reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Mama05, ja naprawdę ogromnie wierzę, że uda Wam się w następnym cyklu, będziecie już spory czas na witaminkach ...może zbliż się bardziej do owulki, może dla Was te 2-3 dni to za dużo tak jak było dla nas? A może zdążysz jeszcze w tym cyklu iść do gina by zmierzył grubość endometrium? Widać, że progesteron pięknie produkujesz, może po prostu chłopaki Twojego M nie przeżywają tak długo? Oczywiście szanse wciąż są, widziałam wykresy ciążowe na których tempka spadła na chwilę poniżej linii podstawowej ....jeśli się nie udało to naprawdę mam przeczucie, że uda się w przyszłym cyklu jeśli bardziej zbliżycie się do owulki
m1228.gif


tusia, on ma w składzie m.in. ten wyciąg ale i szereg innych składników, podam potem skład z buteleczki ...no chyba, że jest on tylko na opakowaniu (a nie mam go już) to trzeba się wtedy uśmiechnąć do mamy05, nullki, natusi lub Andziak :-)

patrysiu
, podobno mięso ma niskie ph, ale zawarte jest w diecie na chłopca, ponieważ zawiera dużo testosteronu. Ja mięso jadłam ale w mniejszych ilościach. Sylk aplikuj sobie do owulki ale po owulacji też trzeba pilnować przez jakieś kilka godzin czy pH nie wzrosło. A czy sam Sylk sobie poradzi z obniżeniem pH to już trzeba sprawdzić doświadczalnie paskami, podobno długo niskie pH utrzymują te specyfiki Replens i Rephresh.

MissBella, ja w pierwszej ciąży poszłam za zwolnienie w 6 miesiącu, miałam stresującą pracę i dostałam dość silnego krwawienia, na szczęście nic się nie stało ale stwierdziłam, że nie będę ryzykować a zdrowie Maluszka najważniejsze.

agulek, cieszę się ogromnie, wszystko zatem na dobrej drodze
t2014.gif
, u mnie też śluz strasznie się pogorszył przez tą dietę i suplementy, w dniu owulacji (a była dopiero wieczorem) już od rana miałam przezroczysty ale lepki śluz, miał pewnie zatem niskie pH, komórka jajowa naładowała się zatem dodatnio i przyciągnęła ujemnie naładowane plemniki żeńskie :-D Ja na wszelki wypadek mierzyłabym pH na samym początku chociaż, potem już może dojdziesz do wprawy i np. będziesz wiedzieć, że danego rodzaju śluz ma u Ciebie danego rodzaju pH. I nie przepraszaj, pytaj naprawdę kiedy chcesz i o co chcesz, strasznie się cieszę jeśli mogę komuś pomóc! :-)

Czarodziejko, cieszę się ogromnie, że już jest lepiej! A @ faktycznie na pewno sie spóźnia przez chorobę i antybiotyki więc głowa do góry!

Gal, Twój wykresik nadal wygląda bardzo ładnie a tempka wciąż wysoko nad linią pomocniczą
t2020.gif
Progesteron jest najwyższy w okolicy 7 dnia po owulacji, potem spada i tempka może lecieć, po implantacji następuje jednak często drugi skok tempki, zerknij na mój szczęśliwy wykres Obserwacja cyklu - enpr.pl - temperatura też leciała delikatnie w dół od 8 dpo, w 11 dpo nastąpił skok w wyniku wzmożonej produkcji progesteronu po implantacji zarodka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Piranho mam pytanko odnośnie sluzu. W owulację były ostatnie przytulanka a śluz był wtedy biały, mętny i leciutko rozciągliwy, na drugo dzień nie miałam już śluzu. Myslisz, że są szanse na zapłodnienie a jeśli tak to czy dziewczynkowe?:confused:
 
MissBella, szanse na zapłodnienie są jak najbardziej :-) Co do śluzu to ciężko mi stwierdzić czy miał odpowiednie pH :-(, Ty nie mierzyłaś pH w tym cyklu? Śluz dziewczynkowy powinien być o konsystencji kremu (a taki się raczej nie ciągnie) aż do "suchej" (tak określają na in-gender) konsystencji (czyli taki lepki, który w dotyku nie jest wilgotny). Wydaje mi się jednak, że jeśli komuś ogromnie zależy na dziewczynce to mierzenie pH to podstawa, przynajmniej na początku. Z tego co jednak opisujesz to nie miałaś typowego śluzu płodnego więc kto wie czy nie miałaś akurat większych szans na dziewczynkę :-) A o to co znalazłam w internecie:

Szyjka produkuje cztery rodzaje śluzu:

Śluz typu G - to wydzielina, jaka jest produkowana w trakcie niepłodnych dni, a swoją konsystencją przypomina pastę.

Śluz typu L - jest płynny i towarzyszy mu uczucie wilgoci w pochwie. Pojawia się on pod wpływem wzrostu poziomu estrogenu.

