reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Tak, ja robię genetyczne 29.01 i jakiś tydzień później powinnam mieć wyniki. Po tych przejściach z leczeniem niepłodności jest mi totalnie obojętnie czy będzie trzeci syn czy córka :D jestem wdzięczna za sama ciąże. Ale dzieci chcą siostrę, wybierają imiona itp a ja ich hamuje, bo będzie brat i co wtedy? ;) w tej ciąży mam duszności nieokreślonego pochodzenia. Ciężko mi oddychać pełna piersią... miała któraś z Was takie jazdy?
Ja miałam w drugiej ciąży duszności, na tyle mi przeszkadzały że byłam pod opieką kardiologa do końca. W tej ciąży też na początku i Ginka tłumaczyła, że to.wina któregoś hormonu ale już nie pamiętam nazwy 🤷‍♀️
 
reklama
Mam dwóch synów ze złotego strzału - abstynencja miesięczna ^^ jeden w dzień owu bo ciąża planowana, ale pierwszy ze stosunku 3 dni przed owu :D a mimo tego syn. Teraz robiliśmy na odwrot i były częste seksy przez cały okres płodny ale byłam na lekach bo cykl stymulowany gonadotropinami (które niby są dziewczynkowe). Za 3 tyg będę wiedziała kto się trafił tym razem :D
Bardzo podobne starania u Naszych Trójek były :D Czekam na wieści z frontu :)

Ja się naogladalam fotek rodzinki z Czwórką chłopców, właściwie już młodzieńców bo.oni.mieli może 12-14-16-18 lat ale tak mnie to rozczuliło, że nie wychodzi z głowy haha
 
Ja z częstego seksu przez cały okres płodny mam dziewczynkę więc kto wie :-)
Ja Syna :D Ale po fakcie czytałam, że albo.BDM albo króliczki na "córkę" :) Ale ogólnie przy ostatnich starań wszystko było "dziewczynkowe" i Nikt nie.wierzył , że to 3 Syn :D A jednak jest :D i to największy awanturnik z całej Trójki <3

Domi33 a Wy zachowaliście absencję?
Kurcze Dziewczyny no nie wiem jak podejsc do tematu. Przy obu synach sie kochaliśmy po prostu. Czasami codziennie ale tez zdarzały się dni bez przytulasow. Jak to w życiu. No wiec kurcze czy zastosować absencję czy króliczki....
No właśnie my.nigdy abstynencji nie wypróbowaliśmy haha

Z tego przepisu ja mam córkę :)

Ja mam zaprzyjaźnionego ginekologa który jest specjalistą od niepłodności i powiedział mi, że jak chce syna to mam się starać jak najbliżej owulacji i na "ostro" 😂

@Domi33 - gratuluję :) rośnijcie zdrowo 😍 możesz szaleć z wyprawką.
To by wiele wyjaśniało bo u nas zawsze wióra szły ;) Choć odstępy od owu zupełnie różne :)
Teraz by była córa bo przy Trójce to częściej nudą wieje haha

Rozumiem, że starasz się o synka? Ja mam córkę i chciałabym teraz postarać się o synka. Czy stosujesz jakieś metody sprzyjające chłopcom? Czy któraś z Was stara się jeszcze o synka i mogłaby podzielic się czy robi coś szczególnego w tym kierunku? :-)
Ha! Mam wrażenie, że czego.bysmy nie zrobili to.zawsze będzie Syn :D Cyk.i już haha
 
Tak, ja robię genetyczne 29.01 i jakiś tydzień później powinnam mieć wyniki. Po tych przejściach z leczeniem niepłodności jest mi totalnie obojętnie czy będzie trzeci syn czy córka :D jestem wdzięczna za sama ciąże. Ale dzieci chcą siostrę, wybierają imiona itp a ja ich hamuje, bo będzie brat i co wtedy? ;) w tej ciąży mam duszności nieokreślonego pochodzenia. Ciężko mi oddychać pełna piersią... miała któraś z Was takie jazdy?

