reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2013

Kamciak, myślę, że hormony Tobie dają popalić, na szczęście w II trymestrze jest lepiej. Postaraj się wyciszyć bo maluszek już teraz wszystko czuje a to dla niego waży okres ponieważ rozwija się układ nerwowy. Też mam czasem nerwy i niepotrzebnie krzyknę na S lub synka - ale staram się szybko uspokoić np. wyjść z pokoju, położyć się, posłuchać muzyki albo zajrzeć do gazet o małych dzieciach - to pomaga :)

Jeżeli chodzi o badania, to fakt 200 zł na podstawowe trzeba mieć. Ja tyle wydałam. Na szczęście wyniki mam dobre i nie muszę powtarzać teraz na najbliższą wizytę.

Właśnie poszukałam sobie krzesełko i wsunęłam pod nogi pod biurkiem - ale mi wygodnie teraz :) Jeszcze przyniosę sobie ze dwie poduszki i będę mogła się nawet zdrzemnąć , hihi :-)

Justysia witaj i pisz !
 
reklama
Witam serdecznie nowe czerwcowe mamusie:)

JA mam dzis strasznego dola, oczywiscie przez to strasznie krzycze na mojego ,znalazlam sobie powod , ze robi balagan w kuchni:( Cala noc nie moglam spac, mialam jakies straszne koszmary, snily mi sie choroby dzieci:-( a do tego zawsze zasypialam na prawym boku a teraz nie moge bo mnie w nim kluje i robi mi sie nie dobrze, nie wiem czy to mozliwe zeby juz tak wczesnie macica albo inne narzady uciskaly mi aorte!? Jestem chyba podstresowana tym ,z e za tydzien mam wizyte u lekarza, pierwszy raz sie tak boje:-( I zaczelo mnie bolec w krzyzu!!!
 
Bardzo dziękuje,ze jeszcze mogę dołączyć:)Mam 25 lat,dzidzia wymarzona,udało nam sie zaraz po ślubie,a bardzo sie bałam,bo długo brałam tabletki.Szczerze to podglądam Was od jakiegoś czasu,ale mam taka prace,ze ciężko byłoby mi tu często wchodzic:/ale teraz na szczęście już na zwolnieniu,bo nie ma co ryzykowac.Mdłość mam prawie od samego początku i ostatnio jakby sie nasilały,ale mam nadzieje,ze najgorsze już za nami.Mam na nie sposób,zajadam je ,muszę systematycznie jeść co 2-3 h to wtedy jest mi troszkę lepiej,przez co przytyłam już z 5kg,a do chudzielców nie należałam, nie marudzę ważne,żeby dzidzia była zdrowa:)
 
Witam wszystkie nowe na forum mamusie i te przeprowadzające się z innych wątków też:tak:. Ciąza to jednak rewolucja w życiu no nie ???? Tak sie wszystko zmienia w sekundzie.... wszystkie piorytety ... tyle nowych uczuć , problemów , trudności.... Niesamowity czas !!!!! Ja mam takiego stracha przed jutrem , ze dziś chyba nocka z głowy. Już i tak ostatnio kiepsko z tego powodu sypiam . No to zachciało mi się na stare lata wrażeń :rofl2:
 
Marcysiowa naprawde ciężko mi panować nad tym wszystkim . Podobno w ciąży można brać magnez i on uspokaja. W czwartek mam wizytę u ginekologa to może mi coś zaproponuje i jakoś pomoże.

Magnez się w ciąży bierze, żeby zapobiec skurczom. Ale przy stresie na pewno się przyda. Myślę, że on nie uspokaja. To tak nie działa.

Anula ja chodzę prywatnie i za takie podstawowe badania nie płacę dużo. Morfologia, glukoza i mocz - 18zł. Pewnie masz na myśli inne badania - toxo, weneryczne itd. Tu trochę drożej ale robi się raz na całą ciążę.
 
Witam wszystkie nowe na forum mamusie i te przeprowadzające się z innych wątków też:tak:. Ciąza to jednak rewolucja w życiu no nie ???? Tak sie wszystko zmienia w sekundzie.... wszystkie piorytety ... tyle nowych uczuć , problemów , trudności.... Niesamowity czas !!!!! Ja mam takiego stracha przed jutrem , ze dziś chyba nocka z głowy. Już i tak ostatnio kiepsko z tego powodu sypiam . No to zachciało mi się na stare lata wrażeń :rofl2:

Jakie stare lata ??? A jutro będzie oczywiście wszystko dobrze ! kciuki zaciśnięte &&&&&&
Ale tak szczerze to przed wizytami to mam takie jazdy w brzuchu a jak już leżę pod tym usg i zobaczę to serducho to się aż rozpływam.

Ojejciu robię wszystko tylko nie pracuję ....mam dziś lenia max ale muszę coś zrobić bo szkoda czasu.
 
te podstawowe mam za darmo, bo robię u teściowej w pracy, te wszystkie wirusowe też tam udało mi się zrobić. Ale np ostatnio za toxo, cytomegalie, tsh, ft4, różyczkę - zapłaciłam 205 zł. Okazało się, że nie zrobili mi jednego przeciwciała cytomegalii i muszę robic ponownie :/ Na szczęście okazało się, że nie zapłaciłam za niego wtedy. No a teraz mam zrobić ureoplasme, mykoplazme i chalmydie ... udało mi się znaleźć lab gdzie zrobią mi to za 116 zl :D Natomiast jak w jednym usłyszałam, że za samą chalmydię rzucili cenę 200-300 zł to zwątpiłam ehhh. Dziwnie mi dzisiaj ... kręci mi się w głowie ... dobrze , że obiadek gotowy wystarczy podgrzać. Powiedzcie mi kochane, dalej was bolą piersi ?? Ja sobie poradzić z nimi nie mogę :/ W pierwszej ciąży urosły mi strasznie szybko o 2 rozmiary, aż rozstępy miałam okropne, Pod koniec ciąży nosiłam D a uwierzcie jestem na prawdę chuda. Po ciąży trochę zmalały, ale hmmm one ciągle rosną :(
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem na zwolnieniu od 6tc i szczerze to wolałabym pracować czymś się zająć. W ogóle nie tyje może mi przybyło z 2 kilo, ale nic nie widać tak jak i brzuszka.
 
Anula gdzie ty takie ceny znalazłaś? Ja za pierwsze badania jakie robiłam jeszcze przed ciążą jak zmieniałam lekarza to zapłaciłam ok 150zł i tam miałam wszystko - toxo, chlamydie itp a nawet wstępne badanie HIV.
Tak przy okazji lekarz każe wam HIV robić?
 
reklama
Mi każe, ale jeszcze nie zrobiłam . U nas w sanepidzie w jakiś dzień są darmowe muszę się dowiedzieć dokładnie w jaki i zrobić :)
 
Do góry