Śluz typu S - jest jeszcze bardziej śliski niż śluz typu L, a produkują go wyższe partie szyjki macicy. Ten śluz powinien dać się rozciągnąć palcami.

Śluz typu P - pojawia się tuż przed samą owulacją i jest bardzo śliski. Ostatni dzień wytwarzania tego rodzaju śluzu przez szyjkę macicy jest momentem kiedy pęcherzyk Graafa uwalnia komórkę

A tu inny podział:

Po miesiączce, przy niskim poziomie estrogenów, gęsty i lepki śluz gestagenny zamyka ujście szyjki macicy. W miarę narastania poziomu estrogenów szyjka zostaje pobudzona do wydzielania estrogennego śluzu: najpierw typu L (ang. loaf – bochenek), odpowiedzialnego za tzw. selekcję plemników a następnie wysoce płodnego śluzu typu S (ang. string – sznurek) . Po owulacji śluzy typu L i S zanikają a pojawia się ponownie śluz gestagenozależny.

I jeszcze inny podział:

Rola śluzu szyjkowego:
a) tworzy barierę (czop w szyjce macicy) uniemożliwiającą przenikanie plemników i drobnoustrojów w głąb narządów rodnych (śluz typu G zależny od progesteronu).
b) ochrania plemniki przed wpływem niesprzyjającego, kwaśnego środowiska pochwy i przed ich zniszczeniem. Śluz sprzyjający zapłodnieniu przedłuża żywotność plemników do 3-5 a nawet 7 dni.
c) zaspakaja potrzeby energetyczne plemników [śluz typu S jest bardzo płynny, tworzy „kanały” ułatwiające plemnikom ruch ku przodowi do górnych krypt typu S. Plemniki docierają tam w ciągu 3-10 minut i mogą tam być magazynowane i odżywiane].
d) spełnia rolę filtru przepuszczającego plemniki żywe, nieuszkodzone i o prawidłowej budowie [śluz typu L].
e) uczestniczy w procesie uzdalniania plemników, dzięki czemu są one zdolne dotrzeć do jaja i je zapłodnić. [śluzy typ P].
f) tuż przed owulacją rozpuszcza śluz blokujący wejścia do krypt S, uwalniając przechowywane tam plemniki [śluz typu P2].
g) przeprowadza plemniki z krypt S do jamy macicy [śluz typu P6 tworzy odczucie dużej wilgotności (mokrości) i naoliwienia (śliskości) w przedsionku pochwy.
h) dzięki właściwościom zwilżającym spełnia pomocniczą rolę w odbyciu aktu płciowego.

tusia, ja też miałam te paski ale cały czas pokazywały mi najniższy wynik, pomyślałam zatem, że źle mierzę i dałam sobie z nimi spokój :-)
 
Jak pisałam wczesniej mam wogóle mało jakiegokolwiek śluzu także ciężko mi to obserwować. A w owulacje i dzień przed był biały jak krem, leciutko się rozciągał na kilka mm.

Paski do mierzenia Ph- kolejna rzecz to listy zakupów na następny cykl ;-)
 
Ostatnia edycja:
dzień dobry :)

i od razu pytanie na wstępie:
ten sylk (dzięki za wyjaśnienia co to :) ) jest żelem nawilżającym jak durexy unimile itp. co ma w sobie takiego że tak dobrze obniża ph? inne żele tego nie robią tak?

Proszę podajcie jeszcze raz linka do diety dziewczynkowej :) i czy tą diete mam ja przestrzegać czy mąż też?

a ja lece nadrabiać :rofl2:
 
reklama
Gal, poczytałam i dużo osób na in-gender planujących dziewczynki kupuje sobie lampy solne :-) ...tak więc kto wie, może coś w tym jest i ta lampa na moim biurku miała w tym wszystkim jakiś swój udział :-D?
A teraz jeszcze trochę o jonach - dodatnie sprzyjają poczęciu chłopca a ujemne - dziewczynki. Wiosną jest troszkę więcej jonów - jak +, latem jest jeszcze więcej jonów -, jesienią już troszkę więcej jonów + a zimą najwięcej jonów +. Od pełni księżyca do nowiu jest więcej jonów + a od nowiu do pełni więcej jonów -. Tak więc starając się zimą zaraz po pełni mamy większe szanse na chłopca a starając się latem zaraz po nowiu - większe na dziewczynkę :-)

truskafffka
- Sylk zawiera m.in. wyciąg z kiwi i obniża odpowiednio pH. Inne lubrykanty mogą nie obniżać pH a ponadto bardzo często zabijają plemniki, Sylk jest bezpieczny a niektórzy nawet piszą, że pomógł im zajść w ciążę. Co do diety dziewczynkowej to m.in. tu można poczytać Planowanie plci, najlepiej jakbyście oboje stosowali ale ja mojego w życiu bym nie namówiła, jest bardzo mięsożerny :-D (za to pewnie piwkiem obniżał testosteron a podwyższał estrogen :-D) ale też je mało owoców (a wiele z nich zawiera potas).
 
Do góry