reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Dzien dobry kochane, ja juz troche dzis spokojniejsza i nie taka zestresowana jak wczoraj, do tego spalam, tyle ze m sie straszne glupoty snilly, Czasem chcialabym miec dar tlumaczenia snow bo niektore sa tak wyraznie tworzone przez wyobraznie, ze nie ma mocnych-cos znaczyc musza;-)
Bardzo BARDZO bardzo wam wszystkim dziekuje za pomoc i pisanie chocby nawet kilku słów odnosnie tych moich dylematow kontraktowo-mieszkaniowych. Wczoraj bylam, dowiedzialam się ze generalnie nic nie stracimy na tym "favore" dla wlasciciela, stawka po rozliczeniu 730 zalezy tylko od redito czyli 0-15000Eu - zwrot:300E, 15000-30000-zwrot:150E. Co do zmiany kontraktu zapytalam czy to legalne a ona mi ze po prostu napisze nowy kontrakt, pytam czy tak mozna jesli tamten podpisany na 4 lata a ta ze "si puo fare tutto":szok: A ja myslalam ze to nielegelna nanosic zmiany w juz zawartym kontrakcie.Dziwne to wszystko. W kazdym razie i tak sprobujemy wynegocjowac cos chociaz dla domu dodatkowego, niech nie mysli ze na mlotkow trafil co na wszystko sie grzecznie zgadzaja i niec w zamian nie chca, a co;-)

kosmitka fakt,ze planowac sobie mozna a jak wyjdzie nie wiadomo...ale lepiej sugerujmy aleksowi poniedzialek:-)
moja ostatnio cwiczy wierszyk na dzien matki z tata,i ten jak slucha to tesz ma szklane oczy...ja jak podsluchalam,fakt nieladnie ale ona nie wie,to mialam guzel w gardle...musze jakos to przetrawic,zeby sie dziecku nie rozryczec w przedszkolu...:-Da jak moja mama miala lzy w oczach jak moje siostry recytowaly to jej mowilam cos ty zwariowala:szok:a teraz ona mi tak mowi...

Anja co do wierszykow nie jestes osamotniona, ja przedszkole cale co jakies spotkania dla rodzicow, festyny, itp gdzie dzieci wystepowaly chlipalam zawsze, myslalam ze po pierwzym roku mi przejdzie, a gdzie tam.. Jak widzialam takze tu w szkole juz jak tanczyl cos tam pokazywal, to nie moglam powstrzymac drgania brody. DObrze ze tu wlochy, kazdy w okularach chodzi, to to mnie ratow:tak:, bo w polsce w udynku ryczalam jawnie:-)Ciekawe czy teraz tez bede postrzegana jako nienormalna jak cos na zakonczenie roku wyszykuja(a szykuja grania na flecie utworu i jednej dlugasnej piosenki).
Kosmitka widzę nadal podwójna, Agatka cieszę się ze jeść możesz i te mdłości troche ustąpiły, ale ty się kobieto mimo wszystko tak nie forsuj z tymi kanapami, oknami, itp. To sa rzeczy mniej wazne, najwazniejsza teraz fasolka w twoim brzusiu.
Uciekam ogarnać synka i siebie, dziś ślicznie się zapowiada, duzo slonka dla wszystkich.
 
reklama
dziewczynki buon giorno....
ptynia dobrze ze sie dowiedzialas z tym kontraktem,przy okazji i my sie czegos nowego dowiedziaalysmy,przynjamniej ja,bo my (chyba jedyni we wloszech)nie robimy 730 wiec nie mam zielonego pojecia ile sie odlicza i od czego...a dzis czegos nowego sie dowiedzialam..
juz wczesniej sie ciebie pytalam,moze nie zauwazylas,wy w tej sumie ktora placicie co miesiac(600 eu)macie wliczone wszystko?smieci,ogrzewanie ,wode?jezeli tak to wcale duzo nie placicie..azni...

u nas lato na calego,od niedzieli ma byc znowu zimno,15 st mniej ...
co do kredytu pani jeszcze cisza,ale kiedys strega mi napisala ze u niej(po znajomosci)trwalo to 2-3 tygodnie wiec wydaje mi sie ze musze jeszcze troszke poczekac,u nas perito byl 12 dni temu,wiec jeszcze nam troche brakuje...
agatka ,zostaw te sofy i firany,to znaczy nie ze mamsz sie polozyc i przelezec 9 miesiecy,ale z tego co pisalas mialas juz kilka poronien,wiec lepiej przez pierwsze 3 miesiace,sprzataj spokojnie,una cosa alla volta....
anja kupilas juz prezent na komunie?czy jeszcze sie zastanawiasz?
kosmitka?
 
