reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

@Katy29 - jeśli przez 2 miesiące nic nie było, to plemniki są osłabione i stare. Lekarze zazwyczaj zalecają sex co 2/3 dni bo wtedy są silne.

@Truskawka11 - tzw metoda BDM jest na fb taka grupa, "The Babydust Method Group" czyli planowanie płci bez diet i suplementów. Na dziewczynkę 1 stosunek przed owulacją, ale nie wiem dokładnie ile (bo ja śledzę wątek "na chłopca") a jeśli chcemy chłopca to 2 stosunki, jeden 24h po pozytywnym teście owulacyjnym, a drugi 48h po pozytywnym teście. Muszę przyznać, że jest bardzooo dużo potwierdzonych przypadków, zwłaszcza jeśli chodzi o chłopców.
 
reklama
@Katy29 - może być tak, że np Twój mąż ma przewagę plemników XX. Ja mam znajomych, jedna para ma 5 synów, a druga 4 córki, mało to, mieszkają dom przy domu i sąsiedzi zawsze się "śmiali", że kobiety powinny się zamienić mężami następnym razem. Więc myślę, że jak ktoś ma same córki lub samych synów to raczej nie przypadek, a jakiś czynnik.
Skoro to przypadek i zawsze jest 50:50 to czemu jak rzucam monetą, to nigdy nie mam pod rząd 5x reszki.
 
Hehehe, chłopcy to rozrabiaki...:p Boże, daj mi taka wpadkę!!!!:-D A może Twój mąż lubi gorące kąpiele? Bo wtedy też armia slabsza:p
Wręcz przeciwnie. Ja lubię gorące a on zimne. Ale pali papierosy także to też pewnie osłabiło ekipę i wychodzą same dziewczynki. Będę miała 3 damy w domu. Współczuję mężowi 4 bab 😂🙉
 
@Katy29 - jeśli przez 2 miesiące nic nie było, to plemniki są osłabione i stare. Lekarze zazwyczaj zalecają sex co 2/3 dni bo wtedy są silne.





Że tak ujmę ze mną po 2 miesiącach a co on tam sobie robił w między czasie :p to się domyślam. :p byl wyposzczony na mnie. U nas metody się nie sprawdziły moim zdaniem może tylko dawać plemniki XX i tyle. Najważniejsze że zdrowe i obym urodziła bezpiecznie i będzie ok. I pocieszam się że całe życie będę dobrze wyglądać i mieć ładne ubrania bo córki będą o mnie dbać 😂i mi doradzać. I nigdy nie będę mieć synowej więc nie bede okropną teściowa 😂 także znalazłam plusy bycia mamą samych dziewczynek
 
@Katy29 - jeśli przez 2 miesiące nic nie było, to plemniki są osłabione i stare. Lekarze zazwyczaj zalecają sex co 2/3 dni bo wtedy są silne.

@Truskawka11 - tzw metoda BDM jest na fb taka grupa, "The Babydust Method Group" czyli planowanie płci bez diet i suplementów. Na dziewczynkę 1 stosunek przed owulacją, ale nie wiem dokładnie ile (bo ja śledzę wątek "na chłopca") a jeśli chcemy chłopca to 2 stosunki, jeden 24h po pozytywnym teście owulacyjnym, a drugi 48h po pozytywnym teście. Muszę przyznać, że jest bardzooo dużo potwierdzonych przypadków, zwłaszcza jeśli chodzi o chłopców.
Że tak ujmę ze mną po 2 miesiącach a co on tam sobie robił w między czasie :p to się domyślam. :p byl wyposzczony na mnie. U nas metody się nie sprawdziły moim zdaniem może tylko dawać plemniki XX i tyle. Najważniejsze że zdrowe i obym urodziła bezpiecznie i będzie ok. I pocieszam się że całe życie będę dobrze wyglądać i mieć ładne ubrania bo córki będą o mnie dbać 😂i mi doradzać. I nigdy nie będę mieć synowej więc nie bede okropną teściowa 😂 także znalazłam plusy bycia mamą samych dziewczynek[/QUOTE]
 
Ciekawostka:

Gellatly dowodzi, że mężczyźni prawdopodobnie są wyposażeni w dwa różne typy alleli, co skutkuje trzema możliwymi kombinacjami w genie, który kontroluje stosunek plemników X i Y:

  • Mężczyźni z pierwszą kombinacją, znaną jako mm, produkują więcej plemników Y i częściej zostają ojcami synów;
  • Druga kombinacja – mf – pozwala wytworzyć mniej więcej równą liczbę plemników X i Y, co skutkuje podobną liczbą synów i córek;
  • Trzecia, czyli ff, przyczynia się do wytworzenia większej ilości plemników X, które sprawiają, że na świat przychodzi córka.
 
Ciekawostka:

Gellatly dowodzi, że mężczyźni prawdopodobnie są wyposażeni w dwa różne typy alleli, co skutkuje trzema możliwymi kombinacjami w genie, który kontroluje stosunek plemników X i Y:

  • Mężczyźni z pierwszą kombinacją, znaną jako mm, produkują więcej plemników Y i częściej zostają ojcami synów;
  • Druga kombinacja – mf – pozwala wytworzyć mniej więcej równą liczbę plemników X i Y, co skutkuje podobną liczbą synów i córek;
  • Trzecia, czyli ff, przyczynia się do wytworzenia większej ilości plemników X, które sprawiają, że na świat przychodzi córka.
I to by się zgadzało bo aż dziwne, w naszych rodzinach przewaga chłopców a my same córki.
 
@Katy29 - jeśli przez 2 miesiące nic nie było, to plemniki są osłabione i stare. Lekarze zazwyczaj zalecają sex co 2/3 dni bo wtedy są silne.

@Truskawka11 - tzw metoda BDM jest na fb taka grupa, "The Babydust Method Group" czyli planowanie płci bez diet i suplementów. Na dziewczynkę 1 stosunek przed owulacją, ale nie wiem dokładnie ile (bo ja śledzę wątek "na chłopca") a jeśli chcemy chłopca to 2 stosunki, jeden 24h po pozytywnym teście owulacyjnym, a drugi 48h po pozytywnym teście. Muszę przyznać, że jest bardzooo dużo potwierdzonych przypadków, zwłaszcza jeśli chodzi o chłopców.
A 48 po pozytywnym, to nie będzie wtedy metoda 12+0 na dziewczynke?
Dziękuję za namiary;-)
 
reklama
A 48 po pozytywnym, to nie będzie wtedy metoda 12+0 na dziewczynke?
Dziękuję za namiary;-)

Akurat w metodę 0+12 ja osobiście nie wierzę. Owulacja u kobiet występuje o ile się nie mylę do 36h po pozytywnym teście, więc jeśli nie zaskoczy 24h po, to zaskoczy 48h po. Chyba że "bramka padnie" 24 godz po, więc stosunek 48h już nic nie zmienia. Ogólnie ta metoda mówi, żeby swój cykl śledzić przez co najmniej 3 miesiące. Ja na tej grupie jestem chyba ponad 2 lata, więc więcej jest przypadków trafionych niż nie trafionych - na moje oko. Jest jeszcze książka do kupienia na amazonie i ona również ma dużo pozytywnych opinii.
 
Do góry