reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

ja w tej ciazy na poczatku nie mialam wstretu do kawy (pilam juz pare lat tyko z ekspresu i tylko ta mi smakowala) i az mialam wyrzuty sumienia ze jedna dziennie pilam, ale nie moglam sie powstrzymac. potem przyszla faza ze kawa z ekspresu przetsala mi smakowac, a potem pdkrylam ze ta rozpuszczalna ktora byla dla mnie wczesniej wstretna zaczela bardzoooooo smakowac:-D no i teraz pije ja z wieliiim smakiem:tak: na ta z eksprezu patrzec nie moge.

ale u mnie w ogole dziwne fazy nachodza na smaki. na poczatku ciazy mialam jedna wielka zachcianke- frytki domowej roboty! i bylam na tyle zdesperowana ze potrafilam ze od razu zrobic i cala blache zjesc nie czekajac na meza:szok: na poczatku byla tez faza na mieso (zupelnie inaczej niz w pierwszej ciazy). potrafilam poporosic meza zeby mi kupil wedline, co u nas nie zdarzylo sie chyba nigdy wczesniej haaha Ale podejrzewam ze ta chcica na mieso wynikala z potrzeb organizmu bo wczesniej pare miesiecy ograniczalam mieso.
a potem przyszla faza na nabial. o matko ja jak zajadalam sie wszelkiego rodzaju nabialem. opanowac sie nie moglam:tak: do teraz zreszta bardzo lubie i sie zajadam.
no ale od pewnego czasu przyszla faza na zupki typu gotacy kubek albo chinskie. wiem swinstwo ale ja tak bardzo tego potrzebuje:-D oczywiscie pomidorowe:-D
czy ktoras tez miala taka plejade smakow?:-D
 
reklama
Mama05, jeśli staranka były też w 10 dc to daje 2 dni ...a 2 dni przed owu to bardzo płodny dzień :-) (podobno prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wówczas to 20%, przy 1 dniu od owulki to 26% a w dniu owulki 15%), trzymam ogromnie kciuki za II. Też mam strasznie dużo kwiatków w domu ale ja mam dziwny gust, uwielbiam np. sukulenty :-), im dziwniejsze tym ładniejsze :-) Mój FM był wysyłany z Polski i bardzo szybko dotarł, to byłaby żenada jakby sprzedawca wysyłał go ze Stanów, po to się kupuje na Allegro a nie eBay by mieć szybszą przesyłkę, a sprzedawca pisał kiedy wysłał? Uwielbiam kamień dekoracyjny na ścianie, tez mi się taki w salonie marzy! :-)
 
Kosmo ja tak nie miałam ;))
nie miałam żadnych zachcianek w żadnej ciąży-mąż nie widział ,że ma w domu ciężarówkę :))

śmigam na szybkie zakupy spożywcze.

Pirania ja mam taki kamień co wstawiłam na 2 ścianach w salonie-no pieknie wygląda ;))nieskromnie napiszę :)
a jeśli lubisz sukulenty to wiesz co??
kupię Ci i wyslę :) tak mały chociaż ,żeby "przeżył"przesyłkę :)już wysyłałam i wiem ,że się uda ;) to bedzie za Twoją fatygę w zamawianiu Sylka i bieganie na pocztę by go wysłac ;)
mam Twój adres i na dniach jak będę w moim ulubionym centrum ogrodniczym to zakupię i coś dla Ciebie ;))
no a my działaliśmy 2 dni z rzędu-w 9 i 10d.c. ale nie wiem jak z pływakami mojego Toma -czy te 2 dni przezyją....no ,ale nic -w następnym cyklu bedzie wieksza szansa bo dłużej witaminy bedziemy łykać.
a co do FM to napisał do Toma,że napisze maila jak wyśle -maila brak- czyli jeszcze nie wysłał a zamówiliśmy i zapłaciliśmy 17 grudnia............
 
Ostatnia edycja:
witaj kosmopolitan ja cały czas mam ochote na jakies dziwne jedzonko , strasznie dużo jem owoców i białego chleba ( chyba dlatego bo bylam przed ciąza na diecie bez chleba i owoców :) )
a ze uwielbiam pichcic to cały czas coś wymyślam :-D
dziś na obiadek kaczuszka z borówkami i owijane ziemniaczki w boczku z rozmarynem i surówka z marchewki ala moja teściowa ;-)
pychotka i moje chlopaki na szczęście lubią moją kuchnie :tak:
 
Kosmo, ja też nie wierzę w to, że zachcianki w ciąży świadczą o płci, uważam podobnie jak Ty, że wynikają w dużym stopniu z diety przed ciążą. Organizm sam wie czego mu brakuje a czego miał w nadmiarze. Np. w poprzedniej ciąży nieludzko ciągnęło mnie do mleka z płatkami, w tej już nie ale sporo mleka piłam przed zajściem w ciążę oraz przyjmowałam wapń w tabletkach. Przed zajściem w drugą ciążę jadłam niewiele mięsa więc teraz nie odrzuciło mnie od wędlin, w pierwszej ciąży na początku mnie odrzuciło. W obu ciążach odrzuciło mnie od słodyczy ale za to lubiłam słodkie przed zajściem w ciążę, może organizm sam zatem stworzył taka blokadę bym zamiast bezwartościowymi słodyczami to najadła się czymś zdrowszym :-) Strasznie mnie też w tej ciąży ciągnie do owoców (głównie cytrusów) ale przed ciążą jadłam ich niewiele (gdyż maja dużo potasu) ...więc pewnie coś w tym jest :-)
 
Ostatnia edycja:
Mama05, ale mnie miło zaskoczyłaś z tym sukulentem-prezentem :-) Naprawdę zamówienie i wysyłka Sylka nie były dla mnie żadnym problemem więc się nie "wygłupiaj" :-D

Misia, brzmi strasznie apetycznie, pozazdrościć takich zdolności kulinarnych :-)
 
ja mam już 2 synów i zachcianek jako takich nie miałam :tak:
jadłam na co miałam w danym momęcie ochote :tak:
też nie wieże że po zachciankach można sugerować płeć
ale jadam w tej ciąży dużo cytrusów ale może byc to związane z porą roku :-) która aktualnie sprzyja na owoce cytrusowe:tak:
wychodze z takiego założenia , że organizm daje nam znać czego nam brakuje i czy jesteśmy w ciąży czy też nie :-)
 
reklama
MiSia-2007 a napisz nam jak udało Ci się zaplanować córeczkę bo chyba się nie pochwaliłaś albo ja to przegapiłam... :baffled:

Dziewczyny przy 28 dniowych cykalch testy owu zaczyna robić sie w 9 dc tak??
 
Do góry