czesc czesc....ufffa piatek a jutro weekend jak fajnie. Nieldugo bede meic weekend codziennie ...:-( jest plus...lato idzie....nawet jesli przyjdzie mi siedziec w domu od 1 lipca to zawze to fajny okres

Wczoraj bylo mega cieplo u nas...ublama Mateusza do zloba w spodnie dresowe body z ktorkim rekawem i na to bluzke z dlugim. Przychdoze popoludniu ...byli w ogrodku id ziewczyny mu nawet bluzki wierzchniej nie zdiely. wygladla jak burak..taki czerwony.musielismy isc sie wyuszyc i rpzebrac apozniej do parku. aw parku z racji,ze w niedziele Festa di primavera...zjechaly wszystkie karuzele i inne dziadostwa. z mamamy innych mam smiejemy sie ze to nostra rovina. Na stale mamy zawsze taki jheden pociag....i 1.5€ za 3 minuty jazdy. Pierwsze nasz epodejscia byly straszne..nei chcial zejscpo skonczonym kursie....i byly mega sceny. juze jest lepiej..mowie raz tylko i jakos schodiz pozniej. wczoraj ja zobaczylam te karuzele to chcialam uciekac...ale na szczescie..tylko patrzyl. dzisiaj pewnie tam wrocimy. ale ceny sa zabojcze...10 minut skakania na tranpolinach albo w kulkach 3€ a 20min 5€

Kosmitko ...jak tam? Ja cos czuje ,ze ..... ciiiiiiiiii ...nie zapeszam

Milego dnia dziewczyny!!!
 
Uffff ja na szczescie tez ju kupilam prezent na komunie. Mam komunie siotrzenicy. wymyslilam sobie ze kupie jej WII albo PSP3....konsultowala to z moja siostra i ona krecila nosem...ze Maja chialaby zegarek....no wiec ok chce zegrek to bedzie miala zegarek. Oczywiscie wymogi zegrka to ..maly ( bo jest drobniutka i ma drabniutki nadgarstek), z wyraznymi wskazowkami i godzinami i minutami...
Udalo sie i znalazlam fajnego malutkiego swatcha dla dziewczynki i spelnia wszytkie wymogi. Bardzo ladny i "dziewczynskich2 kolorkach
Dokupilam jej do tego literke M zlota (wisiorek)...i troche sznureczkow...(cordino) takie jak ma seria DoDo..i naucze ja wiazac nodi scorrevoli i moze sobie zmieniac.
 
strega ,kiedy jedziesz na komunie?
dobrze pamietam,ze na komunie jedziesz do polski ,prawda'?
my mamy bierzmowanie 20 maja,nie mamy zielonego pojecia co sprezentowac,jak nic nie wymyslimy to damy pieniadze...
 
Anika ..lecimy w przyszla sobote... 19 maja ..wieczorem...mam nadzieje,ze dolecimy..bez problemow bo komunia o 10.30 w niedzile 20 maja. Wracamy we wtorek 22 takze znowu taki szybki pobyt.

widzialam bilety na lipiec /czerwiec i jakies oszalamiajace ceny po 5€ za bielt...,dla mnie i mateusza tam i spowrotem 43€...ale chyba sie wstrzymam i pjade w polwie lipca na dluzej....tzn ile tata pozwoli ( ja bym nawt na meisac albo 2..ale moj v nie zgodiz sie na tyle...bo nei ebdzie widzila Matiego)
 
dziewczynki buon giorno....
ptynia dobrze ze sie dowiedzialas z tym kontraktem,przy okazji i my sie czegos nowego dowiedziaalysmy,przynjamniej ja,bo my (chyba jedyni we wloszech)nie robimy 730 wiec nie mam zielonego pojecia ile sie odlicza i od czego...a dzis czegos nowego sie dowiedzialam..
juz wczesniej sie ciebie pytalam,moze nie zauwazylas,wy w tej sumie ktora placicie co miesiac(600 eu)macie wliczone wszystko?smieci,ogrzewanie ,wode?jezeli tak to wcale duzo nie placicie..azni...

