reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

No,ja w tym roku postanowilam sama zrobic pierozki do barszczu-bo zawsze uzywalam mrozonych ze sklepu.To bedzie moj pierwszy raz...;-)
 
reklama
Powodzenia z wypiekami i różnościami dziewczynki, oby wam się wszystko udało i było pyszne :-)
Moja Weronika do mnie mówi żebym zrobiła te ciasto co kiedyś a ja jej na to że przecież mi się nie udało wtedy i był zakalec - ona na to że to co i że i tak było pyszne
 
Marta piękna chatka Gratuluję:tak::-)
A ja ponieważ jestem antytalent kulinarny uszka kupuję gotowe. Niestety nigdy mi nie wyszło ciasto na pierogi i kopytka. więc nie będę eksperymentować. Do tego upiekę mięcho. Robię tak samo jak Magda i piekę jeszcze w rękawie foliowym. Do tego rybka. M nie lubi kapusty wigilijnej więc nie robię. W 1 i 2 dzień będzie bigos. Do tego sałatka jarzynowa jakieś krokieciki (kupne;-):-D). Talentem kulinarnym nie zostałam obdarzona nad czym ubolewam. Ale na szczęscie sami jesteśmy wieć nikt nie będzie krzywo patrzał;-)
 
U mnie będą dwa rodzaje śledzia w śmietanie (jeden już czeka w słoikach), ryba po grecku (najlepiej grenadier, chyba, że nie dostanę; sos już mam gotowy, dzis zrobiłam), może dorsz w galarecie (jeśli wystarczy czasu), sałatka jarzynowa i tzw. wiosenna (sałata, ogórek, jajko, rzodkiewka, szczypiorek groszek i majonez - taka nasza domowa tradycyjna), kutia i łamańcami, kisiel żurawinowy z mleczkiem waniliowym, może ciasto z orzechami, a po Wigilii pasztet (zrobiony i zamrożony), wędliny, może jakaś pieczeń, bigos (zrobiony). Ufff... jeszcze jest trochę do zrobienia.:-)
 
Podziwiam Was!!!
My na szczęście jedziemy na Święta do mojej babci i umówiłam się z mamą, że na mojej głowie są ciasta - 2 rodzaje i zupa grzybowa. Więc ja raczej w kuchni nie poszaleję (i wcale mnie to nie martwi, bo kucharka ze mnie marna ;-))
 
Ja robię rybę po grecku, sałatkę jarzynową, śledze w occie, śledzie w oleju, barszcz i uszka (kupuje :zawstydzona/y:) piekę murzynka i rogaliki, kupię jeszcze makowac, usmażę łososia... i chyba to wszystko, reszta u teściow ;-)
 
reklama
jesos ile wy pichcicie:szok::-p
a ja oczywiście w lesie;-) z M mamy poniedziałek wolny więc wszystko przekładamy na ten dzień a tak to pracujemy a święta będą u nas i to z teściami:szok:
a zamierzam zrobić;-)
sernik na zimno:blink: plus może piernik:blink:
zupa grzybowa:blink:
ryba po grecku
oczywiście dorsz smażony:tak:
śledziki i za pewne w śmietanie:tak:
sałatka :tak:
a na resztę nie mam weny kiedyś robiłam namiętnie łazanki ale M przyznał się że za nimi nie przepada:zawstydzona/y::-D a pierożki to nie wiem może sama ale kiedy:confused: albo uśmiechnę się do Pana Pierożka:-D w przydomowym sklepie:-D
 

Podobne tematy

Do góry