reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dido- piękny brzuszek, przesyłaj ciążowe dziewczynkowe fluidki!

Agulek- co do kończenia, na którymś dniu, to jeszcze nie wiem, bo ostatnio, miałam dziwny 24 dniowy cykl, a wcześniej, 27, 26, zobaczę jak mi będą testy owulacyjne wychodzic i jaki będę miała sluz.

Mama05- odezwij się, bo zaczynam się martwić...
 
reklama
oo kolejny śliczny brzuszek:-D

Dido gratki potwierdzenia córuni :-D śliczne ma mieszkanko:-D\


Dziewczyny mam pytanie z natury beznadziejnie prostych, a jednak ...:-p
jak się używa tych pasków ph? po prostu na nie nasikać? po jakim czasie odczytać wynik?:sorry:
 
Gal, ja bym chyba zastosowała dziś Replens jak Ci wzrośnie pH i zobaczyłabym jak bardzo obniża i jak długo utrzymuje niskie ...tylko najgorsze jest to, że wspomniałaś, że rośnie Ci na wieczór a ciężko w nocy biegać i sprawdzać co chwilę pH :-) Choć podobno tak mała ilość Replens działa przez 2 dni, może jak raz utrzyma więc niskie pH aż do rana.

Dido, śliczny brzusio - domek małej księżniczki!!! Też bym już chciała by lekarka potwierdziła dziewczynkę na połówkowym 4 lutego :-)

Agulek, ja z kolei czytałam na in-gender, że wielu dziewczynom Replens obniżał pH do 4-4,5 (ma niższe pH jak Rephresh) ale to chyba sprawa indywidualna i każdy musi na sobie przetestować (zdarza się przecież, że niektórym dziewczynom Rephresh, Replens czy Sylk podnosi pH zamiast obniżać). Ja bym chyba stosowała Rephresh przed staraniami co 3 dni a potem już według wskazówek (chyba 12h przed staraniami radzili pół aplikatora, godzinę przed już Replens, 5 minut po też Replens i potem Replens w razie konieczności co 30 minut aż do 4 godzin po owulce, potem należało sprawdzać pH w razie możliwości i ewentualnie korygować małą ilością Replens na palcu ...ale lepiej się cofnąć do tamtych opisów bo średnio je pamiętam i mogłam namieszać :-)). Chyba jednak każdy musi sam na sobie przetestować i opracować własny patent :biggrin2:

truskafffko
, paskami należy mierzyć pH śluzu a nie moczu (dlatego nie wszystkie paski pH się nadają), niektóre dziewczyny wsuwają pasek do środka, Tamara z in-gender radziła jednak by "nabrać" na palec śluz z okolicy szyjki (jest najbardziej zasadowy a w szyjce plemniki spędzą kilka godzin podczas kapacytacji) a potem dotknąć paska pH (lub miernika pH) i poczekać do 10 minut (w zależności jak śluz jest nawodniony) na wynik.

Mama05, co tam u Was bo też zaczynam się martwić?
 
Truskafffka- mierzy się w pochwie:-). Albo sobie je wkładasz i odczytujesz, albo palcem do szyjki i zbierasz stamtąd śluz i na pasek nakładasz .
 
Kinga, mi w ostatnim cyklu owulka wypadła po drugim takim spadku tempki więc pewnie lada moment będzie pik LH, a nie robisz testów owulacyjnych?
 
reklama
Piranha ja przezornie wydrukowałam to co napisałaś parenaście stron wcześniej więc instrukcję mam. Na prawdę jestem ci bardzo wdzięczna za te informacje, bo w zasadzie tobie nie potrzebne a nam tak bardzo pomagasz:-) wielki ukłon w twoją stronę:-)
Tusia ja mam owulację ok 14-15 dnia i chyba 11 skończe, taki mam zamiar.
Gal z tym ph to chyba na jednym wózku jedziemy, niestety.:crazy:
 
Ostatnia edycja:
Do góry