reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja zauwazylam od ilku dni, ze najczesciej popoludniami mam silne spiecia i twardnienie brzucha...ale do 6-10razy na dobe to chyba ok?
I zastanawiam sie, czy czasem mojemu synkowi na kolejnym usg(we wrzesniu dopiero) siusaczek "nie odleci", ale chyba nie, skoro byl widoczny a na wydruku z usg jest napisane-wyszczegolniono meskie narzady rodne-czy jakos tak...


Witam dziewczynki

Royanka ja słyszałam że twardnienia brzuszka do 10x na dobę nie powinny budzić niepokoju ze to jest raczej w normie. :-)
U mnie dzisiejsza noc spoko ale wzięłam wczoraj na wieczór nospę forte. Dzis od rana jakos tak mnie cos pobolewa i ogólnie mała sie jakoś bardzo wierci i to też juz jest bardzo bolesne.:zawstydzona/y:Wczoraj odebrałam wyniki badań i na szczęscie wszystko ok. Także narazie zyje jutrzejszą wizytą u lekarza. A:-)
 
reklama
Hej Kochane
No ja juz po wizycie. Wszystko u nas Ok. Dzidek zdrowy i wszystkie parametry sa wlasciwe.....Usg ginka mi robila 30 min bo maluch nie chcial sie polozyc na bok co jest potrzebne do zmierzenia karczku...czy tego faldu...ale w koncu sie udalo. Serduszko bije jak dzwon 169 uderzen na minute. Dzidzius ma juz 6,7cm...normlnie kawal dzidziucha :))))
Jestem bardzo szczesliwa bo wiem ze nasze szczescie jest zdrowe....cala reszta jest na dalszym planie....
Plci nie bylo widac bo dzidek zacisna nozki i skrzyzowal..zreszta nie pytalam tylko gin sam powiedzial...ale co tam..MAM ZDROWE DZIECKO!


Super że dzieciątko zdrowe. A pewnie na nasępnej wizycie już poznasz płeć, ale tętno wysokie coś jakby na dziewczynkę mi wygląda:-DMasz jakieś przeczucia???
 
Gosiu nie przejmuj się tym co mówi teściowa. Powiedz jej, ze to jedyny okres w życiu kiedy masz prawo być najgrubsza na świecie a jak powie Ci, ze chuda to powiedz jej, ze nie jedna chciała by być taka chuda jak Ty z ciążą :-D:-D:-D

Poza tym Gosiu jakbyś miała taki staż 12 lat z teściową to tez byś już nie zważała na takie "pomyłki" więc ja udałam, ze nie słyszę :tak::tak::tak:

Royanna te twardnienia w ciąży a szczególnie na początku to normalna rzecz. Mnie lekarz powiedział, ze macica ćwiczy do porodu, nawet powiedział mi fachową nazwę tych skurczy,których nie pamiętam :zawstydzona/y:ale jeżeli są bolesne i regularne plus z upławami to zgłoś się do lekarza, bo to już poważna rzecz <patrz JA :-D>

Okruszynko a Ty będziesz naturalnie rodzić ? :confused2:
 
Ja juz zupke ugotowalam ale bez marchewki bo okazalo sie, ze nie mam w domu-musze dokupic:/ , ziemniaczki obralam na drugie, mielone mam juz rozmrozone(zawsze smaze hurtem aby byly gotowe)-wiec obiad prawie zrobiony. Probowalam kimnac sie w pokoju przez 2 godzinki, ale maluszek uparcie wierzgal, maz wstal i szyowal sie do pracy i jestem teraz jeszcze bardziej zakrecona...Macio juz tez na nogach, wiec zaraz chyba cos zjemy i ok 10tej na plac zabaw wybedzemy. A u nas upalnie i slonecznie!!!
I jeszcze raz Was witam!
Gosiu-przyjemnego malowania;)
 
