reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Zytko moj maly to Maksymilian czyt.Max :) suwaczkow za huhu niepotrafie zrobic haha.Tzn zrobic jak zrobic ale ustawic ich tutaj :)Jesli chodzi o pasje Maxa tym karate to jestem z niego dumna.Bo jemu wszytko bardzo szybko sie nudzi I bylam pewno po pierwszej lekcji ze lepiej nieplacic za kolejny miesiac bo mu sie niebedzie chcialo.Zwlaszcza ze rowerem jedziemy spory kawal a przy brzydkiej pogodzie to piedi piedi ;)Ale to juz pol roku, i bardzo chce jechac na gare ale jednak ja wole zaczekac az bedzie dojzalzszy i bedzie wiecej potrafil niz pierwsze kata :)

Natalko ja mieszkam niestey 4 godziny od ciebie.W polce miszkam blizej bo zlotoryja pod legnica :)Pasji niestety niepodzele hihi po podruzowac nielubie.Podruz dla mnie to wielki stres a ja stresowac sie nielubic ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
zyta, moja mala nigdy nie miala takich problemow po witaminie D. i ciesze sie, ze zajrzalas, staram sie tam umieszczac takie rzeczy, ktorych sama jestem ciekawa jako mama (i nie tylko jako mama :)).
Ania, jestes druga osoba, ktora "poznalam" w moim zyciu, ktora nie lubi podrozowac!
A co Was dziewczyny sklonilo do wyprowadzki do Wloch?
 
Natalia kiedys i bardzo lubialam.Ale od kiedy choroje na serce to kazda zmiana jest dla mnie zle znosna i stresojaca.Ale takie bliskie podruze cos pozwiedzac poogladac tak na kilka godzin to jak najbardziej...Co do tych dwoch osob moze poznasz jeszcze mojego meza on tez nielubi :)A pozatym nas na to niestac.Ostatani raz w polsce bylam dwa lata temu we wrzesniu na rowniuskie 7 dni :)


A co sklonilo chyba jak w wieksozsci PRACA
 
witam wszystkich i nowa przybyla kolezanke:-)
a u mnie dol kompletny. Maja ma 40 goraczki i chora , a na dodatek chyba Lena tez. cale szczescie , ze jutro po mame nie musze jechac , bo miejsce w busie sie znalazlo. ur przelozone mna przyszla niedz.
ZYTA ja tez siedze juz od roku i mysle czym sie zabezpieczyc , bo juz wiecej dzieci nie chce.po tabletkach mi nie dobrze , a pozaty przy dwojce dzieci problem z regularnoscia. mysle nad spirala.moze ktoras z was wie ile kosztuje i czy musze isc prywatnie , czy moge na ubezp zrobic?
CUCCIOLA wspolczuje twoim znajomym , mam nadzieje , ze dziecko nie bedzie placilo za bledy kretynow(sorry , ale to i tak delikatnie mowiac:sorry2:). wlasnie ja dlatego zdecydowalam sie sma na cesarke , bo mnie ostrzegano , ze tutaj do ostatniej chwili zwlekaja
 
Porozmawiajacie z chopami jezeli macie dobre gadane z chopami to niech oni si epodetna i problem z glowy.Wszelkiego rodzaju zabespieczenia u kobiet tabletki czy nawet spirala zwlaszcza ta druga bywaja niebespieczne.Znam kilka przypadkow.Moja bardzo bliska przyjaciolka Kasia miala spirale.I to dosc dlugo,bardzo ja sobei zachwalala.Nawet prawie ja sie namowilam.No i nagle dostala boli w dole brzucha zaczelo ja bolec lekarka powiedziala ze moze przed miesiaczka.Zaczela krwawic,Okazalo sie ze spirala wbila sie w macice i spowodowala ogromne zakazenie.Druga kolezake to od ciazy nieuchornilo bo lekarka zle zalozyla :/...My ze slubnym uzgodnilismy ze po drugim dziecku zastanowimy sie czy chcemy jeszcze jedno.Albo po tym jak skonczy 35 lat od przejdzie wazektomie czy jak to sie tam nazywa.U faceta ten zabieg jest bespieczny i nic niekomplikoje :)...Moj na tyle kochany ze sam mi to zaproponowal po tym jak powiedzialam ze chcialabym sie podwiozac..
 