Ja miałam duszności, potem nie mogłam w ogóle oddychać, ale u mnie to chorobowe, a Ty pewnie po prostu fizjologicznie masz problemy, rośnie brzuszek, większy przepływ krwi, więc wszystko na pewno jest dobrze. 😀
 
Z tego przepisu ja mam córkę :)

Ja mam zaprzyjaźnionego ginekologa który jest specjalistą od niepłodności i powiedział mi, że jak chce syna to mam się starać jak najbliżej owulacji i na "ostro" 😂

@Domi33 - gratuluję :) rośnijcie zdrowo 😍 możesz szaleć z wyprawką.

To ja tak ustrzeliłam córkę. Złoty strzał w owulację po gorącym figlowaniu, ale to nie było planowane, tylko owu przyszła za szybko. 😁
 
Czy mamy tu dziewczyny, u których nub theory się nie sprawdziła w 12 tygodniu?
Tak i nie. Ostatni Syn miał płaskiego nuba 12t6d ale krótkiego ale Pierwszybto już w 11t2d sterczał a drugi w 12tc podniesiony więc ten i tak dość leniwie haha

Właśnie na grupach fb też takie mieszane domysły z przewagą dziewczynki.Byłoby to moje spełnienie marzeń,ale już nie chce się rozczarować. W domu 3 synów 😊
A i wogóle nie wierzę w planowanie. Raczej w szczęście. Według mnie jak ktoś twierdzi że zaplanował to poprostu znalazł się w tych 50% szans które zawsze są.
Wg Ramziego Trzeci miał być Dziewczynką ale On to naprawdę jakiś Wyjątkowy bo wszystko na córkę wskazywało, nawet moja niezawodna intuicja ;)

Nie,nie. Los za nas zdecydował. Szczerze to byłam załamana,bo mały ma dopiero rok.Wcześniej cała trójka planowana a teraz taka niespodzianka.
Na dodatek jak już się oswoiłam z niespodzianka to niestety cały czas plamię mimo leków więc żyję w niepewności.A na tym etapie pozostaje tylko czekać.
Też chcę aby los zadecydował :D Cudownie będzie!
 
No właśnie my.nigdy abstynencji nie wypróbowaliśmy haha


To by wiele wyjaśniało bo u nas zawsze wióra szły ;) Choć odstępy od owu zupełnie różne :)
Teraz by była córa bo przy Trójce to częściej nudą wieje haha
Tez nigdy nie testowałam 1 bdm i abstynencji :p
No dokładnie przy trójce dzieci w tym niemowlaku to zycie łóżkowe do bogatych nie nalezy 🤣🤣🤣🤣
 
Planuje starania i chłopca od kwietnia i jak tak Was czytam to już sama już nie wiem co robić, czy BDM czy jednak zdać się na los... Ehh
 
Planuje starania i chłopca od kwietnia i jak tak Was czytam to już sama już nie wiem co robić, czy BDM czy jednak zdać się na los... Ehh

Można na spokojnie popróbować różnych rzeczy, które sobie wybierzesz np. suplementacji, pH, diety, jonów, działania w owulację. Na chłopca to działają chyba wszystkie specyfiki poprawiające jakość nasienia i wspierające płodność np. olej z wiesiołka, cynk, witamina E, DHA, selen, koenzym Q10, żeń szeń. Na pewno z rozsądnym podejściem nie zaszkodzi, niezależnie od płci, a może akurat pomoże szczęściu i trafi się chłopiec. Mi się trafił, chociaż nie planowałam tego w żaden sposób, w sensie stosowałam czynniki na chłopca nieświadomie, ale pamiętam, że jak przeczytałam o czynnikach na chłopca w 6 TC to już czułam, kto będzie. 😀
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tez nigdy nie testowałam 1 bdm i abstynencji :p
No dokładnie przy trójce dzieci w tym niemowlaku to zycie łóżkowe do bogatych nie nalezy 🤣🤣🤣🤣

Też to ostatnio słyszałam, żebym dobrze wykorzystała męża przy staraniach, bo potem to już się nie wyśpię z innych powodów. Ale ja w sumie już zapomniałam jak to jest, więc mogę sobie przypominać. 😀
Ostatnio ciągle myślę, jak to jest z trojeczka, chociaż zawsze chciałam i nadal chce (nawet więcej, jak dam radę). Ile się zmieni. Jakoś tak mi dziwnie z tym. Chociaż podobno więcej się zmienia przy drugim i czwartym. 😁
 
Do góry