reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
@8Ania8 a Ty w dziewczynkę celujesz?

Napisane na LG-H870 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja celuję w zdrową ciążę ;) Bo u mnie z tym zapowiada się duży problem, partner ma słabą bardzo morfologię nasienia. Ale nie obraziłabym się za dziewczynkę, zawsze marzyłam o córeczce po ciuchu ;)
Swoją drogą ja byłam celowana na dziewczynkę z metody współżycia z dużym odstępem przed owu, wtedy to byłą jedyna znana metoda mojej mamie :biggrin2:. Teraz jak widzę metoda ta została obalona przez was.
 
No wlasnir prowadze zeszyt z naszym jedzeniem ale wczoraj byla ta impreza babciowa i mimo ze sie pilnowalam to go wysypalo. A jeszcze rano jadl platki zbozowe. Czytalam sklad i niby nie bylo nic zlego a tez buziak czerwony. Czasami mam wrazenie ze nie jest tak zle z ta alergia a potem trach.



Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Maran-atha właśnie częste sexy z zabezpieczeniem przed owu i docelowe sexy w owu sprzyjają poczęciu córki, także idealnie :)

Napisane na WAS-LX1A w aplikacji Forum BabyBoom
 
O 3 metodach, pozostałe są nawet ciekawe, chociaż co do kawy to z tego co wiem działa jednak chłopczykowo.
Te 3 metody są na dziewczynkę z tego co zrozumiałam :
1. nie branie kwasu foliowego - świadomie zwiększa się ryzyko różnych wad u dziecka ( nie tylko rozszczep kręgosłupa)
2. nie jedzenie śniadań i wczesny ostatni posiłek (ktoś pisał, że o 16) - powoduje to efekt odwrotny do zamierzonego, organizm się broni przed spadkiem cukru, uaktywnia mechanizmy podwyższające glukozę we krwi, rozwala się w ten sposób m.in trzustkę - poczytajcie co to efekt Somogyi (inaczej efekt odbicia)
3. i o zgrozo naświetlanie jąder rtg - uszkadza się w ten sposób nasienie, jak uszkodzony plemnik zapłodni komórkę jajową, to albo jest wczesne poronienie albo wada genetyczna

Zgadzam się z Tobą co do glukozy ale o naświetlaniach nigdy nie słyszałam myślę że żadna z nas by się tego nie podjęła żeby walczyć w taki sposób o córkę ale co do cukru to masz rację też myślę że jeżeli niski cukier we krwi sprzyja poczęciu córki to myślę że takie późne śniadania i niezbyt częste posiłki nie sprzyjają niskiej glukozie wręcz po krótkich spadkach następują wysokie skoki cukru we krwi więc tu też bym w ta stronę nie szła
 
Kura sukienkę zamawiałam ta koronkowa na AliExpress za niecałe 10€. Duży wybór tam maja tych kiecek i różne kolory. Także polecam
Kredkaczarna jak ja rodziłam drugiego syna w 2016 roku to na cały oddział tylko jedna dziewczynka była.
Szczypiorkowa szok co piszesz! Ludzie maja coś z głowa naprawdę


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Imama zdjęcia prześliczne tak smaczne i sexowne wogóle pokazujesz że kobieta w ciąży może być nadal piękna i sexowna brawo
 