Ania, skoro masz taki powod, to jak najbradziej rozumiem. a i dobrze sie z mezem dobraliscie. my z drugiej strony - oboje nas ciagnie, zeby gdzies jezdzic, poznawac, zwiedzac. a nie brakuje Ci Polski?
minii, chodzac na kurs przedmalzenski uczono nas metody, ktora wiekszosc osob z gory spisuje na straty, czyli naturalne zapobieganie ciazy. nie kalendarzyk, nazywa sie to jakos inaczej, ale taz nie pamietam. polega na kontrolowaniu swojej temperatury i innych czynnikow, wpisywanie tego na wykres. ponoc jest to najskuteczniejsza ze znanych metod, jednak nieco klopotliwa, poniewaz wymaga naprawde sporej konsekwencji. ale przyjamniej niczym sie nie trujesz...
znajoma ma spirale mechaniczna i mowi, ze kilka razy czula juz, ze spirala spelnila swoja funkcje, czyli "wydrapala" zaplodnione jejeczko. ja sobie osobiscie nie wyorazam czegos takiego, choc slyszalam, ze sa i inne rodzaje spirali. inna kolezanka z kolei (mieszka w Anglii i miala to robione panstwowo) ma wszczepiony pod skore implant wielkosci zapalki i to chroni ponoc na dwa lata.
 
Ostatnia edycja:
Natalko ta metoda nazywa sie kalendarzykiem :) ale ta metoda sprawdza sie tylko u kobiet ktore maja bardzo ale to bardzo regularne cykle,Okres zjawia sie co do dnia i godziny.Mnie zawsze smieszy sprawa ze siostry zakonne ucza tych spraw...Ja nas uczyla to ja smialam sie jak glupia...Jak jej sie zapytalam a co robic jesli okres ma sie co dwa miesiace ale ma sie bardzo nieregularne krwawienia typu jeden dzien slaby drugi mocny i tak na przemian.Siostra zamilkla.Ja uchodze za wredna suke :)

Za polska wogole nietesknie.Tzn za krajem jak za krajem.Z rodzicami rozmawiam po kilka razy na dzien przez skeypa.Jedyne za czym tensknie to kielbasa slaska :D i koperek.
 
hahaha fakt, moj maz tez nie wie co to koperek! ja wiosna uwielbiam bialy serek ze smietanka i koperkiem... ech...a ta metoda, o ktorej mowie, to wlasnie nie kalendarzyk. jak pojade do PL w marcu to znajde nazwe i napisze. kalendarzyk w 25 procentach jest zawodny, tak wlasnie mamy Anastazje :D a ta metoda, o ktorej pisze, to ponoc bardziej skuteczna od pigulek we wskazniku Pearl'a. ale ona wymaga naprawde duzo konsekwencji i sprawdza sie przy nieregularnych cyklach
 
Tu koperek jest .Wlosi go znaja i uzywaja ale suszony.Anetto sie zwie i jest bardzo bardzo drogi...Ja go uzywam do sosow i do pieczenia.Ale tego swiezego jednak brakoje :)Zjadlabym zupe koperkowa...A metoda o ktorej mowisz to sprawdzanie sluzu temperatuty ??
 
reklama
jestesmy wlasnie w pizzerii i jak maz powiedzial nazwe koperku to ludzie zrobili wielkie oczy :D a co do podwiazywania facetow, to acja, w spoleczenstwie sie utarlo, ze w stalym zwiazku to kobieta ma sie zabezpieczac. a faceci to co?! super, ze masz takiego kochanego meza
 
Do góry