reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)



Tutaj znowu piszecie żeby brać duże dawki witaminy c żona jak i mąż ☹ a wyżej piszecie że nie bo wpływa zasadowo... Już nic z tego nie kumam ☹☹☹ to brać ta wit c czy nie...
Musiałabyś przrstudiowac całe forum,a to niemożliwe :) Dziewczyny obalały tam kolejne teorie.
 
reklama
Piłam bardzo duzo kawy i mam dwóch synów więc na pewno teraz wycofuje kawę... Biorę magnez wapń kwas foliowy 800, pije żurawinę w herbacie dzbanek dziennie, i staranka max 5 dni przed owu bliżej już nie ☺️
Chyba nie ma co przesadzać z tym odstępem który nie gwarantuje w 100% dziewczynki a zmniejsza szanse na ciążę. Dla mnie optymalnie byloby 3 dni.
Ja myślę że racjonalnie trzeba podejść do tych planowan, coca-coli light nie piłam a córkę mam, wiedziałam że takie są niby zalecenia z forum ale ja nie pije takich rzeczy i to byłoby wbrew mojemu sumieniu, tak samo jakbym planowała syna nie jadlabym mięsa non stop i nie soliła z nadmiarem, bo i tak mam tendencje do wysokiego cholesterolu i nadciśnienia.
Zdrowy rozsądek przede wszystkim :-)
A 3 dzieci tej samej płci to nie katastrofa. Trzeba wymyśleć sobie inteligentną odpowiedź na gadanie ludzi i im odpowiadać na durne teksty w razie co.
Ale ostatecznie i tak każdy normalny powie że zdrowie najważniejsze. Moja koleżanka urodziła niedawno 5tego synka i jak dowiedziałam się że bedzie kolejny syn to jej napisałam że synow ma takich slodziakow że super że kolejny synek w drodze. Nie pisałam jej że szkoda że nie córka bo wiem że po cichu marzyła, zreszta nawet to byłoby nie na miejscu, a naprawdę synkow ma świetnych wiec jest powód do radości z kolejnego dżentelmena :-)
 
Mnie za kare chyba odrzucilo od slodkiego. Nawet serniczek mi nie podchodzi

Też słodkie mi nie wchodziło. Jedyne w ogole co jadłam pierwsze trzy miesiące to kanapki z twarogiem. I to koniecznie białe pieczywo bo po ciemnym miałam giga zgagę. I teraz jest to samo. Tylko zjem pełnoziarnisty i juz wieczorem piekło w gardle [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
 
@ miałam po 2-3 dni. Nizej wrzucam z apki cykle. Ten 36 dniowy cykl to był fenomen niewytlumaczalny nawet dla 3 lekarzy.
Miałam wtedy dwie owulacje !!! Łacznie 6 jajeczek potwierdzonych na monitach. Wszystkie powyzej 26mm, pieknie popękały itp a nic nie wyszło.
Pozniej jak rozmawiałam ze swoim głównym ginkiem to twierdzil że jego juz nic nie zdziwi. Zobacz załącznik 1010847
I widzę że cykle 22 też bywają ale krótki... U mnie najkrótszy to 25 dni i to był ewenement... U mnie jak w zegarku 27-28
 

Załączniki

  • Screenshot_20190817-083610.png
    Screenshot_20190817-083610.png
    25 KB · Wyświetleń: 47
Elena u mnie też właśnie z tą koła najgorzej.... A powiedz co u ciebie podziałało?
Nie mam pojęcia, ogólnie zaszlam w ciaze miesiąc po odstawieniu syna od piersi, hormony mialam typowo dziewczynkowe (wysoki progesteron, niski estrogen i niskin testosteron), potas i sod byly bliżej dolnej granicy, a magnez i wapń przy górnej granicy. Jadłam dużo truskawek i nabiału bo wtedy był sezon na truskawki. Ponadto nic za bardzo w diecie nie zmieniłam bo mięsa mało jemy, a nabiał lubię od zawsze. Bralam magnez tylko. Teraz tez biorę od ponad roku bo mnie lydki bardzo bolały i suplementuje sie od roku. Działania wyszły 3.5 dnia przed i balam sie ze nic nie przetrwa to powtorzylismy O+12 :-)
Teraz planujemy trzecie, mężowi to obojętnie a ja ze względów mieszkaniowych wolalabym minimalnie bardziej corke bo wtedy dziewczynki razem miałyby pokoj, a synek jako najstarszy mialby swoje królestwo w drugim :-) ale bez jakichs presji szczególnych, co ma być to będzie. Bardziej boje sie reakcji otoczenia, bo jak ma się 2 córki czy 2 synów i starasz się o trzecie to zawsze można powiedzieć że próbowaliście ustrzelić przeciwna płeć i społeczeństwo to zrozumie, a ja jako matka parki to już odrazu będą gadki efekt 500+ itp. :-)
 
Nie mam pojęcia, ogólnie zaszlam w ciaze miesiąc po odstawieniu syna od piersi, hormony mialam typowo dziewczynkowe (wysoki progesteron, niski estrogen i niskin testosteron), potas i sod byly bliżej dolnej granicy, a magnez i wapń przy górnej granicy. Jadłam dużo truskawek i nabiału bo wtedy był sezon na truskawki. Ponadto nic za bardzo w diecie nie zmieniłam bo mięsa mało jemy, a nabiał lubię od zawsze. Bralam magnez tylko. Teraz tez biorę od ponad roku bo mnie lydki bardzo bolały i suplementuje sie od roku. Działania wyszły 3.5 dnia przed i balam sie ze nic nie przetrwa to powtorzylismy O+12 :-)
Teraz planujemy trzecie, mężowi to obojętnie a ja ze względów mieszkaniowych wolalabym minimalnie bardziej corke bo wtedy dziewczynki razem miałyby pokoj, a synek jako najstarszy mialby swoje królestwo w drugim :-) ale bez jakichs presji szczególnych, co ma być to będzie. Bardziej boje sie reakcji otoczenia, bo jak ma się 2 córki czy 2 synów i starasz się o trzecie to zawsze można powiedzieć że próbowaliście ustrzelić przeciwna płeć i społeczeństwo to zrozumie, a ja jako matka parki to już odrazu będą gadki efekt 500+ itp. :-)

Uwielbiam to gadanie ludzi... debilizmem jest tłumaczenie sie społeczeństwu dlaczego nasze dziecko jest takiej, a nie innej płci... [emoji849][emoji849][emoji849]
I teksty na 500+ juz tez słyszałam w naszym kierunku [emoji849][emoji849][emoji849] ludzie to bezczelni są!
 
Uwielbiam to gadanie ludzi... debilizmem jest tłumaczenie sie społeczeństwu dlaczego nasze dziecko jest takiej, a nie innej płci... [emoji849][emoji849][emoji849]
I teksty na 500+ juz tez słyszałam w naszym kierunku [emoji849][emoji849][emoji849] ludzie to bezczelni są!
Zazdrość i tyle
patologia to zawsze każdy widzi
Ale zrozumieć kogoś kto kocha dzieci i dla niego to sens i radość mieć 3,4 czy 5to jakoś się ludziom w glowach nie mieści.
 
reklama
Dziewczynki jakie warzywa na kanapki do twarozka? Brakuje mi pomidorków moich kochanych... ☹️ No ale jak mus to mus..

Ale czytam że w ogórkach zielonych też dużo potasu i cynku ...
 
Do góry