ojej, Anika przepraszam, ze nie odpisalam. Tak, w sumie 600 euro mamy wszystkie oplaty, nie wiem niestety, ile co kosztuje, ile wlasciciel placi za smieci rocznie, ile za winde i sprzataczki raz w tygodniu, za prad(mamy wszystko na prąd, nie mamy gazu) i swiatlo. Rachunkow nie widze i nie moge stwierdzic czy do duzo, wiem tylko ze sa mieszkania wieksze od naszego(nasze malutkie niecale 40m kw), za nizsze ceny. My wybralismy to, bo mielismy strasznie malo czasu na znalezienie mieszkania. Na razie tak zostalo, ale nie wiem czy za pare miesiecy niebedziemy szukac czegos tanszego, i troche wiekszego.
 
strega fajne pomysly z tymi prezentami, mysle ze nawet lepsze od wii,;-), wpisujcie jak najwiecej pomyslow z prezentami i szczegolami komunijnymi. Mimo ze jeszcze mam sporo czasu do wlasnej ale dobrze poczytac jak sie do tutaj odbywa we wloszech.
Kosmitki faktycznie jakos brak....czyżby czyżyk??:-D
A gdzie reszta, już powinna być po kawkach? Ja już zaliczylam oprócz pracy, mercato, nabylam kolejne dwa kwiatki do wsadzenia, tym razem "geranio farfalla":)) Zdecyduję sie chyba jeszcze na wsadzenie ziółek, timo, menta,ecc, oby mi parapetu starczyło:-)
 
czesc dziewczynki, juz sie pospiesznie melduje, pewnie bedziecie zawiedzione bo nadal w dwupaku ;-) przepraszam za ta cisze, ale przypomnialam sobie rano, ze mam dzis KTG i tak troche ranek na wariata, wlasnie wrocilam

a mlody nadal sie ze mna drazni, obudzilam sie o 3ciej znow ze skurczami, przewracalam sie godzine z boku na bok, o 4tej jadlam sniadanie, bo myslalam, ze zaraz czeka mnie wycieczka do szpitala, a jak zjadlam wszystko minelo i wrocilam spac... no kurcze, tak sie bawic w kotka i myszke, i znow ledwo widze na oczy

strega rzeczywiscie fajne te ceny biletow, Wawa-Rzym to jednak zawsze troche drozej, mialam szukac dla moich rodzicow, ale mowia, ze robia jednak remont domu w tym roku i nie przyjada ogladac wnuczka ;-) beda czekac do sierpnia na nas...

a my tez za prad i gaz smieci itp. placimy bezposrednio wlascicielom, 150euro miesiecznie, chociaz nie mamy tego w kontrakcie, tylko dodatkowo, ale nam sie podoba taka opcja, ze nie trzeba jakichs dodatkowych umow zalatwiac...
 
Ostatnia edycja:
reklama
ptynia ja ci moge napisac ceny przeroznych oplat w mojej sytuacji..
jak sobie policzysz to nie duzo ci wyjdzie to co placisz teraz...
a wiec spese condominiali,gdzie wliczona jest
-woda na 4 osoby
-sprzatanie klatki
-swiatlo na klatce
-wszystkie naprawy
--administratore i wszystkie inne oplaty zwiazane z condominio..
850 euro na rok
podziel to na 12 to na miesiac wychodzi 70 euro
plus
-smieci na 4 osoby za 74 mq mieszkania 250 euro rocznie,dzielone przez 12=21 euro
-swiatlo co 2 miesiace okolo 60 euro/na miesiac 30
gaz(ogrzewanie ,ciepla woda plus gotowanie)w 2012 roku liczac rachunki 535 euro,podzielone na 12=45 euro..
chyba wszystko jak cos zapomnialam to przypomnijcie dziewuszki...
na miesiac wychodzi podliczajac wszystko okolo 150 euro..
sam czynsz wiec 450eu,jak na nasze ceny w piemonte za umeblowane mieszkanie to bardzo malo ,u nas zaplacilabys za umeblowane 600 eu tylko affitto,oczywiscie puste sa tansze ,ale nie duzo w moim miasteczku puste okolo 40 mq,500 eu..

zyta,ja szczerze mowiac nie slyszalam takich wysokich cen,1000 euro od chrzestnego...wedlug mnie bardzo duzo,mysle ze 500 to juz duzo a co dopiero 1000
kosmitka ,a juz myslalam ze rodzisz..
anja?
luczka
?
 
Do góry