reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

A idziesz na monitoring? Bo ja też czytałam ze clo bardzo zwiększa szanse na córkę tylko nie można go brać razem z Saw palmetto.A castagnus to to samo co vitex? A i clomid/clostilbegyt jest też to samo tak? I przepraszam że tak Cię bombarduje pytaniami :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marzycielka tak idę w piątek. Ale nie wiem czy trafie w owu itd. Zobaczymy. Owulacje powinnam mieć 5-10 dni po ostatniej dawcę czyli 12-17 dc. W piątek będę 13 dc.
Wiem, w tym cyklu nic nie brałam poza aspiryna która w sumie zalecana przy clo właśnie. Aha i zapomniałam ze wcześniej tez piłam miętę pieprzowa.
Vitex to chyba to samo właśnie co castagnus. Ale za granica właśnie vitex sprzedają. Chociaż patrzyłam na Allegro tez ze swansona mieli vitex.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Jasne pytaj [emoji6] clostilbegyt to to samo co clomid czyli klomifen. Podobno lepsza jest femara ale nie każdy lekarz ja przepisuje. Tylko właśnie nie można nic brać ziołowego nawet herbaty pic właśnie przy cyklu z clo.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Imama ale jestem ciekawa jk to bedzie u Ciebie bo widzę ze naprawdę ładnie się przygotowujesz :) Wiec trzymam ogromnie za Ciebie kciuki.

Dziewczyny dzis rano dopadły mnie pierwsze mdlosci w 1 ciazy miałam do 4-5 miesiaca i to był starszane 1 trymestr wtedy wagowo był na minusie. Boje sie ze ta ciaze tez tak źle bede znosić :(

Korci mnie by isc do innego lekarza jeszcze na badania bo wizyte miałam miec za tydzien ale moj lekarz ma urlop i przez to mam za 2 tygodnie.... i nie wiem czy w nastepnym tygodniu sie nie zapisać. Objawy ciazy sa wiec mysle ze idzie w dobrym kierunku ale ostatnio namieszałam sobie ta metoda ramziego i tez ciekawosc mnie zjada ;)
 
Aleksandra kciuki się przydają [emoji6]. Korci każda chyba żeby poznać płeć jak najszybciej. Ale myśle ze często nie widać dokładnie lekarz da 80% i i tak się myśli. Ja przy prenatalnych w 13 tc nie pytałam tylko mój mąż zawsze. Wedy się nie interesowałam nubami itd i dla mnie było maloprawdipodobne żeby lekarz określił płeć ale u mnie się nie mylił przy obydwu ciążach.
Marzycielka tak, nie powinno się w sumie nic stosować co ma jakiś wpływ na hormony właśnie. Ja SP stosowałam przed miesiąc przed @ i jak już dostałam to odstawiłam i wtedy w 3 dc clo.
Tylko i castagnus i Saw P powinno się brać do owu albo poprostu do 14 dc. Ja brałam cały miesiąc bo nie mieliśmy staranek.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Imama, co to jest ten clomid? Rozumiem, ze jest tylko na receptę? Ja biorę castagnus ale jeszcze szukam możliwości zwiększenia szansy na córę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Gosica tak. Clomid to lek sterydowy właśnie na receptę. Ja mam od znajomej bo jej zostało 5 szt tabletek bo zaszła w ciąże w drugim cyklu starań.
Ale trzeba na niego uważać. Dużo na internecie pisze ze może spowodować przestymulowania. I zaleca się monitoring. Chociaż ja dużo o nim czytałam i porostu nawet monitoring nie da pewności ile będzie pęcherzyków i jest ryzyko 10% na ciąże mnogie.
Na genderdreaming dużo dziewczyn to stosuje i naprawdę nawet nie stosując diety super długo maja córki. A mnogich tak naprawdę ciąż nie ma dużo. Jedna dziewczyna miała trojaczki ale ona była na monitoringu i miała jeden pęcherzyk także nawet dziewczyny nie chodzą na dodatkowy monitoring tylko poprostu biorą clo jeden miesiąc a działanie nawet do 6 tyg po cyklu jest.
Gosica możesz jeszcze te Saw Palmentoo na obniżenie testosteronu jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Imama, czyli ten clomid jest na pęknięcie pęcherzyka? Muszę się zastanowić, mam kolegę gina , chyba muszę trochę poczytać na jego temat. Saw palmetto w statystykach jakoś mnie do końca nie przekonuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry