze że jest ok - o płci nie myśl- nigdy nic nie wiadomo - szczególnie u Ciebie jak nie prowadziłas obserwacji

bettsie witaj i rozgość się :-)

czarodziejka te Twoje emontki mnie rozwalają i od razu weselej się robi. Za chwilę i ja wskakuję pod kołdere z D :-)

Teraz co u mnie??????
Po wizycie u gina podjęłam decyzję że wstrzymujemy starania do marca lub kwietnia .
Decyzja podjęta czekam i obserwuję . Byłam na wizycie kontrolnej u gina i powiedział żebym jeszcze poczekała na dwie @ i dopiero się starała (wtedy większa pewność że wszystko sie dobrze złuszczylo i nie bedzie niespodzianek takich jak np. odklejające sie łożysko itp). Także starania wstrzymane do marca :-) Zleci nie wiadomo kiedy i wierzę że nastepnym razem już będzie zdrowa i szczęśliwa ciąża :-)
Dziwie sie tylko że tak szybko owu bedzie (o ile bedzie bo może byc cykl bezowulacyjny- zobaczymy). Zawsze przed poronieniem owu około 17-19dc a teraz zapowiada sie że będzie 13-14dc. Kreska na teście owu dziś z godziny 19:40 mocniejsza od kontrolnej :-) , a o godz. 13 była prawie taka sama. A zawsze miałam owulacje około 24h od pozytywnego testu – zobaczymy jak bedzie teraz.
Dziwne dla mnie bo byłam u gina 8dc i na USG nie było nic widać a tu zaraz za 4 dni pozytywny test owu ????


Lekarz powiedzial też żebym nie robiła żadnych badań itp – ale ja i tak zrobie prolaktyne po obciążeniu i progesteron ;-). Jak powiedziałam że w 2dc zrobiłam FSH, LH, estradiol i testosteron to mówi – już jak Pani zrobiła to oczywiście spojrze. Zapytałam czemu stosunek LH:FSH mam taki wysoki i czy powinnam sie martwić. Powiedział że może to oznaczać PCO (ale raczej nie bo przed poronieniem miałam monitoring i wiemy że do owu u mnie dochodzi bez problemu). Powiedział że takie badanie robi sie conajmniej 6 tygodni od poronienia i pyta ile u mnie było jak robiłam? A ja na to że 5 tygodni, więc powiedział że mogło wszystko jeszcze nie dojśc do normy i że za wczesnie było na to badanie. Także bardzo możliwe że jak zrobiłabym znowu w następnym cyklu to wyszedłby juz inny wynik. Ale ja taka niecierpliwa i poleciałam. Także narazie sie nie martwie tylko obserwuje swoje cykle, swoje ciało i robie testy owu. Będzie dobrze – MUSI BYĆ :-)

Następna sprawa to paski Ph firmy MERCK (u mnie sie sprawdzają i sa naprawde dobre). Doszły do mnie w końcu i zaczęłam je robić, ale dzień przed zaaplikowałam sobie w 5dc Rephresh (przed aplikacja nie sprawdziłam Ph) po Rephreshu Ph miałam 4,7-5,0 a nawet po kilku dniach 5,3
Dziś mam 12dc i test owu pokazał dwie kreski , więc oznacza to że w 13 lub 14dc powinna być owulka i o to zdziwienie - dziś robie test Ph oprócz tamtego rephreshu w 5dc nic juz nie używałam tylko suplementy i co??? Ph piękne 4,0 - piękna żółć . Teraz zobacze ile ph bez specyfików do środka bede miała w owulke :-) Także ucze sie obserwuje Ph, robie testy owu i nanosze na wykres i niebawem beda starania. Wiecie że jak popatrzyłam na wykresy na 28dni dziewczyn które sie spodziewają córeczek to chyba śluz i jego Ph ma tu ogromne znaczenie. Przykład : jedna pisze że wcale nie miała rozciągliwego śluzu płodnego - kochali sie często nawet dzień przed skokiem oraz w 2i 3 dniu skoku i czekają na córeczke. Także .... ja wierze w moc tego śluzu. Aaaaaa i tej dziewczynie owulacja księżycowa wyszła chyba w 4-5dniu skoku na dziewczynke ;-)

Jeszcze odnośnie testów Ph Merck - dałam za nie z przesyłką 85zł a któreś dziecko wrzuciło mi je do wody i połowa do wyrzucenia :-(

Dziewczyny powiedzcie mi cos wiecej o tych elektronicznych miernikach Ph co pokazywane tu były. Piranha chyba Ty o nich pisałas co? Takie czerwone chyba były. Jak sie tego używa?? Ja śluzu nie potrafie sobie wyjmować - test musze włożyć do środka i jest oki.

Nie wiem czy o wszystkim tu napisałam i zapytałam - w razie czego bede dalej w miare przypominania pisała.

