reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kurcze spóźniłam się, ale jeżeli któraś z Was chciałaby sprzedać to jestem chętna:) co powiecie o tym, że moja znajoma zaszła w ciążę w 8czy9 dniu cyklu i chłopczyk? Na pewno wiem, że cykle miała krótkie tzn 26/27
 
reklama
Noemi, co do globulek to nie mam z nimi doświadczenia, wiem, że niektóre mogą zabić plemniki gdyż rozpuszczając się stwarzają nagle zbyt agresywne środowisko dla plemników i mogą też je pouszkadzać. Ja kupowałam taki specyfik Calcium Citrate 100tabl WZMACNIA STRUKTURE KOŚCI (1986666851) - Aukcje internetowe Allegro, zawiera już i Ca (w postaci cytrynianu) i Mg, łykałam 2 tabletki dziennie (co daje 600 mg Ca i 300 mg Mg). Co do Sylku to faktycznie miałam jedno nienapoczęte opakowanie ale odkupiła je już Andziak jakiś czas temu :-) Sylk to lubrykant więc służy do nawilżenia, szczególnie pomocny dla dziewczyn, które mają problem ze śluzem płodnym (a przy łykaniu dużych dawek Mg pojawiają się niekiedy problemy ze śluzem, ja takowe miałam). Większość lubrykantów jednak zabija plemniki, ten tego nie robi (niektóre dziewczyny nawet pisały, że wspomaga zajście w ciążę) a dodatkowo obniża pH zwiększając w istotny sposób szanse na poczęcie dziewczynki (na forum in-gender dziewczyny strasznie go polecają). Co do żurawiny to podobno może też być taka w tabletkach.

Co do Twojej znajomej to potwierdza to jednak to, że podobno płeć nie zależy od odsunięcia od owulki ale od pH ...odsuwanie się od owulki zwiększa szanse tylko dlatego, że pH jest wówczas najczęściej niskie i rośnie w okolicach owulacji, plemniki męskie i żeńskie żyją jednak podobno tak samo długo i są tak samo szybkie ...więc jeśli ktoś ma wysokie pH na kilka dni przed owulacją to raczej ma większe szanse na synka :-) ...no chyba, że owulka jej się przesunęła po prostu :-)
 
Ostatnia edycja:
Piranha skąd Ty to wszystko wiesz?:) to już sama nie wiem co z tym sylkiem, czy zdecydować się na tabletki, czy go kupić z tego co czytałam to nie tylko ja byłabym chętna:) oprócz tego wapna łykałaś też b-complex?Ja chyba zdecyduję się odstawić o obserwować cykl do czerwca 5/6 cykli to akurat żeby poznać swój cykl tzn mniej więcej:) aha Dziewczyny mam te paski merc do mierzenia ph powiedzcie mi jak mierzycie wiem, że to może głupie pytanie, ale badam w pochwie i nie wiem, czy to przez śluz czasem nie jest ten pasek kontrolny jaśniejszy, bo jest to możliwe żeby miała ph w pochwie kwaśne a mocz zasadowy? Bo jak badam nimi mocz to psaek kontrlony jest prawie czarny;/
 
Sprawdziłam jaka jest dawka magnezu i b6 oraz c w cerutin, jestem załamana kupilam byle co...dawki to Mg 50mg, B6 2mg, cerutin 100mg. Piranha wiem, że zamęczę Cię pytaniami, ale co brałaś, że łykałaś dzienną dawkę wit C 1000mg?A wiecie coś może o paleniu przez mężczyzn papierosów i jak to wplywa na płeć dziecka, wiem że straszliwie obniża sperminogram;/
 
Noemi, dzięki :-), ano wertowało się internet zamiast zająć się czymś pożytecznym :-D Ja wolałam Sylk dlatego, że można go zastosować tuż przed starankami i przy zaaplikowaniu zalecanej ilości nie ma obaw, że wybije plemniki. Zdaje się, że Daria na 3572 stronie zadeklarowała, że może kupić Sylk w Niemczech i wysłać. Ja łykałam całą tablicę Mendelejewa :-D gdyż Ca, Mg, witaminę C, witaminę E, B-Complex z dawką B6 100 mg, FertilCare i chyba o czymś jeszcze zapomniałam. Co do odczynu to pH w pochwie jak najbardziej może być dużo niższe jak moczu, zazwyczaj zresztą tak jest. Dieta zakwasza i mocz i śluz ale np. wszelakie globulki czy Sylk zakwaszają tylko śluz. Faktycznie strasznie małe dawki w tym Twoim preparacie i przydałoby się wymienić na coś innego :-) A palenie przez mężczyznę podobno zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki, mój pali dużo ale papierosa elektronicznego więc nie wiem czy to się liczy :-D (jeśli wpływ ma ma nikotyna to tak, jeśli to nie ona ma wpływ a inne syfki występujące w papierosach to nie zwiększyłam tym swoich szans :-)).
 
Witam Dziewczyny!
Jak tam się czujecie?
Mam do Was takie pytanko, czy nie słyszałyście czasem, że jak w ciąży wychodzi pępek na wierzch to będzie chłopczyk.
Beatka, Aneczka a jak tam u Was? Wyszedł Wam pępuszek?
Ja przy Maciusiu miałam raczej schowany a teraz mi wyszedł i moja mama mi właśnie mówi, że jej na porodówce powiedzieli, że jak wychodzi to znak że urodzi się chłopiec.
Boję się, że mogę dowiedzieć się w ostatnich tygodniach, że jednak urodzi się chłopiec, a ja już oswoiłam się z myślą o dziewczynce;(
Ale jak widziałyście moje USG to mówiłyście, że bez wątpienia dziewczynka i to podtrzymuje mnie na duchu;)

Proszę Was odpowiedzcie mi na temat tego pępka, może to tylko taki głupi przesąd.......
 
Asiuniak, to nie ma żadnego znaczenia więc nic sie nie martw, nosisz pod sercem 100-procentową dziewczynkę :-) Mi w pierwszej ciąży pępek nie wylazł a urodziłam Krzysia :-) Teraz pewnie mi wyjdzie gdyż po pierwszej ciąży mam pamiątkę w postaci przepukliny pępkowej (pomimo iż mięśnie brzucha miałam bardzo silne, czeka mnie operacja :-() i pępek jest teraz łatwiej wypychany przez rosnący brzuch.
 
No właśnie, tak sobie pomyślała, że może mi wychodzi bo miałam tam dziurkę i szycie po operacji laparaskopowej. I dlatego szybciej mi go wypycha...
 
Asiuniak pepek to dla mnie przesad,ja mialam w kazdej ciazy na wierzchu i mam chlopcow ale moja siostra tez miala a ma 3 dziewczynki i chlopca ;-)wiec tym tez nie mozna sie kierowac ...
 
reklama
Dzięki dziewczyny, na pewno macie rację;)

A co do Twojej przepukliny Piranho to nie ma z nią żartów, trzeba być bardzo ostrożnym przy dźwiganiu itp. Wiem po mojej mamie, bo ona miała mnóstwo operacji, co chwilkę dziurawiony brzuch i nabawiła się takiej przepukliny że lekarze za bardzo nie chcieli się podjąć operacji bo była zbyt ryzykowna, więc Kochana uważaj na siebie;)
 
Do góry