Kitqa to zalezy co rozumiesz przez częsty sex ;) wg mnie i tego co czytalam na IG i GD to plemniki powyzej 2 dni a nie starsze niz 4 dni to wlasnie sa na chlopca... Czesta wymiana np codzienna lub wstrzemiezliwosc powyzej 5 dni to niby bardziej na dziewczynkę a prawda jest taka, ze mase par ma zarowno synow jak i corki z czestych sexow jak i z raz na dlugi czas... Tu nie ma reguly wg mnie... Gdyby to bylo takie oczywiste to przeciez zaplanowanie wymarzonej plci bylo by błahostką ;) ja zaszlam w ciaze w tym samym miesiacu co kate, ona starala sie o corke i robila wxzystko pod corke ja pod syna, ona miala sexy codzienne ja srodnio co 3dni obie trzymalysmy diete itd no i ona ma czwartego syna a ja trzecia córkę hehe... Takze wiesz nie ma co tak fiksowac bo to roznie z tym planowaniem jest ;)
Oczywiscie gdy ja planowalam syna tez bylam przekonana, ze jak zrobie wszystko to mi sie uda i bedzie syn, dlatego robilam wszystko by wplynac na kazdy czynnik, ktory tylko moze miec wplyw na powodzenie calej misji, myslalam pewnie jak wiekszosc z Was tu planujacych, ze innym sie nie udalo bo byc moze za malo sie przylozyly a ja zrobie wiecej, zrobie wszystko... No ale nawet TO WSZYSTKO nie daje nam gwarancji... Teraz gdybym miala miec kolejne dziecko zdalabym sie tylko na los bo wiem juz, ze planowanie u mnie nie dziala, ale to musi kazda sama na sobie spraktykowac by uwierzyc :) tym co sie uda z plcia sa przekonane, ze zaplanowaly, tym co sie nie uda uwazaja, ze to nie dziala a ja widze, ze to i tak 50% szans na powodzenie, ale warto sie pobawic by pozniej nie żałować byle by nie sfiksowac i przede wszystkim pragnac dziecka a nie tylko okreslonej plci :)

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szczypiorkowa Leleeth na głupotę ludzką nie ma lekarstwa ja też jak miałam trzeciego syna w drodze to wszyscy nawet bliscy niby w żartach ale w rozmowie strasznie mi współczuli że trzeci syn w drodze aż mi było nieraz przykro U
mnie w rodzinie same dziewczynki i słyszałam nieraz jak to dobrze że niektórzy mają same córki a nie samych synów bo niby dziewczynki cacy a chłopcy be też mnie wkurzało to strasznie Jak urodziłam córkę i mam teraz synów i córkę a moje siostry nadal tylko córki tak już nikt nigdy nic nie powiedział Ale coś wam powiem każdy chwali i kocha to co ma i myślę że tylko ci co nie są do końca spełnieni co do płci swoich dzieci są w stanie stwierdzić że jakaś płeć jest lepsza lub gorsza
 
Kochane a ja myślę tak:
1. Każdy ma to, co mu przeznaczone i to tajemnica w sumie dlaczego. Czasami życie później "pokazuje" dlaczego tak a nie inaczej.
2. Podchodząc bardziej laicko, czy naukowo, to jednak wydaje mi się, że tylko facet ma wpływ na płeć. Zauważcie że jednak jak facet taki bardziej mimozowaty, albo jak nie stroni od alkoholu, czy jak para kocha się częściej itp.to więcej jest córek (pomijam wyjątki, tylko tak jakby z obserwacji domorosłej popatrzcie, popytajcie)
3. U nas z mężem np.to bardziej liczyliśmy chyba na Bożą łaskę, bo analizując mojego męża, to on nigdy córki mieć nie będzie w inny sposób, no chyba że jako staruszek z inną babą; )
4. U niektórych jedyną metodą , by mieć dziecko innej płci jest chyba nie tyle zmiana diety, co męża; ) oczywiście piszę to z żartem, bo nikogo nie namawiam do takich eksperymentów; )
5. Myślę, że największą szkodę psychiczną, nam mamom dzieci tej samej płci, robi właśnie "życzliwe" otoczenie. Nobo niestety ludzie bywają czasami ludziskami i albo głupoty gadają albo się pysznią i chwalą (niby mimochodem) , że oni mają to, czego ty nie masz (takie ludzkie działanie i charakterek, bo człowiek trochę taką naturę ma,że woli mieć,niż nie mieć i czuje się wtedy lepiej psychicznie, bo nie odbiega od standardów; )
6. A wszystko siedzi w głowie. Popatrzcie jak kiedyś traktowano, gdy ktoś miał córki a nie doczekał się syna a jak miał tylko jedno dziecko i to był syn, to już był spełniony (wynikalo to z czasów, wojen, dziedziczonych majątków, kształcenia mężczyzn etc.jak to wszystko się zmienia.
7. Można przejrzeć statystyki, ale wydaje mi się, że ostatnimi czasy rodzi się mniej dziewczynek (bez statystyk zobaczcie jak jest na porodowce, na chrztach w kościele itp.obserwacje otoczeniowe)
8. Gdyby dana płeć zależała jedynie od silnego pragnienia rodziców, to wszystkie tutaj miałbyśmy "wszystkie " dzieci w domu ;)
 
reklama
Do góry