reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jakaś mama z Poznania?

Nie szukam tylko koleżanka konto założyła i pomagałam jej odpowiednio edytować konto z punktu widzenia rodzica.
Tygryś nie mamy doniczek ozdobnych ale korytka i misy sie znajdą. A co do kwiatów to są do wyboru do koloru. Od małych po duże, od rabatowych po wiszące.
 
reklama
Witam Dziewczyny! :biggrin2:

wczoraj Mąż zabrał mnie w trasę... tzn w sumie sama chciałam jechać, bo bałam się o niego. Wyjeżdżaliśmy o 3 rano <szok- ja tak wcześnie na nogach!> a wróciliśmy o 19... Zrobiliśmy prawie 800km.
Podróż długa i wyczerpująca...
Ale było miło...

Tak razem- pogadaliśmy, pośmialiśmy się... :biggrin2:

Za to w nocy... był koszmar!!! :-( dostawałam takich skurczy, że nie mogłam wytrzymać, zwijałam się w łóżku, krzyczałam płakałam... Na szczęście mój Tomek nie spał i bardzo mi pomógł- trzymał mi naciągniętą nogę do góry... Miałam chyba 10 takich ataków... Na końcu bałam się o Maleństwo, bo tak się naprężałam... że bałam się że dostanę skurczy... Oczywiście całą noc nie spałam... czuwałam.
Ale z Dzidzią wszystko ok- daje o sobie znać ;-)

Za to ja jestem padnięta- tyle godz w trasie, a potem bezsenna noc... :wściekła/y:

Poczytałam trochę w necie i Mąż był mi w aptece po MAGNEZIN 200- ponoć b. dobry dla kobiet w ciąży...
Znacie te tabletki?

A może znacie inne sposoby na pozbycie się tego bólu?
Albo co zrobić z łydką jak już nas ten skurcz złapie?!

Jestem przerażona, jak to się jeszcze dziś powtórzy, to w poniedziałek idę do internisty.
Słyszałam, że mogę też mieć pozatykane żyły... ehhh

Dziewczyny proszę o radę!

Miłego wieczoru :*
 
AgatkaT po pierwsze czyśty babo zgłupiała w takie podróże w ciąży sie wybierać?:wściekła/y:
Po drugie skurcze w ciąży to pełna norma. Bierz magnez narazie 2 razy dziennie a przy najbliższej wizycie u gina powiedz o tym i niech on konkretnie ustali dawke. Na skurcze w ciąży sposobu super nie ma. Niech Mąż masuje łydke jak zaczyna sie skurcz albo ciepły kompres przyłóż bo to rozluźnia mięśnie. Aha i jedz więcej pomidorów, bananów i ciemnej gorzkiej czekolady bo zawierają magnez i potas.
 
Agatka Skarzt9 bardzo dobrze Ci radzi! ale i dobrze Cię ochrzania!! za długa trasa jak na ciążę! jasne, da się, bardzo wielu nic się nie dzieje, ale nie warto ryzykować, mówię Ci.. ja po 400km wylądowałam niestety w szpitalu, dowiedziałam się że lepiej podróżować pociągiem, bo w samochodzie występują negatywne mikrowstrząsy... a więc - jeśli nie musisz, to nie lataj autkiem na takie trasy ok?

Skrzat910 chyba będziemy musieli się do Was wybrać :) no i chodziło mi o jakąś donicę czy coś w czym mogłabym ulokować kwiatka na balkonie :D
 
Tygryś Mój w pracy jest tak do 16 jak wtedy zajedziecie to pewnie sie zobaczycie i coś wam wymyśli. Jeżeli chodzi o donice i korytka to nie ma. Musisz sobie wybrać w markecie i jak chcesz to przywieź i coś ci doradzi na miejscu. Ale ma ziemie do kwiatów na sprzedaż. Aha i pelasie są dopiero pod koniec kwietnia - początek maja. Teraz są bratki.
 
czesc laseczki:)

ale jestem padnieta,masakra:( bylismy na tym...hmmm..slubie..oczywiscie zryczalam sie (glupia) jak nie wiem chyba z zalu za brata...troche posiedzielismy,oczywiscie Gaba byla atrakcja dnia i przycmila panne mloda (hi hi hi) przyjechalismy do tesciow a tu tez goscie..i siedza teraz pija a ja mala ululalam i od was na chwilke...nadal zle sie czuje,wczoraj antybiotyk sie skomczyl a u mnie nie ma poprawy:( w pon do lekarza jakiegos tutaj...