DZIEŃ DOBRY:-)
Hej Kochane
No ja juz po wizycie. Wszystko u nas Ok. Dzidek zdrowy i wszystkie parametry sa wlasciwe.....Usg ginka mi robila 30 min bo maluch nie chcial sie polozyc na bok co jest potrzebne do zmierzenia karczku...czy tego faldu...ale w koncu sie udalo. Serduszko bije jak dzwon 169 uderzen na minute. Dzidzius ma juz 6,7cm...normlnie kawal dzidziucha :))))
Jestem bardzo szczesliwa bo wiem ze nasze szczescie jest zdrowe....cala reszta jest na dalszym planie....
Plci nie bylo widac bo dzidek zacisna nozki i skrzyzowal..zreszta nie pytalam tylko gin sam powiedzial...ale co tam..MAM ZDROWE DZIECKO!



suuuuuper wieści:-)no no ciekawe co kryje maluszek:-p




Patrysiu tego pokoiku to może jeszcze nie malujcie na inny kolor bo ja dalej mam przeczucie na córę u Ciebie:tak:;-):-)



hehe myślisz nadal nad dziewuszką:-Dpoczekam do konkretnej diagnostyki płóci i wtedy zastanowimy się nad kolorkiem:tak:no chyba że jak mówisz nie będzie trzeba:rofl2::-p



A ja jestem padnieta. Cale popoludnie bylo mi duszno i ciezko jakos, wiec z Macisiem poszlismy przed 18ta na palc zabaw i tak nam zeszyl 2 godzinki. Teraz juz jestemy w domku, malego moj M usypia, ja zajrzalam na bb, ale czuje, ze oczy same mi sie zamykaja, wiec zaraz zrobie myju myju i lulu;)
Kurcze, nieraz moglabym w dien sie polozyc bo Macio sypia i po 2godzinki, ale zawsze szkoda mi na to czasu, bo to albo obiad uszykuje, albo na BB zajrze;) i potem sie mecze...



rozumiem cię u mnie tak samo synek się położy co bym mogła z nim ale kurka tak mi szkoda tego czasu bo właśnie wtedy moge dużo zrobić:sorry:no ale widze że sobie nocy nieprzespałaś spokojnie:sorry:



a moja teściowa palnęła wczoraj...dała nam kaskę dla wnuczka czyli mojego synka i powiedziała, ze to pieniążki dla żyjącego dziecka :szok::eek: ale później się poprawiła :no:
po tym co przechodzę to aż ciary przeleciały po ciele ale udałam, ze nie usłyszałam :baffled::-(


Skurczy nie mam :happy: we czwartek wizyta u ginekologa, oczekuję samych dobrych wieści z tym, ze to moj "nowy" ginekolog, polecony przez "starego". Muszę zaliczyć kilka wizyt u tego nowego bo On będzie mnie przyjmować do szpitala w którym będę rodzić. Tam gdzie rodziłam pierwszego synka nie ma specjalistycznej opieki więc ze względu na to jelitko muszę rodzić w Górnośląskim centrum zdrowia dziecka w Katowicach.



ja jego te to teksty walną ja też mam nerwa nie jednego na moją teściową:baffled:najważniejsze że skurcze ustąpiły:-)no i wakacje masz synuś u babci to ty sobie odpoczywaj:tak:




a mi moja tesciowa jakies 3tyg temu powiedzialam "ooo jaka Ty gruba jestes" a ja w szok bo przeciez w spodniach przed ciazy sie wtedy miescilam...strasznie mi przykro sie zrobilo...a brzuch moze i duzy sie wydawal bo mialam obcisla blizke....w sobote to samo ze niby mam duzy brzuch a to przeciez jeszcze 3mce....i ze napewno bede gruba....a ja dopiero przytylam 6,5kg...przykro sie slucha takich rzeczy:-(zreszta jak ogladam brzuszki niektorych forumowiczek to moj wcale duzy nie jest...a wczoraj tesciowa do mnie a gdzie Ty masz brzuszek nic nie widac...no masakra i tak zle i tak zle:-(okposmucilam!!