Za chwile wkleje Wam fotkę testów owu - na samym dole z wczoraj, środkowy dziś o 13, a górny dziś o 19:40 - wg mnie 100% pozytywny :-)



Oraz fotkę testu Ph 4,0 wg mnie - piękny żółty (pierwszy raz mi taki wyszedł bo tak to miałam 4,7-5,0


Aaaaaa jeszcze jedno - czy któryś z suplementów które bierzemy wpływa na skrócenie cyklu??? Pytam bo zawsze owu miałam 17-19dc a teraz wygląda na to że bedzie 13-14dc (faze lutealną zawsze miałam 12 dni więc jak teraz tak bedzie to mo cykl zamiast 30-32dni będzie miał 25 dni). Tak mi coś świta że któras z Was pisała że jej sie skróciły ale nie pamietam po czym to mogło być hmmm....
Możliwe że to po poronieniu mi sie tak popieprzyło???





 

Załączniki

  • IMAG0130.jpg
    IMAG0130.jpg
    21,1 KB · Wyświetleń: 18
  • IMAG0124.jpg
    IMAG0124.jpg
    27,3 KB · Wyświetleń: 21
Ostatnia edycja:
reklama
oj - tak szybko lecicie z tymi niusami - a ja nie mogę nadążyć z czytaniem bo szukam gdzie sie wkleja te suwaczki ... ach zmęczył mnie to :(

czy ja pojmę co i jak ??
---------------------------
nie wiem jak się poruszać na tym forum = gdzie mam wklejać te linki ??
 
bettsie wchodzisz na Twój profil i po lewej stronie jest coś takiego jak Ustaw sygnaturkę czy coś takiego bo dokładnie nie pamiętam. I tam wstawiasz linki i możesz wciskąć podejrzyj sygnaturkę i pokazuje Ci jak to Ci sie bedzie wyświetlało. Jak sie podoba to wciskasz zatwierdź sygnaturkę i wsio. Wiem wiem łatwo sie pisze, ale sama tez miałam na początku niezły zgryz co z tym sie robi ;-) Mam nadzieje że sie uda.


Ja zamiast linijki wstawiłam link do mojego wykresu na 28dni. Mam nadzieje że bedziecie go widziały. :-)
 
Czy mogłybyście mi tak w skrócie wypunktować najważniejsze zasady na dziewczynkę ??
--------------------
czy jak ja mam w każdym cyklu śluz szklisty i bj - to większe szanse na chłopaka ??
-------------------
Nullka - a mogłabyś dokładniej to opisać ?? ( bo ja dopiero się wdrażam) "
Aaaaaa i tej dziewczynie owulacja księżycowa wyszła chyba w 4-5dniu skoku na dziewczynke"



 
Nullka - mamy wspólne trzy przyjaciólki na 28 :)

bardzo wyraznie mi wytłumaczyłaś dzięki
-------------------
bettsie - wykres na 28dni.pl


dziś jakaś ciemna jestem i nic mi nie wychodzi i idę spać :(
nie wiem jak wracać łatwo na to forum wykonując jedno kliknięcie ??? ufff
cały czas wracam kursorem wstecz aby wrócić tu = a przecież to nie może być skomplikowane :(
co jest dziś ze mną ??

wkleiłam w ten sposób linka do 28 bo podany przez Nulle nie działa :( podgląd mam ale nie chce złapać ..
 
Ostatnia edycja:
Bettsie naprawdę nie widać mojego wykresu??? Ja wchodzę i widzę hmmm...

A o tej owulacji ksiezycowej też nie wiele wiem , chodzi pewnie o ten cykl Jonasa czyli w jakiej fazie jest księżyc itp. Ja na to patrzę z przymrozeniem oka ale jak sprawdzilam wstecz to moi synkowie się zgadzają z tym.
Wysłałam Ci zaproszenie na 28, :) mam nadzieję że mnie przyjmiesz :)

Gal rzeczywiście swiat mały bo ja z Marek jestem hehe
 
witam się z rana..wleciałam uzupełnić wykres i mykam do pracy...:)

Nulka-juz &&&&&&&&& za marcowe działania ;))

Truskaffka jasne ,że jestem w ciąży-hahahahaaaa Ty będziesz już w kwietniu:))


sciskam Wszystkie i leceeeeeee


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa- CZARODZIEJKA jak tam nockaa?????
mega przyjemność była??????????????
:-p
 
witam się
zaraz do pracy mykam
wiec życzę wam udanego dnia!
wykres uzupełniłam :tak:

Kinga a wiesz kto bywa rozkojarzony?? Brzuchatki
laugh.gif
i trzymam kciuki żeby własnie taką przyczynę miało twoje rozkojarzenie
laugh.gif
biggrin.gif
wiem wiem....
wink2.gif


Lorelain super krechy na teście!
yes2.gif

Dido 100 lat!!!
Bettsie witaj! :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
WITAM;)

Na poczatek powtórzyłam ten test z kapusty z porannego moczu który jest z godz.6 rano i ciesze się jak gwizdek hehe wiem wiem to tylko test kapucha HAHA no ale co tam :p

Elegancko na dziołszke;))




A teraz ide poczytac ;)
 
Do góry