reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy moge byc w ciaży?

A ja jestem ciekawa skąd wiesz kiedy doszło do zapłodnienia. Czułaś moment połączenia plemnika z komórką?


Jeżeli masz owulację potwierdzoną monitoringiem (nie wyliczoną z kalendarzyka, aplikacji czy na podstawie "znam swoje ciało") to absolutnie nie ma opcji n ciążę trzy dni po owu. Komórka jajowa żyje do 24h.
Sam ginekolog potwierdził ze do zapłodnienia doszło po owulacji a nie przed. Po owulacji można zajść w ciążę do 3 dni. Rzadko się zdarza ale jest to możliwe.
 
reklama
Sam ginekolog potwierdził ze do zapłodnienia doszło po owulacji a nie przed. Po owulacji można zajść w ciążę do 3 dni. Rzadko się zdarza ale jest to możliwe.
Wiadomo, że do zapłodnienia nie dojdzie PRZED owulacją, tylko po.
Komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia max 24h choć niektóre źródła podają, że tylko 6h.
Nie bierzesz pod uwagę, że po prostu owulacja ci się przesunęła?
 
Czy mozesz mi wytłumaczyć jak fizjologicznie jest mozliwe zajscie 3 dni po owu skoro komórka jajowa żyje do 24h?
Ale bez gadania "bo ja znam swoje ciało " i innych glupot
Uwierz mi że sama byłam w szoku. Kompletnie nie brałam pod uwagę ciąży w sierpniu. Bo oststni stosunek był 6 a owulacja była 2 dni przed. Nawet ginekolog potwierdził, że w rzadkich przypadkach można zajść 3 dni po owulacji. Nie jestem w 100% pewna czy to byla dwa czy trzy po. Ale owulacji raczej nie miałam w 25dc
 
Uwierz mi że sama byłam w szoku. Kompletnie nie brałam pod uwagę ciąży w sierpniu. Bo oststni stosunek był 6 a owulacja była 2 dni przed. Nawet ginekolog potwierdził, że w rzadkich przypadkach można zajść 3 dni po owulacji. Nie jestem w 100% pewna czy to byla dwa czy trzy po. Ale owulacji raczej nie miałam w 25dc
Ale 4 sierpnia miałaś pozytywny test owu?
Przed 4 sierpnia nie było więcej seksu? To plemniki są w stanie przetrwać kilka dni więc może czekały na Twoje jajeczko :)
 
reklama
Uwierz mi że sama byłam w szoku. Kompletnie nie brałam pod uwagę ciąży w sierpniu. Bo oststni stosunek był 6 a owulacja była 2 dni przed. Nawet ginekolog potwierdził, że w rzadkich przypadkach można zajść 3 dni po owulacji. Nie jestem w 100% pewna czy to byla dwa czy trzy po. Ale owulacji raczej nie miałam w 25dc
Pisałaś,że kompletnie nie wiesz kiedy była owulacja. Teraz,że jednak robiłaś testy, które kompletnie nie są żadną wyrocznią. Równie dobrze owulacja była wcześniej lub później. Więc proszę, nie szerz takich herezji.
 

Podobne tematy

Do góry