Tygrys mam nadzieje ze nie powazna ta stluczka i nic m nie jest????
Skrzat9 fajnie ze w domku jestescie juz z mala:)
lumo witaj:)
Karola oszalalaschyba z taka dluga podroza:wściekła/y: a na skurcze moj gin kazal mi brac magnez i potas przy tym jesc duzo pomidorow i czekolade gorzka:)

Zobacz załącznik 335849
 
Ostatnia edycja:
a własnie - Lumo witaj serdecznie :)))
Skrzat910 to do zobaczenia pod koniec kwietnia :p
MamaGabi ślicznie wyglądacie! ale przepraszam, ale malutka przyćmiła nawet mamusię - boska!
mężowi nic nie jest (poza nerwami:/), z autem gorzej - znowu problem, kasa, echhhh
 
Witam :)

i witam nowe mamusie :)

iggrin2:

Za to w nocy... był koszmar!!! :-( dostawałam takich skurczy, że nie mogłam wytrzymać, zwijałam się w łóżku, krzyczałam płakałam... Na szczęście mój Tomek nie spał i bardzo mi pomógł- trzymał mi naciągniętą nogę do góry... Miałam chyba 10 takich ataków... Na końcu bałam się o Maleństwo, bo tak się naprężałam... że bałam się że dostanę skurczy... Oczywiście całą noc nie spałam... czuwałam.
Ale z Dzidzią wszystko ok- daje o sobie znać ;-)

Za to ja jestem padnięta- tyle godz w trasie, a potem bezsenna noc... :wściekła/y:

Poczytałam trochę w necie i Mąż był mi w aptece po MAGNEZIN 200- ponoć b. dobry dla kobiet w ciąży...
Znacie te tabletki?
ja też brałam magnez ale z potasem jeden dziennie najlepiej powiedz ginekologowi o tym że cię łapią skurcze w łydki to dostosuje dawkę ale na pewno będzie lepiej :)

ale pierdoły piszecie :-D jakbyście miały 2 dzieci albo chodziły do pracy tez byscie dawały rade :p czasami brakuje rak i jest ciezej ogarnac wszystko ale dopoki sie człowiek nie przekona to nie bedzie wiedział jak to jest :p jakby któras chciałato podzuce moich na próbe :-D chociaz na tydzień :-D
pewnie ze każda dała by radę ale mniej czasu na BB wtedy zostaje ;)
 
reklama
hej,
no u nas intensywnie. Wczoraqj byli znajomi, do 2 więc dzisiaj jak śnięta ryba, bo Basia zafundowała mi pobudkę juz o 6;/ masakra to jest! A ja jakaś niedospana na maksa:( Dzisiaj pojechalismy do moich rodziców to ponad 1h spałam a mama się z wnusią bawiła. Kupiliśmy w koncu spacerówkę jednak Inglesina Trip - mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować no i do tramwaju w końcu będzie łatwo wsiąść:) Przed rodzicami bylismy na spacerku nad Maltą, stare progi, kółko całe zrobiliśmy:) Pogoda dziś ok, ale słonko cały czas zaćmione za cienką warstwą chmur...
Tygrynka nie fajnie ze stłuczką, spokoju życzę i by wszytko ok:)
MamaGabi super wyglądacie! Mała jest rozkoszna:)
AgatkaT na skórcze magnez dziewczyny dobrze radzą, ale ponoć pomaga jak się piętą na podłogę naciśnie:)
Lumo witaj:)
Na-tuska pewnie na działce grządki pieli?
 
Do góry