reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Witam dziewczyny poczytalam troche i powiem szczerze ze co tematu tych bioderek to nam po wyjsciu ze szpitala lakarze kazali szybko umowic sie na wizyte i jak dowiedzial sie nasz pediatra ze te badania moga zrobic Olence w pozniejszym terminie to kazal natychmiast robic wizyte prywtna bo powiedzial ze to badanie jest wazne ale jakos nam udalo sie wcisnac na wizyte normalna pomimo iz naprawde jest tak duzo dzieci a co do badan innych nam w szpitalu robili badanie mozgu , nerek i bylo cos jeszcze ale bym musiala sprawdzic i powiadamil ze jesli wyniki wyjda zle do miesiaca przyjdzie powiadomienie listowne ,ale te badania to chyba wszedzie robia ... agatka ja tez barszczyk z tortelini jadam ale mi smaku narobilas bo barszczyk uwielbiam :tak:pozdrawiam wszystkich milej nocy
 
reklama
wiecie co z tego co mi maz tlumaczyl to badali bioderka Fiammi w szpitalu i wszystko bylo ok a ja trulam pediatrze o tym usg i pozniej prywatnemu:baffled:na sile chcialam to badanie robic nawet w 4 msc.

luczkaTy to masz dobre serce Thinx
Spokojnej nocki
 
wiecie co z tego co mi maz tlumaczyl to badali bioderka Fiammi w szpitalu i wszystko bylo ok a ja trulam pediatrze o tym usg i pozniej prywatnemu:baffled:na sile chcialam to badanie robic nawet w 4 msc.

luczkaTy to masz dobre serce Thinx
Spokojnej nocki

cucciola wszystkim dzieciom badaja bioderka w szpitalu tak zwana "manovra di ortolani" tak samo robi pediatra tylko to moze nic nie wykazac tak jak u nas dopiero na usg bylo widac nawet faldki na nozkach mial rowne
Ja Cie nie bede przekonywac i straszyc bo nie o to mi chodzi i mam nadzieje ze Fiammi ma wszystko w porzadku ale uwazam ze usg powinna miec zrobione i tyle na ten temat.
Spokojnej nocki.
 
Dzien dobry

chcialam cos znalezc konkretenego ze szpitala o tym EKG ...ale wlasnie pamietam..ze przed samym badaniem....dostalismy takie opuscolo generalnie o SIDs i o prewencji czyli jednym slowem ..badanie nie jest obowaizkowe..zalezy moze od szpitala
Un elettrocardiogramma per prevenire la sids - mammaepapa.it


ECG (EKG) wyszlo ok ..wszystko w porzadku...W miedzyczasie pozyczylismy od znajomych angel care ...http://www.foppapedretti.it/index.php?option=com_content&task=view&id=691&Itemid=7

z tym sensorem co sie wsadza pod materacyk .. czyli kontrola oddechu. ale tak naprawede nigdy tego nie zamontowalam ..bo 3 pierwsze miesiace Mateusz spal w gopndolce ( wersji domowej) a to mozna tylko pd materacyk wlaozyc. Uparlam sie na radiolinke ..bo twierdzilam,ze jak odciagam mleko ..moim laktatorem elektrycznym co chodzil jak traktor to nie slysze jak Mati placze ...taka glupia wymowka neomammy hehe
Tak naprawde bylo to o d*** rozbic bo mleko odciagalam tylko 6 tyg a pozniej przy metrazu 56m2 ( bilocale) wszystko bylo slychac bez wspomagania hehe
wiem ze troche znajomych w Pl mialo to ustrojstwo i jest bardzo wrazliwie i jak dziecko sie zsunie lekko i sensory zaczna slabiej odczuwac ten oddech to zaczyna wyc..i dopiero wtedy mozna sie wystraszyc ...nie wycia ale tego ze naprawde cos sie dzieje a to tylko nagorliwosc urzadzenia :-)))
 
Ostatnia edycja:
dzien dobry kochane...
tu anika sie klania...
moje dzieciatka jeszcze spia wiec pare slowek postaram sie napisac...
pogoda super ,aby tak nadal bylo,to znaczy nie ma upalow temp.okolo 25 st.luksus jak na miei gusti...
Ale zakonczyl w srode szkole,jestesmy w trakcie zalatwiania dokumentu ktory pozwoli nam przeniesc go do innej szkoly,w poniedzialaek powinien byc juz gotowy...
giulio straszny rozrabiaka,wszystko musi byc po jego mysli,jka nie to wyje ..no i niech wyje..napewno predzej czy pozniej znudzi mu sie to wycie...
nasz papi strasznie zmeczony,nie moze sie doczekac kiedy wszystko sie skonczy,jeszcze pare dni(tygodni)i sie bedzie mogl wyluzowac...
a ja ?
mnie jak zwykle wszedzie pelno,dzisiejszy ranek jest chyba pierwszym od paru tygodni w ktorym jestem w domu,ale ja lubie tak latac i zalatwiac...
co poza tym?
przeprowadzka 7 lipca,meble kupione,czekamy az dotra do nas,mieszkanie pomalowane,gotowe do wprowadzenia sie,no moze troszeczke trzeba je posprzatac,jak bede miala ochote to moze dzis popoludniu tam wpadne...
kazdy pokoj innego koloru a lazienka tak jak pisalam na pczatku sciany i sufit czerwony ...
wiecie co ,zastanawiam sie czemu nasza ptynia zaginela w akcji?
no i ze starych forumowiczek eve jeszcze brak...co wy na to dziewuszki,czas do nas powrocic????
oczywiscie jest jeszcze sil,ale ona wiemy ze ma malego giulietto i napewno jest zajeta,
ide obudzic giulio i biore sie za robote, a dopo ragazzuole
 
Anika..foty foty do grupy..

ale sie uwineliscie...ja teraz z perspektywy czasu patrtze ,ze nu nas to wieki trwalo. a ile jeszcze puidel nadal w garazu ..ale dochidze do wniosku,ze sa to rezczy 3ciej potrzeby ..jak nie 4tej heheh..wiec neich sonie siedza w piwnicy/garazu


anika ...rogito starego juz zrobila wlascicielka nowa? a wy rogito nowego?

puyatam tak z ciekawosci ..bo sama jestem ciekawa jak to sie zIMU rozwiaze..w sensie cyz nie wplataliscie sie prze przypadek w seconda casa...mama nadziej,ze nie.

czyli jak IMU za stare meiszkwqnier placisz za 6 miesiecy a za nowe dopiero we wrzesniu za kolejne 6?
My rogito prawdopodobnie dopiero we wrzesniu..wiec bedziemy IMU placic jakao rata unica we wrzesniu za 4 miesiace...
na szcescie stare meiszkanie zostalo sprzedane 21 listopada wiec na dzien dzisiejszty nie mamay prima casa hehe
 
Ostatnia edycja:
strega ,cala przeprowadzka jeszcze przede mna i tego sie boje,cale szczescie ze czesc mebli przyjdzie juz pod koniec miesiaca,a reszte z przeprowadzka 7 lipca,wiec sprobuje przeprowadzic sie na raty,moze wygodniej tak bedzie..
nie mam fotek,bo mieszkanie jeszcze puste..
 
strega ,rogido sprzedazy starego bedziemy robic 11 lipca,a nowego pare dni potem ,jeszcze daty nie znamy,ale w tygodniu okolo 15 lipca,imu zaplacilismy za 6 miesiecy w czerwcu,a w grudniu zaplacimy za 6 mies za nowe mieszkanie..
 
reklama
Do góry