oooo kobitko wiem co masz na myśli tylko u mnie to jest tak że ze strony mojego M są wszystkie puszyste i nawet brata mojego M dziewuszka także no i ja jestem szczupła i co aby lepiej się poczuć musza dowalać:baffled:no ja i M są dzimy że jednak mam już duży brzuszek a do mnie ta dziewczyna brata M mówi mały masz brzuszek a jaka ty chuda:angry:tak tak tylko u mnie jest brzuszek tylko ciążowy a ona ma jeszcze sadło :angry:wybaczcie nie chce nikogo obrażać jak ktoś ma tłuszczyku więcej ale ona przesadza bo jest pulchna i teraz ciąża już 7 miesiąc to ona się porównuje do mnie normalne że odrazu w 4 miesiącu nie będe miała duuużego brzuszka tym bardziej że ona nic lepiej nie miała odemnie jak ona była w 4 miesiącu ba u niej to narazie był jej brzuch który miała przez tusze:crazy:gdybyście widziały to same powiedziały o niej to co ja:sorry:tak więc GIEOSKA olejmy te gadki przecież jesteśmy w ciąży i do tego bynajmiej szczupłe co nie będzie problemu przy zrzucaniu nadmiaru kg:-p
 
Super że dzieciątko zdrowe. A pewnie na nasępnej wizycie już poznasz płeć, ale tętno wysokie coś jakby na dziewczynkę mi wygląda:-DMasz jakieś przeczucia???

Okruszynko- z tymi przeczuciami to tak roznie...choc cos tam w sercu czuje ale zobaczymy czy sie sprawdzi. Co do tetna to na poprzednim usg maluch mial 175 uderzen na minute....czytalam gdzies ze wysokie na dziewczynke ale mysle ze to zaden wyznacznik....zreszta wole sie nie nakrecac niepotrzebnie....czas pokaze co Pan Bog nam ofiaruje:)

Okruszynko a u Ciebie kto w brzuszku mieszka....?
 
Okruszynko- z tymi przeczuciami to tak roznie...choc cos tam w sercu czuje ale zobaczymy czy sie sprawdzi. Co do tetna to na poprzednim usg maluch mial 175 uderzen na minute....czytalam gdzies ze wysokie na dziewczynke ale mysle ze to zaden wyznacznik....zreszta wole sie nie nakrecac niepotrzebnie....czas pokaze co Pan Bog nam ofiaruje:)

Okruszynko a u Ciebie kto w brzuszku mieszka....?

Czarodziejko u mnie w brzuszku mieszka mała królewna:-):-D
Udało nam sie trafić 3 dni przed owulacją:-)

Bershka tak ja bede rodzić sn chyba żeby cos tam w trakcie wyszło. Mała miała połozenie posladkowe do 27 tc ale sie przekreciła i teraz juz jest ok. Synka rodziłam 2 godziny od mometu przyjazdu do szpitala a mówi sie ze drugie szybciej. Takze zobazczymy najwyzej wezme znieczulenie tylko strasznie drogie cholera:angry: :wściekła/y:Ale mój M mówi ze jak bedzie trzeba to trzeba i koniec.

Dziewczynki nie przejmujcie sie wagą a tymbardziej głupim gadaniem kazdy jest madry jak sam nie jest w ciązy tylko kogos sie ocenia. Wiadomo ze nikt teraz sie nie bedzie odchudzał.
Ja w pierwszej ciązy przytyłam 15 kg ale bardzo szybko zrzuciałam. Teraz narazie mam 8 kg do przodu i też słysze komentarze że jestem za chuda ale mam to gdzies odzywiam sie dobrze badania mam dobre a ze ciaza trudna i stresujaca to mało mi przybyło.
 
reklama
Patrysia i Okruszynko macie racje..tez staram sie nie przejmowac tym gadaniem..wiem ze nie bede miec problemu z zuceniek kg po ciazy bo w pierwszej mialam 14na plusie a jak wychodzilam ze szpitala to w ubraniach sprzed ciazy...ale chyba taka natura ludzka ze trzeba pokrytykowac...trudno zeby w ciazy byc plasko do konca...
Okruszynko podziwiam ze masz 8kg na plusie...fajnie:-)a juz wozeczek dla coreczi masz??

Kiki tak strasznie mi przykro:-(

a ja chyba juz wiem co zrobie w pokoju dla synka albo sciany..zielono-zolte albo niebiesko zolte z nobilesu fajne polaczenia widzialam:-)i border na srodku sciany co myslicie??

tez mam mozliwosc aby kolezanka mi takie cos namalowala na scianie co o tym myslicie??i nie bedzie to zle wygladac bo maja tez ma miec niebiesko-zielone sciany??​
 

Załączniki

  • pok1.jpg
    pok1.jpg
    47,3 KB · Wyświetleń: 33
Ostatnia edycja:
Do góry